K2 (Adam Kałuża)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: K2

Post autor: Andy »

No to trzeba wypić za szczęśliwy powrót!

"Zdobycie szczytu to dopiero połowa sukcesu" - skąd ten cytat? ;)

Peter128: może w takim dniu będzie rabat na dodatek? :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: UncleLion »

No to jest okazja by wyciągnąć na stół Broad Peak!:)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: K2

Post autor: watman »

stary chlop ze mnie, a mi sie lzy w oczach szkla od tej informacji, kurdens ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: K2

Post autor: Peter128 »

Jutro idę po dodatek! Chyba, że jest gdzieś rabat dzisiaj :D
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: UncleLion »

Niestety napięcie rośnie:

Od godz. 4 polskiego czasu nie mamy kontaktu z dwoma himalaistami, którym we wtorek po zdobyciu szczytu Broad Peak nie udało się dotrzeć do obozu IV. Wiemy, że byli bardzo zmęczeni - to najnowsze wieści z wyprawy polskiej grupy, przekazane tvn24.pl przez Artura Hajzera, kierownika programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015".

http://off.sport.pl/off/1,111379,135114 ... n_nie.html
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: K2

Post autor: Lucf »

Offtopic!
Grzeniu
Posty: 836
Rejestracja: 28 paź 2010, 12:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: K2

Post autor: Grzeniu »

Lucf pisze:Offtopic!
Może i offtopic, ale tam na górze robi się nieciekawie... Może odpuśćmy sobie internetowe "czepialstwo" - przynajmniej do momentu, aż sytuacja się wyjaśni?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: K2

Post autor: Hipke »

Chyba w weekend zagram w dodatek Broad Peak i go przejde na czesc chlopakow.... :(
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: K2

Post autor: Skorzeny »

Biorąc pod uwagę ten plan http://2.bp.blogspot.com/-Llj3d0Gbyr4/U ... chemat.jpg rozumiem, że chłopaki szli tą "teoretycznie prostszą", ale dłuższą trasą? Patrząc na planszę gry z obozu poszli w lewo?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: K2

Post autor: folko »

To jest ta droga którą szedł Wielicki.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 171 times

Re: K2

Post autor: lacki2000 »

Tak sobie dziś pomyślałem, że Kolejkę promowano w mediach intensywnie, bez szczególnej okazji. Nie wiem czy IPN coś za to płacił, czy były jakieś powiązania, że było tyle tej promocji w TV ale właśnie bardzo by się wpasowała do aktualnych wydarzeń promocja gry K2 wraz z dodatkiem. Ja nie mam telewizora więc może takie newsy-uzupełniacze-wypełniacze się pojawiały. Prosta reklama typu "Sam możesz się przekonać jak trudno zdobyć K2 i Broad Peak w emocjonującej grze planszowej Adama Kałuży, zdobywczyni wielu prestiżowych nominacji" mogłaby zdziałać cuda :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: K2

Post autor: BartP »

Reklama gry planszowej w telewizji? W jakim świecie ty żyjesz ;].
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: K2

Post autor: Alman »

lacki2000 pisze:Tak sobie dziś pomyślałem, że Kolejkę promowano w mediach intensywnie, bez szczególnej okazji. Nie wiem czy IPN coś za to płacił, czy były jakieś powiązania, że było tyle tej promocji w TV ale właśnie bardzo by się wpasowała do aktualnych wydarzeń promocja gry K2 wraz z dodatkiem. Ja nie mam telewizora więc może takie newsy-uzupełniacze-wypełniacze się pojawiały. Prosta reklama typu "Sam możesz się przekonać jak trudno zdobyć K2 i Broad Peak w emocjonującej grze planszowej Adama Kałuży, zdobywczyni wielu prestiżowych nominacji" mogłaby zdziałać cuda :)
Czyli rozumiem, że chcesz tą tragedię wykorzystać do promocji gry planszowej? Eufemistycznie mówiąc raczej kiepski pomysł.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: K2

Post autor: Hipke »

lacki2000 pisze:Tak sobie dziś pomyślałem, że Kolejkę promowano w mediach intensywnie, bez szczególnej okazji. Nie wiem czy IPN coś za to płacił, czy były jakieś powiązania, że było tyle tej promocji w TV ale właśnie bardzo by się wpasowała do aktualnych wydarzeń promocja gry K2 wraz z dodatkiem. Ja nie mam telewizora więc może takie newsy-uzupełniacze-wypełniacze się pojawiały. Prosta reklama typu "Sam możesz się przekonać jak trudno zdobyć K2 i Broad Peak w emocjonującej grze planszowej Adama Kałuży, zdobywczyni wielu prestiżowych nominacji" mogłaby zdziałać cuda :)
to byloby słabe... mnie takie akcje, nasuwaja na mysl jedno powiedzenie, przepraszam dosc drastyczne- po trupach do celu... :roll: ale doslownie i w przenosni...

ps. Widac slabo reklamowali Kolejke, bo pierwsze slysze zeby byla taka kampania w TV ;)
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: K2

Post autor: Xth »

Obrzydliwy pomysl. Czasem sie wszystkeigo odechciewa
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: K2

Post autor: kaimada »

Jaką znowu tragedię.
To jest wielki sukces polskiego himalaizmu! Zdobyli Broad Peak zimą!
A że dwójka nie wróciła... wiedzieli na co się piszą...

