Gry dla 7 i 9,5 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pattom »

Czołem,

Wsiąść do Pociągu: Europa sprawdziło się doskonale dla 6 letniego dziecka. Na tyle, że przegrałem o jakieś 30 punktów :)
Polecam.

Jutro test Zakazanej Wyspy :)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

A z ciekawości zapytam jak wypadł test Zakazanej Wyspy ?? :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pattom »

Test wypadł pozytywnie.

Prawie każdego dnia gramy sobie w Zakazaną Wyspę i zabawa przednia jest. Trzeba przyznać, że samodzielne decyzje dzieci mogą namieszać w rozgrywce ale ma to swój urok :) a z każdą grą decyzje Maryś są bardziej przemyślane i logiczne.

Polecam.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Właśnie sugerując tą grę wiedziałem,że przypadnie do gustu. Ciesze się,że nie zawiodła waszych oczekiwań, a z czasem rozgrywka stanie się jeszcze bardziej interesująca i wciągająca. Mógłbym polecić jeszcze kilak innych gier o podobnej charakterystyce jeżeli to Was interesuje :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pattom »

Targowo.Istore pisze:Mógłbym polecić jeszcze kilak innych gier o podobnej charakterystyce jeżeli to Was interesuje :)

To ja poproszę :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Lubel »

pattom pisze:
Targowo.Istore pisze:Mógłbym polecić jeszcze kilak innych gier o podobnej charakterystyce jeżeli to Was interesuje :)

To ja poproszę :)
Ja też dołączam się do prośby. Wkrótce 7 urodziny mojego syna i myślę jaką grę mu kupić.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Zatem spoczywa na mnie wielka odpowiedzialność,ale postaram się pomóc i doradzić :) Jeżeli ma to być gra planszowa podobna do Zakazanej Wyspy dla nieco młodszych dzieci,to zobaczcie na takie tytuły jak: Nemogra- dla nieco młodszych na spostrzegawczość i przy okazji nauki języka, Piracki Skarb,bardzo lubiana przez nieco starsze dzieciaki w wieku 6-7 lat, oraz oczywiście Grzybobranie :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Lubel »

A ma jeszcze pytanko dla znawców. Czy Memoir 44 dla 7-latka który wszystko co z wojną związane lubi, zda egzamin, czy to jeszcze za trudne dla niego może być ?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Lothrain »

Jeśli miał do czynienia z planszówkami, powinien sobie poradzić. Najwyżej dasz mu fory :))) Pytanie tylko, czy nie poczekać na polskie wydanie, ale jest już tak odsuwane w czasie, ze faktycznie diabli wiedzą kiedy i czy będzie...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: gafik »

Targowo.Istore pisze:Zatem spoczywa na mnie wielka odpowiedzialność... oczywiście Grzybobranie :)
:shock:
:?
Mam nadzieję, że to tylko niesmaczny żart... Dla dzieciaków, które regularnie grają w Carcassonne, Zakazaną Wyspę i ogrywają rodziców we Wsiąść do Pociągu - Grzybobranie to milowy krok wstecz (IMO).
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Pisałem o tym pod katem dla młodszych dzieciaków jak 3-4 letnich,bo te dwa wątki przewijają się ze sobą. Jeżeli chodzi zaś o grę Memoir 44 to teoretycznie jest zbyt zaawansowana i trudna jak dla 7 latka,tym bardziej bez wydania PL, ale jeżeli miały do czynienia z planszówkami,to kto wie. Dl przykłady Zakazana Wyspa jest dla dzieci od 10 lat wzwyż,a jak widać 7 latki dobrze sobie radzą :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Lubel »

Prawdopodobnie mój wybór na prezent dla syna padnie pomiędzy tytułami Small World a Zakazana Wyspa. Chyba, że ktoś coś jeszcze ciekawego podrzuci do przemyślenia. A odnośnie tych dwóch gier, która jest ciekawsza na 2 osoby, bo pewnie najczęściej w takiej liczbie będzie grana ?
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pioro »

Polecam lekturę wątku:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=13906

w M'44 też da się grać nawet z 5 latkiem. Potrzeba tylko troche kreatywności :)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Arkadiusz »

Lubel pisze:Prawdopodobnie mój wybór na prezent dla syna padnie pomiędzy tytułami Small World a Zakazana Wyspa. Chyba, że ktoś coś jeszcze ciekawego podrzuci do przemyślenia.

