[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

dzisiaj chyba gralo 18 osob, pojawilo sie wiecej : ) ( okolo 24)

grane bylo:
-GoT
-PoF
-Sabotuer
-BANG!
-Arkham horror
-Machina II

do zoabczenie w kolejny czwartek :)
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Machina II? Ech... szkoda, że nie udało mi się przyjść.
Może grający napiszą jakieś opinie na temat gry? Zwłaszcza Ci, którzy nie grali w pierwszą edycję - tak jak ja :)
wuluk
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wuluk »

Hmm, ja generalnie mam do Machiny mieszane uczucia. Gra jest owszem, zabawna i klimatyczna. Karty i żetony nawet niebrzydkie jak na taką cenę ale sama rozgrywka trochę moim zdaniem kuleje. Troszeczke zbyt mało interakcji między graczami.

Ale pewnie za wcześnie się wypowiadam. Gra osiąga pełnie potencjału dopiero przy maksymalnej liczbie graczy(czyli czterech) mających opanowane zasady(dzięki czemu gra moze toczyc się szybko) i pomysł jak podłożyć konkurentowi "świnię". Dopóki nie zagram w takich warunkach ni jednego złego słowa więcej na Machinę nie powiem ; )

Tak czy inaczej zapraszam na partyjkę, każdy będzie mógł wyrobić sobie własną opinię : )
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

a my dzisiaj rozpoczeliśmy swoja "wewnetrzna" lige PoF :D
i gra sie super, w 4 osoby ,narazie mamy 2 rankingowe gry za soba : D
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Post autor: meham »

Witam!

Czy w najbliższy czwartek w Bardzie będzie planszówkowe szaleństwo?
Czas by się pojawić i coś pograć.

Pozdro

Meham
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Ja tam mysle, ze jesli swiat sie do czwartku nie skonczy lub Obcy nie porwą Lothara razem z całym Bardem, to i owszem, będziemy grać jak co tydzień...

Jeśli chodzi o repertuar, to ze swojej stony moge powiedziec tylko, ze mam wielką ochotę przetestować wreszcie Blue Moon City, wciągnąć Marka do supermarketu z wątróbkami (Mall of Horror) i zagrać w jakąś naprawdę "wypasioną" gierkę (Wilki i Owce). Więc te 3 tytuły wezmę na pewno.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Dołoze wszelkich staran aby w ten czwartek razem z firma G3 zrobic gre pokazowa w Shoguna , ktory naprawde robi wrazenie : )
jesli nie uda sie w ten czwartek to bedzie to na nastepnym naszym wspolnym spotkaniu, trzymajcie kicuki to juz w ten czwartek zobaczycie jak sie w to cudo gra : )
Awatar użytkownika
Galuchas
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2006, 16:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Galuchas »

Niestety w ten czwartek raczej nie dotrę. Rokter widziałem te "wypasione" owieczki i są bardzo apetyczne :lol: . Strasznie żałuje że nie zobaczę Shoguna w akcji, a może za dwa tygodnie....
Pozdrawiam i życzę mega zabawy.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Galuchas - "Wilki i Owce" to nie TE przepiękne owieczki, które widzielismy na targach :-) Tamta gra ze figureczkami to Shear Panic i pogramy w nią dopiero po gwiazdce, bo żona już schowała pudło w niewiadome mi miejsce ;-)

Ale tak czy inaczej - owieczki w tej czy innej postaci rządzą!

P.S.
Wyczuwam pewną niestosowność w naszym zachowaniu, Galuchas. W końcu kto to widział, żeby dwóch dorosłych facetów podniecało się pieknymi (sic!) owieczkami i nie mogło się doczekać, kiedy wreszcie dostaną je w swoje rece... :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Galuchas
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2006, 16:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Galuchas »

rokter pisze:Galuchas - "Wilki i Owce" to nie TE przepiękne owieczki, które widzielismy na targach :-) Tamta gra ze figureczkami to Shear Panic i pogramy w nią dopiero po gwiazdce, bo żona już schowała pudło w niewiadome mi miejsce ;-)

Ale tak czy inaczej - owieczki w tej czy innej postaci rządzą!

P.S.
Wyczuwam pewną niestosowność w naszym zachowaniu, Galuchas. W końcu kto to widział, żeby dwóch dorosłych facetów podniecało się pieknymi (sic!) owieczkami i nie mogło się doczekać, kiedy wreszcie dostaną je w swoje rece... :-)
No widzisz tak sie zapatrzyłem na owieczki, że nie zwróciłem uwagi na grę.
Chyba masz racje, Rokter. Jak wróciłem z targów i powiedziałem mojej żonce jedynej, że widziałem fajne owieczki, to o mały włos skończyłoby się to masakrą. Cóż zejdziemy do podziemia. Żeby one jeszcze gotować umiały hej.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Dobra wiadomosc : D

W ten czwartek firma G3 zaprezentuje u nas na spotkaniu gre SHOGUN!

