Zombies !!! - wątpliwość

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
nikosss
Posty: 70
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Zombies !!! - wątpliwość

Post autor: nikosss »

Witam

Stałem sie żywym posiadaczem Zombies !!! Mam wątpliwość co do jednej z zasad. Na budynkach umieszczane są zombie, życia i pociski. Jak dobiera się życia i pociski z tych budynków ? I jeszcze jedno pytanie : Jak poruszaja się zombie ? Wiem ,że po rzucie k6 wynik jest liczbą zombich które się poruszają, ale w jakim kierunku ? Dokąd ?

Pozdrawiam

nikosss
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zombies !!! - wątpliwość

Post autor: Don Simon »

nikosss pisze:Witam

Stałem sie żywym posiadaczem Zombies !!! Mam wątpliwość co do jednej z zasad. Na budynkach umieszczane są zombie, życia i pociski. Jak dobiera się życia i pociski z tych budynków ? I jeszcze jedno pytanie : Jak poruszaja się zombie ? Wiem ,że po rzucie k6 wynik jest liczbą zombich które się poruszają, ale w jakim kierunku ? Dokąd ?

Pozdrawiam

nikosss
A nie bylo tego w instrukcji? Bo to sa bardzo podstawowe rzeczy.

O ile dobrze pamietam zombie ruszaja sie o 1 pole w kierunku brzegu planszy.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zombies !!! - wątpliwość

Post autor: Sandking »

Żeby zgarnąć punkty życia i amunicję trzeba po prostu wejść (drzwiami) do budynku, skasować zombiaka stojącego na polu i masz żeton. A Zombiaki poruszają się o jedno pole w kierunku, jaki wybierze gracz. Nie jest to przecież losowy ruch, tylko jeden gracz drugiemu chce trochę życie uprzykrzyć, nie?
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Zombies !!! - wątpliwość

Post autor: FormatC »

Sandking dobrze pisze, w fazie Zombie Master uprzykrzamy ludziom zycie. :mrgreen: Ja jeszcze tylko dodam, ze po wyciagnieciu kafelka z budynkiem osoba, ktora doklada go do mapy, uklada tez zetony serduszek/nabojow na dowolnych polach wewnatrz tego budynku, po jednym zetonie na pole.

Zreszta, proponuje dokladnie przeczytac instrukcje, jest naprawde krociutka. ;)
nikosss
Posty: 70
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Zombies !!! - wątpliwość

Post autor: nikosss »

Tyle co umiałem, to przetłumaczyłem. Dzięki !
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Zombies !!! - wątpliwość

Post autor: maciejo »

Mam pytanko do graczy :D
Jak to jest z zagrywaniem kart z ręki.
Przeciwnik zagrwa karę - "zamiast normalego rzutu kostką porusza się do 10 pól" czy ja w odpowiedzi mogę zagrać kartę uniemożliwiającą mu ten jego ruch :?: Chodzi mi priorytet w zagrywaniu kart.
Czy ostatnia zagrana przez graczy karta NEGUJE POZOSTAŁE :?:


:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Zombies !!! - wątpliwość

Post autor: Jervon »

To zależy o jakiej karcie mówisz. Jeśli masz coś co pozwala Ci wykorzystać dostępny ruch danego gracza to oczywiście tak. Jeżeli karta będzie mówiła, że gracz poruszyć się nie może to oczywiście tak. Jeżeli powie, że nie może wykonywać rzutu na ruch to nic z tym nie zrobisz - on i tak nie rzucał. A jeżeli zagrałbyś swoją kartę przed tamtą to wiele się nie zmieni - tamten gracz nie wykonuje rzutu tylko używa karty.
Nie wiem o co chodzi Ci z negowaniem. Karty rozpatruje się tak jak są zagrywane, a zagrywać je można in order of play.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
ODPOWIEDZ