[Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

[Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gier na piątą edycję Festiwalu GRAMY, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada, tym razem w Gdańsku – w czasie Targów Gra i Zabawa, w nowym kompleksie targowym Amberexpo.

W czasie Festiwalu jak zwykle dostępna będzie największa w Polsce wypożyczalnia gier – ponad 700 gier planszowych, w które będzie można zagrać na miejscu. Najbardziej popularne gry będą tłumaczone przez naszą obsługę – tzw. Żółte Koszulki, które na miejscu będą poza tym pomagać Wam, doradzać w wyborze gier, itp.

Data: 17-18 listopada 2012
Godziny: sobota 10-18, niedziela 10-17
Miejsce: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO,
ul. Żaglowa 11, Gdańsk
Wstęp: normalny 10 zł, rodzinny 8 zł / dzień

Więcej informacji: http://www.festiwalgramy.com

PS: Jeżeli edycja GRAMY na Targach spotka się z Waszym pozytywnym odbiorem, chcielibyśmy aby edycje jesienne już zawsze odbywały się w Gdańsku, w takiej właśnie (bardziej targowej) formie. Wiosenne edycje GRAMY będą nadal odbywały się w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Na początku 2013 oddaną zostane nowe, większe budynki PPNT, gdzie warunki do grania także będą świetne.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

Ponad 700 gier - dzięki sklepowi REBEL.pl oraz licznym sponsorom i przyjaciołom, do dyspozycji uczestników będzie około 400 różnych tytułów, zarówno klasyki jak i nowości, dla dzieci i dla dorosłych. Pełną listę znajdziecie na stronie festiwalowej wypożyczalni.

Żółte Koszulki - dzięki zaangażowaniu naszych przyjaciół, w tym roku mamy dla Was naprawdę sporą ekipę Żółtych Koszulek, czyli osób odpowiedzialnych za obsługę imprezy. Nie będą oni zajmowali się wyłącznie wydawaniem gier w wypożyczalni, ale przede wszystkim tłumaczyli Wam zasady gier, prowadzili turnieje i pomagali w razie potrzeby. Jeżeli ich praca Wam się spodoba, nie zapomnijcie im o tym powiedzieć i podziękować :)

Turnieje i konkursy - w specjalnie przygotowanej sali turniejowej odbędzie się m.in. turniej Race for the Galaxy, Carcassonne, Dobble i inne. Przez cały czas trwania imprezy, na scenie w głównej hali, co pół godziny będą odbywały się mini-turnieje. Dodatkowo będziecie mogli wziąć udział w konkursie zwanym przez nas Obiegówką, gdzie będziecie zdobywali punkty za rozwiązywanie różnych zadań. A na koniec każdego dnia odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników, którzy wypełnią krótką ankietę nt gier planszowych.

Multigralnia - znajdziecie tu gry, w które najfajniej gra się w naprawdę dużą liczbę osób, są głośnie i zabawne. Tylko tutaj zagrasz w The Resistance – Agenci Molocha w 10 osób, tutaj razem ze swoją drużyną możesz spróbować swoich sił w Szał Ciał – szalonej grze tanecznej. Jungle Speed czy Palce w Pralce w kilkanaście osób.

ESSEN / Premiery – tak jak co roku, także i teraz będziemy prowadzili osobną salę pod hasłem „Nie musisz jechać do Essen!”. GRAMY odbywa się w niecały miesiąc po SPIEL, największych na świecie targach gier planszowych w Essen (Niemcy), które są prawdziwą Mekką dla miłośników fantastyki. W Essen byli jednak nasi wysłannicy, którzy upolowali dla Was najlepsze, najgorętsze światowe premiery tej jesieni!

Strefa Zabaw dla Dzieci - na hali głównej pojawi się specjalna strefa dla dzieci organizowana przez firmę MAKARAKA Studio Dziecięcej Aktywności (animatorki, zabawy z chustą Klanza, malowanie buziek, kącik plastyczny, bańki mydlane), strefa Małego Kontruktora i Piłkarski Puchar Robotów z firma eduRobot.pl oraz zabawy, konkursy i malowanie twarzy z KLAUN POLSKA.

