Ticket to Ride - Nordic Countries

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

Bea pisze:
FortArt pisze:dowolne 3 karty
uwaga - to dotyczy tylko promów
W każdych pociągach tak jest? W Europie też?
Jeszcze jest 4 za jedną dowolną kartę na tej najdłuższej trasie w Nordicu. Ale w żadnej z innych map nie ma nic podobnego.
Joliet Jake na BGG
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: Tencz »

Rozegranie 3 kart (muszą być tego samego koloru!) zamiast lokomotywy i lokomotywy zamiast jednego pola jest możliwe. Pytanie po co? Tylko się pozbawiasz kart. Poza tym na rebelu jest polska instrukcja.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

Tencz pisze:Rozegranie 3 kart (muszą być tego samego koloru!) zamiast lokomotywy (...)
Skąd taki wniosek?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: Tencz »

FortArt pisze:
Tencz pisze:Rozegranie 3 kart (muszą być tego samego koloru!) zamiast lokomotywy (...)
Skąd taki wniosek?
Mój błąd. Po sprawdzeniu oryginalnej instrukcji wniosek jest jeden - można dowolne trzy. W polskiej jest "zestaw kard", w oryginale "dowolne karty". Co nie zmienia faktu - po co pozbywać się trzech kart? :)

EDIT: w zasadzie dwóch.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: hadrian »

Tencz pisze:Co nie zmienia faktu - po co pozbywać się trzech kart? :)

EDIT: w zasadzie dwóch.
Np. gdy widzisz jak przeciwnik ściągnął otwarcie lokomotywy potrzebne do przejęcia trasy morskiej, do której obaj uderzacie lub gdy zbliża się koniec gry, masz mnóstwo kart a żadnych lokomotyw. Sytuacje są, uważam że się opłaca i niweluje w małym stopniu losowość gry.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

Bardzo dobrze gra się nam w Nordic, ale chcemy dokupić nową większą mapę tylko nie wiemy co lepiej - więcej jak 4 osoby nigdy się do grania nie znajdzie a i o tyle będzie trudno - mamy zamiar najczęściej grać w 2 osoby 2 kompletami lub czasem w 3 osoby. Co lepiej kupić:
The Heart of Africa + dodatkowe dyniowe wagoniki (żeby mieć 4 komplety wagoników)
czy po prostu Wsiąść do Pociągu: Europa

nie jest dla nas argumentem że w Europie jest więcej pociągów bo nigdy nie będzie 5 graczy - chodzi o to która opcja jest ciekawsza do grania? (Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy dokupić Azji ze względu na niezgodność kolorów wagoników)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

marcia666 pisze:Bardzo dobrze gra się nam w Nordic, ale chcemy dokupić nową większą mapę tylko nie wiemy co lepiej - więcej jak 4 osoby nigdy się do grania nie znajdzie a i o tyle będzie trudno - mamy zamiar najczęściej grać w 2 osoby 2 kompletami lub czasem w 3 osoby. Co lepiej kupić:
The Heart of Africa + dodatkowe dyniowe wagoniki (żeby mieć 4 komplety wagoników)
czy po prostu Wsiąść do Pociągu: Europa

[..](Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy dokupić Azji ze względu na niezgodność kolorów wagoników)
Tak dla formalności: Azję możesz kupić, nie zagrasz na mapie Team Asia, ale zagrasz na mapie Legendary Asia.

Ale skoro, jak piszesz, najczęściej będziecie grali w 2 osoby, czasem w 3, a jak rozumiem tylko od wielkiego dzwonu w 4 to ja bym jeszcze inną opcję proponował: dyniowe wagoniki plus India/Szwajcaria. Szwajcaria to mapa na 2-3 osoby, a Indie na 2-4. Razem z Nordic będziecie mieć aż 3 mapy skrojone dla 2-3 osób, a na 4 jedną.

Europa lub USA na 2 osoby to chyba za duży luz. Zug um Zug Deutschland ewentualnie, ale to też moim zdaniem gorzej niż India/Szwajcaria.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

mąz nie chce Indie/Szwajcaria stąd takie typy w każdym razie dzięki za info o Niemcach - nie wiedziałam, że jest coś niemieckiego po za Marklinem
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

marcia666 pisze:mąz nie chce Indie/Szwajcaria stąd takie typy w każdym razie dzięki za info o Niemcach - nie wiedziałam, że jest coś niemieckiego po za Marklinem
Deutschland to tam sama mapa, tylko bez dodatków Marklina. Mając Marklina możesz grać też w Deutschland, a do tego oferuje dodatki, które wydają mi się (wydają - bo nie grałem jeszcze) bardzo ciekawe. Tak więc Deutschland - bez sensu.