Naprawdę nie roztrząsajmy takich spraw na forum. I tak - zdobycie BP można wykorzystać marketingowo.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 171 times

Re: K2

Post autor: lacki2000 »

Xth pisze:Obrzydliwy pomysl. Czasem sie wszystkeigo odechciewa
Czyli nie będziesz grać w BP lub mówić o tej grze ludziom bo zdarzyła się tragedia? Nic nie pisałem o wykorzystaniu tragedii do zarabiania kasy, tylko o wykorzystaniu tego wielkiego wydarzenia do promocji gry. A że czasem się wszystkiego odechciewa to prawda, zwłaszcza w piątek (i w poniedziałek :P).
kaimada pisze:Jaką znowu tragedię.
To jest wielki sukces polskiego himalaizmu! Zdobyli Broad Peak zimą!
A że dwójka nie wróciła... wiedzieli na co się piszą...

Naprawdę nie roztrząsajmy takich spraw na forum. I tak - zdobycie BP można wykorzystać marketingowo.
Tragedia jednak jest (głównie dla rodzin i bliskich), bo dwójka zapłaciła prawdopodobnie życiem za to osiągnięcie - ale taka już jest choroba zawodowa ludzi odważnych.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: K2

Post autor: jolietjake »

Pytanie do autora a propos prototypu Mount Everest.
Czy to będzie dodatek do K2 czy seria K2 ale gra stand-alone czy zupełnie coś odzielonego?
Czy (jeśli to nie będzie normlany dodatek taki jak Broad Peak) mamy to tak traktować jak było z 51. Stanem/Nową Erą? W pewnym sensie druga część gry, która odpowiada na błędy pierwszej i chce ją stuningować, ale widać, że nie jest to nowa gra, tylko nowa wersja starej?
Pozdrawiam!
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: K2

Post autor: BartP »

To pierwsza gra ma błędy?
Z tego, co czytałem, wynikało, że Mount Everest to niezależna gra wykorzystująca mechanikę K2, ale jednak mająca kilka nowych smaczków.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: WRS »

jolietjake pisze:Czy to będzie dodatek do K2 czy seria K2 ale gra stand-alone czy zupełnie coś odzielonego?
Wykorzystuje mechanikę. W sensie karty zagrywamy po 3 z 6, ważna jest aklimatyzacja, wspinamy się.
Zupełnie samodzielna gra, bez związku bezpośredniego z K2. Tematyka (wysokogórska) i autor są wspólne.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: K2

Post autor: jolietjake »

BartP pisze:To pierwsza gra ma błędy?
Może źle to ująłem. Nie miałem w żadnym przypadku na myśli, ze K2 jest zepsute albo słabe, bo gra mi się podoba. Ale tak dla przykładu wiele osób marudziło, że nie podoba im się to, że w K2 można się wycwaniać wysłając jenego himalaistę do góry, a drugiego zostawiając na dole, i że to możnaby poprawić w kolejnych częściach. (nie podpisuję się pod tym, tylko przytaczam :wink: )
WRS pisze:Zupełnie samodzielna gra, bez związku bezpośredniego z K2. Tematyka (wysokogórska) i autor są wspólne.
Czyli nie będzie to się zwało np: "K2: Mount Everest" (tak jak było "K2: Broad Peak")? Trochę szkoda według mnie.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: WRS »

jolietjake pisze:
WRS pisze:Zupełnie samodzielna gra, bez związku bezpośredniego z K2. Tematyka (wysokogórska) i autor są wspólne.
Czyli nie będzie to się zwało np: "K2: Mount Everest" (tak jak było "K2: Broad Peak")? Trochę szkoda według mnie.
Co do nazwy, to trudno zgadnąć ;)
To już są marketingowe chłyty ;)
Funkenschlag: Fabrikmanager - autor jeden, gry kompletnie różne...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: K2

Post autor: folko »

jolietjake pisze:Pytanie do autora a propos prototypu Mount Everest.
Czy to będzie dodatek do K2 czy seria K2 ale gra stand-alone czy zupełnie coś odzielonego?
Czy (jeśli to nie będzie normlany dodatek taki jak Broad Peak) mamy to tak traktować jak było z 51. Stanem/Nową Erą? W pewnym sensie druga część gry, która odpowiada na błędy pierwszej i chce ją stuningować, ale widać, że nie jest to nowa gra, tylko nowa wersja starej?
Pozdrawiam!
Jeśli będzie (chwilowo prace zarzuciłem), to będzie niezależna z możliwością grania zasadami z K2. Czyli możesz grać tylko w Everest, a możesz wyjąć K2, wziąć planszę z Everesta i grać.
Co do nazwy itd, to za wcześnie coś pisać.
Co do samej mechaniki, to tak jak napisali inni, bazuje na mechanice z K2 ale nie do końca.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: WRS »

Dwa w jednym! Świetna wiadomość.
Jakoś mi ta opcja uciekła z pamięci z naszej międzyPionkowej, jesiennej rozgrywki w prototyp.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: K2

Post autor: folko »

Ta wersja już tak działała, to prawie jest najprostsze ;-)
ODPOWIEDZ