Bezpłatny dojazd SKM - w czasie Festiwalu na trasie Gdańsk Główny – Stadion-Expo będzie kursowała bezpłatna kolejka SKM. Jej rozkład oraz mapkę z pozostałymi możliwościami dojazdu na GRAMY znajdziecie na stronie Targów Gra i Zabawa.

Restauracja na miejscu – w centrum targowym dostepna jest Restauracja AmberSide z pełną kartą menu, a na hali będzie tzw. punkt kawowy, gdzie będzie można zakupić napoje ciepłe i zimne oraz jedzenie typu kanapka, sałatka, itp.

Do tego oczywiście świetna atmosfera, fantastyczny nowoczesny obiekt, masa pozytywnej energii w czasie Festiwalu.

Serdecznie zapraszamy!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Olgierdd »

Jak będzie wyglądał turniej RftG? Sama podstawka czy z dodatkami? Na 4 osoby, czy dwuosobowo (wariant zwykły czy zaawansowany?)

drabinka? każdy na każdego i suma punktów? bo1, bo3? :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

Turniej będzie w samą podstawkę. Stoliki 4-osobowe, tylko finał 2-osobowy (zaawansowany). Drabinka, w pierwszych dwóch rundach przechodzi po 2 graczy ze stolika. Limit 45 min. na rozgrywkę.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Olgierdd »

Super, dziękuję za odpowiedź i do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Charon »

Cześć jak wygląda kwestia parkingu? Będzie jakoś dodatkowo płatny?

Całość będzie się odbywać w tej wielkiej hali gdzie wszyscy naraz będą grali? Czy będzie kilka mniejszych może mniej surowych sal?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

Tak, parking jest płatny. Niestety nie wiem, czy w najbliższej okolicy jest jakiś bezpłatny parking.

Turnieje będą odbywały się w sali turniejowej - zupełnie oddzielnej od dużej hali.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: lacki2000 »

A jak bardzo jest płatny ten parking?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

Pierwsza godzina gratis, kolejne po 2zł/h.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Polufka
Posty: 114
Rejestracja: 17 gru 2011, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk-wrzeszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Polufka »

Jeżeli chodzi o bezpłatne parkowanie, to proponuję np. na ulicy Kochanowskiego (okolice skrzyżowania z Kościuszki) pod torami przechodzi się przy byłej stacji nowe szkoty i praktycznie jest się przy targach (spacer około 5 min.).
Awatar użytkownika
pit84
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 00:26
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: pit84 »

pierwszy dzień bardzo udany- fajne miejsce, dużo osób, dużo przestrzeni do grania

zaskoczenie: przed tym dniem nie wierzyłem, że nowicjusz (< 5 partii w race - podstawka) może ugrać kilka partii z rzędu (z dużo bardziej doświadczonymi grajkami); po turnieju to się zmieniło :)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Olgierdd »

Niestety końcówka turnieju wypadła blado: 20 minut na jedną partię i przerywanie w połowie zabijało sens całej zabawy (punkty z kart miażdżyły powoli rozkręcające się silniki, oraz zerowa kontrola nad tym co robią przeciwnicy). Nie było w tym winy prowadzącego, zwyczajnie wszystko rozpoczęło się zdecydowanie o zbyt późnej porze.

Ale i tak się cieszę, że turniej się odbył, bo ostatnio tylko Keldona męczyłem :)


Co do pozostałych wrażeń z pierwszego dnia, to organizacyjnie wypadło 10/10, świetnie się bawiłem. Minitargi to świetna sprawa oprócz samej wypożyczalni.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: lacki2000 »

Obrazek
Tak wyglądał główny hol targów dziś (sobota) około 13:30 (na piętrze jeszcze nowości z Essen oraz sala turniejowa, gdzie trwała rozgrzewka do RftG). Byłem niestety bardzo krótko z powodów nagłych zdarzeń rodzinnych losowych (losowość jest zła dlatego kobiety wychodźcie za mąż tylko za facetów o nazwisku Caylus :> ). Właściwie byłem z rodzinką w tym małe brzdące, przez co nie miałem okazji pograć ale i tak klimat gralni (widoczna na ostatnim planie) był wyraźnie wyczuwalny. Na początku trochę marudziłem, że nie ma stoiska informacyjnego z mapką targów (albo było dobrze ukryte) ale potem i tak wszystko się dało ogarnąć i odnaleźć. Nawet dotknąłem kilka pudełek gier, szepcząc cicho "my precioussss...". I Wookiego widziałem albo jego całkiem wiernego sobowtóra.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2012, 23:29 przez lacki2000, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

