Rune Age (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Ahmed89
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:41

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Ahmed89 »

ja chyba jednak poczekam na GoT-a który to pojawi się niebawem na sklepowych półkach zapowiedź dodruku to LIPIEC; tak jak dodruk cytadeli i sierpień MiM :lol:
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Rune »

W Rune Age nie grałem już od 4 miesięcy ale po przeczytaniu informacji, że będzie dodatek to ciągle siedzi mi ten tytuł w głowie, bo naprawdę jest dla mnie świetną grą. Czy są może jakieś nieoficjalne przecieki, że wersja PL jest planowana?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: me-to »

Na forum Galakty znalazłem informację że losy polskiego wydania dodatku rozstrzygną się pod koniec roku.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: przemoo99 »

Rune pisze:W Rune Age nie grałem już od 4 miesięcy ale po przeczytaniu informacji, że będzie dodatek to ciągle siedzi mi ten tytuł w głowie, bo naprawdę jest dla mnie świetną grą. Czy są może jakieś nieoficjalne przecieki, że wersja PL jest planowana?
me-to pisze:Na forum Galakty znalazłem informację że losy polskiego wydania dodatku rozstrzygną się pod koniec roku.
I właśnie dlatego kupiłem wersję angielską...
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Rune »

Ostatecznie mechanizm i karty z podstawki już znam to i dodatku w j. angielskim się nie obawiam, a jeszcze jest pomoc kolegów z forum. Bardziej się martwię o techniczne różnice wydania, czy będą do siebie pasowały.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: me-to »

Miałem w rękach wersję angielską jak i polską (Rebel pomylił się w wysyłce i początkowo dostałem angielską zamiast zamówionej polskiej) i nie zauważyłem praktycznie żadnych różnic w wyglądzie kart. Kształt, ilustracje, czcionka są takie same.

Przykładowa karta z wersji polskiej i angielskiej:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Trzeba by położyć dwie karty obok siebie i zobaczyć czy nie różnią się kolorem na odwrocie. Ciekawe czy było to drukowane w tym samym miejscu.
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: ScripterYoda »

Praktycznie na 100% tak. Wszystkie gry od FFG (zarówne angielskie jak i wersje narodowe) są drukowane w fabrykach w Chinach. A więc wszystkie edycje językowe różnią się jedynie samymi napisami. Podejrzewam nawet, że składa je ta sama osoba/-y.
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Rune »

Czyli jest szansa, że w przypadku braku wersji PL karty będą do siebie pasowały. W ostateczności można rozważyć koszulki z przyciemnionymi rewersami ale to by oznaczało dodatkowe "wytrzepanie" skarbca na ponowne zkoszulkowanie podstawki, a to już nie jest przyjemne :? A tak przy okazji to dzisiaj rozegrałem 2 partie solo scenariusza o smokach i obydwie zakończyły się moją porażką. Najpierw polegli ludzie, a później truposzczaki :wink: Swoją drogą bardzo jesetem ciekaw nowych armii.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: ScripterYoda »

Rune pisze:Czyli jest szansa, że w przypadku braku wersji PL karty będą do siebie pasowały. W ostateczności można rozważyć koszulki z przyciemnionymi rewersami ale to by oznaczało dodatkowe "wytrzepanie" skarbca na ponowne zkoszulkowanie podstawki, a to już nie jest przyjemne :? A tak przy okazji to dzisiaj rozegrałem 2 partie solo scenariusza o smokach i obydwie zakończyły się moją porażką. Najpierw polegli ludzie, a później truposzczaki :wink: Swoją drogą bardzo jesetem ciekaw nowych armii.
O ile FFG nie zmieni drukarni, to wręcz jest pewność, że karty będą do siebie pasować.
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Rune »

No i jak koledzy? Dodatek macie? Ktoś może podzielić się wrażeniami, jak nowe armie i scenariusze w rozgrywce? Coś wiadomo o wersji PL?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Rafal75 »

O wersji PL nic nie wiadomo. Dam chciałbym wiedzić czy bedzie bo podstawka PL juz kupiona. Zastanawiałem sie nad wersją ENG, ale postanowiłem że kupie PL a jak dodatek nie wyjdzie w wersji PL to kupie dodatek ENG. Dlaczego tak? trzeba wspierać rodzimych wydawców, nawet jak nie będą kontynuować serii... Bo inaczej przestaną wogóle wydawać wersje PL.
Jakby każdy kupił wersję PL zamiast ENG to podejrzewam ze Galakta nie zastanawiałby sie nad wydaniem dodatku, tylko by go wydała.
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: poket »

Czy ktoś już grał z dodatkiem? Jakieś opinie?
I może ktoś ma porównanie wykonania dodatku do wersji PL? Czy nie widać różnicy w kolorach na rewersach kart?
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Marvin »

poket pisze:Czy ktoś już grał z dodatkiem? Jakieś opinie?
I może ktoś ma porównanie wykonania dodatku do wersji PL? Czy nie widać różnicy w kolorach na rewersach kart?
Grać jeszcze nie miałem okazji (ze względu na współgraczy muszę najpierw 'spolonizować' sobie dodatek), natomiast porównywałem karty. Wykonanie jeśli chodzi o jakość jest takie samo jak podstawka PL - tu nie ma niespodzianek. Natomiast rewersy mają niestety troszkę inny oddcień. Jednak jest to różnica na tyle mała, że chyba nie powinno to przeszkadzać w normalnej grze.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: wis »

