Hero Quest

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Hero Quest

Post autor: Gedeon »

Jako mały dzieciak, jeszcze na Amidze, grałem w w grę o takiej nazwie. Opowiadała o czwórce bohaterów zagłębiających się w podziemia, aby walczyć z siłami ciemności (taki dungeon crawl). Była to pierwsza ,,mroczna" gra, w którą grałem - klimat podziemi, ,,epicka" historia walki z Chaosem i ,,dekoracje" w rodzaju czaszek robiły wrażeniu na dziecku. Już wtedy widziałem, że gra ma w sobie dużo z planszówki - tury, losowanie punktów ruchu itd.
Ale dopiero jakiś czas temu dowiedziałem się, że gra była komputerową adaptacją planszówki autorstwa Games Workshop rozgrywającą się w sztandarowym świecie tej firmy - uniwersum Warhammera.
Może zabrzmi to górnolotnie, ale ta gra to jedno z dzieł, które mnie ukształtowały, m.in. legła ona u podstaw mojej fascynacji grami rpg (na równi z Telerankiem :D). Czy ktoś jeszcze się z nią zetknął?
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Hero Quest

Post autor: Krzysiaczek »

Taaaak :P :P :P od tego się zaczęło,były trzy takie gry dla których ludzie kupowali amigę:Hero Quest,Dungeon master i Ishar,no może jeszcze Benefactor.Planszówka też była,89 albo 90 rok,dokładnie nie pamiętam.Hero Quest to była jedna z moich pierwszych gier na Amidze;barbarzyńca,krasnolud,czarodziej i elf,obracający się złoty krążek ,na którym były punkty ruchu,pułapki... :cry: ,potem była jeszcze druga część:Legacy of sorasil,ładniejsza grafika,więcej postaci do wyboru,chyba 8 jeżeli mnie pamięć nie myli,tak to były czasy...
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2012, 22:20 przez Krzysiaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Hero Quest

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Warhammer Quest teaser
Ma być na iOS.
Na Games Day 2012 gra ma być zaprezentowana.
Już nie mogę się doczekać.
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Hero Quest

Post autor: Gedeon »

Planszówka też była,89 albo 90 rok,dokładnie nie pamiętam.
Planszówki nigdy nawet "na żywo" nie widziałem. W ogóle o istnieniu planszówkowego oryginału dowiedziałem się dopiero dużo, dużo później.
od tego się zaczęło,były trzy takie gry dla których ludzie kupowali amigę:Hero Quest
Serio? Nie wiedziałem, że ta gra była jakoś szerzej znana. Miałem trochę gazet amigowych, w żadnej nie było wzmianki... Co prawda za bardzo nie miałem z kim wymieniać doświadczeń, bo oprócz w okolicy było tylko dwóch innych amigowców w moim wieku (co prawda jeden z nich podzielał moją fascynację tą grą, ale dlatego, że to ja mu ją pożyczyłem :D). Może to też dlatego, że kiedy dostałem Amigę ten komputer już pomału wychodził z mody.
Notabene, jak się porówna na screenach wersje na różne komputery, to amigowa zdecydowanie najładniejsza. Pecetowa się nie umywa (ta różowa kolorystyka...).
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hero Quest

Post autor: godpuppet »

All work and no play makes Jack a dull boy!
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Hero Quest

Post autor: Gedeon »

A tak, ale to jest nowa wersja, a nie tamta oryginalna. Ma inną grafikę (w dalszym ciągu amigowa sprzed lat wygrywa :D). No i posiada edytor map i questów. Co prawda edytor raczej nie daje zbyt dużych możliwości - tak czy inaczej jesteśmy ograniczeni do tych samych 4 bohaterów, kilku broni i potworów.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Hero Quest

Post autor: Gambit »

Potem był też Hero Quest II. A oprócz tego było Space Crusade, czyli elektroniczna wersja planszowego Space Hulka.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Hero Quest

Post autor: Pierzasty »

Eeee, nie? Space Crusade to wersja Space Crusade, Space Hulk to osobna gra.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Hero Quest

Post autor: Gambit »

Pierzasty pisze:Eeee, nie? Space Crusade to wersja Space Crusade, Space Hulk to osobna gra.
Możliwe, że coś mi się pokociaczkowało...
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Hero Quest

Post autor: kempy »

Podsumowywując serię Hero Quest na komputerach (na przykładzie Amigi):

Hero Quest
Hero Quest: Return Of The Witch Lord (data disk do Hero Quest)
Hero Quest II: Legacy Of Sorasil

I też mnie urzekła od momentu ujrzenia na amiśce kumpla w roku premiery '91 - jak już miałem swoją to HQ znalazł się u mnie w try miga. Bardzo wciągająca konwersja.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