Kamień Gromu bez dodatków.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: Kasper »

Witam.
Myślę o zakupie gry "Kamień Gromu". Z tego co wiem dodatki w języku polskim raczej w najbliższej przyszłości się nie pojawią. Moje pytanie brzmi czy sama podstawka jest wystarczająco fajna/rozbudowana/ciekawa (niepotrzebne skreślić) aby posiadać ten tytuł.
Dziękuje za opinie.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: 100rk »

Jest wystarczająco fajna/rozbudowana/ciekawa by ją posiadać i nawet by w nią grać. Kilkanaście rozegranych partii 2-3 osobowych i nie znudziła nam się ani trochę. Trudno, że ręce bolą od tasowania, ale klimat naprawdę da się odczuć.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 233
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 91 times

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: Ezekiel »

Ja szczerze przyznam, że bym się poważnie zastanowił nad kupnem samej podstawki po polsku wiedząc, że dodatków raczej nie będzie. Osobiście uważam, że podstawka na dłuższą metę to za mało, po prostu w pewnym momencie dochodzisz do miejsca, że chcesz mieć więcej możliwości, nowe karty itd., bo część z podstawki jest mało używana, schematy same się krystalizują. Od dłuższego czasu przymierzam się do dodatków, bo naprawdę wnoszą sporo nowych mechanizmów. Jeżeli ten angielski nie jest więc problemem i istnieje ryzyko, że gra naprawdę siądzie ( :mrgreen: ), to chyba lepiej darować sobie polską wersję. Piszę z punktu widzenia osoby, która rozegrała ok. 50 partii i dalej bardzo lubi tę grę (na żywo i na yucata.de, konfiguracje od 2 do 4 osób) i da się wydoić na dodatkach (tylko skąd na to pieniądze brać :mrgreen:).
Awatar użytkownika
rebus85
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2012, 11:34
Lokalizacja: SJZ
Kontakt:

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: rebus85 »

Kamień gromu to bardzo fajna gra. Co prawda grałem tylko na Facebook'u, ale jeśli pudełkowa wersja jest tak samo wciągająca i klimatyczna to nie ma się co zastanawiać ;-)

Ja złapałem się na tym, że po każdej grze chciałem "zagrać jeszcze jedną partię", a w moim osobistym systemie wartościowania to chyba najlepsza rekomendacja.

Sprawdź może FB wersję - przekonasz się po za tym czy angielski w tej grze będzie stanowił problem ;-)
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: khaox »

Kasper pisze:wystarczająco fajna/rozbudowana/ciekawa (niepotrzebne skreślić) aby posiadać ten tytuł.
Jest / jest / jest. Ale jeszcze fajniejsza/rozbudowana/ciekawa jest Thunderstone: Dragonspire - ma niestety jedną wadę - jest po angielsku (więc warto co nieco znać języka). Za to ma takie elementy jak skarby, pułapki i strażników (których nie ma w podstawce a wprowadzają je dodatki) i może pełnić rolę podstawki.

Jest jeszcze opcja przemodelowanej wersji podstawki - czyli thunderstone: advance. Wyjdzie koło marca (podobno). Dużo kart jest zmodyfikowanych i poprawionych i zbalansowanych. Ale ma inną szatę graficzną niż główna seria thunderstone (co może brzydko wyglądać na stole i utrudniać grę) i nie wiadomo na 100% jak będzie z wydawaniem istniejących dodatków w nowej szacie graficznej (nie mówiąc o potencjalnej niechęci dystrybutorów do sciągania jej kiedy w magazynie leży dodatek ze starej szaty graficznej)
Rafal1982
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:13

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: Rafal1982 »

Polecam angielska wersje. Miałem PL ale sprzedałęm z powodu braku dodatków w naszym ojczystym języku. Nauczyłem się na PL i przesiadka na ANG bez problemów. Teraz posiadam podstawke i 3 dodatki.
Bez problemu mozna zaczą z angielską wersją swoją przygode, z reszta można pobrać instrukcje w języku polskim z internetu.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: Targowo.Istore »

Najpierw i tak zaczynasz bez dodatków,warto przekonać się czy dana gra w ogóle Ci odpowiada a dopiero potem stopniowo dokupować wspomniane dodatki. Kamień Gromu bardzo mnie wciągnął, myślę ze podstawowa wersja spełni Twoje oczekiwania.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: Rune »

Po informacji z Rebel.pl, że nie będzie dodatków w j. polskim można kupić nowy Kamień Gromu za ok. 75 zł, co jest już bardzo atrakcyjną ceną. Mam jednak pytanie, czym różnią się karty w wersji PL od dodatków w wersji EN, czy tylko "językiem" tekstów?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ArSaghar
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2010, 20:42
Lokalizacja: Palędzie

Re: Kamień Gromu bez dodatków.

Post autor: ArSaghar »

Lepiej poczekaj.
Za kilka dni wychodzi nowa edycja: Thunderstone Advance, w której dodają twardą "matę", przemodelowali trochę layout na bardziej czytelny, oraz dodali, zmienili kilka elementów czyniących grę bardziej ciekawą i dynamiczną.
Gram w gry, bo życie to gra!
Moja kolekcja:http://goo.gl/Szb52w
ODPOWIEDZ