warhammer invasion kilka prostych pytań początkującego

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

warhammer invasion kilka prostych pytań początkującego

Post autor: parasite »

witam, podczas rozgrywki pojawiło się kilka wątpliwości :razz:


1.
atakując strefę przeciwnika- on wybiera do obrony np. 2 jednostki, każda z jednym młotkiem, a każda z moich jednostek ma po 2 tarcze obrony.To czy obrońca zadając mi obrażenia rozdziela je jak chce pomiędzy moje 2 jednostki ??? ( po jednym obrażaniu na każdą jednostkę, czy np. 2 obrażenia na daną jednostkę i niszczy ją ??? )

2.
czy skażonej jednostce można zadawać obrażenia ???

3.
czy ta jednostka zaraża za każdym razem po wznowieniu rundy gracza posiadającego ją, czy robi to tylko jednnorazowo ( po wyłożeniu z ręki ) ???

Obrazek

4.
jak wyżej. Za każdym razem dobieram 5 kart przy wznowieniu swojej tury, czy czynię to tylko raz ???

Obrazek

5.
jak wyżej. przeciwnik jednorazowo podwyższa koszt swojej jednostki, czy za każdym co turę??

Obrazek

6.
czy młociarz anuluje obrażenia zadawane mu podczas ataku, gdy obrońca zadaje obrażenia ??

Obrazek

7.
rozumiem, że jeśli w dwóch strefach mam rozwinięcia, a w trzeciej nie, to z tych dwóch strref usuwam je, a w trzeciej zadaję jedno obrażenie ??

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 gru 2012, 13:44 przez parasite, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: warhammer invasion kilka prostych pytań początkującego

Post autor: BartP »

Przede wszystkim proszę administratorów o przeniesienie dwóch postów do odpowiedniego, istniejącego już tematu.

1. Sory, tak dawno nie grałem, że nie pamiętam, kto rozdziela obrażenia, ale to jest BARDZO JASNO opisane w instrukcji, doczytaj sobie, albo zacytuj tutaj. Nie pisz też "dwa młotki kontrataku", ponieważ słowo "kontratak" w Inwazji znaczy co innego (to jedno ze słów-kluczy). Poza tym nie napisałeś, ile młotków mają twoje jednostki.
2. W tej grze nie atakuje się jednostek, tylko strefy.
3. Jeśli jest napisane "after this unit enters play" ,to traktuj to jak "when this unit enters play". Innymi słowy raz - przy wejściu do gry.
4. j.w.
5. Każdorazowo.
6. No i właśnie - co to wg ciebie kontratak? Bo jeśli mówisz o słowie-kluczu, to musiałbyś zacytować jego działanie, bo nie pamiętam. Jeśli natomiast masz na myśli "podczas ataku, gdy obrońca zadaje obrażenia", to tak, jedno obrażenie byłoby wtedy anulowane po przydzieleniu.
7. Nie, ja tę kartę rozumiem tak, że albo poświęcasz jedno, wybrane rozwinięcie leżące gdziekolwiek, albo zadajesz każdej strefie po 1 obrażeniu.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: warhammer invasion kilka prostych pytań początkującego

Post autor: parasite »

BartP pisze:W tej grze nie atakuje się jednostek, tylko strefy.
chodziło mi o to, że gdy atakuję strefę w której znajduje się skażona jednostka, to czy przyznaję obrażenia tej jednostce ??

p.s. pytania poprawione :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: warhammer invasion kilka prostych pytań początkującego

Post autor: BartP »

Nie, obrażenia może przyjąć tylko jednostka broniąca strefy, a że spaczona nie może być wyznaczona na obrońcę, to i nie dostanie podczas ataku obrażeń.
ODPOWIEDZ