A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

przemoo99 pisze:Czy w takim razie dobrze mi się zdaje, że to jest całkiem nowa gra z zasadami "starej" lcg, ale z nowymi grafikami i tylko dwoma taliami w pudełku?
Tak jest. I jak ktoś z poprzedników napisał, nie jest kompatybilna z LCG. Zasady są z LCG, ale podobno karty uprościli.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ppski »

Jak dobra jest podstawka na 3osoby ? Ile trwa przeciętna partia ? Jest fajnie ?

Ostatnio poszukuję takiej stricte konfrontacji na 3osoby, W:I i MtG trwa za długo na niestandardowe 3osoby, optymalnie byłoby tak z godizna z minutami ...
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: DDP »

Jestem stosunkowo nowym graczem w GoT'a. Rozegrałem kilka partii (większość w 2 osoby ale też grałem w 3 i 4) i z mojego doświadczenia wynika iż wszystko tak naprawdę zależy od posiadanej talii. Na pewno podstawka sama w sobie nie jest najlepszym rozwiązaniem do grania. Wszystkie ważne karty są pojedyncze, a jak wiadomo w karciankach podstawą są karty (lol) i ich odpowiedni dobór w odpowiednim momencie dlatego ważne jest aby te kluczowe wystepowały w kilku kopiach (co by się częściej mogły trafić). Ogólnie przy różnej liczbie graczy należy zmieniąc deki plotów bo wydarzenia z nich wynikające czasem pomagają przeciwnikom (i lepiej pomagać 1 z 3 przeciwników niż jedynemi w grze 1 na 1) itd.

Co do długości partii to zależy. Miałem partię 4 osobową (pierwszą dla 2 z 4 graczy) która trwała 2,5h bez tłumaczenia zasad (trzeba poznać karty plus gra jest dość skomplikowana jak na karciankę) i miałem również partię 3 osobową która trwała 20 min (weszło mi kombo i wygrałem w 2 lub 3 rundzie). Także jak zawsze wszystko zależy jak dobre posiadają gracze talie i od szczęścia w doborze kart i zagrywanych kart plotów przez przeciwnika/siebie. Na pewno wyrównane partie 3 osobowe będą trwały dłużej niż godzinę (chyba że wszyscy znają karty na pamięć;)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: tchazzar »

DDP pisze:Jestem stosunkowo nowym graczem w GoT'a. Rozegrałem kilka partii (większość w 2 osoby ale też grałem w 3 i 4) i z mojego doświadczenia wynika iż wszystko tak naprawdę zależy od posiadanej talii. Na pewno podstawka sama w sobie nie jest najlepszym rozwiązaniem do grania. Wszystkie ważne karty są pojedyncze, a jak wiadomo w karciankach podstawą są karty (lol) i ich odpowiedni dobór w odpowiednim momencie dlatego ważne jest aby te kluczowe wystepowały w kilku kopiach (co by się częściej mogły trafić). Ogólnie przy różnej liczbie graczy należy zmieniąc deki plotów bo wydarzenia z nich wynikające czasem pomagają przeciwnikom (i lepiej pomagać 1 z 3 przeciwników niż jedynemi w grze 1 na 1) itd.
No niestety prawda jest taka, że jak chce się wycisnąć z gry pełnie jej mocy to trzeba mieć wszystko x3. Dobry deckbuilding to wymusza i tyle. Podobnie miałem z W:I - granie jednym core setem sprawia, że gra jest niezbalansowana. Poza tym mając kartę x3 minimalizuje się losowość i zwiększa szansę na zagranie komba czy wykorzystanie jakiejś synergii.

A sam chciałem zadać pytanie w podobnych klimatach. Ile battle packów, deluxe dodatków ( wiem, że core set też jest tak wydany ) zostało wydanych w formie 10x3 + 10x1? Czy późniejsze serie są wydawane tak jak WI, tj. battle packi 60 kartowe, 3x20, deluxy 165 - 3x55?
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

