Gry Portalu: seria DOBRA GRA

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
trzewik

Gry Portalu: seria DOBRA GRA

Post autor: trzewik »

Premiera Machiny nastąpi w ciągu najbliższych kilkunastu dni, pozwalam sobie więc założyć ten wątek - Machina otwiera serię gier DOBRA GRA, w której będą się ukazywały zarówno polskie tytuły jak i najlepsze spośród gier Cheapass Games (a w przyszłości może i innych wydawnictw).

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, uwagi, spostrzeżenia, jestem do Waszej dyspozycji.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Brawla! Brawla! :)
Z gier Cheapass naprawde niewiele tytulow mi sie podoba - wiekszosc to kiszka, czesc budzi mieszane odczucia (dr Lucky), czesc podoba sie tylko czesci osob (Unexploded Cows). Z ich gier, ktore mi sie podobaja i wszystkim, z ktorymi gralem, moge podac chyba tylko Brawla wlasnie oraz Jacob Marley, Esq.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Nataniel pisze:Brawla! Brawla! :)
Zdecydowanie popieram w tym miejscu Nataniela :D
trzewik

Post autor: trzewik »

Brawl ukaże się w Polsce, mamy to ustalone z Cheapass Games, natomiast nie ukaże się w serii DOBRA GRA, bo Brawl to kolorowa karcianka, czyli ukaże się tak jak Spadamy! profesjonalnie wydrukowany na papierze karcianym.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

A które talie są przygotowywane do druku?
trzewik

Post autor: trzewik »

Na razie żadne, premiera Brawl nastąpi za około 12 miesięcy, wcześniej ukażą się Unexploded Cows i Light Speed, więc takich detali jak talie jeszcze nie mamy zadecydowanych.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Czyli "DOBRA GRA" to takie "DOBRE BO TANIE"? Bo wlasnie ten drugi tytul by chyba bardziej pasowal ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Tutaj popieram avantara. Stwierdzenie "dobra gra" wydaje się być semantycznym nadużyciem. :wink:
Nie zrozum tego źle ignacy, ale z twoich własnych słów wynika, że chodzi przede wszystkim o cenę. Domyślam się, że z marketingowego punktu widzenia "dobra gra" brzmi lepiej niż "tania gra"- nawet jeśli chodzi przede wszystkim o to drugie.
trzewik

Post autor: trzewik »

Głęboko wierze, że DOBRA gra będzie symbolem tego, że są to dobre gry, a nie tanie gry. Wybieramy bardzo rozważnie tytuły, które opublikujemy w tej serii, czego najlepszym przykładem jest fakt, że spośród kilkudziesięciu tytułów Cheapass Games wybraliśmy tylko dwa tytuły - choć jak wiadomo, Cheapass chcieliby, byśmy wydali jak najwięcej, najlepiej wszystkie ich gry. Nie mniej, większość tytułów Cheapass nie nadaje się naszym zdaniem do publikacji. Wybieramy te najfajniejsze. Dlatego właśnie nazwaliśmy tą serię DOBRA gra. Publikujemy tu wybrane pozycje, a nie wszystko, na co mamy prawa.

Wybierając tytuł DOBRA GRA mieliśmy na myśli fakt, że to dobre gry. Jeśli chodzi o ich taniość to już kwestia dyskusyjna, 35 zeta to z jednej strony mniej niż za normalne planszówki, z drugiej strony więcej niż za gry Kuźni. Faktycznie, uważamy, że 35 zeta to DOBRA cena. :)

Nie mniej, jeszcze raz powtarzam, wierzę, że po ukazaniu się pierwszych trzech tytułów, będziecie mogli ocenić i uznać, czy nasze zamierzenia się udały - czy te trzy tytuły, to fajne, grywalne, dobre gry.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No, ale wlasnie tutaj jest pies pogrzebany. Skoro chodzi o DOBRE GRY, to dlaczego Brawl nie moze miec tez tej etykiety? Myslalem, ze wlasnie o cene chodzi.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

trzewik pisze:Brawl ukaże się w Polsce, mamy to ustalone z Cheapass Games, natomiast nie ukaże się w serii DOBRA GRA, bo Brawl to kolorowa karcianka, czyli ukaże się tak jak Spadamy! profesjonalnie wydrukowany na papierze karcianym.
Light Speed tez bedzie w serii Dobra Gra czy w tej samej linii co Brawl i Spadamy?

