Scotten totten, Aton czy Osadnicy z catanu?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kika
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2013, 10:58

Scotten totten, Aton czy Osadnicy z catanu?

Post autor: Kika »

Poszukuję fajnej i niedrogiej (ok. 50zł.) gry na 2 osoby dla początkujących graczy. Rozważam pozycje jak w tytule, osadnicy w wersji karcianej ( nie wiem czy lepiej wersję szybką czy zwykłą?). A może polecicie coś innego?
Proszę o opinie i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Scotten totten, Aton czy Osadnicy z catanu?

Post autor: Krwawisz »

Karcianych Osadnikow raczej odradzam - szczegolnie w wersji zwyklej. Wersja szybka jest bardzo fajna, ale duzo lepiej sprawdza sie przy 3-4 graczach. Dla dwojki - bez szalu.

Aton - gra bardzo fajna, wciagajaca, acz moze stac sie nieco schematyczna.

Schotten-totten - bardzo dobra, spora regrywalnosc, chyba najlatwiejsza do przyswojenia z powyzszych tytulow, a jednoczesnie pozostawiajaca podobne pole do pokombinowania.


Przyjrzalbym sie jeszcze: Famiglia oraz Architekton
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Scotten totten, Aton czy Osadnicy z catanu?

Post autor: Browarion »

Z wymienionych miom zdaniem zdecydowanie Aton, choćby dlatego, że Schotten jest bardziej losowy. aczkolwiek warto zauważyć, ze wszystko to krotkie gry, takie chwilery raczej, więc każda dość szybko się znuzy, jeśli tylko ona bedzie grana.
Ale i tak chyba Aton przyniesie najwiecej możliwosci ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2060
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 136 times
Been thanked: 355 times

Re: Scotten totten, Aton czy Osadnicy z catanu?

Post autor: walkingdead »

Kika pisze:Poszukuję fajnej i niedrogiej (ok. 50zł.) gry na 2 osoby dla początkujących graczy. Rozważam pozycje jak w tytule, osadnicy w wersji karcianej ( nie wiem czy lepiej wersję szybką czy zwykłą?). A może polecicie coś innego?
Proszę o opinie i pozdrawiam :)
Mnie się podoba Deadwood,dobrze się grało również na dwie osoby :wink:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scotten totten, Aton czy Osadnicy z catanu?

Post autor: Bea »

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec, dość prosta gra, a wymaga myślenia, ładnie wydana, bardzo przyjemnie się w nią gra. Cenowo niestety o 25 zł droższa od twojego limitu, ale myślę, że warto :)
Kika
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2013, 10:58

Re: Scotten totten, Aton czy Osadnicy z catanu?

Post autor: Kika »

Wielkie dzięki za opinie. Skłaniałam się raczej ku osadnikom, a teraz wychodzi mi na prowadzenie S-t i aton. Na początek powinno wystarczyć.
ODPOWIEDZ