tchazzar pisze:A sam chciałem zadać pytanie w podobnych klimatach. Ile battle packów, deluxe dodatków ( wiem, że core set też jest tak wydany ) zostało wydanych w formie 10x3 + 10x1? Czy późniejsze serie są wydawane tak jak WI, tj. battle packi 60 kartowe, 3x20, deluxy 165 - 3x55?
Już od dłuższego czasu wszystkie chapter packi wydawane są w pakietach po 60 kart (3x20), a deluxe expansions 165 (3x55).
Pierwsze cztery bloki chapter packów: Clash of Arms, Time of Raven's, King's Landing, Defenders of the North były początkowo wydawane w zestawach po 40 kart (10x1 plus 10x3). W tej chwili przedrukowano Time of Raven's, King's Landing i Defenders of the North w wersjach 3x20. Brakuje tylko Clash of Arms w takim formacie (to pewnie kwestia czasu).
Co do deluxe expansions, to w tej chwili również wszystko jest w wersjach po 3 sztuki każdej karty. Ale początkowo pudło z Greyjoyami (Kings of the Sea) miało po 1 kopii każdej karty. Natomiast martellowy Princes of the Sun miał po 2 sztuki każdej karty. W tej chwili oba są już przedrukowane w wersjach Revised (po 3 sztuki każdej karty).
Najważniejsze, by zwracać uwagę, by na pudełku był napis REVISED, gdy kupujemy coś z Time of Ravens, King's Landing czy cyklu Defenenders of the North. Tak samo w przypadku dwóch powyższych deluxe dodatków (Princes of the Sun i Kings of the Sea).
silvar
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: silvar »

No na szczęście aż tak źle nie jest. Może się mylę ale wydaje mi się że 3 kopie karty potrzebne są dość rzadko np. bardzo dobra karta nieunikatowa czy kluczowa unikatowa postać lub lokacja. Grając wszystkim po 3 kopie zwiększamy prawdopodobieństwo posiadania na ręce bezużytecznej karty jeżeli jest to unikatowy charakter który wcześniej wylądował w dead pile. Po za tym dobre talie mają dokładnie 60 kart więc grając 20x3 zawęża się dość swoje opcje. Dobry deck building polega raczej na ułożeniu talii tak by miała jakiś motyw np. Wildlings, Tully, Night Watch, oraz synergię między kartami (co często zapewnia trzymanie się motywu). A losowość można zawsze zmniejszyć zwiększając dociąg kart na rękę lub dodając efekty umożliwiające wybranie dowolnej postaci lub lokacji z talii np. plot Building Season.
Proponuję zajrzeć na stronę http://www.cardgamedb.com, przyjrzeć się kartom jakie są dostępne w poszczególnych chapter packach. Poczytać artykuły o budowaniu decku - naprawdę polecam cardgamedb ma bardzo fajne artykuły na ten temat. A na koniec skorzystać z deck buildera (jest na stronie cardgamedb ) i zaprojektować swoją talię, najlepiej z myślą o tym czy będzie się nią grało w melee czy w joust'cie. Potem pozostaje tylko kupić wymagane chapter packi a resztą nieużywanych kart wymienić się z kolegami. Fakt że kupując chapter pack będziemy mieli 3 kopie każdej karty ale jeżeli uznamy że nie jest ona nam potrzebna w takiej ilości można spokojnie wymienić 1 czy 2 sztuki i nie trzymać koniecznie wszystkiego x3.
tchazzar pisze:
DDP pisze:Jestem stosunkowo nowym graczem w GoT'a. Rozegrałem kilka partii (większość w 2 osoby ale też grałem w 3 i 4) i z mojego doświadczenia wynika iż wszystko tak naprawdę zależy od posiadanej talii. Na pewno podstawka sama w sobie nie jest najlepszym rozwiązaniem do grania. Wszystkie ważne karty są pojedyncze, a jak wiadomo w karciankach podstawą są karty (lol) i ich odpowiedni dobór w odpowiednim momencie dlatego ważne jest aby te kluczowe wystepowały w kilku kopiach (co by się częściej mogły trafić). Ogólnie przy różnej liczbie graczy należy zmieniąc deki plotów bo wydarzenia z nich wynikające czasem pomagają przeciwnikom (i lepiej pomagać 1 z 3 przeciwników niż jedynemi w grze 1 na 1) itd.
No niestety prawda jest taka, że jak chce się wycisnąć z gry pełnie jej mocy to trzeba mieć wszystko x3. Dobry deckbuilding to wymusza i tyle. Podobnie miałem z W:I - granie jednym core setem sprawia, że gra jest niezbalansowana. Poza tym mając kartę x3 minimalizuje się losowość i zwiększa szansę na zagranie komba czy wykorzystanie jakiejś synergii.