W mojej skromnej opinii kupowanie dyniowych wagoników to wyrzucenie pieniędzy. Lepiej kupić właśnie tego Marklina albo USA/Europa (to w żadnym przypadku nieprawda, że w dwójkę za duży luz! bardzo przyjemnie się imho gra, ja tak ciągle grywam), bo wyjdzie tak samo cenowo, co np Africa+dynie, a będziecie mieli na wszelki wypadek więcej zestawów wagoników (jakby od święta jednak ktoś przyszedł :wink: albo patrząc przyszłościowo: jakbyście kiedyś chcieli sprobowac Team Asia) i zapasową talię wagonów (co nie jest takie głupie jakby się mogło wydawać). Każda z tych trzech podstawek to ciekawa sprawa i inaczej się w nie gra. Prostota USA nie jest mankamentem jakby się mogło wydawać :wink:

Jeśli jednak chcielibyście dynie + któryś z map collection to radziłbym jeszcze raz zastanowić się na India/Switzerland - to naprawdę świetny dodatek, zestaw dwóch bardzo ciekawych - może nawet jednych z najlepszych, a co również wazne: baaardzo roznorodnych map. I przede wszystkim są dwie - w Afryce niestety po cenie niewiele mniejszej niż podstawka dostajemy tylko jedną mapę. Jedyny mankament Szwajcarii to musicie obydwoje sobie obiecać, że nie będziecie się uczyli na pamięć sposobu na wygraną z BGG - gra niestety jest w pewien sposob zepsuta (po zbudowaniu konkretnej trasy mozna do konca gry tylko dobierac bilety i wszystko bedzie z góry gotowe). Ale nie martwcie się - jeśli na siłe nie bedzie się chcieli nauczyc tej drogi, to w żaden sposob tego nie odczujecie w rozgrywce.

Reasumując jeśli szukacie czegoś nowego, jakiegoś odświeżenia to wybierałbym raczej między Marklinem i Indiami/Szwajcarią, a nie Europą i Afryką :)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

jolietjake pisze:Deutschland to tam sama mapa, tylko bez dodatków Marklina. Mając Marklina możesz grać też w Deutschland, [...] Tak więc Deutschland - bez sensu.
Nieprawda, nie możesz. Deutschland zawiera 62 bilety, a Märklin miał ich 46. Inna jest też talia kart wagonów. Märklin ma tylko po 11 kart wagonów w każdym kolorze, a w Deutschland jest standardowe 12 (swoją drogą talia jest prześliczna -> http://boardgamegeek.com/image/1532250/ ... size=large).

Owszem nie ma dodatkowego źródła punktów w postaci pasażerów i towarów występujących w M., D. to czysty Ticket to Ride - walczysz tylko na trasy i bilety. W D. nie ma też lokomotyw 4+ obecnych w M., przez co długie trasy na wschodzie robią się trudniejsze. Nie widzę żadnego powodu by określać tę grę mianem "bez sensu", chyba, że za taką uważasz całą serię.

W dwójkę grało mi się przyjemnie. Dominujące bilety północ-południe wymuszają rywalizację. Jest tam taka szara "autostrada" z południa na zachód złożona z krótkich odcinków - łatwo się jedzie, ale i łatwo blokuje (a podwójne i potrójne trasy są od 4 osób). Moim zdaniem na 2-3 osoby to lepszy wybór niż USA i dużo lepszy niż Europa. Ale i tak marcia666 zrobiłaby lepiej namawiając męża do Indii/Szwajcarii.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

