Memoir 44 - kilka pytań

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Memoir 44 - kilka pytań

Post autor: Toudi »

Hej. mam kilka pytań do Memoir, których nie rozwiał FAQ.

1. Czy jak czołgi pogonią jednostkę w walce wręcz, ale nie mogą zając jej pozycji (np. w scenariuszu Omaha) to mogą mimo wszystko strzelić ponownie (są w walce wręcz z inna jednostką). (wiem ze walka wręcz odnośnie czołgów brzmi śmiesznie, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.).
2 Bunkry i worki z piaskiem pozwalają ignorować pierwszą flagę. Czy chodzi o pierwszą w poszczególnej walce czy np. na rundę?

Pozdro
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Memoir 44 - kilka pytań

Post autor: Sandking »

Ad.2 Wydaje mi się, że chodzi o pierwszą flagę w każdym starciu.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Memoir 44 - kilka pytań

Post autor: Olgierdd »

Toudi pisze:Hej. mam kilka pytań do Memoir, których nie rozwiał FAQ.

1. Czy jak czołgi pogonią jednostkę w walce wręcz, ale nie mogą zając jej pozycji (np. w scenariuszu Omaha) to mogą mimo wszystko strzelić ponownie (są w walce wręcz z inna jednostką). (wiem ze walka wręcz odnośnie czołgów brzmi śmiesznie, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.).
2 Bunkry i worki z piaskiem pozwalają ignorować pierwszą flagę. Czy chodzi o pierwszą w poszczególnej walce czy np. na rundę?

Pozdro
1. Grałem tak, że ponowny atak jest możliwy po zajęciu terenu który się atakowało. Nie można się poruszyć = nie można zaatakować.
2. Jeśli podczas ataku wypadnie jedna flaga, jest ona ignorowana. Gdy wypadnie więcej niż jedna, pierwsza jest ignorowana, pozostałe działają normalnie. Tyczy się to każdego ataku na bunkier lub pozycję z workami.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Memoir 44 - kilka pytań

Post autor: Toudi »

Wielkie dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Memoir 44 - kilka pytań

Post autor: marcia666 »

Olgierdd pisze:
Toudi pisze:Hej. mam kilka pytań do Memoir, których nie rozwiał FAQ.


2 Bunkry i worki z piaskiem pozwalają ignorować pierwszą flagę. Czy chodzi o pierwszą w poszczególnej walce czy np. na rundę?

Pozdro
2. Jeśli podczas ataku wypadnie jedna flaga, jest ona ignorowana. Gdy wypadnie więcej niż jedna, pierwsza jest ignorowana, pozostałe działają normalnie. Tyczy się to każdego ataku na bunkier lub pozycję z workami.
a jak się do tego ma artyleria w bunkrze? bo owszem w punkcie "Bunkry" jest napisane:
- "Jednostka znajdująca się w bunkrze, może zignorować pierwszą flagę, która została przeciw niej wyrzucona"
ale wcześniej jest
- "Należy usunąć figurkę Artylerii za każdą wyrzuconą flagę przeciw jednostce artylerii znajdującej się w bunkrze"
rozumiem też, że taką jednostkę można wywalić granatem - czy tak?
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Memoir 44 - kilka pytań

Post autor: djedi gamer »

Ignorujesz pierwszą flagę, a następne traktujesz jako trafienia.
Granat zawsze jest trafieniem.
ODPOWIEDZ