Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: Pixa »

Witam

Czy "Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana" chodza dobrze na 2 osoby? Czy gra jest tak samo miodna jak "zwykla" wersja?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: WRS »

Hmmm...
Grałem na dwie osoby. Bardzo sobie chwalę.

Tym bardziej, że Osadnicy mi jakoś nie podeszli...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: szutek »

Mi z kolei gra sie zupelnie nie spodobala. Prawdopodobnie dlatego ze brak w niej tego co najlepsze w Osadnikach, czyli mozliwosci handlu miedzy graczami.
apfrankowski
Posty: 163
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: apfrankowski »

Chodzi dobrze. W zasadzie grałem tylko we dwie osoby, ale za to z modyfikacją zasad, bo w wersji podstawowej była trochę... za szybka ;) A właściwie za krótka. Nie będę się tu rozpisywał co było przerabiane, ale na pewno zwiększona ilość punktów do zwycięstwa oraz home-made mini-rozszerzenia. Tutaj i tutaj konkrety - bgg.com, a zatem angielski potrzebny. Swoją drogą to bardzo interesujące ile można z takiej dość prostej zasadniczo gry jeszcze wycisnąć.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: Pixa »

apfrankowski pisze:Chodzi dobrze. Tutaj i tutaj konkrety - bgg.com, a zatem angielski potrzebny. Swoją drogą to bardzo interesujące ile można z takiej dość prostej zasadniczo gry jeszcze wycisnąć.
Dzieki za info - na pewno obczaje. Z angielskiego sobie radze :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: srokaplotkara »

szutek pisze:Mi z kolei gra sie zupelnie nie spodobala. Prawdopodobnie dlatego ze brak w niej tego co najlepsze w Osadnikach, czyli mozliwosci handlu miedzy graczami.
W przypadku gry na dwie osoby to i tak opcja handlu między graczami nie ma zbytnio sensu. W każdym razie gra jest dosyć fajna :) Aczkolwiek jak jednak lubię najbardziej tych tradycyjnych Osadników z "rycerskim" dodatkiem :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: mig »

Potwierdzam, ze gra "daje radę" :) trudno mi powiedzieć czy równie fajna jak normalni osadnicy (mnie normalni jednak bardziej pasowali- choćby ze względu na plansze), ale grało sie bardzo przyjemnie.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana

Post autor: Rune »

A ja nie lubię grać w "dużych" Osadników, a w tą karciankę gram najczęściej wyłącznie z małżonką i jest super! Dlatego zawsze polecam. Naprawdę bardzo dobra gra, gdzie rozgrywka kończy się różnicą 1-2 punktów (jeśli mnie pamięć nie myli :P
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