(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

[quote=Czarek"]Bo ja myślałem że mówisz o TtA :lol:[/quote]

coś ty zwariował???!!! Żebym ja takie rzeczy o sru wypisywał to bym musiał się z kutasem na łby pozamieniać :lol: ostatnio po rozgrywce w civke ffg takie myśli mnie naszły że obie te gry bardzo fajnie się dopełniają i całkiem fajnie by było raz zagrać w TtA a następnie w CivFFG by potem znów pyknąć w TtA i kolejny raz w CivFFG, całkiem miły mix dają razem :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

:-)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Oj Gafik, jak miałeś problem z 51 stanem to trzeba było dać znać. W końcu w Opolu testowaliśmy tą grę...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

cezner pisze:Oj Gafik, jak miałeś problem z 51 stanem to trzeba było dać znać. W końcu w Opolu testowaliśmy tą grę...
Dokładnie :/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

Drogie dzieci. Krystalizuje się nasza akcja propagandowa. Powstał projekt plakatów informacyjnych (będzie ich 10 na A3) oraz planszy do biblioteki (wydruk 70x100 cm podklejony na PCV), która będzie wytaczana przed drzwi do sali konferencyjnej by kusić swoim obliczem do wejścia. No i będą jeszcze karteczki z ksero w tak modnej ostatnio czerni i bieli ;) z info gdzie nas szukać w internecie oraz przestrzeni miejskiej.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Całość kosztuje nas 90 PLN toteż proponuję podzielić tą sumę na 9 cegiełek po 10 zł. Ja pokrywam 2 cegiełki więc zostaje ich 7 :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Ja tez jedna cegiełkę sie zaopiekuje.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

ja w kwestii merytorycznej, czy nie lepiej napisać W każdą pierwszą sobotę miesiąca? bo skoro potem jest w każdą środę to ta sobota ma jakąś taką konotację jakby to była jakaś pierwsza nieokreślona sobota i dalej skoro jest w Miejskiej Bibliotece to chyba by być musiało "w Łączniku".

co do plakatu dwa to skoro on będzie wytaczany przed salę to czy nie powinno być Otwarte Spotkanie, ja tam orłem nigdy nie byłem z polskiego więc tak się tylko zapytuję :wink:

plakaty spoko, nie mój klimat ale disco disco jest :mrgreen:

co do cegiełki to 1 na pewno trafia w moje ręce a jeśli będzie problem z darczyńcami to i kolejnymi się zaopiekuję :lol:

wollny siano tobie przekazywać?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Plakaty są super! Ja już zresztą się nad nimi rozpływałem w @ do Wollnego :)
Biorę 2 cegiełki.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

cezner pisze:Oj Gafik, jak miałeś problem z 51 stanem to trzeba było dać znać. W końcu w Opolu testowaliśmy tą grę...
Wiem, wiem... i dzięki za troskę :D
Ale na razie to wszystkie gry są dla mnie nowe i nie wiem w co ręce wsadzić. A ponieważ tę grę mam w domu i powoli sobie ją rozpracowuję (bo lubię) to przyjdzie na nią czas. W zasadzie to takiego wielkiego problemu nie mam - poprostu lubię sobie tu na forum po#$@%*&ić... yyy... pogadać :wink:

Plakaty są miodzio. Podaj cegłę!
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

RasTafari pisze:ja w kwestii merytorycznej, czy nie lepiej napisać W każdą pierwszą sobotę miesiąca? bo skoro potem jest w każdą środę to ta sobota ma jakąś taką konotację jakby to była jakaś pierwsza nieokreślona sobota i dalej skoro jest w Miejskiej Bibliotece to chyba by być musiało "w Łączniku".
myślę że to jest do dodania. W sumie będzie logiczniej.
RasTafari pisze: co do plakatu dwa to skoro on będzie wytaczany przed salę to czy nie powinno być Otwarte Spotkanie, ja tam orłem nigdy nie byłem z polskiego więc tak się tylko zapytuję :wink:
no to tak żeby nie pisać 3. OSzGP, 4. OSzGP, 5. OSzGP itd umieściliśmy nazwę cyklu spotkań.

Co do kasy to tak. Skoro kasa wyjdzie z mojej kieszeni to najfajniej by było, gdyby też wróciła do mojej kieszeni ;) jak ktoś przyniesie cegłę to też przyjmę :D czyli z Gafikiem poniżej zostały tylko 2.