Po otrzymaniu dodatku gra zaczęła trafiać na stół. Czas gry się nie zwiększył, natomiast możliwości jest więcej - wciąż nie jakoś bardzo dużo, ale jest już akceptowalnie (jak na dość lekką grę).
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Matio.K »

wis pisze:Po otrzymaniu dodatku gra zaczęła trafiać na stół. Czas gry się nie zwiększył, natomiast możliwości jest więcej - wciąż nie jakoś bardzo dużo, ale jest już akceptowalnie (jak na dość lekką grę).
Więcej szczegółów - brakowało mi właśnie większej palety możliwości w podstawce i chętnie poczytam, czy inwestować.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: wis »

Zamiat trzech kart neutralnych masz do wyboru sześć, każdej rasie dochodzą dwie nowe jednostki. To wciąż nie jest uczta dla fanów deck-buildingu, ale w połączeniu z nowymi rasami trzyma się w moim zestawie jako fillerek. Głównie ze względu na scenariusze z negatywną interakcją (wyścigi mnie raczej nie interesują), choć standardowo używam kooperacyjnego do nauki gry.
Werdykt: kup dodatek albo sprzedaj podstawkę:). Przy czym nawet z dodatkiem ta gra ma u mnie 8 w skali BGG, czyli jest ok, ale są lepsze.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Andzelm_Bohatyrovitz
Posty: 117
Rejestracja: 22 kwie 2013, 17:31
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Andzelm_Bohatyrovitz »

Letkie odgrzanie wąteczku.
Pogrywamy sobie już od roku w RA a od listopada z dodatkiem.
Kilka uwag, a właściwie mała laurka
Dodatek zauważalnie wydłużył rozgrywkę (truizm), ale kosztem ilości rozwiązań taktycznych - to nie po prostu nowe jednostki.
Scenariusz "Ascent or the Overlord" to perełka - właściwie bez znaczenia jaką rasą gra niemiluch, to trzeba naprawdę współpracować żeby obejrzeć na koniec jego truchło. Moim zdaniem najmocniejszy punkt całego dodatku.
Niezły jest także scenariusz "The Quest for Power" - świetnie dobrane umiejki landów (balans!).
Fun jaki daje gra krasnoludami jest generalnie nie do przecenienia - patrzysz na twarze współgraczy kiedy kończąc pierwszą turę jako krasnale i kupujesz sobie mieńszy wibrator (sorki ale patrząc na rysunek świdra, skojarzenia były jednoznaczne...) - bezcenne.
Orki też pięknie potrafią namieszać - na bardzo krótkim decku soulspeaker wyciągający non toper Trolla jest obłędny, a mina przeciwnika ponownie bezcenna.
Ludzi pięknie się odblokowali dzięki "novice mage'owi", szkieletory letko szybciej mielą decka wąpierzowi, długouche też nieco przyspieszyły dzięki jeźdźcom, a i chaosowi nieźle się powodzi, choć chyba najmniej zyskał, dalej się cudnie kręcąc na reaperach i berserkerach.
Generalnie jak na sesyjkę 4-5 godzinną w 4 osoby zwykle zagramy dwa scenariusze i nikt się nie nudzi. Gierca jest idealna na wolny wieczór w środku tygodnia: położyć dziedzica, zasiąść do stołu, a północku azymut baza i rankiem do fabryki, bez stękania, że nocka zarwana.
Jakby cóś to chętnych do grania z trzymiasta chętnie przygraniemy ;)
Pijąc piwo, jedząc śledzie bedziem krzepcy jak niedźwiedzie.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: c08mk »

Jest może gdzieś tłumaczenie dodatku Oath and Anvil? W zasadzie dodatek jest obowiązkowy, bo wypełnia "luki" które ma podstawka, a niestety wersji PL nie ma.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 132
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: nightrunner »

c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: c08mk »

nightrunner pisze:Może się przyda :

https://www.dropbox.com/sh/zpudcqsvegg1 ... 5q9ya?dl=0.
Rewelacja! Dzięki!!! :]
Lamm
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:00
Been thanked: 2 times

Re: Rune Age (nowa karcianka od FFG)

Post autor: Lamm »

nightrunner pisze: 25 lis 2015, 11:12 Może się przyda :

https://www.dropbox.com/sh/zpudcqsvegg1 ... 5q9ya?dl=0.
Odświerzę temat :wink:
Czy to fanowskie tłumaczenie dodatku?
Zostało ukończone?
Bardzo ciekawe...
Szukam tego dodatku, więc z chęcią bym ogarnął tą wersję :twisted:

Już widzę, że pliki są kompletne, nie wiem czy ktoś to czyta, ale dzięki dobra robota :D
ODPOWIEDZ