Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jak na razie w Rebelu najtaniej - 104.95zł.
mysza
Posty: 79
Rejestracja: 11 gru 2009, 11:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: mysza »

Można jeszcze pograć w BB na kompie, znaleźć 6 fanów gry i grać raz w tygodniu mecz:)... Powiem Wam emocji pozytywnych i negatywnych nie uświadczycie w innej grze:D... No chyba że saper, jak zostanie ostania mina i będzie FAIL, na największej mapce:D...
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Vincent »

Na kompie to ja gram sobie co jakiś czas po sieci i rzeczywiście, tak negatywnych (ale i pozytywnych) emocji zazwyczaj nie spotykam w innych grach :D Ale mimo to wersja planszówkowa jest o niebo fajniejsza, zdecydowanie lepiej mając przeciwnika obok siebie :)

Ale żeby nie był to totalny off top, to trochę w tej karcianej wersji chyba będzie mi brakowało przyłożeń, zdobywania punktów i wygrywania meczów. Trochę szkoda, że tu nie chodzi o wynik poszczególnych meczy, a liczbę fanów (chociaż jakby nie było liczba fanów pasuje idealnie jako warunek zwycięstwa).
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Offtopowo

Oj to prawda. Gra jest niezwykle satysfakcjonująca przez sieć i wywołująca wiele emocji.
Szczególnie jak się uda wygrać coś co pozornie nie jest do wygrania - bo przeciwnik zlekceważył i samym szczęściem wiele nie zdziałał ;)

Pograłbym chętnie ale od dłuższego czasu nawet nie mam sprzętu który by tą grę udźwignął. Gra troszkę ludzi jeszcze w Edycję Legendary ? :)

Co do Team Menager - czekam na pierwsze recenzje bo póki co jakoś mnie gra nie za bardzo zachwyca przy tych przeciekach i po lekturze instrukcji. Obym się mylił.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Vincent »

Większe emocje chyba, jak robisz ostatni blok przed zdobyciem TD na dwóch kostkach. Wypadają dwie czachy.. spoko, jest re-roll.. kolejne dwie czachy :D ojj niejedno przekleństwo padało w takich sytuacjach.

Co do BB:TM mi się akurat video recenzje nawet podobają, wygląda ciekawie. Podoba mi się to, że gra nie traci przy grze na3 osoby, jest chyba tak samo zbalansowana jak na 2 lub 4 osoby. Co prawda instrukcji jeszcze nie czytałem, nie chce sobie psuć zabawy przed kupnem gry :D Bo kupuje jak tylko wejdzie do sprzedaży i wtedy wyciągnę świeżą instrukcje z pudełka i zabiorę się za czytanie :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Michałku »

Wczoraj zagraliśmy jedną partę w 4 osoby, także nie jest to pewnie jeszcze miarodajna opinia, a raczej wrażenia na gorąco.
W każdym bądź razie było bardzo zacnie, kupa zabawy i do tego sporo knucia. Gra jest względnie niedługa - z tłumaczeniem zasad w 2 godziny się uwinęliśmy. Same zasady są bardzo proste. Sporo interakcji (głównie tej negatywnej :twisted: ). Gra mimo wszystko mocno różni się od figurkowego pierwowzoru, ale i tak dostarcza masę emocji. Dobrze też oddane są drużyny - elfy kombinują z piłką, Orki raczej fryja potrafią dać, a Krasnoludy oszukują (walec jest epicki ;)). Spora dawka humory blood bowlowego, podczas gry polecam poświęcić chwilę na poczytanie opisów na kartach, komentatorzy są w formie.
Sama rozgrywka polega na przydzielaniu swoich zawodników do poszczególnych pojedynków, w których można zgarnąć określone nagrody - trzeba się nakombinować i naliczyć czy jesteśmy w stanie tu wygrać, czy lepiej odpuścić i grać w innym miejscu, albo na czym bardziej nam zależy. czy chcemy dobrać star playera czy może jakieś rozwinięcie, albo od razu stukać fanów (punkty zwycięstwa)? Gra jest nieco losowa. Przede wszsytkim karty, dobieramy ich 6, także może się zdarzyć, że w danej turze mamy gorszych zawodników niż w innej, ale tu akurat nie jest to aż tak wielkim problemem, bo jest spora szansa, że w następnej turze już dociągniemy tych lepszych i się odbijemy. Poza tym każdy zawodnik ma jakieś przeznaczenie i nie ma totalnie bezsensownych. Do tego znaczniki oszustwa - niektórzy zawodnicy po zagraniu muszą wziąć na siebie znacznik oszustwa, który poza fanami czy dodatkowymi punktami siły może okazać się sędzią, który wywalił tego zawodnika z boiska. No i oczywiście kostki podczas bicia, jak najbardziej zdarzają się tu dwie jedynki znane wszystkim graczom BB aż do bólu :D Ale to wszystko dodaje tylko uroku tej grze.
Także jeśli ktoś chce lżejszą rozgrywkę z niezłą dawką humoru, nieco losową (ale z możliwością kontrolowania tej losowości) i odpowiednią ilością kombinowania i taktyki, to nic tylko polecać :) a dla fanów Blood Bowla to w ogóle pozycja obowiązkowa.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Vincent »

A czy wiadomo może już coś więcej o polskiej wersji językowej?