Co zas do tytulu serii - czepiacie sie wg mnie :) Tytul serii ma byc reklama, a nie dokladnym opisem jej zawartosci, w stylu "Dobra-w-miare-niedroga-wydana-jako-czarno-biala-co-by-miala-przystepna-cene Gra".
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Crusader
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2005, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Crusader »

Nataniel pisze:Co zas do tytulu serii - czepiacie sie wg mnie :) Tytul serii ma byc reklama, a nie dokladnym opisem jej zawartosci, w stylu "Dobra-w-miare-niedroga-wydana-jako-czarno-biala-co-by-miala-przystepna-cene Gra".
Zgadza się! Dla mnie nie ma znaczenia pod jaką nazwą serii pojawi się jakaś gra - ważne, aby została wydana i dawała radochę z gry.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Czepiamy sie nazwy bo nie ma czego innego zeby sie przyczepic :twisted:
Oby tylko tak dalej.
trzewik

Post autor: trzewik »

Brawl ukaże się tak jak Falling/Spadamy! ze względu na to, że jest to jedna z tzw. color games wydawnictwa Cheapass i z nimi związane są inne obligacje wydawnicze. Zresztą, jedna talia BRAWL to zabawa dla jednej osoby, więc trudno byśmy to wydawali w serii DOBRA gra, bo to nie jest gra, lecz deck do gry... No, po prostu BRAWL nie mieści się w linii DOBRA gra z powodów zupełnie innej formy wydania. Pozatym Brawl musiałby wyjść w serii GENIALNA gra ;)

Jeśli chodzi o Light Speed wyjdzie w serii DOBRA GRA, czyli w takim pudełku jak gry Cheapassów. Polska wersja LSpeeda będzie miała szereg dodatkowych reguł, mocno poszerzających zabawę i wydłużających replaybility. Krótko mówiąc będzie o wiele więcej w pudełku niż w podstawowej, amerykańskiej edycji.
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Daje się zauważyć dość ciekawą tendencję, jeśli chodzi o wydawanie gier w Polsce i to nie tylko planszowych, ale także komputerowych. Coraz częściej pojawiają się u nas edycje wzbogacone w stosunku do zachodnich oryginałów. Bonusy, mapy, karty, scenariusze... Co takiego jest w Polakach, czego nie mają inni? :)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

kruck pisze:Co takiego jest w Polakach, czego nie mają inni? :)
Zawsze chca dostac cos za darmo? :wink:
starlift
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2006, 14:02
Lokalizacja: Ostróda/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: starlift »

Ale Light Speed bedzie kolorowy? :)
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Czy w wybuchowych krowach będą użyte 'polskie krowy' ze spadamy czy oryginalne usańskie :)

Druga rzecz.
"Dobra Gra" to nazwa serii gier komputerowych wydawane to chyba jest przez axela springera.
Nie powinni się czepiać bo Portal nie ma zamiaru wydawać komputerówek, ale tak tylko zwracam uwagę na zbieżność nazw serii.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

kruck pisze:Daje się zauważyć dość ciekawą tendencję, jeśli chodzi o wydawanie gier w Polsce i to nie tylko planszowych, ale także komputerowych. Coraz częściej pojawiają się u nas edycje wzbogacone w stosunku do zachodnich oryginałów. Bonusy, mapy, karty, scenariusze... Co takiego jest w Polakach, czego nie mają inni? :)
Kilkumiesieczne opoznienie.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