... disco-disco ... grunt to żeby się spodobało dziewczynkom ... tym eurodziewczynkom ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3413
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1157 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

RasTafari pisze:konotację
Rasta zasadniczo jak Bralczyk czy tam Miodek ;) ale good point maaan
Co do soboty, to mi też się to rzuciło - z "w każdą" to było by to, z tym słowem powyżej ;)
reszta jest OK, "Łącznik" jest git - odnosi się to do: budynek "Łącznik" w zamyśle ;) a otwarte spotkaniA wskazują na jakże wielką i mnogą liczbę spotkań :D jest tam kilkunastu ludzi i oni tworzą odrębne spotkania kiedy odbywa się to konkretne spotkaniE :D

Plakaty świetne i szacun dla Wollnego, że mu się chciało :) My bierzemy dwie DISCO cegły, ja zasadniczo pustaka :mrgreen:Wszystko rozparcelowane zatem.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

ja tez jedna cegielke przelkne : P

plakaty super
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

zoltarro pisze:ja tez jedna cegielke przelkne : P
Hola Hola! już koniec :D bo zaraz zacznę na tym zarabiać :D
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: nikozja_dg »

spóźniłam się na cegiełki ;/ szkoda
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

nikozja_dg pisze:spóźniłam się na cegiełki ;/ szkoda
możesz podejść jutro do Ceznera i powiedzieć: Czarek, odstąp mi pół cegiełki :) na pewni się zgodzi ;)

Zolti też może się dogadać z Pitonami jeśli czuje taką potrzebę.

W sumie to fajnie, że jest taki odzew.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Można by cegłóweczki na pół pierdyknąć i każden dostanie... :wink:

A może będziemy sprzedawać takie cegiełki z wypalanej gliny, z wytłoczonym logo... :lol:

Ja moją cegłówkę za 20 zeta odstąpię :!: :twisted:

Do jutra. Będę punkt dziesiąta.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

wollny pisze:
nikozja_dg pisze:spóźniłam się na cegiełki ;/ szkoda
możesz podejść jutro do Ceznera i powiedzieć: Czarek, odstąp mi pół cegiełki :) na pewni się zgodzi ;)

Zolti też może się dogadać z Pitonami jeśli czuje taką potrzebę.

W sumie to fajnie, że jest taki odzew.
wollny, Ty za dużo cegiełek zabrałeś! Musisz jedną oddać!
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: klema »

wollny pisze: Całość kosztuje nas 90 PLN toteż proponuję podzielić tą sumę na 9 cegiełek po 10 zł. Ja pokrywam 2 cegiełki więc zostaje ich 7 :)
Ech, Misiaczki, wiem, że się nie pojawiam i już zapomnieliście jak wyglądam, ale niektórzy na pewno pamiętają :idea: , że wystarczy przyjść do mnie i... wtedy żadnych cegiełek nie trzeba rozdzielać. Więc przypominam się poligraficznie na przyszłośc... :) Z pozdrowieniami dla znajomych i nieznajomych!
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Krzysiek pisze:że wystarczy przyjść do mnie i...
a nie uwierzysz jak ci powiem że właśnie ten temat dzisiaj z wollnym poruszyłem jak się do domu zbieraliśmy :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

I jakie wrażenia z imprezy?
Ja niestety nie dotarłem z powodu awaryjnego lądowania u dentysty :|

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Wg mnie było całkiem dobrze. Frkwencja była IMO średnia, chociaż w pewnym momencie wszystkie stoły były zajęte... przez Warhammera :lol: (To był żart :!: )
Niestety odcięli nam całą salę i cisnęliśmy się w jednej z bitewniakami.
Ja nie narzekam bo miałem na synka baczenie, który malował figurki. Ale innym mogło to doskwierać.
Musiałem się ulotnić o 18:00, ale byłem od 10:00, więc przez 8 h pograłem edukacyjnie w nowe gry z nowicjuszami, dzięki nieocenionej pomocy Czarka.
Fajnie by było gdyby i ta impreza była cykliczna, ale to nie odnas zależy.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

hmmm, frekwencja to była chyba nawet mniej niż średnia no i stołów do grania mieliśmy może jakieś sześć z czego cztery były małe ale co tam, ja na pierwszy strzał otrzymałem możliwość tłumaczenia CitOWa o dziwo dwaj koledzy którzy byli w bibliotece przyprowadzili kolegę więc biblitekowanie dało pozytywne efekty :mrgreen:

Następnie Czarek, Hiro, Wollny i Ja usiedliśmy do Odry i Wisły i jestem w ciężkim szoku, nie za bardzo się skupiając zniszczyłem kolegów stosunkiem punktów 9-5-5-4, z czego kolejny szok, te cztery zdobył Czarek, a myślałem że to poważniejszy przeciwnik będzie :wink: Zastanawiam się też nad ograniczeniem losowości w tej grze (ktoś gdzieś widział jakiegoś home rula?) i się zastanawiam jak by się sprawdziło ciągniecie z wora do ośmiu kafli i odrzucanie dwóch, trochę więcej zamieszania ale może dobry efekt by z tego wyszedł, nie wiem, zobaczymy, trzeba przetestować.