Takie błądzenie po omacku może Ciebie doprowadzić do złego zakupu. Skazujesz się w tym momencie na to co Ci ludzie podsuną w wątku - zastanów się lepiej co interesuje Twojego syna i Ciebie (zakładam, że to ty będziesz z nim grał). Zapytaj go czy chciałby grę wojenną, z negatywną interakcją, czy może kooperacyjną, przygodową, może karcianą. Uwierz mi interesuje się tym tematem od jakiegoś czasu i mógłbym Ci tu wymienić pewnie z 30 gier, które mógłbyś pograć z 7 letnim dzieckiem ale przecież nie o to chodzi. Masz dużo różnych czynników do rozważenia, taki wybór nigdy nie jest prosty. Jeśli znasz angielski odwiedź BGG i poczytaj recenzje, opinie o grach, wybierz sobie kilka tytułów (na podstawie tematu czy gatunku jaki Ci odpowiada) i metodą eliminacji znajdź tytuł najbardziej odpowiadający. Warto trochę posiedzieć by wydatek rzędu 150-200zł był dla Ciebie i Twojego syna udany.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: gafik »

A najlepiej zrobisz wypróbowując kilka tytułów sam lub z dzieckiem... w Wawie na pewno nie brakuje możliwości dobrania się do nich czy to w wypożyczalni, czy to w jakiejś gralni... czy nawet w sklepie!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Lubel »

STARSCREAM pisze: Zapytaj go czy chciałby grę wojenną, z negatywną interakcją, czy może kooperacyjną, przygodową, może karcianą.
Najchętniej to by chciał grę wojenną, dlatego pomyślałem o Memoir`44. Myślałem o dwóch wspomnianych pozycjach, bo skoro zainteresowały inne równolatki to i jego napewno by zainteresowały. Dodam, że ja także chętnie w wojenną grę bym pyknął. Grywam w Twilight Struggle, ale mój syn zdecydowanie na to jeszcze za młody. Jak ktoś mógłby polecić kilka naprawde niezłych tytułów wojennych, które dobrze chodzą na 2 osoby. Mogą być także kooperacyjne, w końcu mój Kuba ciągle mówi że jest generałem wszystkich ;)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Arkadiusz »

Jeśli interesuje was gra wojenna na dwie osoby to po stokroć polecam Memoir'44. Nie przejmuj się brakiem polskiej wersji - działanie kart szybko da się przyswoić, do tego zawsze można grać w uproszczoną wersję z samymi kartami sekcji - na nich nie ma tekstu, tylko bardzo czytelne oznaczenia. M'44 to jedna z moich prywatnych gier wszechczasów, nie wyobrażam sobie jej braku w mojej kolekcji. Small World też jest ok , bardzo podoba się mojemu synowi ale mi już mniej (poza tym wydaje mi się, że ciekawsza jest na więcej niż dwie osoby)

W tym miesiącu planuję dokupienie Neuroshimy Hex (możesz wesprzeć polskiego twórcę tym zakupem ;) ). Też się w niej walczy chociaż jej rozgrywka jest nieco bardziej abstrakcyjna. Za to ma dynamiczną rozgrywkę, klimacik science fiction i interesujący podział na strony konfliktu (w podstawce są 4, każda w czymś innym się specjalizuje). Za grą przemawia również cena - w Magic Games kupisz ją za 73zł, czyli dwa razy mniej niż za M'44 czy SW. Jak nie jesteś pewny to poczekaj z dwa tygodnie bo ja na pewno kupię i opiszę wrażenia. ;)

Kooperacyjnych niestety nie mogę Ci opisać i polecić bo nie przepadam za tym gatunkiem.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Targowo.Istore »

