(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: artch »

Co chwilę wylewa się na tym forum agresja i wzajemne obrażanie się (niedawno wałkowany był temat, że ktoś kogoś podobno oszukał przy sprzedaży gry), a ciągle pojawiają się wpisy, iż jest to forum służące jedynie zabawie i wymianie informacji na temat gier i klubowych spotkań.
Zatem, jezeli można coś zaproponować, to tego typu spory można by w życzliwej atmosferze rozwiązywać na sportowo: pojedynek "1 na 1" w jakąś wspólnie wybraną grę planszową, tak aby później nie patrzyć na siebie wilkiem :) ?
Nadmieniam, że absolutnie nie chodzi mi o to, że kogoś pouczać.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

artch pisze:Co chwilę wylewa się na tym forum agresja i wzajemne obrażanie się (niedawno wałkowany był temat, że ktoś kogoś podobno oszukał przy sprzedaży gry), a ciągle pojawiają się wpisy, iż jest to forum służące jedynie zabawie i wymianie informacji na temat gier i klubowych spotkań.
Zatem, jezeli można coś zaproponować, to tego typu spory można by w życzliwej atmosferze rozwiązywać na sportowo: pojedynek "1 na 1" w jakąś wspólnie wybraną grę planszową, tak aby później nie patrzyć na siebie wilkiem :) ?
Nadmieniam, że absolutnie nie chodzi mi o to, że kogoś pouczać.
absolutnie się z tym zgadzam. Niestety to nie jest bolączka tylko tego forum ale i wielu innych.
A tak z inne j beczki to kiedy pierwszy raz wpadniesz do Chwili? A warto się pojawić ;)
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: artch »

@jerrymagu - przymierzam się już od dłuższego czasu, aby w końcu tam dotrzeć :) (choć jak wiesz nie jest mi to zupełnie po drodze, gdyż liczyłem, że coś ruszy w mojej okolicy na Ursusie - próbowałem swego czasu reanimować spotkania w GRAALU na Skoroszach, ale przybył tylko kolega @zephyr i razem z Błażejem tłukliśmy Brassa i Caylusa po razie - nawiasem mówiąc walczyliśmy, ale @zephyr "stary wyjadacz" jak się potem okazało pokazał kto tu rządzi), a potem wszystko siadło i znowu cisza; potem liczyłem, że ruszy nowe miejsce "Biblioteka", ale też jakoś cicho jest, nie mówiąc, że tam tylko jest do 20.00 na tygodniu, a to trochę zbyt krótko jak wiesz :(
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Don Simon »

Patrzac na dyskusje i ostatnie granie ja czym predzej napisze, ze w przyszly poniedzialek planuje byc standardowo okolo 17.30-40 i ZAMAWIAM SOBIE JEDEN STOLIK - najlepiej ten przy barze, gdzie ostatnio zameczyli Le Havre 8).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Valmont »

Żeby była jasność. Wszystkie moje wypowiedzi miały formę prześmiewczą/żartobliwą i nie miały na celu obrażanie kogokolwiek!
Ludzie znający mnie lepiej wiedzą, że traktuję w tym wieku planszówki w formie czysto socjalnej i wolę zagrać w nędzną planszówkę z ludźmi których lubię niż w największy hit z ludźmi, którzy nie pożartują przy planszy, najchętniej przy drobnym piwku, z uroczą dyskusją niekoniecznie związaną z grą. Zdarzało mi się nawet zjawiać na spotkaniach planszówkowych, spędzić 2-3 godziny i nie zagrać w żaden tytuł, bo akurat nie miałem ochoty lub tytuły proponowane mi nie podeszły.
Poczucie humoru jakie mam, takie mam i w tym wieku nie będę go zmieniał. Jak komuś nie po drodze, to postaram się omijać te osoby w moich kolejnych wypowiedziach, żeby nie dać pretekstów do jałowych dyskusji w formie z forum onetu.

Pozdrawiam serdecznie całą brać planszówkową.

Jak nic mi nie wypadnie, zjawię się z czymś w poniedziałek i rezerwuje miejsce na cokolwiek z Szymonem, bo lubię z nim grać, mimo że nazyw mnie żartobliwie Pawlisią. :D
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Don Simon pisze:i ZAMAWIAM SOBIE JEDEN STOLIK - najlepiej ten przy barze, gdzie ostatnio zameczyli Le Havre 8).
Ty się jeszcze zastanów, są tam ślady krwi kapiącej z uszu i nosów z wysiłku nad Le Havre.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Don Simon »

jax pisze:Ty się jeszcze zastanów, są tam ślady krwi kapiącej z uszu i nosów z wysiłku nad Le Havre.
Mam nadzieje, ze przez tydzien jednak ktos to posprzata 8).