A sam chciałem zadać pytanie w podobnych klimatach. Ile battle packów, deluxe dodatków ( wiem, że core set też jest tak wydany ) zostało wydanych w formie 10x3 + 10x1? Czy późniejsze serie są wydawane tak jak WI, tj. battle packi 60 kartowe, 3x20, deluxy 165 - 3x55?
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ppski »

Jak się gra we 3 osoby ? Na BGG napisano - best with 2,4 ... chociaż według mnie na 2osoby to troszkę suchar.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Zimoch »

ppski pisze:Jak się gra we 3 osoby ? Na BGG napisano - best with 2,4 ... chociaż według mnie na 2osoby to troszkę suchar.
Po rozegraniu ponad 300 partii śmiem twierdzić zgoła coś innego..
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ppski »

Nie mam problemu z odszczekaniem swojej opinii opartej np. 2 gier :) Ale wydawało mi się, że gra traci sporo z braku tytułów i wynikających z nich interakcji/dyplomacji :)
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Laskos »

Chciałbym wypróbować tę grę jako coś do grania z dziewczyną w nudne wieczory nada się?
Nie chce ktoś kupić wymień w okolicach wawy?
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Senaszel »

fruszu pisze:
tchazzar pisze:A sam chciałem zadać pytanie w podobnych klimatach. Ile battle packów, deluxe dodatków ( wiem, że core set też jest tak wydany ) zostało wydanych w formie 10x3 + 10x1? Czy późniejsze serie są wydawane tak jak WI, tj. battle packi 60 kartowe, 3x20, deluxy 165 - 3x55?
Już od dłuższego czasu wszystkie chapter packi wydawane są w pakietach po 60 kart (3x20), a deluxe expansions 165 (3x55).
Pierwsze cztery bloki chapter packów: Clash of Arms, Time of Raven's, King's Landing, Defenders of the North były początkowo wydawane w zestawach po 40 kart (10x1 plus 10x3). W tej chwili przedrukowano Time of Raven's, King's Landing i Defenders of the North w wersjach 3x20. Brakuje tylko Clash of Arms w takim formacie (to pewnie kwestia czasu).
Co do deluxe expansions, to w tej chwili również wszystko jest w wersjach po 3 sztuki każdej karty. Ale początkowo pudło z Greyjoyami (Kings of the Sea) miało po 1 kopii każdej karty. Natomiast martellowy Princes of the Sun miał po 2 sztuki każdej karty. W tej chwili oba są już przedrukowane w wersjach Revised (po 3 sztuki każdej karty).
Najważniejsze, by zwracać uwagę, by na pudełku był napis REVISED, gdy kupujemy coś z Time of Ravens, King's Landing czy cyklu Defenenders of the North. Tak samo w przypadku dwóch powyższych deluxe dodatków (Princes of the Sun i Kings of the Sea).
Fruszu, to co napisałeś jest najprzydatniejszym postem w tym temacie Ever. Dzięki!
Skoro Ffg prowadzi już w pełni uczciwą lcg to chyba można wskoczyć do tego pociągu :)
Jedno pytanko. Cora wciąż trzeba kupić 3 razy?
Wingmakers
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Odpowiedz bedzie taka jak zawsze... zależy od talii ;) ale już do coraz większej ilości deckow core 3x nie jest potrzebny, potrzebujesz ewentualnie pojedyncze karty x3 także mozna spróbować kupić je osobno.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Senaszel pisze:Fruszu, to co napisałeś jest najprzydatniejszym postem w tym temacie Ever. Dzięki!Skoro Ffg prowadzi już w pełni uczciwą lcg to chyba można wskoczyć do tego pociągu Jedno pytanko. Cora wciąż trzeba kupić 3 razy?
Cieszę się i dziękuję za miłe słowa. Michałku ma rację w 100%. Wcale nie trzeba mieć Core Setu x3, wszystko zależy od talii. Ja mam 2 sztuki i chyba jeszcze nigdy mi nie brakowało trzeciej do złożenia czegokolwiek. Na pewno przyda się trzecia sztuka dla Targów (forever burning), ale tak jak wspominał Michałku, pewnie się uda kupić na sztuki brakujące karty.
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: he1885 »