FortArt pisze:Nieprawda, nie możesz. Deutschland zawiera 62 bilety, a Märklin miał ich 46. Inna jest też talia kart wagonów. Märklin ma tylko po 11 kart wagonów w każdym kolorze, a w Deutschland jest standardowe 12 (swoją drogą talia jest prześliczna -> http://boardgamegeek.com/image/1532250/ ... size=large).
Wiem, że jest inna talia wagonów, ale oni mają już standardową talię wagonów, więc o co chodzi? Owszem, przyznam się, że nie byłem pewien a propos biletów, może pospieszyłem się ze stwierdzeniem. Dla większości nie zrobi to jednak różnicy.
FortArt pisze: Nie widzę żadnego powodu by określać tę grę mianem "bez sensu", chyba, że za taką uważasz całą serię.
Patrz na konteks, a nie wytykasz mi niepotrzebnie. Nie powiedziałem, że ten dodatek (nie patrząc na inne) jest bez sensu. Powiedziałem jedynie zakup tego tytułu jest bez sensu, gdy na rynku mamy też Marklina, który wyróznia się z serii TTR dodatkami w rozgrywce, ale którego można zagrać klasycznie, jak ktoś się uprze. Poprostu podzieliłem się swoim własnym zdaniem, na temat tego, że wydaję mi się, że gdy mamy dwa prawie identyczne dodatki, to jeden poprostu z drugim przegrywa, bo daje mniejsze możliwości.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

nawet przekonałam męża, ale okazało się, że niestety Indie/Szwajcaria sa już niedostępne - w wyszukiwarce widnieją w 2 sklepach ale fizycznie ich tam nie ma :( więc ta opcja nie istnieje.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

Załatwiłaś nas.

Spójrzmy na rezultaty głosowań na BGG nad wariantem dwuosobowym.

Kod: Zaznacz cały

. 	    Best         Recommended      Not Recommended 
USA      10.5% (38)      58.1% (211)        31.4% (114)
Europa    3.8% (9)       59.7% (141)        36.4% (86) 
Märklin   7.6% (5)       62.1% (41)         30.3% (20) 
W przypadku Azji, Deutschland i Afryki głosowało za mało osób by to było wiarygodne. Ja z tej tabelki wyciągam taki wniosek, że ciut bardziej ludziom się nie podoba gra w 2-kę w Europie.

Ja bym dalej optował za ukrytą opcją niemiecką :) W wybranej przez Ciebie wersji - z uwzględnieniem uwag jolietjake. Ale też uczciwie powiem, że Afryka to dla mnie nadal ląd nie odkryty i nie wiem jak dobra zabawa tam jest.

Ach. I jakieś tam znaczenie może mieć to, że Niemcy i USA nie mają tuneli i promów.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

w końcu dobraliśmy do Nordica Afrykę i to był bardzo trafny wybor - grając we 2 są małe szanse że komuś sie zepsuje trasę i to się nam podoba bo nie lubimy negatywnej interakcji - mąż się tak tą Afryką podkręcił że i Europę już mamy zamówioną a Marklin jest w planach - jak dla mnie możemy mieć wszystkie Tickety - najważniejsze, że jest coś w co mąż chce grać i gra z chęcią - do innych gier mam koleżanki :D
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

A propos wspominanych wyżej Indii (nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc dorzucę tutaj)
Czy ktoś wie gdzie mogę Indie/Szwajcarię jeszcze znaleźć do kupna? :cry: W wakacje gdy chciałem dokupić jakiegoś Ticketa to kupiłem Azję i Nordica, bo widziałem, że były ostatnie sztuki i ledwo się na necie dało je znaleźć. Teraz oby dwóch jest w bróóóóód, a Indie się wyczerpały zanim zdążyłem je zdobyć... Czy ktoś wie gdzie jest jeszcze w necie / w skepie stacjonarnym dostępna? Czy ktoś ma może sam nówke/używane na sprzedaż? Czy ktoś wie kiedy planowana jest jakaś dostawa albo ile to u Days of Wonder zwykle trwa?
Z góry dzięki za pomoc!
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

pytałam w jednym sklepie internetowym czy coś wiadomo o dodruku - i dostałam odpowiedź że niestety ale nic nie wiadomo :(
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: oopsiak »

jolietjake pisze:A propos wspominanych wyżej Indii (nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc dorzucę tutaj)
Czy ktoś wie gdzie mogę Indie/Szwajcarię jeszcze znaleźć do kupna? :cry: W wakacje gdy chciałem dokupić jakiegoś Ticketa to kupiłem Azję i Nordica, bo widziałem, że były ostatnie sztuki i ledwo się na necie dało je znaleźć. Teraz oby dwóch jest w bróóóóód, a Indie się wyczerpały zanim zdążyłem je zdobyć... Czy ktoś wie gdzie jest jeszcze w necie / w skepie stacjonarnym dostępna? Czy ktoś ma może sam nówke/używane na sprzedaż? Czy ktoś wie kiedy planowana jest jakaś dostawa albo ile to u Days of Wonder zwykle trwa?
Z góry dzięki za pomoc!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



[B2T] w UK też nie ma i w paru miejscach czytałam, że raczej na razie nie ma co liczyć na dodruk
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

to chyba nie jest forum filologii polskiej ale... (a to że niechcący kliknął spację to takie wielkie halo?)