trzewik pisze:Na razie żadne, premiera Brawl nastąpi za około 12 miesięcy, wcześniej ukażą się Unexploded Cows i Light Speed, więc takich detali jak talie jeszcze nie mamy zadecydowanych.
???! Za ok. 12 miesięcy? Czy to realny termin? Nie chce mi się szukać, ale gdzieś pisałeś, że ma to wyglądać tak: polska gra-cheapass-polska gra-cheapass itd.
A z gier Cheapass mają wyjść Unexploded Cow, Light Speed, Fight City i dopiero na końcu Brawl. Czyli jako ósma gra (licząc od jeszcze nie wydanej MachinyII). Portal wydaję planszówki/karcianki dodatkowo oprócz swojej głównej działalności czyli RPGów. Zakładam, że wyjdzie zatem max 3 gier planszowo-karcianych na rok. Czyli Brawl powinien się pokazać za jakieś 3 lata. Jak to się stanie, że ma być już za rok?

Mnie by to bardzo ucieszyło. Poluję już od dawna na Brawla, ale Rebel nie może sprowadzić następnych talii, w niemieckich sklepach wygląda to dosyć kiepsko, z Ameryki nie będę zamawiał.
trzewik

Post autor: trzewik »

Plan jest następujący:
luty - Unexploded Cows
kwiecien - polska gra
czerwiec - Light Speed
lipiec - polska gra
wrzesien - Fight City
listopad - polska gra
i tu już gdzies jest miejsce na Brawl

Plan nie jest oficjalnym planem wydawniczym, z doświadczenia wiem, że coś się sypnie, więc bardzo uprzejmie proszę mnie za pół roku nie ciągać za słowa :) To jest plan jaki mamy, a niekoniecznie plan jaki wykonamy :)

Wszystko zależy od sprzedaży, czy rynek będzie chłonął te gry, czy nie.


BTW: Na forum Portalu dyskutujemy o polskim tytule Unexploded Cows, jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w dyskusji to zachęcam do odwiedzin.

http://forum.wydawnictwoportal.pl/viewtopic.php?t=1457
trzewik

Post autor: trzewik »

W polskich krowach będą oryginalne krowy z cheapass.
Polski LS bedzie kolor.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

" Wszystko zależy od sprzedaży, czy rynek będzie chłonął te gry, czy nie."


No to jeśli tak , dlaczego nie zacząć od hiciora (czyt Brawl) - rzeczy, która zejdzie , którą możnaby wydać w większym nakładzie, na której można wpompować w firmę trochę środków płatniczych ?

Bo jeśli na przykład Unexploded Cows , Light Speed i reszta nie sprzedają się tak jak oczekiwaliście, możemy nie doczekać się wydania Brawla :-(.

A może to taki mały szantaż - nie kupicie naszych gier - nie dostaniecie deseru w postaci Brawla ? ;-)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

trzewik pisze:Plan jest następujący:
luty - Unexploded Cows
kwiecien - polska gra
czerwiec - Light Speed
lipiec - polska gra
wrzesien - Fight City
listopad - polska gra
i tu już gdzies jest miejsce na Brawl
Dzięki za komentarz. Nie sądziłem, że Portal zamierza aż tak szarżować z karciankami. Nawet z jakimś opóźnieniem i tak wygląda to znacznie lepiej niż myślałem.

Czy kolejność wydawania tytułów zależy od Portala, czy jest zawarta w umowie z Cheapassami? Ja też bym wolał, żeby Brawl wyszedł od razu. Jeżeli Portal ma na to jakiś wpływ, to może warto się nad tym zastanowić. Trochę osób z tego forum czeka na Brawla, a miłośnicy innych tytułów (z tych planowanych) jakoś nie wyrażają swojej radości.
trzewik

Post autor: trzewik »

Kolejność jest zdefiniowana tylko i wyłącznie przez finanse. Każda kolejna gra jest droższa w wydaniu od poprzedniej. Zakładamy pewne zyski, które chcemy inwestować w wydawanie kolejnych tytułów, by ostatecznie zmierzyć się z wydaniem Brawla.
ODPOWIEDZ