5000 uczestników (+ nieokreślona liczba dzieci do lat 6), ponad 700 gier, ponad 3000 wypożyczeń. Pierwsze zdjęcia z komórki, więcej zdjęć niebawem:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... c546684ff2

Powiem tylko, że z punktu widzenia jednego z organizatorów - było wspaniale. Świetne miejsce, super współpraca ze strony MTG SA, bardzo fajne targi (szkoda, że małe, mam nadzieję, że to się zmieni), niesamowici odwiedzający i klimat na sali głównej oraz w czasie mini-turniejów (niestety sali turniejowej i Essenowej nie byłem w stanie śledzić).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: cezaras »

sale Essenowa miała na oko z 30 stolików i w sobotę była zajęta w 80% - 90%.

ps. i wszyscy pytali o Tzolkina (w niedzielę o 10.00 już był zajęty) - jeżeli to było reprezentatywne - to będzie to największy HIT Rebela jako wydawnictwa
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Odi »

5000 osób....?

Rany boskie :D
Super!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Olgierdd »

Nie wiem jak wyglądają prace nad halą w Gdyni, ale mam nadzieję, że Park sprosta tak dużemu zainteresowaniu.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: sirafin »

Było super :) Niesamowicie pozytywna atmosfera, udało się poznać kilku nowych sympatycznych ludzi, z którymi może uda się poplanszówkować w przyszłości (pozdrowienia dla trio które zwerbowało mnie do Chaosu w Starym Świecie ;)). Pograłem w końcu w kilka nowości z Essen, które chciałem wypróbować. Bawiłem się rewelacyjnie. Organizacja i miejscówka super. Identyfikatory zamiast pieczątek na rękę bardzo ułatwiały życie przy wypożyczaniu i oddawaniu planszówek. Główna sala gier ogromna (co dziwne nie odczuwałem żeby był duży hałas) i generalnie duuużo przestrzeni wszędzie. Krzesła wygodne, ale stoliki niezbyt duże (co dziwne nie widziałem żeby ludzie zsuwali je ze sobą, chyba nie chcieli burzyć tego niesamowitego porządku i symetrii głównej sali :D). Szatnia i klimatyzacja (kto miał stolik pod oknem w Gdyni, ten wie czemu mnie to cieszy). Szkoda tylko, że tak krótko, te dwie godziny różnicy to o jedną poznaną grę mniej.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Krushvarrok
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2010, 10:47
Lokalizacja: Toronto,Toruń

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Krushvarrok »

cezaras pisze:sale Essenowa miała na oko z 30 stolików i w sobotę była zajęta w 80% - 90%.

ps. i wszyscy pytali o Tzolkina (w niedzielę o 10.00 już był zajęty) - jeżeli to było reprezentatywne - to będzie to największy HIT Rebela jako wydawnictwa

My już od 9:30 w niedzielę czailiśmy się na Tzolkina bo w sobotę nie dało rady dostać przez cały dzień. Rzeczywiście boom na tą grę był niesamowity. W trakcie rozgrywki wiele osób podchodziło z pytaniem kiedy skończymy :) Poza tym jestem pod wrażeniem ilości osób spoza planszówkowego półświatka :wink: Wielkie brawa dla organizatorów!

Ps: Dostać Robinsona też było cudem choć i to nam się udało :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Matio.K »

Mini-relacja z GRAMY: http://www.boardtime.pl/2012/11/gramy-moim-okiem.html

Też jestem zdania, że wyszło rewelacyjnie. Kawał dobrej roboty chłopaki i dziewczyny.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Trutu »

Świetna atmosfera i organizacja. Genialnie wyglądał Games Room. Wkrótce wrzucę jakieś fotki na fb. Warto było jechać aż z Warszawy. Gratuluję i gorąco pozdrawiam organizatorów i uczestników!
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] GRAMY - 17-18 listopada 2012

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