Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

To ja się przyszepię do żetonów kamienia. To absolutnie nie wygląda jak kamienie. I podzielam zdanie Uika. Po co robić grę dostępną na rynku?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

draco pisze: Po co robić grę dostępną na rynku?
A po co robić modele samolotów dostępnych w sprzedaży? :wink: Generalnie dla samego funu robienia, to nie jest zrobienie byle dało się pograć, to już jest praktycznie artystyczna wizja Osadników.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Uik dzisiaj nie marudzil jak mu to pkazywalem ;). Moze nie wyglada jak kamienie ;p ale mi sie podoba ;p.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Blue pisze:Uiek dzisiaj nie marudzil jak mu to pkazywalem ;)
nawet dalej... padla propozycja granitowego hive ;) z kamieniami o znacznej wadze kazdy (imho 15-20kg/hex wystarczy ;) )
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

W sumie na plytkach podlogowych/ceramicznych/chodnikowych nie byloby zadnego problemu :D. Bo te sie znajdzie w kształcie hexa. Buahaha ;). Chyba ze u jakiegos goscia od magrobkow sobie zalatwicie hexowe kawalki granitu :D.

Zarabista sprawa by byla jakby gracz robil za żuka i wlazil na te kamienie :D...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

doceniam prace i czas poswiecony drewnianym osadnikom, ale mi sie to jako calosc niezbyt podoba - wolalbym grac na oryginale
o ile w przypadku Hive ta metoda sprawdzila sie doskonale i nie mam zadnych pytan, to Osadnicy nie wygladaja jednak na gre, ktora zyskuje na takiej samorobce - wg mnie
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Kwestia gustu :).

Hive przypadl wszystkim do gustu bo jest surowy i w sumie to przedstawia dokladnie to co w orginale. Z tym gorzej bo zmienilem duzo w samych zetonach, do tego kolory itp i juz nie kazdemu spasi...zaloze sie ze jakbym nie dal kolorow tylko pokazal surowe to by byla wieksza aprobata, tylko z propozycjami pomalowania :)[zreszta tak samo bylo przy hive,tyle ze propozycje na gg byly].
Forc
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2007, 13:36

http://www.avalanchepress.com/PlayPG.php

Post autor: Forc »

http://www.avalanchepress.com/PlayPG.php
To adres darmowej gry "Panzer Grenadier"
Proponuję wam najpierw pobrać wojsko i kilkanaście razy mapę i sklejcie.
Potem skopiujcie sobie obrazki z tej strony wklejajcie do Micrsoft Word Pad i VICE VERSA :twisted:
mi.
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2007, 14:01
Lokalizacja: Choiny

Post autor: mi. »

mam zamiar graficznie przerobic polskiego "wampira" na inny klimat, mam dwa pomysły i nie wiem z którego skorzystac...

1. Nieustraszeni pogromcy wampirów Polanskiego - kadry z filmu i ogolnie w klimacie filmowym

2. Zmiana na czasy współczesne - czyli pewnie ilustracje z Wampira: Maskarady. Wampir byłby facetem w garniaku i okularkach i tego typu style

liczy sie dla mnei wasza opinia który pomysł jest ciekawszy.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Mówisz o starym polskim "Wampirze" w którym biegało się po mapie Polski? No cóż raz w tę grę zagrałem, bezsensowna bieganina, w końcu znudziło mi się bieganie Draculą po drugim końcu Polski, bo przeciwnik nie miał pojęcia gdzie jestem. Całą ponadgodzinną rozgrywkę można było zastąpić dwoma rzutami. Radziłbym zmianę gry :|

A odpowiadając na Twoje pytanie, to wolałbym pomysł 2 - z Bladem uganiającym się za nimi po jakimś megalopolis ;)
Pozdrawiam
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

jax pisze:doceniam prace i czas poswiecony drewnianym osadnikom, ale mi sie to jako calosc niezbyt podoba - wolalbym grac na oryginale
o ile w przypadku Hive ta metoda sprawdzila sie doskonale i nie mam zadnych pytan, to Osadnicy nie wygladaja jednak na gre, ktora zyskuje na takiej samorobce - wg mnie
Nie krytykuję (żeby nie było), tylko wyrażam opinię. Te kolorki także mnie strasznie odrzucają... chyba nawet nie miałbym ochoty podchodzić do gry.

