Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Squirrel »

Biorąc pod uwagę comiesięczne forumowe plebiscyty na grę miesiąca, pokusiłam się o próbę podsumowania całego roku w formie krótkiej ankiety.

Ankieta jest anonimowa. Jej wyniki posłużą do urozmaicenia artykułu podsumowującego planszówkowy rok 2012, który ukaże się w ŚGP. Zachęcam do wypełniania!

ANKIETA
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: KubaP »

Wypełnione. Możemy podkraść Ci wątek i sobie tu powspominać, powychwalać i ponarzekać?
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Squirrel »

No pewnie! :)

EDIT: Dziękuję wszystkim za chęć współpracy choć już widzę, że jak zwykle nie do końca dobrze ułożyłam pytania. Na przykład: Ci, którzy jak widać mają jeszcze jakieś życie poza grami, podają chociażby Euro 2012 jako najważniejsze wydarzenie minionego roku :) Dla przyszłych wypełniaczy doprecyzowałam - chodzi o wydarzenie/a związane z grami, np jakiś konwent, spolszczenie gry, itp., itd.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Lothrain »

Dla Ciebie wszystko Wiwióreczko ;) Wypełnione
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: WRS »

Squirrel pisze:No pewnie! :)

EDIT: Dziękuję wszystkim za chęć współpracy choć już widzę, że jak zwykle nie do końca dobrze ułożyłam pytania. Na przykład: Ci, którzy jak widać mają jeszcze jakieś życie poza grami, podają chociażby Euro 2012 jako najważniejsze wydarzenie minionego roku :) Dla przyszłych wypełniaczy doprecyzowałam - chodzi o wydarzenie/a związane z grami, np jakiś konwent, spolszczenie gry, itp., itd.
No, ale pytanie było jasno określone ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Ryu »

Squirrel pisze:Zachęcam do wypełniania!
Mówisz i masz :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: KubaP »

Mijający rok na zawsze już zapisze się w moim życiorysie jako ten, w którym planszówki pochłonęły mnie totalnie. Na początku, jeszcze w roku 2011 zacząłem się nimi interesować, ponieważ żona spodziewała się i urodziła dziecko. Musieliśmy więc przestawić się z trybu imprezowego na domatorski. Chciałem, żebyśmy razem mogli się dobrze bawić w domu i tak zaczęliśmy od Carcassonne, Osadników, etc. Potem nadszedł rok 2012 i nastąpił wielki wybuch, mamy prawie pięćdziesiąt tytułów i grywamy z przyjemnością po kilka razy w tygodniu. Ostatnio nawet małżonka wybrała się ze mną na swój pierwszy konwent (no, konwencik, na Rzuć Kostką).

To wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie pasja, którą wielu z Was mną natchnęło, zainspirowało i zaraziło, a ja poniosłem tego bakcyla dalej, do żony i przyjaciół.

Dlatego właśnie chciałbym za mój wspaniały, planszówkowy rok 2012 podziękować m.in.:

Filipowi Apostołowi - za pokazanie 18xx, Wallace'a i najlepsze tłumaczenie zasad, z jakim kiedykolwiek się spotkałem;

Staszkowi - za Dominant Species, Akry Śniegu, Operę, Periklesa i wiele, wiele innych gier, w trakcie których marudziłeś jak zawsze;

Jaxowi - za cierpliwość, za Brassa, za Gobliny i możliwość wnikliwego wczytywania się w Twoje opisy gier na BGG;

Adikomowi - za bycie moim źródłem informacji o grach i samych gier, bo pograć, to my za wiele razem nie pograliśmy;

Schizofretce - za cierpliwe wprowadzanie mnie w świat planszówek, od Ninjato, Ninja: LotSC, przez RftG, GtR aż po ciężkie eurówy, jak Myrmes, czy wspaniali Władcy Podziemi. Jesteś naprawdę wspaniałym partnerem do gry!;

l.a.d.'owi za konsekwentne wpadnięcie ze mną po uszy;

GrzeLowi, Piotrsmu, fluorowi, _Pawłowi_, beremowi, Trutu, przemkkowi, twilightowi, Cinowi, zephyrowi i wszystkim Wam, którzy tworzycie nasza społeczność, przychodzicie do klubów (Chwila i Agresor to miejsca, w których czuję się jak w pokoju z kominkiem w domu u dziadków, jeśli wiecie, o co mi chodzi), na konwenty, prowadzicie blogi, strony, sklepy. To dzięki Wam ten miniony rok był dla mnie tak wyjątkowy. To dzięki Wam zagrałem 380 partii w 89 tytułów, z których wiele trafiło potem na moją półkę. Jesteście super :)

