(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mały brzydki pędrak »

stalker pisze:Przecież miałeś pograć w gry dla eurodziewczynek :P
Jak nikogo nie znajdę do swojej, to założę sukienkę i się dosiądę :D
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

To znaczy, że nikogo nie znalazłeś do swojej :twisted: a za 2 tyg. nawet ja się mogę skusić ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Mały brzydki pędrak pisze:Poszukuję chętnego do testu reaktywowanego przeze mnie "Wyścigu do Berlina" 1945.
(czas gry do 3h)
Z tłumaczeniem zasad czy bez? :twisted:
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Witold Janik pisze:Z tłumaczeniem zasad czy bez? :twisted:
Z tłumaczeniem ma się rozumieć. Gadaniny jest na 5-10 minut.
Uprościłem zasady do minimum.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: draco »

Jeśli się wyrobię z projektowaniem, to w środę przyniosę prototyp gry o polityce. Jeśli się nie wyrobię, to odkurzam stare projekty.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Będę z Dinkami.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

chory. odpadam
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Będę ale jeszcze nie wiem czy coś przyniosę czy tylko "na sępa" ;)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Będę. Może przyniosę coś, w zależności czy zdołam dziś sklecić prototyp.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Ja niestety tym razem odpadam.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Ja się pojawię, ale nie wiem jeszcze, czy coś przyniosę.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Bardzo dziękuję wszystkim za testy...

Ukrycie - coraz większe zaczynam mam mieć wyobrażenie jak ją doszlifować. Zostanę przy pojedyńczych symbolach. Mam teraz już niezłe wyczucie, które są łatwe, a które trudne. Sprawdzę system głosowania Filipa za pomocą żetonów oraz za sugestią Draco zmniejszę format plansz, gdyż wydaje się to być uzasadnione. Zmniejsze też czasy jak to było sugerowane. Zobaczymy jak wtedy będzie śmigać.

Rybki - jakoś gracze nie czują o co w tym ma chodzić, tak więc całość do porządnego przemyślenia :D . Wiem co chcę osiągnąć, wydaje mi się, że można to osiągnąć bardzo prostymi zasadami i że gra ma potencjał lekkiej, miłej, przyjemnej i świeżej :D . Będziemy myśleć. Bardzo spodobał mi się pomysł automatycznego rozmnażania.

Prohibicja - jak Janek tłumaczył wydawał się pomysł bardzo przyjemny, rozgrywka bardzo szybka i decyzje ciekawe. Niestety jak dostałem raz i drugi odrzut swojego stosu to mi się już odechciało dalej próbować. Komisarz jakoś nie działał, a co za tym idzie kapelusiki. Jest zbyt dużo kart specjalnych. Numery na bombach wydają się zbędne. Spróbowałbym to co było na testach wspomniane: karty specjalne bardziej subtelne (kilka rodzajów) i większej ilości. Może element blefu o którym wspominałem? Tak jak w przypadku Herosa czuć potencjał, ale dalej coś zgrzyta w tym mechanizmie.

Heros - to jeszcze nie to :). Wszystko chyba było wspomniane na testach. Gra rozstrzyga się w 2 ostatnich kolejkach i nie jest możliwe przewidzenie w którą stronę się potoczy. Nie czuję też w jaki sposób można odpuścić daną rundę i przygotować się na następną. Jak dołożę karty do 1/2 stosu to i tak spadną, a rzadko kiedy heros do 3 stosu dochodzi. Warunek śmierci na danej karcie jest ostry jak brzytwa :D . Jeżeli ktoś jest pewien, że go nie spełni to odpuszcza grę. Takie mam wrażenie. Jeżeli warunek zwycięstwa będziesz chciał Janke rozmydlić (a nie chcesz ;) ) to gra pójdzie w Area Control.

Bardzo dobra frekwencja, bardzo fajne testy, jestem bardzo zadowolony :D .
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

