Gra na 3-4 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Gra na 3-4 osoby

Post autor: Badariel »

Witam

Szukam jakieś ciekawej gry na 3-4 osoby (najlepiej na 3) gram z młodszymi braćmi tak więc gra najlepiej żeby była po polsku i cena nie była za wysoka max 160-170 zł.

Obecnie graliśmy tylko w Osadników z Catanu

Ostatnio myślałem nad jakąś ciekawą grą przygodowa lub bardziej rozbudowaną strategią.

Chętnie wysłucham każdej propozycji
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: schizofretka »

"A przeczytałeś poradnik?"
viewtopic.php?f=43&t=6212
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: Badariel »

tak czytałem jednak żadna z gier wymienionych jakoś mi nie pasuje :p (wiem jestem wybredny)

zastanawiam się nad kilkoma grami :
1.Władcy podziemi : klimat dungeon keepera, cena nie zawysoka (mam zamiar kupić przez rebel.pl), jedyna wada to duża ilość reguł ale to ujdzie w grze
2.Chaos w Starym Świecie ( jak się nie pomyliłem to jest polska wersja (Chaos in the Old World): ciekawa bardzo rozbudowana strategia tylko cena trochę za wysoka
3.Dragon's Ordeal : Zamienik Talismana (niestety posiada za dużo dodatków)
4.Gra o Tron : kolejna ciekawa strategia w klimatach fantasy (cenna trochę za wysoka)

z grubsza to wszystko jednak posłucham jeszcze innych propozycji (najlepiej w klimatach fantasy)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: charlie »

Proponuję jednak coś z eurogier: Świat bez Końca. Świetnie wydana, na 3-4 osoby działa super, zbalansowana, fajna mechanika układania kart wydarzeń, wymaga elastyczności w obieraniu strategii. Poza tym po Osadnikach może zainteresujecie się też Stone Age.
Z przygodówek Arkham Horror.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: schizofretka »

Władcy Podziemi po Osadnikach to będzie szok. Polecam wpierw zagrać w coś pośredniego. Jeśli jesteście ambitni, możecie spróbować Pupili Podziemi - mniej reguł i 'lżej' się gra, ale kipi klimatem.

Chaos w Starym Świecie jest bardzo fajny, ale TYLKO na 4 osoby, ewentualnie 5 po zakupie dodatku. Dodatek wprowadza też nowe karty, które, jak niektórzy twierdzą, naprawiają balans z podstawki. Fajna gra, ale łatwo zostać pojechanym na początku lub przez złe rzuty odpaść z peletonu.

GoT jest super, ale ja bez 6 osób do niego nie siadam. W 5 ujdzie, w 4 już zdecydowanie za luźno, o 3 zapomnij. No i to długa gra, w której można zostać wybitym prawie do nogi w 2 rundzie, więc wymaga bardzo cierpliwego i tolerancyjnego towarzystwa. Zdecydowanie nie dla wszystkich.

O Dragon's Ordeal się nie wypowiem, nie grałem, nie lubię takich przygodówek.

Ogólnie wskazujesz bardzo różne tytuły, które łączy jedynie w miarę podobny klimat. Może zainteresuj się Kupcami i Korsarzami (przygodówka piracka, b. dobrze działa i na 3 i na 4 osoby) lub Ninjato: w miarę lekkie i szybkie euro, b. dobrze się skalujące, z klimatem. Z fantasy przychodzi mi do głowy Rune Age, ale to raczej szybka karcianka. Napisz, na czym ci zależy: czy chcesz raczej walczyć ze wszystkimi, czy w miarę samodzielnie się rozwijać, ile ma być losowości...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: Badariel »

o trudność gry nie ma się co martwić dość szybko łapiemy reguły a ci "młodsi bracia" mają po 15 i 14 lat więc szybko łapią reguły jedyny problem to ze słabo rozumieją angielski

a co do twoich pytań to zależy mi na sporej rywalizacji i interakcji miedzy graczami jak np. w Grze o tron a losowość najlepiej żeby występowała z umiarem tak bym miał kontrole nad co się dzieje.

Jak na razie Gra o Tron przoduje w moich kategoriach . I na prawdę nie mam co zaczynać grać w GoT w 3 osoby ? w instrukcji są zawarte specjale zasady dla takiej ilości graczy i czytałem kilka recenzji że gra się nawet przyjemnie we 3-4 graczy.
Awatar użytkownika
Skarga
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2010, 10:01
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: Skarga »

Gry które wymieniasz to znacznie cięższy kaliber, niż Osadnicy. Jeśli miałbym na ślepo rekomendować, to zdecydowanie Small World oraz Świat Dysku. Są to gry lekkie (co nie znaczy, że nie trzeba w nich myśleć) i dobrze skalowalne (na 3 też dają radę). Osobiście jednak odradzam kupowanie gry na ślepo. Radzę zorientować się jakie kluby działają na terenie Twojej miejscowości (jeśli mieszkasz w małej, w pierwszej większej) i przyjść na kilka spotkań. Jeśli nie masz daleko do Poznania, powiem jak to wygląda u nas na Gramajdzie.
BTW
Jeśli cena ma być barierą zawsze można popróbować dostać taniej. Chaos kosztuje na Rebelu 190, ale na necie dostanie się go już blżej 160, a jak się trafi używka pewnie gdzieś w okolicach 120-130, także jeśli gra jest warta tego czasem lepiej dozbierać/poszukać okazji, jeśli to jedyny czynnik.
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: Badariel »

A może kupić Pupili Podziemi? gra wydaje się łatwiejsza od Władców podziemi
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: schizofretka »

Spróbuj. Chociaż interakcji tam praktycznie nie ma, to jedna z moich ulubionych gier. Jeśli chcesz coś trudniejszego, nie ma sensu na siłę ci wciskać lekkie tytuły.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: Badariel »

A co powiecie o Cykladach? gra wydaję się rozbudowana , proste zasady dla początkujących , bardzo mała losowość , interakcja z graczami występuje (licytacje) i co najważniejsze można grać bez przeszkód w 3 osoby jedyny minus to że gra kosztuje na rebelu 200 zł ale wole dopłacić za grę która wydaje się bardzo dobra (czytałem rożne recenzje i wszyscy ją wychwalają)

Ps. mam małe pytanie dlaczego na rebelu cyklady kosztują 200 zł (liczę z przesyłką) a na allegro np: http://allegro.pl/cyklady-cyclades-ssp- ... 07590.html ?? cenowo różnią się około 40-50 zł
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: donmakaron »

Wiek braci może być kłopotem (jeśli są bardzo młodsi) - w Cykladach jednak trzeba dużo ogarniać co się dzieje, bo przeciwnik nas zje. Ale poza tym to w 3-4 osoby w sam raz, emocje przy rozgrywce są duże, a wykonanie pierwsza klasa. No i jak już kiedyś rozpracujecie wszystko i będziecie mieć grę w małym palcu, dokupujecie Hadesa (może stanieje do tego czasu) i gra wywraca się do góry nogami ;)
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: Badariel »

pisałem wcześniej że mają po 14 i 16 lat to nie będzie problemu z przyswajaniem zasad i jednak kupie cyklandy ale jednak przez allegro :p
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: donmakaron »

Wybacz - przeoczyłem!
Na pewno będziecie się świetnie bawić :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Gra na 3-4 osoby

Post autor: maciejo »

A ja będę oryginalny i zaproponuję najlepszą grę świata czyli Szoguna :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