Zapraszam!!!
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

Lothar pisze:
W ten czwartek firma G3 zaprezentuje u nas na spotkaniu gre SHOGUN!
Zajrzałem na stronę www firmy G3 i widzę, że mają w ofercie większą ilość ciekawych pozycji. Czy jest szansa na prezentacje innych gier? Wiem, że jestem bardzo nudny ale bardzo, ale to bardzo chciałbym wypróbować Mistery of the abbey! Boże Narodzenie się zbliża a ja ciągle nie wiem, czy mam tę grę umieścić w liście do Gwiazdora?
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

co do prezentacji mystery of the abbey to moge ja sam sprobowac moze w ktoryms z naszych sklepow lezy otwarty egzemplarz tej gry ,a jesli jest to bez problemu go dostaniemy na nasze spotkanie : )
a co do prezentacji innych gier(szczegolnie z QueenGames,Abacus,Zoch) to ja mam nadzieje ze Panom z G3 na tyle spodoba sie ten pomysl iz beda oni naszymi stalymi goscmi co jakis czas ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

Lothar pisze:co do prezentacji mystery of the abbey to moge ja sam sprobowac moze w ktoryms z naszych sklepow lezy otwarty egzemplarz tej gry ,a jesli jest to bez problemu go dostaniemy na nasze spotkanie : )
Byłoby świetnie!
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

pn-śr 11-13 XII?

Post autor: rag »

Czy poznańskie spotkania odbywają się tylko we czwartki? Bo ja będę w Poznaniu od poniedziałku 11 grudnia, ale we czwartek 14 już muszę jechać. Czy można liczyć na jakieś granie w poniedziałek, wtorek, środę?
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: pn-śr 11-13 XII?

Post autor: edrache »

rag pisze:Czy poznańskie spotkania odbywają się tylko we czwartki? Bo ja będę w Poznaniu od poniedziałku 11 grudnia, ale we czwartek 14 już muszę jechać. Czy można liczyć na jakieś granie w poniedziałek, wtorek, środę?
Z tego co się orientuję to nie ma innych regularnych spotkań. Może spróbuj na forum Domu Gier http://www.domgier.sq.pl/forum/index.php. Jak będziesz miał szczęście to ktoś się znajdzie (gdybym miał czas to chętnie bym w coś zagrał, ale nie wiem jak to będzie :()
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

ja generalnie jestem zawsze skory do grania, na czwardkowych spodkaniach pojawiam sie posradycznie bo akurat ten termin mi bardzo nie pasuje wiec jesli masz ochote w cos zagrac powiedz tylko w co, kiedy i zkim :D tutaj w poznanu ja mam tylko pictionary i twilight imperium ale jak co to wlasnie tak jak edrache mowil mozna gry pozyczyc w domu gier za drobna oplata, ew zwerbowac kogos kto dysponuje inna gra

lothar: w koncu swietny avatar, pasujacy do ciebie :twisted:
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: rag »

Trochę gier też mam, więc mogę coś przywieźć (zrobiłem sobie ostatnio Acquire, ma ktoś ochotę zagrać, chętnie zademonstruję?). Chociaż chętniej bym poznał coś, w co jeszcze nie miałem okazji na dobre pograć, np. Power Grid czy Carcassonne albo Wilki i Owce.

A w ogóle to Bard jest czynny do której?
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Bard jest czynny w dni powszednie od 10-18 ,w sobory od 10-14 zas w czwartkowe spotkania zwykle jest zamykany około 2 w nocy ;)
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: rag »

Aha, czyli granie w Bardzie w poniedziałek, wtorek lub środę po 18.00 odpada...
Awatar użytkownika
Galuchas
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2006, 16:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Galuchas »

Chciałbym podziekować Lotharowi (ach, mała wazelinka :wink: ) i Panom z G3 za prezentacje i grę w SHOGUNA. Ostatecznie przekonałem sie do zakupu tej gry. Pozdrawiam. Niech pola ryżowe spłyną krwią. :twisted:
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

Tradycyjne dzięki za miłe spotkanie.

Poznałem:
Metro - bardzo sympatyczna gra! Polecam wersję komputerową - trudno się oderwać.
http://www.bluering.nl/sieuwert/games/metro/index.html

Mall of horror - ciekawy pomysł, miła rozgrywka, choć więcej w niej było śmiechu niż strachu.
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Galuchas pisze:Chciałbym podziekować Lotharowi (ach, mała wazelinka :wink: ) i Panom z G3 za prezentacje i grę w SHOGUNA. Ostatecznie przekonałem sie do zakupu tej gry. Pozdrawiam. Niech pola ryżowe spłyną krwią. :twisted:
Nie ma to jak mała dawka wazelinki. :) Miło było Was poznać. Do następnego spotkania! A.. byłbym zapomniał! Idzie zima - nie zapomnijcie o ryżu!!! :wink:
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

korzystając z okazji chciałbym bardzo gorąco podziekować Panu Sergiuszowi i Panu Tomkowi za przybycie na nasze spotkanie : )
Mam nadzieje ,że za jakiś czas bedziemy znowu gościć G3 w naszych progach gdyż spotkania naprawde sa owocne : D

Pozdrawiam!@
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

Lotarze, są jakieś wieści o Mystery of the abbey?
Zablokowany