Ja chcialem pograc sobie w samotnika, ale skoro sie Valmont przyczepil to sie cos innego wymysli 8). Mam nadzieje, ze yoszydlo sie zjawi z nowoscia...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

No cóż, partia LeHavre była bardzo miodna, dawno tak dobrze mi się nie grało (czyt. rozumiałem, co się dzieje :wink: ) Więc to był czas dobrze spędzony. Dziękuję też dwóm nowym - ale zaskakująco silnym - graczom, także za przyjazną atmosferę (Slaug i Balush). Choć chwilami była to szorstka przyjaźń (jak to powinno być w męskim gronie :wink: ), robiło się gorąco (od emocji czy mózgów pracujących na najwyższych obrotach?) i koszulki latały :wink:

Na nadchodzący poniedziałek byłbym skłonny wreszcie przynieść Chariots of Fire. Zgłaszali się dość długo chętni - czy się teraz zapiszą? Np. Raleen? Jax?

Dziękuję za fajny wieczór i ostrzę se zęby na następny :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Micelius pisze:Na nadchodzący poniedziałek byłbym skłonny wreszcie przynieść Chariots of Fire. Zgłaszali się dość długo chętni - czy się teraz zapiszą? Np. Raleen? Jax?
Ja się nie zapisuję. I _nie_ czekam na pytanie 'dlaczego?'.
Nie jestem fanem odpowiadania na forum na pytania 'dlaczego ta gra ci się nie podoba' albo 'dlaczego w daną grę nie chcesz zagrać' albo coś tam innego.
Po prostu.
Mam prawo ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

Czy zdążyłeś się już zaznajomić z przepisami do Chariot of Fire?
To gra z tej serii co SPQR która posiadam.
Ja długo analizowałem i przepisy i tabelki i wreszcie nauczyłem się grać w SPQR i już parę naprawdę emocjonujących rozgrywek za mną.
Nie wiem jak w Chariot ale w SPQR bitwy trwają nawet cały dzień i niektóre rozgrywaliśmy na raty.
Nauczyłem się SPQR i naprawdę warto.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Cóż, jestem skłonny przestudiować instrukcję do Chariots of Fire - akurat nawet w pon. mam dość czasu. Ale musieliby się pojawić chętni do gry. Studiowałem już np. system Musket and Pike, więc zakładam, że rozumiem, co to znaczy dość złożony system :wink:
Co do długości partii, mam nadzieję, że "cały dzień" to górna, nie dolna granica długości :shock: Może gdyby jakiś krótszy scenariuszek...

Jax, wyluzuj - swym zaproszeniem nie zamierzałem Cię przecież urazić 8)
Zostaje jeszcze Raleen... może Berem? Czy ew. inny strateg? Ostatnio zaczęli się pojawiać w Chwili, więc mam nadzieję...

Jeśli natomiast Rydwany nie wypalą (a na ten moment tak to wygląda), to może ktoś chce przynieść Deathrap Dungeons? Ostatnio byłem zachęcany...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

W poniedziałek to od rana gram w SPQR ale przez internet.
Wspaniała i emocjonująca to gra z nagłymi zwrotami akcji.
Możesz trochę posmakować oglądając przykładową jedną z rozgrywek poniżej:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121

A trwają rozgrywki i na pewno zacznę wkrótce nowe, jeszcze ciekawsze.
Poznając ten system można następnie zagrać w inne gry z tej serii.
Tylko trzeba lubić historię.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

tytus pisze:
Geko pisze:(...) oraz nagadałem trochę pewnej pani, ale czy coś sensownego z tego wyjdzie, to jeszcze dam znać.
Aż mnie to zaintrygowało, o co cho?
O to:

