Gry dla 7 i 9,5 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Alabama1 »

WItam - zastanawiam się nas świątecznym prezentem planszówkowym i ....Chłopaki grają chętnie (ticket to ride, osadnicy z Catanu, galaxy trucker, carcassonne, i jakieś inne), ale ostatnio znowu wrócają do komputera, bo mówią, że gry im się znudziły. Za Memoire'm nie przepadają.

Starszy chce Agricolę (w którą grał u znajomych, ale nie wiem czy to nie jest trochę za trudne), młodszy nie wiem, ale może jest coś rycerskiego?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: garg »

Stone Age - przećwiczone na grupach od 6 do 14 lat :) Co prawda mało rycerskie, ale naprawdę wciąga :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Skoro chętnie grali w Osadników z Catanu,to Stone Age również powinien przypasc im do gustu. A w co jeszcze grali do tej pory? Może coś z gatunki fantastyki? Agricola może byc faktycznie trochę zbyt nudna i przewidująca jak dla 7 i 9 latka.
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Alabama1 »

Witam, faktycznie Stone Age to chyba dobry wybór. Chłopaki bardzo lubią gry handlowe (Fasolki, Osadnicy, swego czasu Monopol) to ich najwieksze hity.
Zastanawiałam się jeszcze nad small world, bo klimat fantasy na pewno by im odpowiadał.
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: meham »

Stone Age lub Small World, ewentualnie Wsiąść do pociągu

Meham
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Jeżeli zaglądasz jeszcze na forum i temat nadal jest aktualny,to napisz co ostatecznie wybrałeś na prezent,którą grę:) Tak z czystej ciekawości.
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Alabama1 »

Zaglądam, zaglądam czasami i wybrałam Stone Age dla 9,5 latka (2 partie zaliczone, bardzo się podoba, wg mnie podobne trochę do Osadników), dla 7 latka fana gry ZOO TYCOON 2 na komputerze Zooloretto (bardzo mu się podoba, graliśmy chyba z 5 razy, jestem trochę zdziwiona, bo mi ta gra średnio podchodzi, myślę nawet nad dodatkiem). Dla 4 latka Pędzące Żółwiki, ale jeszcze nierozpakowane, chyba musza poczekać trochę.
A stos gier w naszym domu niebezpiecznie się powiększa.....
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Ale to chyba dobrze,że rosną nowi gracze na forum,właśnie o to chodzi. W przypadku Stone Age to oczywiście dobry wybór,nie zawiedliście się. Piszesz też,że chłopcy lubią gry typu Monopol,a więc strategie ekonomiczne -dla starszych 9,5 latka, pomyśl także nad Age of Empires III i ANTY-MONOPOLY, powinny mu się spodobać,handel nieruchomościami oraz wirtualne pieniądze,rozwija logiczne myślenie.
Z kolei dla 7 latka proponuję CITY TYCOON,gatunek taki sam jak ZOO TYCOON,więc również będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: josiu »

A na następny prezent polecam Small Worlda... Kupiłem bratu na święta, bardzo nas wciągnęło...Wczoraj przyszły dodatki, które zamówiłem bez zastanowienia...Jutro siadamy więc do pierwszej partii z dodatkami :)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Swego czasu miałem okazję grać w Small World i przyznam,że zrobiło na mnie duże wrażenie. Przede wszystkim bogata szata graficzna,sporo ilustracji,oraz losowość-która wg mnie jest tutaj istotnym elementem i wpływa na jakość rozgrywki.
Dodatkowo mamy możliwość gry nawet w 5 osób,tak więc to bardzo dobry prezent jeżeli posiadamy rodzeństwo. Zabawa jest gwarantowana. Dodatki do Small World dostępne są także w naszym sklepie.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: lesar »

Ja polecam Memoir - syn się bardzo zmilitaryzował, dodatkowo FAUNA JUNIOR, PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: srokaplotkara »

Ciekawe odkopanie wątku sprzed ponad roku :)
Teraz temat powinien brzmieć "Gry dla 8 i 10,5 latka" ;)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Wiek dzieci się co prawda zmienił, natomiast prawdopodobnie inni użytkownicy forum mają swoje pociechy w tym wieku, więc na pewno temat się przyda - jestem o tym przekonany, jest rzeczowy, z konkretnymi przykładami, które zostały potwierdzone przez innych forumowiczów:) Troszke starsze dzieci również w przedstawione gry mogą grać, jestem przekonany, że proponowane przez nas tytuły da się spokojnie wykorzystać dla nieco starszych dzieciaków. Dobrą propozycją dla 8 latka, 10 latka jest gra:

http://targowo.istore.pl/pl,product,1465282,7,pl.html

Wspaniała, niedroga propozycja dla całej rodziny:) Wróg jest wspólny, więc współpracujcie żeby go pokonać :)
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Alabama1 »