Dziękuję!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: jax »

KubaP pisze:Jesteście super :)

Dziękuję!
Wzruszyłem się. Dzięki :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Rune »

Poszło :) Na podsumowanie 2012 r. napiszę tylko tyle, że dziękuję wszystkim forumowiczom za wsparcie przy wyborze gier i całą resztę ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: adikom5777 »

Dzięki Kuba za miłe słowa :)
Rzeczywiście nie pograliśmy razem za dużo, ale mam nadzieję, że w tym roku to się zmieni :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Geko »

KubaP pisze:Chwila i Agresor to miejsca, w których czuję się jak w pokoju z kominkiem w domu u dziadków, jeśli wiecie, o co mi chodzi
Pięknie napisane 8)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: staszek »

Dziękuję Kuba,że jesteś z nami :)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: oopsiak »

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/1 ... statistics poznałam w tym roku 65 nowych gier :) z czego kilka naprawdę, naprawdę fajnych!

Dzięki kochani za wszystkie rozgrywki, za imprezy (Ava i Kocioł i Kaszuby!!!) i za tworzenie takiej fantastycznej społeczności :)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: gafik »

Ankieta wypełniona.

Podsumowanie jest OK, ale brakuje mi czegoś bardziej namacalnego, jakiegoś mini rankingu najlepszych waszym (forumowiczów) zdaniem gier. Wiem, że tych rankingów było sporo i ktategorii też, ale fajnie by było mieć coś podobnego do GRY MIESIĄCA.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: staszek »

gafik pisze:Ankieta wypełniona.

Podsumowanie jest OK, ale brakuje mi czegoś bardziej namacalnego, jakiegoś mini rankingu najlepszych waszym (forumowiczów) zdaniem gier. Wiem, że tych rankingów było sporo i ktategorii też, ale fajnie by było mieć coś podobnego do GRY MIESIĄCA.
W ubiegłych latach było coś takiego nawet podzielone.Można założyć temat-czytaj zaraz to zrobię :)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Squirrel »

Dziękuję wszystkim, którzy przebrnęli przez ankietę. Zebrane od Was opinie okazały się zaskakująco zgodne, a podsumowanie umieściłam na stronie ŚGP http://www.swiatgierplanszowych.pl/2013 ... #more-8537
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: KubaP »

A możesz udostępnić gdzies wyniki szczegółowe ankiety?
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Squirrel »

Znaczy się procenty itd.? Tu było dużo pytań otwartych, w większości odpowiedzi są złożone i niestandardowe, i trudno to opracować w postaci typu 17% głosowało tak a tak, jak moją poprzednią ankietę (statystyczny planszówkomaniak).
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: KubaP »

No tak, ale chodzi mi choćby o kafeterię odpowiedzi otwartych. W sensie - czy masz gdzieś skonsolidowane wyniki?
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Squirrel »

Nie :)
EDIT: W sumie to nie do końca prawda. Nie mam tego zrobionego w kompie. Tylko chałupniczo, po babsku (sorry, feministki, ale wpisałam się w stereotyp),na kartkach, długopisem.
EDIT2: Jak już mam zdradzać szczegóły mojej metodologii, to robiłam to mniej więcej tak. Po przeczytaniu wypowiedzi, a niektóre były dosyć obszerne, wypisywałam sobie z niej główne punkty i potem jak następna osoba pisała coś podobnego to odhaczałam jako jakby kolejny "głos" w danej sprawie lub dopisywałam nowe wypunktowanie jak wspominał coś innego.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2013, 22:56 przez Squirrel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: KubaP »

Squirrel pisze:Nie :)
EDIT: W sumie to nie do końca prawda. Nie mam tego zrobionego w kompie. Tylko chałupniczo, po babsku (sorry, feministki, ale wpisałam się w stereotyp),na kartkach, długopisem.
Damn, nie wpadłem na to, że ktoś to może robić na kartce :D To po co robiłaś e-ankietę? :DDDD
No nic, następnym razem :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: adikom5777 »

Analogowe metody są dokładniejsze niż zero-jedynkowe :)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: oopsiak »

Kasia... seriously? "Dobre Essen"? :lol:
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: berni »

oopsiak pisze:Kasia... seriously? "Dobre Essen"? :lol:
Tak, bardzo dobre. Wreszcie nic z Agricolą :>
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Planszówkowe podsumowanie roku 2012

Post autor: Squirrel »

oopsiak pisze:Kasia... seriously? "Dobre Essen"? :lol:
Tak twierdzą ankietowani :)
ODPOWIEDZ