Czy polecilibyście A Game Of Thrones LCG jako samodzielną grę? Jak długo można się bawić podstawką? W przyszłości może dokupiłbym 2 duże dodatki, ale nie mam zamiaru analizować niedostatków mojej talii tylko fajnie spędzić czas raz do dwóch razy w tygodniu. Jestem początkującym planszówkowiczem. Ma to jakiś sens?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Vester »

Ma to sens. Osobiście grywam sporadycznie i zawsze podstawką (plus Martellowie i Greyjoyowie z dużych dodatków). Za każdym razem losujemy jeden z rodów i wio. Liczy się zabawa i klimat - a tego jest w bród. Napięcia też nie zabraknie.
Polecam, jeśli lubisz ten cykl i masz z kim grać.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Leser »

he1885 pisze:Czy polecilibyście A Game Of Thrones LCG jako samodzielną grę? Jak długo można się bawić podstawką? W przyszłości może dokupiłbym 2 duże dodatki, ale nie mam zamiaru analizować niedostatków mojej talii tylko fajnie spędzić czas raz do dwóch razy w tygodniu. Jestem początkującym planszówkowiczem. Ma to jakiś sens?
Osobiście uważam, że granie samą podstawką to najlepszy sposób, aby się do AGOTa skutecznie zniechęcić, choć ja podchodziłem do tej gry znając już sporo gier ze składanymi taliami, więc może po prostu miałem za wysokie oczekiwania. Z dwoma dużymi dodatkami będzie na pewno ok, ale tylko grając tymi "rozwiniętymi" rodami.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Granie samą podstawką do AGoTa nie ma sensu. Wszystkie karty x1, każda gra to pełna losowość i łut szczęścia i zero balansu.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Vester »

Kwestia podejścia. Gram w trybie niedzielnym z graczami-wyjadaczami (euro i wojenne) nikt się nie skarżył nigdy na losowość ani brak balansu. Jeżeli komuś za dobrze idzie, reszta graczy może go solidarnie przystrzyc. Wszyscy wiedzą o co chodzi i grają najlepiej jak potrafią. I nikt nie planuje budowania talii w najbliższym czasie. Gra działa i spina jak należy. A tryb Highlander (limit 1 karty) uważam za klimatyczny. Doprawdy, kwestia podejścia.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6480
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Odi »

Pamiętajcie, że wkrótce na rynku Gra o Tron HBO, jak ją roboczo trzeba nazywać. Predefiniowane talie dwóch rodów, a pewnie wkrótce kolejne w dodatku (Greye i Bara?).
Do pogrania casualowego, bez kupowania kolejnych dodatków itp, może się nadać.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Aduanath »

Podstawka LCG wystarcza, o ile nie jest się przyzwyczajonym do gier typu MtG itp. Ja w gry, w których trzeba samemu tworzyć talię nie grałam i AGoT LCG uważam za świetną grę (samą podstawkę), natomiast Narzeczony z grami karcianymi "składanymi" miał wcześniej do czynienia i trochę mu dodatków brakuje :D . Zależy od podejścia i tego, z kim się będzie grać... I jak często. Ja losowość w grach lubię, a pojedyncze karty w talii dają pewien klimat. Z podstawki najbardziej zbalansowani są Starkowie.

Co do Gry o Tron HBO podchodzę do tego z dużym dystansem - z tego co rozumiem, to ma to być AGoT LCG z mocno uproszczonymi zasadami, a w pudełku tylko 2 rody... Jak dla mnie jest to gra robiona pod osoby, które wcześniej z planszówkami/karciankami nie miały nic wspólnego, ale pod wpływem serialu skuszą się na kupno gry... Typowy skok na kasę :D . Tym bardziej, że kolejny sezon się zbliża... Toż to świetna promocja! :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Leser »