Odmiana
Odmiana poszczególnych form:
• oba/ obydwa: D, C, Msc obu/ obydwu, B oba, obydwa, N oboma/ obu i obydwoma/ obydwu, W oba/ obydwa!;
• obaj/ obydwaj: D, C, Msc, B obu/ obydwu, obydwóch, N oboma/ obu i obydwoma/ obydwu, W obaj/ obydwaj!;
• obie/ obydwie: D, C, Msc obu/ obydwu, B obie/ obydwie, N obiema/ obydwiema, W obie/ obydwie


mi się tylko raz udało wypatrzeć na niemieckim amazonie Indie/Sz. ale jakaś niemała kasa by wyszła przy takim zakupie więc odpuściłam, zresztą i tak mam już 3 Tickety więc na razie na Indie nie mam już takiego ciśnienia.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: Lucf »

uwielbiam te dyskusje o języku polskim na forum gry-planszowe :) Miodek bylby z nas dumny ;)

"Bardzo dobrze gra się nam w Nordic, ale chcemy dokupić nową większą mapę tylko nie wiemy co lepiej - więcej jak 4 osoby nigdy się do grania nie znajdzie a i o tyle będzie trudno - mamy zamiar najczęściej grać w 2 osoby 2 kompletami lub czasem w 3 osoby. Co lepiej kupić:
The Heart of Africa + dodatkowe dyniowe wagoniki (żeby mieć 4 komplety wagoników)
czy po prostu Wsiąść do Pociągu: Europa"

Ja powiem, że Nordic jest max na 3 osoby, więc odpada na 4.
Więc nigdy nie myślałem, aby go kupić. Ale mam MARKLINA i powiem, że jest to najlepsza edycja w jaką grałem!
do 5 osób. Najbardziej skomplikowana {pasażerowie} a jeśli chcesz zagrać z początkującym po prostu odrzucasz punkty pasażerów i ich karty - i wtedy masz wersje LIGHT.
Marklina mam juz chyba 2 lata. grałem chyba tylko 3 razy, ale wciąż mam ochotę, ponieważ każda inna plansza w jaką grałem [europa/nordk/USA/szwajcaria] nie ma aż tak mocno wpływającego na grę NOWEGO CZYNNIKA [pasazerzy]. Tak więc dla kogoś kto lubi mocniejsze euro - Marlkin daje więcej opcji do głowkowania. Mialem też mapę USA na własność ale sprzedałem i mam tylko Marklina. I nie chcę grać w żadną inną mapę - no chyba że miałbym okazję przetestować te nowe mapy - Afryki, Azje czy te inne cuda niewidy :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

Lucf pisze:uwielbiam te dyskusje o języku polskim na forum gry-planszowe :) Miodek bylby z nas dumny ;)
(...)
Marklina mam juz chyba 2 lata. grałem chyba tylko 3 razy, ale wciąż mam ochotę, ponieważ każda inna plansza w jaką grałem [europa/nordk/USA/szwajcaria] nie ma aż tak mocno wpływającego na grę NOWEGO CZYNNIKA [pasazerzy]. Tak więc dla kogoś kto lubi mocniejsze euro - Marlkin daje więcej opcji do głowkowania. (...)
Na bank byłby :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

Jeden sklep podał mi informację, że dodruk ma wyjść po wakacjach. Czy ktoś słyszał podobne informacje i może ją potwierdzić?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

dodruk Indii czy Nordica? (bo tu akurat o obu planszach była mowa :))
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

Indii. Nordica był niedawno chyba, bo znów jest powszechnie w sprzedaży
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: Baartoszz »

Zapraszam do obejrzenia najnowszej wideorecenzji MelanżowniaTV :)
Ticket to Ride: Nordic Countries
Obrazek
Obejrzyj wideorecenzję w serwisie ZnadPlanszy.
Obejrzyj wideorecenzję na YouTube.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: premek »

Czy ktoś testował grywalność nieoficjalnych dodatków (na 2/3 osoby) do TTR ? Chciałbym wysłuchać opinii zanim zabiorę się za wykonanie jakiejś planszy.
ODPOWIEDZ