Jak na razie przeczytałem bardzo dużo pozytywnych opinii o grze i kilka zastrzeżeń dotyczących balansu, ale chyba nie jest z nim źle.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

Odświeżam temat. Jakieś nowe opinie na temat gry? :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: janekbossko »

Gralem raz:
- grafiki gorsze niz w W:I
- losowosc podczas rzutow czasem baaardzo boli
- zroznicowanie druzyn swietne
- male roznice punktowe pomiedzy grajacymi

To lekka gra o swietnie wpasowanym temacie. Niektore squady posiadajace zdolnosc oszustwa sa bardziej losowe anizeli druzyny bez tej zdolnosci. Duzo smiechu, czasem przeklinanie slabych rzutow, jednak jesli podchodzimy do niej jak do lekkiej gry - trudno sie zawiesc.
Naszym graczom sie podobalo. Partia okolo godziny. Teraz tylko czekac na nowe druzyny:)
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Paweł Puzio »

Jak się sprawdza jako gra na 2 osoby.

PS
Zna ktoś grę w podobnych klimatach tyle że gra skupia się na rozgrywaniu jednego meczu ?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: DDP »

Na 2 osoby ujdzie ale znam wiele lepszych gier w tej kombinacji. Zdecydowanie jest to gra dla 4 osób.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Grę otrzymałem wczoraj ale jeszcze nie miałem okazji pograć.
Podoba mi się jednak wykonanie i na pierwszy rzut oka widać, że kombinacji jest całkiem całkiem sporo a drużyny mają swój własny charakter.

Co do gry to zdziwiło mnie, że przynależność rasowa jest nieistotna w przypadku Gwiazd. Ale z drugiej strony inaczej zawsze byłby podobny deck a tak. Mamy możliwość wystawienia krasnoludzkiego death rollera do drużyny leśnych elfów. ;)

Klimat Blood Bowla myślę, że zachowano.

Jak pogram to zdam relację.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

Ja grałem 3 razy 1v1 i gra bardzo mi się podoba. Nie mogę doczekać się rozgrywki w 4 osoby :) na BGG są już przymiarki do wariantów na 6 :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wallenstein »

To ja może tak dla odmiany troszkę krytyki.
Klimat, wykonanie, rozgrywka bardzo fajne, ALE dlaczego w grze o prowadzeniu drużyny nie ma możliwości budowy drużyny?
Dostajemy talię kart i siup, co tam wylosujesz to masz. Owszem można dostać starplayera (pomijam fakt, że chyba lepiej by było jakby ten player był z naszej drużyny lub neutralnej), ale to dopiero po jakimś czasie.
A wystarczyło zrobić talię drużyny do budowy, powiedzmy 12 kart z 20 (jak np. w ARCANIE).

Jak dla mnie spore rozczarowanie w sensie niewykorzystanego potencjału. Oczywiście dodatek poprawi wszystkie niedociągnięcia.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6474
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 954 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Odi »

A starplayer nie trafia czasem od razu do decku? (ergo: jest gwarancja, że dociągniemy go w nastepnym tygodniu rozgrywek)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

Mamy gwarancję że dociągniemy, ale Walle raczej chodzi o to że nie budujemy tali, tylko dociągamy ich losowo, ewentualnie z kilku losowych wybieramy jednego.
Ja jestem z mechaniki zadowolony, gra przez to jest na tyle lekka że można zagrać z osobami które nie chcą/nie mają kasy grać np. w LCG/CCG. Zresztą przed kupnem obejrzałem filmiki przygotowane przez FFG co do przebiegu rozgrywki, i nic mnie nie zaskoczyło negatywnie, gra mi się bardzo dobrze :)
Jakbym chciał budować sobie decki to kupiłbym inwazję i umoczył 1000zł zamiast wydać 100zł ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: kwiatosz »

Wallenstein pisze:nie ma możliwości budowy drużyny?
Podejrzewam że nie ma żadnych przeciwwskazań do budowania drużyny - najłatwiej na 2 graczy z przeciwnych federacji, na więcej trzeba by się ugadać, ale też nie jest to jakiś homerule, który wypacza sens rozgrywki - można się umówić, że np.. każdy przed rozgrywką losuje 5 gwiazdorów i może sobie 2 zatrzymać, czy jakkolwiek inaczej.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wallenstein »

Inermis pisze:Ja jestem z mechaniki zadowolony
Ja nie piszę o mechanice tylko o grze w budowanie drużyny bez elementu budowania drużyny.
Inermis pisze: Jakbym chciał budować sobie decki to kupiłbym inwazję i umoczył 1000zł zamiast wydać 100zł
Ale po co? Dla 6 drużyn to raptem około 48 kart więcej (8 dodatkowych kart na drużynę) i już by było z czego wybierać.