Potem była przerwa na obiad i po 18.tej usiedliśmy do CivkiFFG i tu kolejna niespodzianka (normalnie dzień niespodzianek :lol: ) Czarek też usiadł z nami, zagraliśmy w pięcioosobowym składzie i jak zwykle przez większą część gry byłem w czarnej dupie (nieładnie mówiąc spierdoliłem ze dwie lub nawet trzy pierwsze tury co spowodowało że z kryzysu zacząłem wychodzić dopiero w połowie gry), najlepszy start miał hiro i gdy zaczął robić jakieś szemrane interesy z Agą postanowiłem robić te same interesy ze zwierzem (moja siła militarna to była porażka w tym czasie i na prawdę obawiałem się ataków prewencyjnych ze strony tak zwierza jak i Agi zwłaszcza że ona zdecydowanie inwestowała w swoją machinę wojenną), hiro na wyraźne polecenie Agnieszki dwa razy zcancelował budowę Angkor Wat zwierzowi (ach ci Cyloni bez krztyny sumienia) a ja sukcesywnie przy pomocy zwierza wracałem do gry. Pod sam koniec gdy było już wiadome że wygra albo zwierzu albo Cylon obaj na kulturę Aga zaatakowała z całą mocą swojego byłego już sojusznika i może się okazać, że przez własną nieuwagę nie wygrała gry militarnie paląc stolicę Bartkowi, ostatecznie wygrał zwierzu z hirem ex equo, Aga czuła się moralnym zwycięzcom a ja przeprowadziłem symulowany atak na stolicę zwierza, który okazał się sukcesem więc też czuję się zwycięzcą :lol: a Czarek przekonał się że więcej nie będzie siadał do tego tytułu :wink: .

Tycjan brawo za QR Code'a :mrgreen:

Aha, mam jeszcze propozycję odnośnie tytułów na kolejny raz w bibliotece, proponuję zrobić listę gier dla początkujących, wydrukować na A4 napis Gry dla początkujących i w trakcie spotkanie te wybrane gry zgrupować razem i postawić przed nimi taką karteczkę, chodzi o to, że średnie są sytuacje gdy grupa ludzi nie grających siada nagle do GoTa, co się zdarzyło wczoraj, a często jest też tak co hiro zauważył na przykładzie CitOWa, iż ludzie biorą się za gry które są wizualnie atrakcyjne a niekoniecznie mechanicznie łatwe.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

O tak, kąciki takie to bdb pomysł!
A dodatkowo żeby te grupki (kupki?) pudełek leżały (w miarę) oddalone od siebie...
Też miałem taki przypadek, że stojąc przy ściance z grami i podpowiadając ziomkom, którą grę na początek zagrać, to przytakiwali, uśmiechali się, a i tak zeza czały czas na co większe i bardziej kolorowe pudła robili. Czasem nawet bałem się o ich mięśnie gałki ocznej :shock: :!: :lol:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Impreza - osobiście miałem wrażenie, ze frekwencję robili znajomi królika. Sala to było lekkie nieporozumienie. Przede wszystkim dlatego ze stloczono tam tzw. trzy atrakcje razem. Jeśli by rzeczywiście przyszło trochę osób to nie wiem gdzie byśmy ich pomiescili. Poza tym mimo wszystko jest zastanawiające ze w prawie 140 tys. mieście nie znalazło sie trochę osób chętnych na tego typu imprezę. A moze zawinily atrakcje?

Odra & Wisła - dawno nie grałem, zapomniałem ze niezwykle są ważne złote kosteczki, no i trzeba mieć w tej grze trochę szczęścia w doborze kafelkow.

Civka od FFG - ta gra klimatyczna ma plansze, niestety mechanizmy w tej grze z logika i klimatem maja już niewiele wspólnego. Od TtA dzieli ta gre ogromna przepaść. Pamiętając ze w TtA niezwykle ważne jest zbudowanie dobrze funcjonujacej ekonomii, to samo próbowałem zrobić i tutaj. Jak sie okazało mogłem sobie te wszystkie młotki wsadzić w pewna cześć ciała. Losowy dobór kart wojska tez jest genialny. Żeby jakoś dorównać do kogoś kto dobrze wyciągnął trzeba niezłe natrudzic sie z wykladaniem technologii militarnych. A przecież przeciwnik tez moze je wystawiać . To nie jest gra o budowaniu cywilizacji, to jest gra o generowaniu jakichś wydumanych monetek, o jakimś dziwnym generowaniu kultury ( miasto nic nie robi tylko tworzy kulturę) itd... Dobra muszę kończyć bo mnie ktoś tu zagania do korzenia marchewki :wink:
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

hiro jeszcze co do kwestii tego iż miałem jechać zwierza, to po pierwsze jak już wspomniałem błędy które popełniłem w początkowej fazie (zapomniałem że mam coś takiego jak startowego techa :lol: ) nie pozwoliły mi na stworzenie armii a po drugie jakbym jechał po zwierzaku to wydaje mi się że zmusiłoby go to do zmiany polityki i większego zaangażowania w rozwój militarny co moim zdaniem byłoby tobie najbardziej na rękę a ten twój sojusz z Agą wymusił na mnie pokojową koegzystencję z Bartkiem i całkowitą zaćmę umysłową w kwestii bratniej pomocy jego stolicy.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
ODPOWIEDZ