Ryzyko - stara wersja (sprzed 8 lat?) lub dobra alternatywa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Dzarek
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2013, 00:35

Ryzyko - stara wersja (sprzed 8 lat?) lub dobra alternatywa

Post autor: Dzarek »

Obrazek

Poszukuje takiej wersji ryzyka :) Pamiętam zagrywaliśmy się w piwnicy z kumplami od rana do obiadu, więc pomyślałem, że teraz po paru latach było by fajnie zaskoczyć ich wyżej widocznym pudłem z konikami na przodzie ;]

Przypuszczam, że znalezienie tej wersji graniczy z cudem, więc byłbym wdzięczny za jakieś sugestie w wyborze innej gry tego typu.
Główne założenia to: klimat podboju/przejmowania, sporo figurek do rozstawiania. Generalnie im bliżej Ryzyka tym lepiej - gra może być również bardziej złożona od Ryzka.

Pamiętam, że podobało nam się, iż wojska były rozstawiane losowo co w połączeniu z paroma naszymi zasadami gwarantowałp różnorodność partii i chęć powrotu do gry ;)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ryzyko - stara wersja (sprzed 8 lat?) lub dobra alternat

Post autor: Pasza26 »

A widziales Risk Legacy? Kontynuuacja Ryzyka jakie znasz przy jednoczesnym zwiekszeniu mozliwosci taktycznych i zmniejszonej (nieznacznie) losowosci. Tom Vasel na YT jakas recenzje tego robil.
A co do starej wersji - chyba tylko rynek wtórny. Moj kumpel ma na stanie ale takich gier sie raczej nie sprzedaje :)

Jesli chcesz cos bardziej zaawansowanego w rozgrywce to najpierw sprobojcie Game of Thrones (board game). Moze to jest to czego szukasz?
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Ryzyko - stara wersja (sprzed 8 lat?) lub dobra alternat

Post autor: plokij »

Możesz zerknąć na:
Attack!
Conquest of the Empire

Co do ryzyka to jest na Allegro w idealnym stanie tylko, że za 99 zł :(
Trzeba obserwować na I-szop.pl ponieważ czasami bywają tam takie perełki. Mi się jakiś czas temu udało kupić Ryzyko z 1963r. :)

Na brytyjskim ebay można bardzo tanio kupić - tyle, że wersja en :)
Awatar użytkownika
Rufus87
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2013, 00:26
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ryzyko - stara wersja (sprzed 8 lat?) lub dobra alternat

Post autor: Rufus87 »

99zł...można powiedzieć "okazja".Widywałem już niedawno egzemplarze,których licytacja kończyła się na 220zł :shock:
Dzarek
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2013, 00:35

Re: Ryzyko - stara wersja (sprzed 8 lat?) lub dobra alternat

Post autor: Dzarek »

Risk Legacy wydaje się ciekawe, lecz nie do końca przemawia do mnie permanentne wpływanie na plansze, niszczeni kart zasobów itd. ;)

Obecnie gdzieś taka aukcja trwa (Ryzyko ze zdjęcia)? Bo nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Rufus87
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2013, 00:26
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ryzyko - stara wersja (sprzed 8 lat?) lub dobra alternat

Post autor: Rufus87 »

obecnie może nie,ale regularnie bywa na aukcjach,także musisz sprawdzać
ODPOWIEDZ