The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: macike »

TomB pisze:Może trzeba zdobyć odpowiednią liczbę punktów. Lokacje moją po cztery pola z różną liczbą listków (płomieni?).
Albo worker placement z dostępnością dostosowaną do liczby graczy.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

Epyon pisze:
rastula pisze:biorąc pod uwagę uniwersum to mógłby być bardzo oryginalny coop gdzie podkładanie świni "towrzyszom" jest integralną częścią rozgrywki :)... a tak na marginesie - ciekawe czy będzie wersja PL :P
Ale patrząc na karty postaci (?) - Geralt, Triss - raczej ciężko o podkładanie świń... ...

no co ty - ten związek aż iskrzyło od podstępów i sprzeczności ( dlatego był taki fajny) - kochali się służąc róznym panom i interesom - idealny temat na "trudne relacje"...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

żeby dodać do pieca wątpliwości?

skąd wnisoek że jak czegoś dużo to to punkty - może to jakiś "poziom spaczenia" który pokazuje postęp gry - gdy osiągnie sto następuje a po ka li psa ;)

no dobra płynę ale nic nie wiemy , więc hulaj dusza
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ozy »

To jest wlasnie wlasciwy temat dla wlasciwego czlowieka. Brawo dla Trzewika. Nie moge sie doczekac designer bloga. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sirafin »

TomB pisze:Może trzeba zdobyć odpowiednią liczbę punktów. Lokacje moją po cztery pola z różną liczbą listków (płomieni?). Może trzeba je zdobywać?
Z drugiej strony - listki są chyba dwukolorowe, więc może jednak rywalizacjach dwóch stron.
A to nie są dłonie? Tła w trzech kolorach i trzy talie kart z nimi związane? Kojarzy się z trzema taliami przygód w Robinsonie albo Relicu.

https://pbs.twimg.com/media/BSLqfvRCUAE4ytD.jpg
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dabi »

Myślę, że nie dało się wybrać lepszej osoby.
Mało kto ma taką smykałkę do łączenia klimatu z mechaniką.
Wolałbym akurat nie znać nazwiska autora. Spokojniej bym na tą grę oczekiwał. Nie przychodzi mi do głowy co prawda inny autor polski który mógłby pociągnąć ten temat ale mam wątpliwości czy tu akurat to taki najlepszy wybór dla dobra gry i jej tematu.
Obawiam się, aby przygodowość nie ograniczyła się do przesuwania klocka drewna w te i wewte po torze punktacji na kolorowej mapie na której lokacje będą znaczyły tyle co ikony przy nich nadrukowane bez związku z ich nazwą lokalizacją itp. a cała gra sprowadzała się do radosnej kooperacji w szczęściu zgodzie i nudzie zaś jedynym elementem klimatu będą figurki i nazwanie złota Orenami.

Mam uraz po paru projektach Portalu które zapowiadały się super w felietonach a okazywały się mechanicznie mało zajmującą lub skopaną grą.

Plansza nie nastraja również optymizmem - wędrowanie w stronę suchara to najgorsza z możliwych opcji dla tego tematu.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: schizofretka »

Czy tylko mnie niemożebnie wkurza potworek językowy 'the witcher'? Tłumaczenie sagi sprzed gry komputerowej używało znacznie zręczniejszego, a w zasadzie równoważnego 'hexer'.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sirafin »

Nie wiem w czym witcher jest bardziej potworkowaty od hexera, ale wersja rozpropagowana przez grę komputerową pozwala przynajmniej wycinać wrogom "W" na ubraniach, bez względu na wersję językową, tak więc pewnie chodziło o logo ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomb »

sirafin pisze:A to nie są dłonie? Tła w trzech kolorach i trzy talie kart z nimi związane? Kojarzy się z trzema taliami przygód w Robinsonie albo Relicu.
Chyba faktycznie dłonie, takie same, jak na kartach. Wydarzenia? Przeciwności? I figurki stoją dokładnie na tych kółkach pod lokacjami.

Każda postać ma własną talię kart, a u góry jest jakiś panel z kartami z czachą i koroną. Stawiam na co-opa. Ewentualnie na wszyscy na jednego, ale chyba nie ma tam rozłożonego stanowiska dla tego "innego" gracza, tylko 4 równe dla poszczególnych postaci.


Niepojące to są serca pod Ellander i Duen Canell.
Awatar użytkownika
malina10212
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 10:36
Lokalizacja: Kielce

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: malina10212 »

:shock: Jak zobaczyłam pierwszą stronę dyskusji i zdjęcie pudełka, to pomyślałam sobie, że to jakiś żart... ale patrzę w kalendarz to nie jest 1. kwietnia.
Może gra wcale nie nawiązuje do wersji gry komputerowej / jak kto woli - konsolowej (też jestem konsolowo-komputerowym fanem Wieśka :) ), a do "wyrobów" Sapskowskiego.
Dlaczego tak twierdzę? Patrzę na okładkę i za ...uja nie zalatuje mi ona Witcherem, którego znam z gier komputerowych. Ta graficzka to już w ogóle zalatuje jakąś podróbką.. Hello.. czy ten pan tam to jest Geralt?
Z drugiej strony, w pierwszym kwartale 2014 roku wychodzi kolejna część Wiedźmina ("Gdziki Gon") na konsole, więc może ta planszówka, faktycznie ma jakieś powiązania z promocją produktu? Niemniej jednak Okładka pudełka... dla mnie słabizna

No dobra jak już ponarzekałam na okładkę to teraz mogę powiedzieć, że to co zobaczyłam potem już przyprawiło mnie o uśmiech, fajnie zbalansowana plansza, łagodne kolory, w miarę to wszystko czytelne... i figurki. Jeśli dodatkowo pod tym podpisuje się Trzewiczek to zasługuje na kciuk w górę.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: powermilk »