Widzę, że mój wątek sprzed ponad roku powrócił...U mnie hitem dla chłopaków są teraz Cyklady, prezent gwiadkowy, nadal grają tylko w to, i co ciekawe obecny 8-latek najczęściej wygrywa :)
kasiula
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:02

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: kasiula »

Ja wlasnie mam chlopcow w wieku 7 i 8.5 lat, ktorzy uwielbiaja grac w planszowki i w karty. Ostatnio gramy czesto w SmallWorld, Osadnikow i Puerto Rico ( dla mniejszego troche przydlugie) oraz w Gang of Four.
Mialam okazje wyprobowac nowa gre w ten weekend "takenoko"= budowa pola bambusowego i karmienie Pandy, bardzo ladnie wydana gra z misjami do wykonania, reguly proste, gra w miare szybka:30-40min i bardzo ciekawa, mysle ze bedzie sie pojawiac na naszym stole czesto.
Poza tym zastanawiam sie nad kupnem 7Wonders oraz Zakazanej Wyspy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

A z karcianek jaki gatunek lubią najbardziej? Bo teraz jest szereg ciekawych promocji i można kupić dla chłopaków kilka zestawów. Jeżeli miałbym coś polecać to z pewnością Zakazaną Wyspę http://targowo.istore.pl/pl,product,102 ... wyspa.html
To gra kooperacyjna, przygodówka dla 2 do 4 osób. 7wonders ma nieco inny klimat, wiec tą alternatywę możesz zostawić sobie na przyszłość.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pattom »

Ja dla córki 6 letniej zakupiłem Super Farmera. Graliśmy wczoraj kilka godzin :).Gra miła i przyjemna. Polecam szczerze.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Dla 6 letniej córki jak najbardziej tak. Gra jest bardzo łatwa,lekka i przyjemna. Oprócz tego zerknij jeszcze na wyżej wspomniane propozycje,czyli: Zakazaną Wyspę.
Dziewczynce powinno się spodobać,bo co innego doradzałbym w przypadku gdyby był to 6 letni chłopiec. Wtedy bardziej klimat SmallWorld lub Osadników- to dla nieco starszych.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pattom »

Od kilku dni prym wiedzie Carcassonne :) Maryś świetnie się bawi i ja również.
Czekam na zamówioną grę: Wsiąść do Pociągu: Europa, zobaczymy jak z tym pójdzie :)
kasiula
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:02

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: kasiula »

Mam bardzo ochote na ta "Zakazana Wyspe".
Z karcianek lubimy grac w Cytadele.
Dokonalam nowego zakupu, polakomilam sie na dobra cene, uzywanych gier, wzielam Claustrophobie, Rattus, Beawulf i casanowe (jakas karciana). Mam nadzieje, ze spodoba nam sie ta Claustrophobia, nigdy nie gralam w tego typu gry.
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: DJCrovley »

Spojrz na maori, ma pewne podobieństwa do carcassone, aczkolwiek zasady szybsze do opanowania a daje duzo wiecej mozliwosci kombinowania. I dzieciaki cholernie uwielbiaja budowac swoje archipelagi.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: gyro »

pattom pisze:Od kilku dni prym wiedzie Carcassonne :) Maryś świetnie się bawi i ja również.
Czekam na zamówioną grę: Wsiąść do Pociągu: Europa, zobaczymy jak z tym pójdzie :)
Gra fajna ale jak gram z dzieciakami to zanim sie polape gdzie sa miasta tzn z ktorych ja mam zrobic polaczenie to dzieciaki i tak jakos szybciej odnajda je - nie to zebym byl lewy z geografi ale... Powiem jedno przydaja sie znaczniki zeby widziec z kad do kat trzeba budowac trase. Pozaty fajna zabawa, choc ustepuje miejsca innym.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Zakazaną wyspę recenzowałem także w innych wątkach,ale jeśli macie ochotę pograć to oczywiście ja najbardziej polecam- świetna zabawa. Jeżeli chodzi zaś o Claustrophobie, to wrażeni robią bardzo ładnie wykonane figurki, oraz sama grafika kart która przyciąga młodsze osoby, dlatego jest to tak popularna gra.
Co prawda nie każdemu klimat przypadnie do gustu,ale wg mnie to pewniak a do tego plusem jest atrakcyjna cena.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pattom »

Witam,

Dzisiaj przetestuję na Maryś (6lat) - Wsiąść do Pociągu: Europa (kurier właśnie dostarczył przesyłkę).
W piątek testowi poddam Zakazaną Wyspę :) ale to może okazać się zbyt trudna gra do 6 latki.
kasiula
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:02

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: kasiula »

Wsiasc do pociagu jest fajne i sprawdza sie prawie zawsze, ja mam wersje USA i jeszcz sie pojawia u nas na stole.
Maori musze zobaczyc co to jest.
A Cytadele sa naprawde fajne.
Carcassone, zmienilismy troche reguly, kazdy gracz ma w reku zawsze 3 kafle i decyduje, ktora polozyc, aby zmniejszyc odrobine losowosc.
ODPOWIEDZ