Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

Przypomniało mi się, że znajomi ze trzy lata temu byli tutaj

http://wielkiblekit.info.pl/

i wrócili zachwyceni. Z tego co widzę, opcje cenowe, nie najtańsze może, ale różne. Sale konferencyjne, mnóstwo atrakcji dla wszystkich. To wygląda nawet lepiej niż ta Wiktoria w Rogowie. I Łukęcin to ponoć też niewielka miejscowość, więc gwar jak w Międzyzdrojach nie grozi.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: ragozd »

Ja w przyszłym roku będę wrażliwszy na cenę, zwłaszcza że standard Wisełki dla mnie był wystarczający (nie dałem rady zjeść wszystkiego ze stolika, co nie oznacza że było niedobre ;)).
Augustów to ciekawe okolice i korzenie Mazurconu :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: macike »

ragozd pisze:Ja w przyszłym roku będę wrażliwszy na cenę, zwłaszcza że standard Wisełki dla mnie był wystarczający (nie dałem rady zjeść wszystkiego ze stolika, co nie oznacza że było niedobre ;)).
Ja jestem wrażliwy na adekwatność ceny do jakości i samą jakość. Gdyby nie to, że przyjechałem spędzić czas w Waszym towarzystwie, nawet bym się nie rozpakował w Wisełce i tylko dzięki Mondze nie czułem się zmuszony postawić sprawy na ostrzu noża.

Różnica pomiędzy źle wydane 70 zł a dobrze wydane 100 zł to dla mnie 170 zł, a 30 zł różnicy w cenie okazuje się mniejsza niż 20%.

Wasze towarzystwo jest bezcenne, ale wolę gdy tematem przewodnim rozmów nie jest narzekanie na ośrodek.

PS
Kilka posiłków zastąpiliśmy jednak wyjściem wyjściem na smażoną rybkę. Patrz spaghetti polonaise.

PS2
Bardzo nie lubię kiedy ktoś wielokrotnie bierze ode mnie pieniądze za coś, co już raz kupiłem. Patrz pieczywo (z wyjątkiem bułek).

PS3
My jedliśmy jednak z talerzy. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: kubek »

Wielki Błękit wypada rzeczywiście nieźle.
Ma bardzo fajną opcję żywieniową - tylko śniadanie. Nie dość że ta opcja jest tańsza aż o 32zł na dobę za osobę to jeszcze bardziej mi odpowiada niż śniadanie + obiadokolacja. Człowiek ma luźne popołudnie i nie musi się dostosowywać do pory posiłku. Deseru i tak nie jadam (zwłaszcza na stołówkach) a obiad wolę zjeść na mieście i mieć przynajmniej wybór.

Wkurzają natomiast ukryte opłaty typu parking 10zł za dobę.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

kubek pisze:Wielki Błękit wypada rzeczywiście nieźle.

Wkurzają natomiast ukryte opłaty typu parking 10zł za dobę.
W Wisełce też było, ale 5 zł.

Ja się nie upieram, że to akurat musi być Wielki Błękit czy Wiktoria. Podrzucam tylko to, co przez kogoś z moich znajomych zostało z powodzeniem przetestowane. Mogę się zająć korespondencją z ośrodkami i pozbierać oferty, jeśli taka będzie wola narodu ;)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: costi »

ragozd pisze:Ja w przyszłym roku będę wrażliwszy na cenę, zwłaszcza że standard Wisełki dla mnie był wystarczający (nie dałem rady zjeść wszystkiego ze stolika, co nie oznacza że było niedobre ;)).
Augustów to ciekawe okolice i korzenie Mazurconu :)
Ja tak samo, choć rozumiem uwagę Maćka.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: ragozd »

Ja też rozumiem, dlatego też uniwersalność - co najmniej 2 standardy noclegu i elastyczne wyżywienie (czyli obiadokolacja, najlepiej jako opcja)
Największą wadą Wisełki wg mnie jest właśnie jakikolwiek brak elastyczności - już opóźnienie obiadu o 1h wywołało komentarze które na szczęście uciąłem w zarodku :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: lacki2000 »

Moja wyprawa na Warmię w celach urlopowo-rozpoznawczych zaległa w gruzowisku niepewności bo mi się dzieci rozchorowały.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: monga »

Późno bo późno, ale lepiej późno niż wcale. Jako, że od wyjazdu z Wisełki cały czas gdzieś jeździłam i wracałam cierpiałam na wyjątkowy deficyt czasu i chociaż na wątku już trwają dyskusje nad tym co będzie za rok, ja wrócę jeszcze do roku bieżącego.

Oczywiście było świetnie. Było tak samo świetnie jak co roku, ale jak co roku inaczej. Innymi słowy - każdego roku wyjazd dla mnie jest zupełnie inny i świetny w zupełnie inny sposób :-) Dziękuję wszystkim za przemiłe towarzystwo, za wspólne wędrówki, rozmowy, rozegrane partie. Było cudownie i chociaż z ręką na sercu - w tym roku w związku rozgrzebanymi tematami w pracy nie chciało mi się jechać - to jeszcze bardziej nie chciało mi się wracać.