Oczywiście można wprowadzać home rule (ja dobieram starsów tylko z własnej rasy lub neutrali), tylko nie o to chodzi.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Ale po co? Dla 6 drużyn to raptem około 48 kart więcej (8 dodatkowych kart na drużynę) i już by było z czego wybierać.
Wydaje mi się, że jest to po to aby nie zaburzać charakteru drużyn.
Po to Orkowie mają tyle kolesi od tłuczenia bo to są orkowie. Tak samo jak Elfy od podawania.

Składy dość dobrze reprezentują to jakie te drużyny są w rzeczywistości.

I jeśli chodzi o grę to moim zdaniem gra jest o kierowaniu drużyną i zarządzaniu tym co się ma tak aby wyszło jak najlepiej a nie o budowaniu drużyny. Lepiej się to wpisuje w klimat pierwowzoru. Tam też, nie ma jakiegoś potężnego wyboru jeśli chodzi o typy zawodników. Czyli to raczej zarządzanie ręką a nie budowa talii.

Grę mam nadzieję sprawdzę jutro i możliwe, że uda się w pełnym składzie.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

Wallenstein pisze: Ja nie piszę o mechanice tylko o grze w budowanie drużyny bez elementu budowania drużyny.
Budowanie drużyny jest w trakcie gry poprzez sławnych graczy. :)
Nie ma mechaniki budowania deck'u przed grą. :roll:
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6474
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 954 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Odi »

No ale przecież budowanie drużyny stanowi jądro tej gry.

Pierwsze dwa, może nawet trzy tygodnie, poświęciasz na dopakowanie teamu. Wybierasz te wydarzenia, które dają gwiazdorów i inne dopałki (najlepiej do wyboru z dwóch/trzech), i dopiero w drugiej cześci gry rzucasz się na kibiców.
De facto więc ten aspekt deckbuildingu jest zaimplementowany w samej mechanice (coś a la Dominion), zamiast stanowić po prostu oczywistą opcję pt z '20 kart wybieram sobie 12'.
Nie podejmuję się rozstrzygnąć, które z rozwiązań jest lepsze, ale też nie jest tak, że to jest całkowicie losowe 'siup' :wink:
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wallenstein »

Nie zrozumcie mnie źle. Gra jest całkiem fajna, ale moim zdaniem zmarnowano potencjał jaki dawała (w sumie jeszcze daje bo, że będzie dodatek to pewne).

Po prosu uważam, że fajniej by było układać sobie drużynę pod każdą rozgrywkę, a nie grać cały czas tym samym składem czekając na ewentualne gwiazdy.
Już samo wrzucenie tych 5 dodatkowych zawodników do możliwości wyboru pierwszej 12 zwiększyło by zabawę.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Paweł Puzio »

Wydaje mi się że część osób oczekiwało że Blood Bowl będzie grą w której będzie się kartami rozgrywało mecze. Ja sam zresztą tak myślałem. A tu okazało się że gra odtwarza wyższy level. Strategi a nie taktyka. Chociaż ja chyba bym wolał jednak taktyke.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: herman »

Świetny temat i dostosowanie mechaniki do niego. Grałem jak na razie dwie gry w cztery osoby i jeśli rozgrywka 2-3 osobowa nie jest w niczym lepsza to nie chcę próbować. Dużo emocji, szybki czas gry, masa negatywnej interakcji, spora doza losowości (dociąganie kart zawodników, kart umiejętności no i sama walka za pomocą kostek).Nad całą losowością da się jednak względnie zapanować. Na szafie leży "Troll Football", w którego zagrywałem się na wymyślonych zasadach jako dzieciak, więc ocena nie może być inna. 8/10 z całą świadomością, że dla wielu osób nota może być znacznie niższa.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Don_Silvarro »

Paweł Puzio pisze:Wydaje mi się że część osób oczekiwało że Blood Bowl będzie grą w której będzie się kartami rozgrywało mecze.
A mi sie wydaje, że po prostu część osób oczekiwało, że Blood Bowl będzie grą deckbuildingową.

Może mieć to coś wspólnego z tym, że to miała być gra deckbuildingowa i jako taka była zapowiadana, tylko autor zmienił koncepcję w połowie projektu :lol:
ODPOWIEDZ