[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Soulless »

Wczoraj w ramach przyuczania nowych schronowiczow odpalilismy Neuroshime Hex
A pozniej potowarzyszylismy dzielnemu Beowolfowi :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Och nie było aż tak monotonnie. W sumie działały równocześnie dwa stoły. Było Puerto, Świat dysku. Z mroków kurzu i zapomnienia przywędrowało Age of Discovery. Czyli jak na środę to całkiem, całkiem (aby nie być gołosłownym dodatkowe zdjęcie).

Co do Samej poterny to bardzo dobre wieści! Odzyskaliśmy górną salę (o tym zapewne już wiadomo) A od wczoraj jest w niej oświetlenie i ogrzewanie!!! Dzisiaj wstawimy jakieś meble (czyli stoły i krzesła) i można grać! Co prawda przydała by się jeszcze jedna lampa (oświetlenie jest zainstalowane pod sufitem ale na bocznej ścianie – co powoduje nierównomierne oświetlenie pokoju) ja dziś postaram się kupić jakąś lampkę (na klipsie) aby podwiesić ją w oknie.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: hancza123 »

fajnie jest w tym schronie, nawet flaszką szampana wczoraj gospodarze nas uraczyli

gdyby jeszcze nad repertuarem nieco popracować to byłby naprawdę git!
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Soulless »

hancza123 pisze:fajnie jest w tym schronie, nawet flaszką szampana wczoraj gospodarze nas uraczyli

gdyby jeszcze nad repertuarem nieco popracować to byłby naprawdę git!
a to akurat święta prawda!
mamy słabego wiolonczelistę, w perkusji od dawna nie działa stopa, a nasza flecistka łże jak z nut ;)
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: hancza123 »

Soulless pisze:
a to akurat święta prawda!
mamy słabego wiolonczelistę, w perkusji od dawna nie działa stopa, a nasza flecistka łże jak z nut ;)

hehe, no chodzi raczej o to że mam kłopot aby trafić akurat na te gry które mnie najbardziej interesują, wiem że czasami są grane, tak słyszałem od stałych bywalców, no ale jakoś nie mogę wycelować!

jakbyście mieli apetyt np. na Imperiala, Brassa, Le Havra, Age of Steam, Dominant Species, Container, Caylus, Twilight Struggle - to koniecznie do mnie piszcie i na pewno się zjawię, swoją drogą czasami będę do schronu zaglądał tak czy inaczej
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: hancza123 »

czyli aby wygrać w swoją ulubioną grę, najpierw trzeba zagrać i wygrać w grę Consensus,

muszę zatem najpierw nieco poćwiczyć techniki negocjacji, wywierania wpływu i manipulacji, to może być ten klucz którego szukam :-))
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Soulless »

przydaje sie tez umawianie na konkretna gre i znjdowanie chetnych tu na forum i na grupie na schronowej na fb :D
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Ja tam Imperiala, Brassa, Le Havra, Age of Steam, Dominant Species, Container, Caylus, Twilight Struggle to mogę co spotkanie... tyle że tylko TS w sumie jest dwuosobowy... no i imperial to tylko klasyczny (w tym nowym mimo iż ma lepsze zasady nie mogę odnaleźć klimatu)
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: hancza123 »

pomyślałem że dobrym pomysłem może być takie ogólne określenie że przykładowo:

- 1szy piątek miesiąca jest poświęcony średnio ciężkim i ciężkim grom fantasy, sci-fi, kosmos (nie wiem jak je nazwać chodzi o tą dużą grupę gier o świecie nadprzyrodzonym)- TI, BSG, Arham Horror, Runewars itd.

- 4-ty piątek miesiąca nastawiamy się na średnio ciężkie i ciężkie ekonomy i strategie (tu ja bym zacierał ręce :-)

- 2-gi piątek miesiąca jest dla początkujących, gramy w lekkie gry aby wciągnąć nowicjuszy, zapraszamy każdego kto chce poznać planszówki i nie przestraszyć się od razu TI-em

- pozostałe terminy są dowolne, gramy na co akurat jest nastrój

co o tym myślicie, może to zadziała??
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Jak by tu odpowiedzieć, by dobrze powiedzieć….

Gdzieś już coś takiego słyszałem? Ach, tak. A Oczywiście Towarzyszu! Zjednoczony aktyw grający stanie na wysokości zadania i plan przekroczymy o 200 procent!

Tak na poważnie – to niestety nie zadziała. Do poterna przychodzi tak dużo ludzi i są to tak różnorodni gracze że nie da się nikomu narzucić w co akurat dziś ma grać. Zauważ iż w trakcie spotkania zazwyczaj rozgrywa się w poternie około 10 gier (od lekkich fillerów – np. czekając na większą liczbę graczy do „kobył” czasowych typu GoT albo TI3. I pominąwszy GoT-a oraz BS-a (które zazwyczaj się pojawiają regularnie) są to różne gry w zależności na co ludzie mają ochotę, ile jest graczy, lub w co się wcześniej umówili.

Schron jest przykładem dobrze działającej anarchii totalitarnej. Tzn. nikt nikomu nie narzuca co ma robić poza przykładem gdy przychodzi dyktator i mówi np.: Panowie i Panie dziś przed graniem musimy posprzątać… albo – trzeba przenieść ten stół do górnej sali. Poza tym wolna wola jak długo nie przeszkadzasz innym.

Dodatkowo swobodę grania potęguje ilość dostępnych na miejscu (ponad 300) tytułów. Swoją drogą powoli przestały się mieścić na półkach i rozpełzają po całej ścianie.