konev pisze:Heros - to jeszcze nie to :). Wszystko chyba było wspomniane na testach. Gra rozstrzyga się w 2 ostatnich kolejkach i nie jest możliwe przewidzenie w którą stronę się potoczy. Nie czuję też w jaki sposób można odpuścić daną rundę i przygotować się na następną. Jak dołożę karty do 1/2 stosu to i tak spadną, a rzadko kiedy heros do 3 stosu dochodzi. Warunek śmierci na danej karcie jest ostry jak brzytwa :D . Jeżeli ktoś jest pewien, że go nie spełni to odpuszcza grę. Takie mam wrażenie. Jeżeli warunek zwycięstwa będziesz chciał Janke rozmydlić (a nie chcesz ;) ) to gra pójdzie w Area Control.
A gdyby tak zrobić, że tylko pewne karty wyznaczają straty sił herosa liczbowo, a inne wyznaczają kostkę, którą trzeba rzucić na straty? (można by ew. układać sam kostki na jego drodze, ale ich liczba byłaby zabijająca ;). Wtedy byłaby to trochę statystyka, trochę niepewność ale już nie byłoby jak nożem uciął :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Dzięki za testy! Pojawiło się dużo celnych uwag do obydwu moich prototypów. Skupię się na razie na Herosie, żeby przynajmniej jedna gra zaczęła działać ;) Po wszystkich komentarzach i ostatniej grze rozumiem już w czym tkwiły mankamenty - mam już kilka łatek, ale nie obiecuję, że do następnego spotkania doprowadzę coś do wersji grywalnej.
Trzymałem się mocno tego "drastycznego" sposobu punktowania, bo wydawał mi się najlepiej wpasowany w temat gry i oczywisty do przyswojenia. Jeśli miałbym go zmieniać, to bardzo przypadł mi do gustu pomysł Jacka sprzed dwóch spotkań - wtedy nie zaskoczył specjalnie, bo talie nie były do niego dostosowane, ale ma naprawdę duży potencjał. Popróbuję też z trochę innym działaniem "godzinek", żeby końcowe karty rozdania nie były takie decydujące.

Co do rybek: faktycznie, ciężko mi było zrozumieć przesłanie tej gry, a co za tym i przyswoić zasady. Pamiętam, że osią grywalności miało być wyczuwanie innych graczy, ale na początek skupiłbym się na dopracowaniu klarownego systemu "rozwijania akwenu w warunkach sterylnych", żeby gracz wiedział jaki ma cel (liczebność) i jak do niego dojść (mnożąc), a następnie uzbrajał go o elementy interakcji. A tak w ogóle mechanika i kosteczki na razie kojarzyły mi się bardziej z rozwojem pleśni, grzybów lub kultur bakterii ;) (pro tip: te organizmy nie potrzebują parki do mnożenia ;) )
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jan Madejski pisze:bardzo przypadł mi do gustu pomysł Jacka sprzed dwóch spotkań
A możesz go przybliżyć w dwóch zdaniach? :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

[Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Jan Madejski pisze:Po wszystkich komentarzach i ostatniej grze rozumiem już w czym tkwiły mankamenty - mam już kilka łatek, ale nie obiecuję, że do następnego spotkania doprowadzę coś do wersji grywalnej.
Zastanów sie na pewno w jaki sposób gracze mogą przygotować sie na następna rundę.
Jan Madejski pisze: A tak w ogóle mechanika i kosteczki na razie kojarzyły mi się bardziej z rozwojem pleśni, grzybów lub kultur bakterii ;) (pro tip: te organizmy nie potrzebują parki do mnożenia ;) )
:). Jak jechałem na testy to mi sie przewinęło w głowie, ze grę mogę opisywać jako grzyby/ryby wszystko jedno :D. Mogą być nawet karaluchy, bo nie jestem przywiązany do tematu ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

[Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

stalker pisze:
Jan Madejski pisze:bardzo przypadł mi do gustu pomysł Jacka sprzed dwóch spotkań
A możesz go przybliżyć w dwóch zdaniach? :)
Jak Herosów zginie to wszyscy gracze na których kartach tracił kostki dostają tyle kostek ile na ich kartach tracił. Pozostałe kostki dostaje dodatkowo gracz na którego karcie zginął. Dwa zdania :D.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

konev pisze:Jak Heros zginie to wszyscy gracze na których kartach tracił kostki dostają tyle kostek ile na ich kartach tracił. Pozostałe kostki dostaje dodatkowo gracz na którego karcie zginął.
Fajnie jakby gracz, który najlepiej dokładał, ale akurat nie ubił herosa był w stanie wygrać.

A może na każdej karcie zrobić dwie ścieżki i bóg do końca nie wie którą ścieżką pójdzie heros i w jaką pułapkę ostatecznie wpadnie. Nie wiem kto miałby decydować za herosa, żeby było fajne ryzyko a nie tylko czysta losowość.

Chętnie zagram w środę w Herosa :)
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Nikt nie pyta, tak więc odpowiem, że ja będę i z czymś :D
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

konev pisze:A może na każdej karcie zrobić dwie ścieżki i bóg do końca nie wie którą ścieżką pójdzie heros i w jaką pułapkę ostatecznie wpadnie. Nie wiem kto miałby decydować za herosa, żeby było fajne ryzyko a nie tylko czysta losowość.
Jeśli zostaje element głosowania, to także może być odpowiedź, kto decyduje… :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Będę z kolejną iteracją Ukrycia...
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Będę, nie spodziewam się że z czymś.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Przyjdę sam :wink:
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Powalon suchotami na łożu boleści spocząłem :roll:

Jeśli antybiotyk postawi mnie na nogi może się uda, ale raczej odpadam w tym tygodniu niestety kamraci.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Zdrowiej… i trzymaj się od nas z daleka, siewco zarazy ;) (chociaż jak dostałeś antybiotyk, to nie grypa, nie zarażałbyś aż tak bardzo ;) )
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