Aduanath pisze:Podstawka LCG wystarcza, o ile nie jest się przyzwyczajonym do gier typu MtG itp.
Wierzę, że taki może być odbiór tej gry. Z drugiej strony grałem z osobami nie mającymi nic wspólnego z MtG, czy innymi karciankami "składanymi" i gra BARDZO tym osobom nie podeszła z prostego powodu. Brak synergii w taliach oznacza ZNACZNIE dłuższą rozgrywkę niż z użyciem sprawnie złożonych decków (brak po prostu "armat" do porządnego dowalenia przeciwnikowi), przy dużo mniejszej liczbie decyzji w porównaniu z sensownymi taliami (brak kombosów sprawia, że często wystawia się po prostu to co się dostaje i coś tam się później dzieje).
Z jedną z tych osób grałem później na złożone talie i odbiór był o wiele lepszy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6480
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 607 times
Been thanked: 959 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Odi »

Aduanath -> że skok na kasę, to rzecz jasna. Zasady nie są 'mocno uproszczone'. Efekty z kart również są w 95% odpowiadające tym z LCG. Róznica taka, że nie ma deckbuildingu i talie dostajemy predefiniowane, co jest... plusem i minusem jednocześnie. Plusem, bo powinna być ta synergia, o której pisał leser. Minusem, bo rozbudować tego nijak się nie da. No, pewnie o dodatek z jakimiś Greyjoyami lub Bara.

Skoro więc pytanie brzmiało, czy da się grać w AGoT LCG kupując samą podstawkę i dodatek z rodami, to przy takich kryteriach HBO może być pewną alternatywą.
jakubisko
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2013, 18:05

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: jakubisko »

Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu przygotowuję się do zakupu AGOT LCG, jako, że nie lubię kupować w ciemno, zacząłem czytać o owej grze.
Do tej pory jedyna gra karciana z jaką miałem doczynienia to "7 Cudów", no ale to zupełnie co innego. Cała reszta mojej kolekcji to gry planszowe (z Grą o Tron włącznie). Jako, że jestem 100% laikiem w temacie gier karcianych chciałbym zadać kilka pytań, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi.
Na początku kupuję wersję startową, powiedzmy, że jestem w stanie dokupić na szybko dwa dodatki (duże), czytałem, że gra w wersji podstawowej może do siebie zrazić, ze względu na brak balansu pomiędzy poszczególnymi rodami.
Czy zakup dwóch dodatków rozwiąże ten problem ?
Które z dużych dodatków byście polecali ?
Czy każdy z dodatków rozbudowuje talie wszystkich rodów, czy może poszczególne dodatki skupiają się na wybranych rodach (czyli żeby równolegle "rozwinąć" całą grę- 4 rody, musiałbym zakupić 4 dodatki do każdego z rodów).
Od razu napiszę, że nie zamierzam grać sportowo tylko dla relaxu.
Czy zakup dwóch dużych dodatków pozwoli na fajną, sprawną grę zarówno w 2 jak i 4 osoby (więcej graczy raczej nie uzbieram)?
No i na koniec, w poprzednich postach wyczytałem, że najlepiej by było gdyby każdy z graczy dysponował swoim zestawem podstawowym, prawdę mówiąc wogóle tego nie rozumiem :).

Mam nadzieję, że nie zanudziłem przydługim wywodem, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Olgierdd »

Odpowiedź na swoje pytania możesz znaleźć m. in. w tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4L_zMQfjaI

również polecam forum agot.4aces.eu , ponieważ tutaj bardzo niewiele się dzieje w kwestii AGoT LCG
jakubisko
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2013, 18:05

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: jakubisko »

Dzięki za odpowiedź!
Zapoznałem się z filmem i opisem pod nim, dodatkowo zacząłem czytać instrukcję (jeszcze przez nią nie przebrnąłem).
Wychodzi na to, że do sprawnej (czyt. zbalansowanej) gry trzeba kupić 2 zestawy podstawowe.
Jeżeli chciałbym dołożyć kolejne rody (Martell,Greyjoy) - to są dwa dodatki.
Dołożenie kolejnych rodów daje mi możliwość gry w 5 i 6 graczy.
Jeżeli posiadam dwa sety podstawowe to dokładając dwa kolejne rody rozgrywka będzie nadal zbalansowana.

Mam tylko jedną wątpliwość, kupując drugi zestaw podstawowy mieszam ze sobą wszystkie karty, czy część nadal pozostaje pojedynczych (np. postacie - Eddard Stark, dwa zestawy oznaczają posiadanie dwóch tych samych kart postaci- co brzmi trochę bez sensu).
ODPOWIEDZ