Pierwsza gra dla pary

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Killinmachin
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2012, 17:49

Pierwsza gra dla pary

Post autor: Killinmachin »

Witam,
Szukamy z dziewczyną pierwszej gry karcianej/planszowej najlepiej w klimatach fantasy. Szukamy gry o średnim poziomie skomplikowania, dobrej na pierwszą grę, ale nie zbyt prostej. Budżet 100-150 zł
Jak na razie braliśmy pod uwagę:

-Władca Pierścieni LCG- mile widziana w tej sytuacji kooperacja i dodatki, jeśli się nam spodoba
-Warhammer inwazja- dodatki i najlepsza cenowo, ale boje się, że nie będzie odpowiadać pięknej połowie :D
-Claustrophobia- troszkę przekracza budżet, lecz jeśli o wiele lepsza to można troszkę dołożyć.

Proszę o podpowiedź, mile widziane nowe propozycję. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: przemoo99 »

Witam

Moim zdaniem najlepsza bedzie claustrophobia mio iz nie gralem :)

I wladca pierscieni, i warhammer: inwazja to gry w formacie LCG a wiec NASTAWIONE na dodatki.
We wladce gram, ale jej zywotnosc przedluzaja regularne dodatki. W Warhammera gralem, ale podstawka bez dodatkow jest jak dla mnie uboga.
Tak wiec mimo iz core set kazdej z tych gier jest tanszy od claustrophobii to jednak wlasnie ta gra bedzie dla Was lepszym wyjsciem.

Pozdrawiam
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Moim zdaniem najlepszy będzie Warhammer Invasion. To że są dodatki nie znaczy że trzeba mieć je wszystkie. U mnie sprawdziła się i z żoną i z kumplem. Rozegraliśmy z kumplem ponad 100 partii w samą podstawkę, z żoną też coś koło tego ( też sama podstawka ) zanim zacząłem dodawać dodatki. To i tak więcej niż każda inna gra "bez dodatkowa" jaką mam. Dodatkowo ani żona ani kumpel nie byli zadowoleni że dodaję jakieś karty :D i im mieszam. Sama gra starczy na dłuuuuugo. Jak do tego się dołoży jeszcze dodatek z elfami to już w ogóle.
Pokaż żonie video tutorial ze strony FFG http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... layer.html
W ogóle jeśli chodzi o klimat to moim zdaniem karcianki, ze względu na rysunki ( a te w W:I są super ), są bardziej klimatyczne. No ale to już bardziej subiektywne.

Z nowych karcianek to lada dzień będzie dostępny netrunner http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ard%20Game
oraz trochę później star wars http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ard%20Game ( nie wiadomo czy będzie super super :P ). Tylko to nie fantasy ale możliwe że żonie podpasuje, z kobietami nigdy nie wiadomo :P.

Edit: Władca Pierścieni ze względu na mechanikę (? nie wiem jak to napisać ) jest rzeczywiście nastawiony na dodatki, chociaż i tak można długo pograć nim się znudzi.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: ppski »

Clasutrophobia u mnie zdała egzamin jako pierwsza gra.
W:I jest na tyle specyficzna, że warto najpierw sprawdzić. U mnie W:I pozostał tylko do gry z kumplami, a i to tylko z tymi którym się chce ogarnąć keywordy i masę wyjątków/reguł.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: Pierzasty »

Warto zwrócić uwagę na Innovation. Tanie, bardzo dobrze chodzi na 2 osoby, wytrzymuje długo (tzn. nie ogrywa się szybko). Partia trwa z godzinę, więc niezbyt długo.
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2012, 09:29
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: alvaro »

A która to podstawka z tej Inwazji? Jest strasznie dużo tytułów.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Z okładką jak tu http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... r-invasion
Inaczej core set
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: mat_eyo »

Ja też bym polecił Claustrophobię, gra jest wciągająca, pięknie wykonana, reguły ma proste a każda partia jest inna. Żywotność przedłużają nowe scenariusze publikowane w internecie (dostępne do ściągnięcia i wydrukowania za free) i dodatek.
Jeśli tylko dziewczyny nie odstraszy tematyka i masa negatywnej interakcji to bierz śmiało. Ah i trzeba mieć spory stół lub niezagraconą podłogę ;)
Killinmachin
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2012, 17:49

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: Killinmachin »

Wybraliśmy Inwazję, Był to dobry wybór, obojgu gra bardzo się spodobała. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Poppina
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2012, 10:57

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: Poppina »

właśnie miałam powiedzieć, że warhammer na start to chyba nie...
Fajnie, że się inwazja podobała
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Pierwsza gra dla pary

Post autor: piotrek.t »

Summoner Wars!
ODPOWIEDZ