Racja,ale to coś dla tych,którzy lubią klimaty science fiction niż drugiej wojny światowej. Chodzi mi oczywiście o Neuroshime Hex. Nie sugerowałbym się tylko ceną,piszesz ze jest dwa razy tańsza- zależy gdzie i w jakiej promocji,tutaj nie ma stałej reguły.
A jeżeli dziecko jest fanem drugiej wojny,to też szybko złapie o co chodzi,nawet i cena nie będzie miała wtedy znaczenia. Liczy się przede wszystkim dobra rozgrywka,zabawa :) Przetestuj najpierw Zakazaną Wyspę i zobaczysz jak to wypadło. Dopiero potem zastanowisz się nad zakupem SW. To bezie najlepsze rozwiązanie.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: pattom »

Witam,

Szukam gry dla 8-9 latki w klimatach Egiptu :-)
Moja córka dobrze sobie radzi w Carcassonne, Ticket to Ride i Zakazaną Wyspę (może to będzie pomocne : ) )
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: charlie »

pattom pisze:Witam,

Szukam gry dla 8-9 latki w klimatach Egiptu :-)
Moja córka dobrze sobie radzi w Carcassonne, Ticket to Ride i Zakazaną Wyspę (może to będzie pomocne : ) )
Najlepsze będą Teby (Thebes), bo gra ma familijny charakter, niezależna językowo, niby od 10 lat, ale jak grała w inne planszówki to da radę. Z lekkich karcianek Archaeology też będzie ok. No i wkrótce wydana w Polsce Egizia (Dolina Królów), ale myśłę, że mogą być problemy, więc może jako następna gra w tej tematyce.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: schizofretka »

A Teby jakimś cudem są o Egipcie? Bo gier w Grecji jest więcej.

Ja bym śmiało postawił na Egizię (Dolinę Królów) o ile tylko córka lubi pomyśleć, a nie traktuje gry jako czystej zabawy i nie zniecheca się zbyt łatwo. Z ogarnięciem reguł nie powinno być problemu, jest pewna losowość co na pewno będzie pomocne. Pewnie nie będzie grała na początku optymalnie, a jeśli rzeczywiście interesuje ją temat, nie powinna się zniechęcić, bo gra jest śliczna i klimatyczna (jak na euro...). Lepiej chyba jak gra stanowi jakieś wyzwanie niż jest prostacka.

Z Egiptu jest jescze Mykerinos, ale chyba jest trudniejszy.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: FortArt »

schizofretka pisze:A Teby jakimś cudem są o Egipcie? Bo gier w Grecji jest więcej.
Obyło się bez cudu, choć egipskie miasto o tej nazwie cudem architektury jest.

Miasta o nazwie Teby są dwa. Jedno w Egipcie, drugie w Grecji. To afrykańskie dużo bardziej znane, tamtejsza nekropolia jest na liście UNESCO. Świątynia Luksor, Dolina Królów, musiałeś słyszeć.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: Arkadiusz »

Grałem w Egizię i wydaje mi się, że jest zbyt sucha jak na grę dla dzieci. Teby wydają się ciekawsze. Ludzie narzekają na losowość ale w tym wypadku jest ona bez znaczenia.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
idha
Posty: 402
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: idha »

Teby będą moim zdaniem lepsze - z relacji słyszałam, że bardzo dobrze sprawdzały się na szkołnym kółku gier planszowych, prowadzonego przez mojego znajomego (raczej mniejsze dzieci z podstawówki). Zresztą może sam się tu wypowie, bo przecież często tu zagląda ;) Egizia może być zbyt sucha i jest od Teb trudniejsza.
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Gry dla 7 i 9,5 latka

Post autor: kapitanzbik »

Dla mnie odkryciem miesiaca,ba roku jesli chodzi o planszogranie z dzieciakami jest King of Tokyo. Moj 4 latek i 6 latek tak wymiataja ze az milo :) 4 latek ma troszke problemow z liczeniem i zasadami ale zawsze jest chetny zeby grac, natomiast 6 latek wymiata ze az milo. Ciezko dobrac cos zeby rodzic i dziecko mieli rowna frajde. W King of Tokyo cala trojka bawi sie swietnie! Polecam!
ODPOWIEDZ