Myślę więc, iż jeśli chcesz zagrać w jakiś konkretniejszy tytuł to zaproponuj coś na Fejsie albo na forum (a najlepiej i tu i tu) i umów się na konkretny dzień. Sadzę iż graczy ci nie zabraknie.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: hancza123 »

ja w zasadzie też jestem anarchistą, choć przy pewnej organizacji można jednak czasem nieco więcej osiągnąć, zrealizować jakieś cele, no ale może właśnie w anarchii jest radość
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Charon »

Mirek_koval pisze: Ja tam (...) Le Havra (...) to mogę co spotkanie...
OH DO prawdy Mirku? :P a kiedy to ostatni raz w to grałeś? 8)

Powiem tak hancza w przyszły piątek (tj. 6.01) ja przyjdę i z chęcią zagram z tobą w dominant spiecies bo nie grałem... zagram z tobą też w jakąkolwiek grę ekonomiczną jaką zaproponujesz, no może prawie ;) (oprócz containera :P zainteresowani wiedza czemu 8) )

Przyniosą tez "Na chwałę Rzymu" i Diunę w którą bym zagrał z chęcią :)

Poza tym mam propozycje skoro piatek jest wolny (3 króli?) to może by tak zacząć granie wcześniej? Ja mam klucz itp. :)
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Dagmara »

Faktycznie najbliższy piątek to bardzo fajny piątek :) No to do zobaczenia...

Pozdrawiam,
Dagmara
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: hancza123 »

Charon, no to znakomicie, jesteśmy już zatem wstępnie umówieni na piątek na Dominant Species! :-) potrzebujemy jeszcze 2 lub 3 najlepiej doświadczonych graczy, gdyż gra może być za trudna dla początkujących, Mirek może dołączysz?

Zapewniam że gra jest znakomita, tytuł "gry roku 2010" oraz 16-te miejsce na liście BGG to nie przypadek, mi się ona strasznie podoba choć to kwestia gustu oczywiście

mam tylko nadzieję że uda mi się skutecznie wykręcić od obowiązku urządzania swoich urodzin i będę mógł się zjawić 6.01, potwierdzę to jeszcze na 100%
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Wiesz Michał… to że mogę nie oznacza iż muszę… jak na liście priorytetów aktualnego nastroju znajdzie się coś innego to… cóż … takie czasy… A jak mam ochotę zagrać w Le Havre to akurat chętnych na to nie ma. No i nie zapominajmy że pół roku byłem raczej nieobecny :)

Jest już górna salka. Co prawda wymaga drobnych poprawek (np. umycia ścian i zamontowania drugiego oświetlenia ale znakomicie się nadaje by siąść nad portem i pociągnąć. Co prawda trzeba by się szybciej umówić bo to jednak długa gra ale czemu by nie?

Co do DS. to się zastanowię – Michał mnie tym portem pokusił … może w piątek ale nie jako pierwsza – najpierw coś lżejszego potem siadłbym do kombinowania.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: hancza123 »

Dagmara, Charon i Mirek umawiamy się w piątek około 18.00 na Dominant Species (2-ga opcja Le Havre) ??

jakby ktoś jeszcze reflektował to naturalnie zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Pytanie o ktrórej w Piatek zaczynamy spotkanie ogolnie - jest święto więc teoretycznie można by duuuuuuużo wcześniej. Zwłaszcza że tak jak i ja soulles też może być wcześniej... jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron"

Post autor: Soulless »

no ja moge wciagnac obiad i byc wczesniej gdzies powiedzmy 15, no chyba ze obiad w schronie to moge byc i na 11 :)
jakby byla ekipa jakas na gota konkretnego czy na twilighta :D
ale chwilowo nie mam kluczy wiec i tak zalezny jestem :)
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Charon »

Ja będę. Mam klucz. Zagram we wszystko w co nie grałem :D no i w diunę (to apropos GoTa konkretnego czy twilighta Soullu) 8)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Mirek_koval »

Jakby sie kto pytał to otwieramy dzis od 15.00 i skonczymy późno...
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Dagmara »

No i nici z Dominant Species... Ale za to ciekawy był lot BSG i znowu spodobał mi się BANG! :)

Pozdrawiam,
Dagmara
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: hancza123 »

"Dagmara, Charon i Mirek umawiamy się w piątek około 18.00 na Dominant Species (2-ga opcja Le Havre) ??
jakby ktoś jeszcze reflektował to naturalnie zapraszamy!"


sam jestem rozczarowany że nie zagraliśmy, na powyższy post nikt jednak nic nie odpowiedział, wydawało się że nic wiążąco nie zostało uzgodnione i że kto wie może zagramy, a może wcale nie

swoją drogą sorry, coś ważnego mi wyskoczyło i nie mogłem się wczoraj zjawić
lakub
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Godziszewo/Gdańsk

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: lakub »

Witam,
Mam pytanko czy jeśli miałbym problem z rozgryzieniem jakiejś gry to mogę ją przynieść i liczyć na pomoc ??? I takie jeszcze jedno pytanie jeśli przyjdę za tydzień w piątek (27.01) lub środę (1.2) będę mógł liczyć na jakiegoś towarzysza do gry 2 osobowej ???

Pozdrawiam
lakub
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Soulless »

Najpierw zapytaj czy już tej gry nie mamy u siebie :)
Na pomoc zawsze możesz liczyć
Zapraszamy w każdą środę i piątek od 17.oo bez względu na ilość chętnych :D
ODPOWIEDZ