Wiochmen Rejser - pytanie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Jarzynek dzięki. Twoje wytłumaczenie punktu 1. przemawia do mnie. A więc kartę "Nie ma bata" gramy negując dowolny bat leżący na na stole z kolejki. Punkt 2, to tak jak graliśmy i to rzeczywiście wydaje się logiczne.
Dasilwa - również dzięki, aczkolwiek po wytłumaczeniu Jarzynka wydaje mi się bardziej logiczne, że karta liczy się jednak do kolejki (instrukcja mówi, że do kolejki nie liczą się karty 'w dowolnej chwili').

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam, m.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

takie mam pytanie: a jak zagram powiedzmy bata, lata praktyki to moge od razu w tej kolejce zagrac bata, czy dopiero w nastepnej? Z instrukcji mi wyniklo ze jedna na kolejke, takze pierwszy bat sie liczy jako rzut i drugi dopiero przy drugiej kolejce mozna. czy sie myle?

I druga kwestia: przy batozeniu powiedzmy ktos ma 2 dzieci na wozie i ja rzuce 3 baty a on 4 to tracimy po tyle dzieci (tak by wynikalo przy rzucaniu batow naraz), czy rzucamy na zmiane i on mi straci tylko 2 lub 3 dzieci? bo to niesprawiedliwe chyba ze ak ktos ma 1 dziecko to moze i 5 komus stracic... Ale nie wiem.
?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Według mnie będzie tak:
1. zagrywasz jednego bata na kolejkę, czyli tak jak napisałeś. W danym ruchu zagrywasz Bat i zaraz po nim Lata Praktyki, a w następnej kolejce Bat.
2. Zgodnie z tym, że zagrywa się po jednej karcie na zmianę, a gracz który straci wszystkie dzieci automatycznie odpada z gry, to będzie raczej tak
rzucamy na zmiane i on mi straci tylko 2 lub 3 dzieci
niż tak
jak ktos ma 1 dziecko to moze i 5 komus stracic
Pozdrawiam
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

Mam pytanie, jeśli w Fazie Rozpędu nie miałem kart Wio! co jest równe temu, że mam zerowy popęd, to czy przy zrzucaniu Kart Wozaka mogę dla zyskania popędu rzucić bat lub nahaj? (No bo w końcu skoro koniowi się Wio! nie krzyknęło to nie będzie wiedział za co batem dostał ;))
Aha, i jak dokładnie ustalić przed kolejną rundą kto jest SuperFurManem? (Za pierwszym razem to albo się umawiamy, albo losujemy pionek)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

ad 1) mozna zagrac Bat / Nahaj

ad 2) osoba z najwyzszym popedem zostaje hiperfurmanem
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Czy ktoś wie, kiedy i czy w ogóle powstanie dodatek do Wiochmena? Kupiłbym od ręki i myślę, że nie ja jeden..
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Dusso pisze:Czy ktoś wie, kiedy i czy w ogóle powstanie dodatek do Wiochmena? Kupiłbym od ręki i myślę, że nie ja jeden..
Hmm nie wiem czy to nie wytwor mojej wyobrazni, ale gdzies kiedys czytalem, ze nie ma chyba takich planow.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Dusso pisze:Czy ktoś wie, kiedy i czy w ogóle powstanie dodatek do Wiochmena? Kupiłbym od ręki i myślę, że nie ja jeden..
Nie sądzę, by były takie plany, bo i zainteresowanie by raczej było niewielkie. I co w takim dodatku miałoby być?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Don Simon pisze:Nie sądzę, by były takie plany, bo i zainteresowanie by raczej było niewielkie. I co w takim dodatku miałoby być?
Na przyklad nowe karty akcji i trasy :) ?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2007, 15:33 przez AvantaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Dokładnie, nowe karty trasy i akcji, sam miałbym pomysłów na przynajmniej jeszcze raz tyle ;)
Dziwię się twierdzeniu, że nie byłoby chętnych, z moich znajomych wszyskim się Wiochmen podoba..
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Dusso - niestety, mysle, ze teraz juz za pozno na dodatek. "Szczyt formy" tego produktu juz chyba za nami ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Czyżbyś sugerował, że gry się starzeją? Jakoś nie widzę, żeby na BGG lista przebojów zmieniała się co tydzień :lol:
Poza tym taki dodatek by znakomicie odświeżył Wiochmena ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Mysle, ze na dodatek nie ma szans z powodu rozstania sie grupy autorow (czesc osob pracuje teraz w Imperium, czesc pozostala w zmniejszonym skladzie jako Kuznia Gier).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Dusso pisze:Czyżbyś sugerował, że gry się starzeją? Jakoś nie widzę, żeby na BGG lista przebojów zmieniała się co tydzień :lol:
Poza tym taki dodatek by znakomicie odświeżył Wiochmena ;)
Ciezko porownywac czolowke z BGG, w ktora graja ludzie w kazdym zakatku swiata z Wiochmen Rejserem ...
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

