Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mevaros
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, 10:51

Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: Mevaros »

Hejka wyczailem sobie wlasnie zajebista promcje na nowa ere i zime. Nie wiem tylko czy warto. czy bedzie dobra dla 2 graczy czy bedzie miala dobre replaybility itp. wypowiedzcie sie
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: dustptb »

Moim zdaniem warto, zdecydowanie. Mamy Nową Erę właśnie z Zimą i za każdym razem przyjemnie jest usiąść do rozgrywki, które będą zróżnicowane ze względu na fakt, że przy jednej partii w 2 osoby użyjecie 1/3 do połowy talli (samej Nowej Ery nie licząc Zimy). Do tego kilka różnych frakcji startowych decydujących o stylu gry gracza oraz ogrom możliwości (czy przyłączać, czy podbijać czy może podpisywać współpracę z daną lokacją). Jesteśmy po ok 20 partiach dopiero ale na pewno jeszcze wiele zagramy.
Przejrzyj sobie forum, bo były już wątki na ten temat + wątki polecające karciankę dla dwojga, w których Nowa Era pojawiała się wielokrotnie.
Mevaros
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, 10:51

Re: Nowa Era - opinie oraz czy warto?

Post autor: Mevaros »

a co powiesz o puerto rico? nada sie?
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: Ryu »

Szukasz w końcu karcianki czy planszówki?
NE to karcianka i tak, warto jeśli osoba z którą grasz nie ma awersji (jak moja żona) do "niekażdemu pasującego" świata.
Puerto Rico to planszówka do której nie umiem się przekonać w wersji na 2os. W pozostałych konfiguracjach - warto.

Warto też bliżej określić własne potrzeby ;)
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: Bea »

Mevaros pisze:Hejka wyczailem sobie wlasnie zajebista promcje na nowa ere i zime. Nie wiem tylko czy warto. czy bedzie dobra dla 2 graczy czy bedzie miala dobre replaybility itp. wypowiedzcie sie
To świetna gra! Z każdą partia lepsza, jak już się pozna znaczenie symboli i możliwości kart. Bardzo dobrze chodzi na 2 osoby. Każda rozgrywka wydaje się być inna, polecam!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: tekknoboy »

Ja na razie na samym 51. stanie jadę ale i to daje dużo frajdy.
Domyślam się więc, że w połączeniu z dodatkami już całkowicie będzie to smakowity kąsek.

PS. podziel się linkami, gdzie żeś znalazł te promocyje
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: srokaplotkara »

Puerto Rico jest bardzo dobrą grą. Ja uważam, że we dwie osoby też dobrze się gra. Osobiście i subiektywnie polecam! :)
calisto1411
Posty: 64
Rejestracja: 14 kwie 2013, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: calisto1411 »

Ja uwielbiam ta grę. Jest bardzo klimatyczna. Tematykę albo pokochasz, albo znienawidzisz.
W Nowej Erze interakcja zależy od grających, a jest możliwość i tej pozytywnej, i negatywnej.
Zimy jeszcze nie mam i nie grałam, ale podobno mrozi krew w żyłach.
Jak już poznacie symbole (a wystarczy kilka gier) i przetrawicie zasady, to się w niej zakochacie.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: Firenski »

My gramy zazwyczaj w cały komplet czyli: 51 Stan + Nowa Era + Zima i wszystkie możliwe mini dodatki. To jest dopiero uczta. Mniam! :D Nie zastanawiaj się, tylko bierz.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: Furia »

Jasne, że warto jeśli tylko tematyka Was nie odstrasza. Dla mnie Nowa Era a już szczególnie z Zimą jest grą rewelacyjną. Na początku ogrom wyborów co zrobić z jedną kartą przytłacza, ale potem zaczyna się to czuć. Symbolika nie jest taka tragiczna. Na początku wiadomo - wszystko się miesza. Jedna, dwie partie i gra zaczyna śmigać. Jeśli masz ją w dobrej promocji - nie czekaj.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: walkingdead »

tekknoboy pisze:
PS. podziel się linkami, gdzie żeś znalazł te promocyje
Ja też poproszę o informacje.
Przeglądając jakiś czas temu ofertę różnych sklepów widziałam gdzieś taki "dwupak" w korzystnej cenie,ale za nic nie mogę sobie przypomnieć gdzie.Wczoraj szukałam i nie widzę.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: watman »

NE+Winter jak najbardziej - swietna gra!
Puerto Rico tez jest swietne, choc nie gralem w wariant dwuosobowy

z tych dwoch *mi* bardziej podchodzi NE, ale gry w PR nie odmowie nigdy (chyba, ze pytanie brzmi 'gramy w NE czy PR? ;P )
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Mevaros
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, 10:51

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: Mevaros »

tutaj macie sklep ogolnie polecam wszystko tanio http://www.3trolle.pl/452-Nowa-Era.html
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: Figas »

Moim zdaniem przed zakupem powinieneś upewnić się, że temat oraz fakt ogromnej decyzyjności wam nie przeszkadza. Do tego dodam kiepsko napisaną instrukcję oraz dość dużo niejasności. Ciężko przekopać się do nauczonej rozgrywki co dość mocno zniechęca. W sumie ta gra ma trochę do zaoferowania ale np ja skończyłem na tym, że rozegrałem z 10 partii solo i gra się kurzy. Gra raczej dla wytrwałych także najlepiej gdzieś zagraj i spróbuj.
Także sumując:
Jeżeli masz osobę która jest na grę napalona jak ty to bierz.
Jeżeli nie masz takiej osoby to lepiej nie brać.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Nowa Era - opinir oraz czy warto?

Post autor: tekknoboy »

Ale kurzy sie bo zaprzestales na partoach solo, tak?
Wg mnie wariant solo jest ok ale tylko do treningu. Zeby w pelni cieszyc sie gra trzeba miec przeciwnika ktorego mozna podgladac i caly czas kontrolowac czy aby za bardzo nam z punktami nie uciekl.
ODPOWIEDZ