Mam uraz po paru projektach Portalu które zapowiadały się super w felietonach a okazywały się mechanicznie mało zajmującą lub skopaną grą.
? O ile w kwestii jakości produktu, wykonania, marnej instrukcji i wielu rzeczy mogę się zgodzić, że Portal miał na bakier, to o tyle w kwestii mechaniki będę go bronił ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

schizofretka pisze:Czy tylko mnie niemożebnie wkurza potworek językowy 'the witcher'? Tłumaczenie sagi sprzed gry komputerowej używało znacznie zręczniejszego, a w zasadzie równoważnego 'hexer'.
A czy wkurza Cię niemożebnie polski potworek językowy "wiedźmin"? Bo takie słowo nie istnieje. Wiedźmin to utworzony na potrzeby książki rodzaj męski od "wiedźmy".
Analogicznie, "witcher" to rodzaj męski od "witch".
Można się spierać, czy "hexer" to najszczęśliwsze tłumaczenie, ale nie widzę powodu, by wkurzać się "witcherem", którego geneza bliższa jest zamysłowi autora niż geneza słowa "hexer". Tak sądzę.

EDIT: Doczytałem sobie, że Sapkowski wolał "hexera" od germańskiego "hexe/hexer". Co nie zmienia faktu, że "wiedźmin" po polsku jest takim samym neologizmem, jak "witcher" po angielsku.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: jax »

Mam nadzieję, że to nie będzie zwykła, kolejna, zieeew, przygodówka. Takich jest dostatek i i Wiedźmin na taką nie zasługuje. W. ma ciekawy świat i historię do nieszablonowego wykorzystania. Tak jak pisał Odi, najlepsza byłaby gra przygodowo-polityczna. Niestety na nic takiego kompletnie się nie zanosi.
Okładka fatalna - przygodówkowa sztampa do bólu. Wiedźmin na to nie zasługuje. Pytanie 'czy jest tam w ogóle wiedźmin?' jak najbardziej zasadne.

Tym niemniej z ciekawością czekam na kolejne wieści. A nuż będzie pozytywne zaskoczenie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Dla mnie Witcher brzmi tak samo dobrze po angielsku, jak kształcerze po polsku ;)
Ale ja lubię neologizmy.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: killy9999 »

Czy tylko mnie plansza skojarzyła się z tą grą? :roll:
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wajar »

Kolejne zdjęcia*, widać coraz więcej. :-)
Spoiler:
*w spoilerze, gdyż nie umiem załączać miniatur. :-)

-Grafiki definitywnie z gier
-Gra dla 2-4 osób, 120 minut
-Żetony brązowe, srebrne i złote przywodzą na myśl rozdawanie talentów z wersji PC (kłania się przygoda i rozwój postaci)
-Po prawej stronie widać karty potworów, które są prawdopodobnie wyzwaniami w grze.
-Kości dedykowane
-W górnych taliach widać jakieś wydarzenia (eventy) i lokacje (prawdopodobnie)
-Podejrzewam, że postaciami głównymi są Geralt, Triss, Jaskier i Zoltan


Tyle udało mi się na szybko rozpracować.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

killy9999 pisze:Czy tylko mnie plansza skojarzyła się z tą grą? :roll:

raczej tylko tobie ;P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

dobra - te kości muszą zostać rzucone :lol: nie ma się co zastanawiać - biorę :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomb »

Potwory są na trzech zbiorczych kartach, a nie na pojedynczych? Hm... I chyba są coraz mocniejsze na każdej karcie (caraz więcej tam tych znaczków).

2-4 graczy, na karcie postaci ruch, rozwój i ... śledztwo? Hmm...

No, i najważniejsze - wiek graczy: 16+
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wajar »

Może różne sposoby na pokonanie. Jaskier przecież też musi coś tam ugrać. ;-)

A 16+ bo pewnie nie zabrakło pięknych grafik z gier. Może nawet wyskoczy jakiś sutek. Kto wie, kto wie...
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: djedi gamer »

Czy jest juz FAQ?
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: przemoo99 »

djedi gamer pisze:Czy jest juz FAQ?
Dobre pytanie.
Żeby nie było: sam tytuł gry "zmusza" mnie do składania kasy na kupno ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
malina10212
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 10:36
Lokalizacja: Kielce

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: malina10212 »

killy9999 pisze:Czy tylko mnie plansza skojarzyła się z tą grą? :roll:
Plansza to takie "mniejsze zło" chociaż zawsze mogło być gorzej:

Obrazek
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

jax pisze:Pytanie 'czy jest tam w ogóle wiedźmin?' jak najbardziej zasadne.
Saga, w odróżnieniu od opowiadań, była przecież o świecie, a nie o wiedźminie, może to faktycznie bardziej adaptacja książki ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dabi »

Zdecydowanie teraz zaczyna to wyglądać lepiej.
Są kostki dedykowane i jest dość sporo stworów różnych do tłuczenia. Troszkę martwi, że te udane ataki na stwora przynoszą VP - mam nadzieję, że to nie jest jedyny sposób na ich zdobywanie. No i jednak mam nadzieję, na coś w rodzaju Relica gdzie co prawda nie walczymy bezpośrednio ale gramy przeciwko innym niż modne ostatnio kooperacje.
Miejsca na znaczniki obok umiejętności na karcie postaci mogą służyć do oznaczania poziomu umiejętności (brąz, srebro ,złoto)
Bohaterowie to na 100 % Jaskier, Zoltan, Triss i Geralt - na okładce widoczni.
ODPOWIEDZ