Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Co lepiej kupić? "Warhammer: Inwazja" czy "Władca Pierścieni: Gra Karciana"?

Warhammer: Inwazja
20
65%
Władca Pierścieni: Gra Karciana
11
35%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Daymos
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2011, 10:42

Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: Daymos »

Którą grę według Was lepiej kupić? Jak dotąd nigdy nie grałem w gry karciane, a jedynie w gry planszowe.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: mig »

Niestety, we Władcę nie grałem, ale Warhammera: Inwazję mogę z czystym sumieniem polecić. Zasady są proste. Rozgrywka szybka i dynamiczna. Gra przepojona klimatem (nic zupełnie nie kumam o swiecie Warhammera a mimo to mnie zachwyciła) i ślicznie wykonana (kwestia gustu oczywiście). W razie znudzenia dokładasz dodatek jakiś i znowu śmiga;)

Wcześniej w żadną lcg/ccg nie grałem. Wh:I jest moją pierwszą tego typu karcianką. Mam samą podstawkę - nie interesują mnie turnieje, grałem już casualowo kilkadziesiąt razy i chcę grać jeszcze :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: SebasTTan »

Także nie grałem we Władcę. Inwazję gram z żonką a jej mało co się w ogóle podoba.
Nie wiem czy Władca jest po polsku czy nie i czy ma to jakieś znaczenie.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Bez urazy Daymos ale Twoje pytanie jest troszkę bez sensu bo to dwie całkiem różne gry :). Wspólne mają to że obie są karciane i że są od FFG.
Jak wolisz dokopać współgraczowi -> Inwazja
Jak wolisz kooperację -> Władca Pierścieni
Jak lubisz to i to -> kup obie :P

Moim zdaniem warto mieć ( lub chociaż wypróbować ) obie gry.
Życzę udanego wyboru.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: TomuSS »

Fruczak Gołąbek pisze:to dwie całkiem różne gry
Dokładnie... Tutaj wszystko zależy od preferowanego sposobu gry. Wybieramy to, co najbardziej nam odpowiada.
Ja wybrałem W:I, bo czekałem na tę grę bardzo długo i nie mogłem się jej oprzec. Jednak widzę, że sporo ludzi staje się posiadaczami LotR'a. Ja nie kupiłbym LotR'a nigdy, dlatego, że nie lubię takich klimatów i gra w W:I sprawia mi dużo większą przyjemnośc.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: tchazzar »

Grałem w obie gry, jednak porównywanie ich, jak to wspomnieli inni uzytkownicy, nie ma wiekszego sensu. To tak jakbys zadal pytanie, co jest lepsze lodowka czy mikrofalowka. Oba przedmioty sa przydatne, ale ich funkcje sa calkowicie odmienne.

WI:

Klimatyczna, dynamicza, szybka gra, w ktorej duzo sie dzieje, trzeba planowac, myslec, przewidywac ruchy przeciwnika.

LOTR:

Spokojna kooperacyjna gra, nikt nie goni, mamy roznych bohaterow, wykonujemy misje - sielanka. Na pewno nie ma takich emocji jak w WI. Chociaz trzeba zaznaczyc, ze nie jestem fanem coopow. Preferuje rywalizacje.

Klasyczne pytanie: skad jestes? Jak z Wrocka moge gry przyniesc, pokazac. Jakby co mam lotr na sprzedaz.
Awatar użytkownika
Daymos
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2011, 10:42

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: Daymos »

Niestety jestem z Pomorza. Moje pytanie było nietrafne, bo nie znałem tych gier. Słyszałem że są to obecnie najpopularniejsze karcianki, dlatego właśnie o nie spytałem, nie wiedziałem że mechanicznie są to dwie całkiem odmienne gry. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Chyba pomyślę nam kupnem Warhammera: inwazja, jeśli chodzi o gry z negatywną interakcją to mam bardzo dobre doświadczenie po grze Civilization od FFG, a jeżeli chodzi o gry kooperacyjne to jak na razie grałem w tylko jedną, Posiadłość Szaleństwa i też oceniam ją dobrze ale to nie to samo co civ:)

Jeszcze raz wielkie dzięki za rady:)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6478
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: Odi »

Daymos pisze:Niestety jestem z Pomorza.
Nie byłbym taki pewien, czy aby na pewno niestety... :wink:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: SeeM »

Na pierwszą karciankę, to Władca jest bardziej przekombinowany. Po części z musu, bo Sauron gra kompletnie inaczej niż gracze i trzeba po prostu wiedzieć co w jakich sytuacjach gra ma zrobić. W Inwazji tego problemu nie ma.

Obie gry są proste, ale Inwazja jest prostsza bez poświęcania niuansów zauważalnych dopiero po kilku miesiącach gry z dodatkami. No i dużo łatwiej znaleźć do nich współgraczy (nie liczę Saurona :) ). Dopiero co trójmiejska ziemia wystygła po dwudniowym turnieju. Generalnie po całej Polsce gdzieś się gracze szwendają.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: SebasTTan »

Ja nabrałem smaka na LOTR i kasę czas zacząć odkładać.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: farmer »

Mam to szczęście, że znam (i lubię) obie gry.

Obie są bardzo dobre i emocjonujące - Władca również, mimo, że to "tylko" kooperacja :).
W mojej osobistej skali, Warhammer stoi nieco wyżej - chyba po prostu wolę wojowanie, zwłaszcza szybkie i intensywne (co zapewnia W: I) od przygody (fajnej, ale dość długiej).

Dla początkującego, również polecam Warhammer.
Gra, biorąc pod uwagę oddziałujące ze sobą efekty kart nie jest może za prosta, ale szkielet zasad ma przyjemnie prosty.
Po samym czytaniu instrukcji, jesteś w stanie z marszu grać.

Władca jest trochę bardziej skomplikowany, jeśli chodzi o zasady, ale za to nieco prostszy, jeśli chodzi o oddziaływanie ze sobą kart (nie ma ich aż tak wiele). Najlepiej, kiedy do gry wprowadza ktoś, kto już ją zna - po pierwszym czytaniu instrukcji raczej z marszu w grę nie zagrasz zbyt płynnie ;).

Jednak, długoterminowo, polecałbym mieć w kolekcji obie te gry :oops:

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

farmer pisze:Mam to szczęście, że znam (i lubię) obie gry.
Jednak, długoterminowo, polecałbym mieć w kolekcji obie te gry :oops:
Z bólem portfela potwierdzam :]
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Warhammer: Inwazja vs Władca Pierścieni: Gra Karciana

Post autor: przemoo99 »

Ja bede malo gadatliwy dzisiaj.

Wole Wladce Pierscieni poniewaz bardziej mi odpowiada jego klimat. No i moge klapnąć wieczorkiem na sofe i zagrac raz kolejke kiedy tylko chce, a nie kiedy bede mial wspolgracza :)
Planszówkowy maniak... :)
ODPOWIEDZ