Samo podejście do drewna rewelacja!
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

mi. pisze:mam zamiar graficznie przerobic polskiego "wampira"
Też o tym myślałem, ale chyba jednak lepiej kupić nową edycję FFG.
mi.
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2007, 14:01
Lokalizacja: Choiny

Post autor: mi. »

no jasne to że można to ja wiem - ale to chyba nie topic na takie rady? :> powiedz to całej reszcie która tutaj moduje gry :]

No mi gra bardzo dobrze sie kojarzy no i pomyslalem ze temat "wampir" jest bardzo obszerny i można by wyjsc poza dziewietnastowieczne ramy gry :]
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Nie no wiem. Sam też lubie sobie zrobić jakieś samoróbki, zresztą zobacz klika stron wcześniej to sam się przekonasz. Co do Wampira, to poprostu nowa wersja FFG nie dość, że jest ładna, to jeszcze poprawiona stąd ta sugestia. Ale jak najbardziej jestem za samoróbkami. Ale szczerze mówiąc pomysł z wychodzeniem poza ramy czasowe oryginału mi nie podszedł.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Ok samorobki widze przycichły :).

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pudelka na karty z nadrukiem :). Do 1 pudelka mieszcza sie 2 standardowe gry[ponad 100 kart jedna]. Jakby ktos cos takiego potrzebowal i dostarczyl odpowiednia grafike to dasie zrobic[dla tichu to wyglada tak{tylko tutaj mniejsza rozdzielczosc dałem}:
Obrazek ]
Pola ktore maja nie byc wypalone powinny być białe. A reszta jest wypalana zgodnie ze skalą szarości[mocniejsza czerń-głębiej].

wymiary pudełka:
-zewnętrzny 15,5x11xwys.4,7cm;
-wewnętrzny 14x9,3x wys.3,8 cm

Cena- 30 pln.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2007, 12:46 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Blue ty na tym możesz nienajgorzej zarobić. Podaj ceny, szczegółowe informacje (może warto stworzyć jakąś ministronkę) i podejrzewam, że miałbyś sporo chętnych. O ile cena nie jest zbyt wygórowana.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Wiem wiem Pancho, przygotuje oferte, tylko ze mam troche na glowie. Pozatym ja nie mam za duzo czasu na to [w soboty rano tylko moge robic jak jestem w domu]. Dlatego za nie chce sie rozglaszac za bardzo. Wrzuce cennik do topicku w handlu poprosze zeby ktos przykleil i na tym sie raczej skonczy puki co.

Cena na pudelka podalem - 30 pln/jedno. OFC grawerowac mozna w czym kto tam chce, ostatnio ktos przyniosl metalowa piersiówkę na wódke. Tez zrobililem nadruk ;). Tylko ze na metalach tylko na czarno.


PS. Na pewnej stronie w necie za wygrawerowanie malego znaczka tą samą techniką biorą sobie 50 pln... wiec i tak mam bardzo tanio... jakbym mial taki narzut to pudelko kosztowaloby 80-100pln[pudełko ja dostarczam+nadruk jest duuzo[kilkukrotnie] wiekszy].
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

szczena opada :shock:
trzeba bedzie sobie sprawic takie pudeleczka
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Fajna sprawa takie pudełeczko. Jaka jest mniej więcej waga?Bo jak duża to raczej ciężko będzie w plecaku jeśli byłoby kilka takich
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

180g - moje drewniane[wchodza 2 gry i jeszcze miejsca zostaje]
30g- waza standardowe pudelka z amigo na 1 grę[np 6 nimmt]
175g - waga kart+instruckji 6 nimmt.

Czyli jak wypelnisz pudelko grami to wazy ok 0,5kg.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Nie no - serio. Blue powinien wszystko uploadować na BGG. Zostałby bogiem game-moddingu. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

idac dalej moglby podpisac formalna umowe na dostarczanie Elite Version ;) tylko pytanie ile kosztuje licencja na smoka z gang of four ;)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

no tak licencje i takie sprawy kosztuja sporo. Ale np. ksero nie sprawdza czy masz licencje na to co kserujesz. Tak samo jak juz kupiles gre, to mozesz na wlasny uzytek robic z tym co chcesz - nawet zaniesc do dobrego punktu kserograficznego, zeskanowac grafike z okladki i sobie zrobic z niej plakat A0. W punkcie kserograficznym nikt cie nie bedzie pytal czy masz na to licencje. Na takiej samej zasadzie robie te swoje pudełka.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Blue pisze:no tak licencje i takie sprawy kosztuja sporo. Ale np. ksero nie sprawdza czy masz licencje na to co kserujesz.
No wlasnie problem z zarabianiem na tym. Watpie wprawdzie zeby powazni autorzy/dystrybutorzy robili jakiekolwiek problemy / kazali placic (dla nich to w sumie dodatkowa reklama, bo nie produkujesz gry tylko specyficzne ulepszenie), ale niektorym moze odbijac...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Robie grawerke, co mi kto da, taki punkt usługowy, ;) tyle. Moze tam byc nawet napisane Franek kocha Franie. A przyklad dalem tego co robilem na wlasny uzytek.
ODPOWIEDZ