Onirim

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Onirim

Post autor: szmajchel »

no wlasnie nie widze bledow w swojej grze. jedyne co to brak odrzucania klucza przy wykryciu drzwi, bo w instrukcji nic o odrzucaniu w tym przypadku nie ma mowy. no ale klucze sa bardzo silnymi kartami, wiec to moze byc ten wlasnie szczegol
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Onirim

Post autor: BartP »

Jak nie ma mowy w instrukcji? Tym bardziej przeczytaj dokładnie. Chyba że w nowym wydaniu coś narąbali.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Onirim

Post autor: Edwardo »

narąbali, narąbali...
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Onirim

Post autor: szmajchel »

Pytanie odnosnie dodatku Wieża, bo instrukcja jest trochę niejasna. dodatkowym warunkiem zwyciestwa jest posiadanie w dodatkowym rzedzie dokladnie 4 roznych wież? W instrukcji ciagle pisza, ze 'musza byc one pod rzad' (cokolwiek to znaczy)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Onirim

Post autor: Veridiana »

Karty Wież tworzą część Labiryntu, lecz wykłada się je w zupełnie osobnym rzędzie, zarezerwowanym tylko dla nich. dodatkowy warunek zwycięstwa mówi o 4 kolejnych kartach Wież, po jednej każdego koloru. czyli cztery rozne wieze musza sie znalezc w pewnym mmencie obok siebie
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Onirim

Post autor: Figas »

Warto czytać ten wątek. Ja klucza nie odrzucałem po dodaniu drzwi w jego kolorze a to sporo zmienia.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Onirim

Post autor: BartP »

Figas, ale robisz to tylko wtedy, gdy drzwi dojdą ci same na rękę (tylko gdy dobierasz karty na koniec tury, nie jak dobierasz 5 kart po koszmarze). Nie musisz odrzucać klucza, gdy zrobiłeś ciąg 3 kart tego samego koloru w Labiryncie.
DeKa
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 00:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Onirim

Post autor: DeKa »

No właśnie. Ja na początku grałem źle i było łatwo. Jak doszła mi karta drzwi (przy normalnym dociąganiu z talii) a miałem klucz to drzwi zatrzymywałem i klucz zostawał w ręce.
W instrukcji w pudełku w punkcie 2 (dobierz/pociągnij) jest do tego ten zapis:
"Otrzymałeś kartę Drzwi
: jeśli posiadasz w ręce kartę Klucz tego samego koloru, możesz zatrzymać (i ułożyć
odkrytą przed sobą) kartę Drzwi. W przeciwnym przypadku odłóż wyciągniętą kartę Drzwi do stosu Otchłani."
tutaj cała instrukcja pudełkowa http://www.lacerta.pl/games/ONI/Onirim-podstawa.pdf

a tutaj alternatywne tłumaczenie

"Dobrana karta to Drzwi.
W tym momencie gracz może odrzucić z ręki kartę Klucza tego samego koloru. Jeżeli to uczyni zatrzymuje kartę
Drzwi i wykłada ją na stół. W przeciwnym wypadku odkłada kartę Drzwi na stos Otchłani"
tutaj cała instrukcja http://www.rebel.pl/repository/files/in ... rim_PL.pdf
burak66
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2013, 08:42
Has thanked: 2 times

Re: Onirim

Post autor: burak66 »

Witam,

Czy mógłby mi ktoś sprostować (chodzi mi o wersje podstawową) kiedy karty odrzucam na stos kart odrzuconych (które przepadają do końca gry) a kiedy na stos otchłani (który pod koniec tury można wtasować do talii kart do dociągania).



Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Onirim

Post autor: BartP »

Do otchłani spadają dobrane drzwi, jeśli nie masz klucza. Do otchłani lecą też wszystkie koszmary i drzwi dobrane podczas dobierania na rękę 5 kart (jak dobierasz od zera, czyli na początku gry lub po odrzucenia całej ręki jako efekt koszmaru).

W zasadzie cała reszta leci na stos kart odrzuconych. Nie wypowiadam się o dodatkach.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Onirim

Post autor: UncleLion »

Co się dzieję z kartą Koszmaru gdy ją dociągniemy? Mamy 4 akcje:

1. Odrzucam kartę klucza. Czy wraz z nią Koszmar, czy ten wraca na stos kart otchłani?
2. Odkładam drzwi na stos otchłani. Czy Koszmar zostaje na ręku?
3. Odkrywam 5 kart i odrzucam karty labiryntu. Czy Koszmar zostaje na ręku?
4. Odrzucam wszystkie karty - tutaj sprawa jasna :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Onirim

Post autor: BartP »

Koszmar zawsze wtedy spada na stos kart odrzuconych.
Inamo
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2016, 00:37
Lokalizacja: Erkrath

Re: Onirim

Post autor: Inamo »

Właśnie testuje Onirim-a i o ile w rozgrywce jednoosobowej wątpliwości mi się raczej wyjaśniły, to jeśli chodzi o kooperacje mam pewne zagryziaki.

1.Jeśli dociągając kartę któryś z graczy wyciągnie drzwi i w zasobach ogólnych znajduje sie klucz w tym kolorze, czy można zachować kartę drzwi i jeśli tak, to czy zachowuje ja ten który dociągał kartę?

2. Jak zrozumiałam każdy z graczy po odrzuceniu karty do odchlani , ma prawo tez wymienić sobie jedna kartę z reki na kartę ze wspólnych zasobów- jak sadze to może być w pewnych sytuacjach pomocne, gdy drugiemu graczowi właśnie brakuje karty do otrzymania drzwi, a partner ma taka na ręce.

3. I czy przewidziana jest jakaś możliwość, ze partner ma np więcej drzwi w tym samym kolorze, czy jest możliwość "podzielenia" się nimi:)))

No i dowiedziałam się przy okazji czytania tego wątku, ze gdy mam na ręce klucz i wyciągnę drzwi w tym kolorze to drzwi mogę sobie zostawić ale tylko jednocześnie odrzucając klucz (czego nie robiłam):)) niestety w mojej wersji instrukcji zarowno polskiej jak i niemieckiej ,nic na ten temat nie było.

Mam ma razie za soba jakies 5 rozgrywek solo i jedna za dwoch:)))
ODPOWIEDZ