DRACULA

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

DRACULA

Post autor: omam »

ostatnio testowałem bardzo ciekawą gierkę mianowicie Dracula.
Gierka "chodzi" tylko na dwie osoby i wydana jest przez kosmos nawet wielkość pudełka przypomina np. zaginione miasta.

Ogólnie to jedna osoba wciela się w Hrabiego Drakule druga prowadzi Van Helsinga słynnego pogromce wampirów !!!

Plansza reprezentuje 12 lokacji, którą każda ze stron może odwiedzić (tutaj kładziemy zakryte karty zdarzeń - serce całej rozgrywki !!!!!!!)
Do dyspozycji mamy karty akcji. Możemy je zagrywać podczas swojej tury, dzięki nim wykonujemy ruch, ustalamy siłe naszego bohatera oraz specjalne zdolności.

Ciekawym rozwiązaniem jest ustawianie barier między ulicami, które uniemożliwiają ruch na daną lokacje.

Gra się świetnie - staramy się robić przeciwnika w konia podkładając mu różne świnie, blokując mu dojście do lokacji, uniemożliwiamy ruch, blefujemy w zagrywaniu kart (zdolności pokerowe bardzo wskazane) obniżamy siły życiowe - rozwiązań jest naprawdę sporo także gierka szybko się nie nudzi
powiem więcej - zaraz po rozgrywce znowu się chce !

mocno polecam

Pozdro
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Nono, musimy tego spróbować :D

Jak kiedyś będzie opcja na szybki szpil, to najwyżej wtedy. Ale najchętniej to bym zapodał coś wieloosobowego... SoC, riska, Dungeoneer'a, albo samurajów :twisted:
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Pierwsza edycja Wampira była oczywiście zcrackowana przez polskich wydawców. Pamiętam, że zagrywałem się z bratem godzinami. Zawsze wolał być Wampirem. Kiedy zorientowałem się, że to dlatego, że zazwyczaj oszukiwał (wampir wykonywał ruchy w sekrecie), gra powędrowała do kąta :wink:

Tak ostatnio oglądałem tego nowego Dracule w ulotce dołączonej do Cytadelki i zastanawiałem się, czy ten nowy jest jeszcze lepszy.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Tyle tylko, że nasz Wampir i Fury of Dracula, który wydaje się być jego nową wersją, to coś innego niż Dracula opisywana przez omama.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9435
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

O ile pamiętam, Wampir Sfery był przedstawiany jako oryginalna gra, oparta na pomyśle Agnieszki Żak
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Nie wiem. Wampira widziałem wieki temu i tak na pierwszy rzut oka te dwie gry wydają się podobne.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

o kurcze, zafiksowałem się :oops: do tego stopnia, ze nawet nie przeczytalem tego KOSMOSu, ktory pojawił się w poscie omama. Ależ ze mnie ofiara losu :roll:
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

dla wyjaśnień:

Sferowski Wampir czy jak kto woli Fury of Dracula (nie wiem kto kogo splagiatował ale gierka jest wg. mnie słabiutka - pomysł z prowadzeniem wampira na odrębnej planszy zupełnie nie wypalił) nie ma nic wspólnego z grą KOSMOSU "Dracula" - to są zupełnie dwa inne tytuły
z tym, że Wampira nie ma co odgrzebywać natomiast
Draculą warto się zainteresować !

Pozdro
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Skoro już jesteśmy przy planszowych wampirach - grał ktoś może w planszówkę Dracula's Revenge z Green Ronina?

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

No ciekawa ta Dracula z Kosmosu :) Bruno Faidutti bardzo pochlebnie się o niej wypowiada, wręcz nazywa ją jedną z najlepszych gier dla dwóch graczy wydanych przez Kosmos. http://www.faidutti.com/index.php?Modul ... que&id=354 . Na niemieckim Amazonie stoi po lekko ponad 40zł.
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Post autor: Paweł Puzio »

a zna ktos linka do angielskiej wersji instrukcji ?
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Post autor: Paweł Puzio »

Dzieki Mirek, jestes nieoceniony :-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

O - ciekawa gra. Opisy na bgg brzmia nadzwyczaj nadzwyczaj interesujaco.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Dracula jest u mnie na liście zakupów. Zresztą bardzo dużo gier z tej seri Kosmosu dla dwóch graczy, jako, że najczęściej gram w dwóch, a w serii tej znajduje się wiele ciekawych pozycji.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Post autor: janekbossko »

resztą bardzo dużo gier z tej seri Kosmosu dla dwóch graczy, jako, że najczęściej gram w dwóch, a w serii tej znajduje się wiele ciekawych pozycji
jakich?? :)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

janekbossko pisze:jakich?? :)
Najlepsze, czyli Lost Cities i Konfrontacje już mam. Poza tym interesują mnie Jambo, Hellas, Odin's Ravens, Hera And Zeus, własnie Dracula, The Duel (choćby dla grafik mistra Howa), Babel, Cesar And Cleopatra.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Dani pisze:
janekbossko pisze:jakich?? :)
Najlepsze, czyli Lost Cities i Konfrontacje już mam. Poza tym interesują mnie Jambo, Hellas, Odin's Ravens, Hera And Zeus, własnie Dracula, The Duel (choćby dla grafik mistra Howa), Babel, Cesar And Cleopatra.
I Balloon Cup :-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Post autor: janekbossko »

konfrontacje to i ja mam i wlasnie powoli sie przekonuje do Draculi...chetnie wyslucham jakiejs opinii o tej planszowce...jakiejs swieższej ;)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Don Simon pisze:I Balloon Cup :-)
No proszę, zupełnie o niej zapomniałem. :)
janekbossko pisze:konfrontacje to i ja mam i wlasnie powoli sie przekonuje do Draculi...chetnie wyslucham jakiejs opinii o tej planszowce...jakiejs swieższej ;)
Wysłałem meila do Rebela, z pytaniem kiedy mogli by ściągnąć niektóre z tych gier, ale narazie cisza. Jak tylko się coś dowiem, mam ochotę je jak najszybciej kupić.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2007, 17:06 przez Dani, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

janekbossko pisze:konfrontacje to i ja mam i wlasnie powoli sie przekonuje do Draculi...chetnie wyslucham jakiejs opinii o tej planszowce...jakiejs swieższej ;)
Bardzo polecam, gra dosc szybka - wymaga dobrej pamieci (troche podoba do gry w Memory) i troche intuicji. Dla mnie jedna z lepszy gier "blefu".

Niestety na kartach jest tekst, takze najlepiej posiadac wersje angielska :/
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Post autor: janekbossko »

o innej wersji nawet nie mysle jakos niemieckojezyczny Dracula i gra i postac mi nie odpowiada... :evil: :wink:
ODPOWIEDZ