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Insta ... =-75641753

Zresztą sam maczałeś w tym palce :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Biorę jutro Labyrinth a dodatkowo Eminent Domain (swego czasu Tytus chciał ograć ten tytuł).
Jeśli rozgrywka z adikomem w Labyrinth nie wypali, to nie mam żadnych konkretnych planów. Może wrzucę coś jeszcze do torby.
Tradycyjnie celuję w 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

plan rozgrywki w Comuni spalił na panewce. Wszystkich z którymi się umawiałem - przepraszam
Przełóżmy to na przyszły tydzień.
W najbliższy poniedziałek mamy dwa zebrania u naszych dzieci więc trzeba się poświęcić dla dobra przyszłych graczy ;)
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

jax pisze:Biorę jutro Labyrinth a dodatkowo Eminent Domain (swego czasu Tytus chciał ograć ten tytuł).
Jeśli rozgrywka z adikomem w Labyrinth nie wypali, to nie mam żadnych konkretnych planów. Może wrzucę coś jeszcze do torby.
Tradycyjnie celuję w 17:00.
Jax, a o której możemy najwcześniej zacząć Labyrinth? Bo chciałbym zagrać później z Wafflem (jak przyjdzie) w Combat Commandera.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

adikom5777 pisze:Jax, a o której możemy najwcześniej zacząć Labyrinth? Bo chciałbym zagrać później z Wafflem (jak przyjdzie) w Combat Commandera.
Najwcześniej to 16:30, ale pytanie czy faktycznie uda mi się dotrzeć na tę godzinę...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Keleno »

jerrymagu pisze:plan rozgrywki w Comuni spalił na panewce. Wszystkich z którymi się umawiałem - przepraszam
Przełóżmy to na przyszły tydzień.
W najbliższy poniedziałek mamy dwa zebrania u naszych dzieci więc trzeba się poświęcić dla dobra przyszłych graczy ;)
OK, nie ma problemu, dzięki że napisałeś :) W takim razie nie będę się specjalnie spieszyć na 16.30, pojawię się najprawdopodobniej ok. 17tej.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

adikom5777 pisze:
jax pisze:Biorę jutro Labyrinth a dodatkowo Eminent Domain (swego czasu Tytus chciał ograć ten tytuł).
Jeśli rozgrywka z adikomem w Labyrinth nie wypali, to nie mam żadnych konkretnych planów. Może wrzucę coś jeszcze do torby.
Tradycyjnie celuję w 17:00.
Jax, a o której możemy najwcześniej zacząć Labyrinth? Bo chciałbym zagrać później z Wafflem (jak przyjdzie) w Combat Commandera.
Mnie nie będzie, to ten "co drugi" tydzień. Chciałem być w miniony poniedziałek to żeś nawalił :)

Czy w Halloween będzie granie czy impreza okolicznościowa? Pytam orientacyjnie, ja sam jeszcze nie wiem co będę robił.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Z jednej strony cieszę się Geko, że taki PAP-owy rozgłos - z drugiej, to świetny dowód, że stereotypy trzymają się mocno. Oczywiście cały początek jest o Chińczyku i Monopolu... jeszcze biedny Tytus wyszedł na orędownika tych gierek 8) Mam nadzieję, że jutro nie zwali się fala ludzi spragnionych gier planszowych pt Ch. i M. :mrgreen:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

waffel pisze: Czy w Halloween będzie granie czy impreza okolicznościowa?
Będzie pewnie podobnie, jak w Święto Dziękczynienia :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balush »

Dziś zjawiam się w Chwili, niestety z pustymi rękami z powodu problemów logistycznych. Chętnie dosiądę się do Eminent Domain, jeśli znajdzie się miejsce. Albo do Chaos in the Old World, jeśli ktoś by miał ochotę przydźwigać ze sobą :)

Według plakatu na fb Halloween będzie w Chwili w niedzielę (http://pl-pl.facebook.com/ChwilaKlub). Nie wiem, czy pozwala to coś wywnioskować na temat poniedziałku :p
Łukasz
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Może w przyszły poniedziałek uda się zrobić jakiś maraton planszówkowy od, powiedzmy, 12:00? ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Don Simon »

Ja dzisiaj jednak musze zwolnic swoja rezerwacje najlepszego stolika.

Niniejszym chcialbym ja przeniesc na przyszly tydzien 8).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Squirrel »

jax pisze:Może w przyszły poniedziałek uda się zrobić jakiś maraton planszówkowy od, powiedzmy, 12:00? ;)
Ja bym mogła! Ja bym chciała!

(taki Kali ze mnie wyszedł trochę...)
ODPOWIEDZ