AvantaR pisze:
Dusso pisze:Czyżbyś sugerował, że gry się starzeją? Jakoś nie widzę, żeby na BGG lista przebojów zmieniała się co tydzień :lol:
Poza tym taki dodatek by znakomicie odświeżył Wiochmena ;)
Ciezko porownywac czolowke z BGG, w ktora graja ludzie w kazdym zakatku swiata z Wiochmen Rejserem ...
Nie widzę związku, z takiego zdania można by wnioskować, ze rynek gier w Polsce jest strasznie dynamiczny, co chwilę co innego jest na topie i tylko na świecie jest ustabilizowana sytuacja :lol:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Dusso pisze:Nie widzę związku, z takiego zdania można by wnioskować, ze rynek gier w Polsce jest strasznie dynamiczny, co chwilę co innego jest na topie i tylko na świecie jest ustabilizowana sytuacja :lol:
No ja niestety tak to widze. Coraz wiecej gier do nas naplywa, coraz lepszy i zarazem tanszych. Wiochmen juz tak nie zachwyca. Kiedys bylem wniebowziety, teraz za podobne pieniadze mozna miec kilka znacznie lepszych moim zdaniem gier :)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Jeśli znasz kilka lepszych gier w podobnym swojskim klimacie to proszę zdradź mi ich tytuły, z chęcią się zaopatrzę :)
I na dodatek jeszcze tańszych od Wiochmena, no kurczę będę wniebowzięty :twisted:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

surt pisze: Podczas fazy rozpedu, po rzuceniu kart "wio", kazdy po kolei rzuca karty wozaka (o ile chce), po jednej na kolejke.
Czy to nie jest tak, że gracz w swojej kolejce zagrywa dowolną liczbę kart i dopiero gdy powie "bedzie" kolejka przechodzi na gracza nastepnego i on zagrywa swoje karty wozaka :?: :roll:

Dodatek do wiochmena :?: hmm .. No nie powiem - brzmi całkiem ciekawie. Natanielu, cze czy to , że część autorów już ze sobą nie współpracuje, jest przeszkodą :?: :wink:

Tak czy inaczej, jeżeli kiedyś wyjdzie w/w dodatek, także się w niego zaopatrze 8)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Magma pisze:
surt pisze: Podczas fazy rozpedu, po rzuceniu kart "wio", kazdy po kolei rzuca karty wozaka (o ile chce), po jednej na kolejke.
Czy to nie jest tak, że gracz w swojej kolejce zagrywa dowolną liczbę kart i dopiero gdy powie "bedzie" kolejka przechodzi na gracza nastepnego i on zagrywa swoje karty wozaka :?: :roll:
Każdy gracz rzuca po jednej karcie (poczynając od HiperFurmana). Można też spasować (Bedzie). KArty są zagrywane, aż wszyscy gracze spasują.
Czyli zagrywa się w sumie dowolną liczbę kart, ale nie wszystkie na raz, ale pojedyńczo.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Sztefan pisze: Każdy gracz rzuca po jednej karcie (poczynając od HiperFurmana). Można też spasować (Bedzie). Karty są zagrywane, aż wszyscy gracze spasują.
Czyli zagrywa się w sumie dowolną liczbę kart, ale nie wszystkie na raz, ale pojedyńczo.
No i tak się kończy jak się nie doczyta instrukcji :lol: Wiem, że to temat Wiochmena, ale domyślam się, że w "Na Sygnale" jest analogiczna sytuacja :?:
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Czytanie instrukcji naprawdę nie boli :D

W Na Sygnale jest trochę inaczej. Zwykłe karty zagrywasz podczas swojej Fazy Pogotowia. Nie ma limitu. I nie na zmianę, jak w Wiochmenie. Jeden gracz działa podczas Fazy Pogotowia, potem następny. Rzucasz tych kart ile tylko chcesz. Karty z symbolem karetki też mogą być zagrywane tylko podczas Fazy Pogotowia, ale można poza swoją turą (w sensie podczas tury innego gracza).
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Sztefan pisze:Czytanie instrukcji naprawdę nie boli :D
Nie wierze :!: :lol: :wink:
Sztefan pisze:Zwykłe karty zagrywasz podczas swojej Fazy Pogotowia. Nie ma limitu. I nie na zmianę, jak w Wiochmenie. Jeden gracz działa podczas Fazy Pogotowia, potem następny.


No to tu jakoś dobrze to odczytałem, a w Wjochmenie jak to na prawdziwego wiesniaka przystało - nie mogłem literek spokładać i to tłumaczy, czemu do tego nie doszedłem :lol:

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