Przede wszystkim podziękowania dla:
- wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w wieku moich, dzięki czemu moje dzieci były zajęte a ja byłam wolna :twisted: ,
- kubka i jaxa za rozliczne wspólnie rozegrane partie, co ja bym bez Was zrobiła ;)
- jaxa za wycieczkę do Świnoujścia i liczne partie 2-osobowe :)
- macike'a za to, że dał mi się pierwszy raz w życiu ograć w NH :mrgreen:
- costiego za wieczorne i nocne towarzystwo w fotografowaniu i nie tylko, i niedokończony Labirynt (cóż za losowa gra !) :D
- grzesia19 za pokazanie mi, że gwałtowne zanurzenie nie jest takie złe :evil: :P
- virco za naprawienie pokrowca od namiotu - zapomniałam się i tego samego dnia go znowu zepsułam :?
- ..... wszystkich za wszystko :!:

Tak, mam zdjęcia. Ba, okazuje się, że mam nawet bardzo dużo zdjęć. Niestety wiele z nich pozostawia wiele do życzenia, ale będę sukcesywnie wrzucać. Ponieważ jest ich sporo podzieliłam je tematycznie na kilka katalogów, dzisiaj wrzucę pierwszy, reszta w kolejnych dniach, a na zakończenie będzie niespodzianka - zdjęcia z Bieszczadkonu (głównie Time's up ;-)) Mam wrażenie, że jakoś nie wrzucałam ich jeszcze nigdy i nigdzie :D
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: monga »

Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 00:47 przez monga, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: kubek »

Zdjęcia super!! Czekam na resztę - zwłaszcza plażę.

Ja już odnośnie przyszłego roku.
Kumpel właśnie wrócił z Darłówka. Przechodził często koło takiego ośrodka:
http://owdiuna.pl/diuna2/
Zaznaczam - NIE SPAŁ W NIM Ale z zewnątrz mu się spodobał i nawet zapamiętał nazwę, żeby zastanowić się za rok.

Ośrodek podobny do tego w Wisełce ale wyremontowany. Cenowo tez nie jest najgorzej.

Wydaje mi się że warto go brać pod uwagę.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: costi »

Wygląda nieźle, rzeczywiście warto rozważyć.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
clearview
Posty: 148
Rejestracja: 01 wrz 2009, 15:16
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: clearview »

Rozważyć warto.

Na pierwszy rzut oka na plus wybijają się: spora i schludna świetlica (chyba że jest to tylko złudzenie), infrastruktura sportowa (jest) ,
na minus zdecydowanie położenie (to chyba w samym centrum miasteczka) oraz układ posiłków (znowu 3 posiłki).
Moje podium: TtA, Le Havre, Brass
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: costi »

Ale jest opcja bez wyżywienia, ciekawe czy są lodówki w pokojach. Swoją drogą, zastanawia mnie kompletny brak opisu wyposażenia, jest tylko galeria.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

No jak dla mnie na minus zdecydowanie plaża w Darłówku - łysa i z mnóstwem ludzi. Byłam dwa razy i to jest właśnie to miejsce, które wyrobiło we mnie taką a nie inną opinię o polskim morzu.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: monga »

Zmobilizowałam się i wrzuciłam dzisiaj wszystko. Został jeszcze Bieszczadkon :-)
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: kubek »

Pierwsze zdjęcie z siatkówki najlepsze. Oburzone miny Jaxa i Ali - bezcenne 8) .
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: jax »

kubek pisze:Pierwsze zdjęcie z siatkówki najlepsze. Oburzone miny Jaxa i Ali - bezcenne 8) .
O nie! Nie zgadzam się!

Nie zauważyłeś pięknej twórczej wizji Moniki, którą jest kompozycja zdjęć 1-4.

--
Część 4: Siatkówka https://picasaweb.google.com/1029718934 ... z4HxjuufCQ
--

Na zdjęciu nr 1 bezbrzeżne zaskoczenie jaxa i Ali jak można doprowadzić się do stanu upojenia alkoholowego przed siatkówką.

Na zdjęciu nr 2 szczery szyderczy śmiech z tego upojonego osobnika na ławce.

Na zdjęciu nr 3 koncentracja i piękna gra, taka że nawet upojony osobnik zainteresował się, ożywił i zapragnął całym swym jestestwem i z całego serca swego zagrać

Na zdjęciu nr 4 osobnik spuścił w pokorze i żalu głowę zdając sobie sprawę, że dał plamę, zawiódł swoją drużynę w 100% i nie jest godny nawet podawania piłek. Myśl 'już nigdy ze mną nie zechcą zagrać' uparcie wierci mu czaszkę. Tymczasem wyborowi zawodnicy zupełnie nie przejmują się jego rozetrkami i troskami (więcej - nawet ich nie zauważają) i w najlepsze grają dalej :)

Brawo Monika!!!

Genialny układ, kompozycja, pomysł i realizacja! Czasem 4 zdjęcia wystarczą za 1000 słów :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
clearview
Posty: 148
Rejestracja: 01 wrz 2009, 15:16
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: clearview »

skanna pisze:No jak dla mnie na minus zdecydowanie plaża w Darłówku - łysa i z mnóstwem ludzi. Byłam dwa razy i to jest właśnie to miejsce, które wyrobiło we mnie taką a nie inną opinię o polskim morzu.
Nigdy nie byłam w Darłówku, ale plaża z mnóstwem ludzi nie zachęca. Zwłaszcza, że w tym roku zostaliśmy trochę rozpuszczeni przez piękną i prawie pustą plażę w Wisełce.
Moje podium: TtA, Le Havre, Brass
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: kubek »

Jax, zastanawiałeś się nad karierą pisarza fantasy?
Czytając Twój ostatni post stwierdzam, że naprawdę nieźle by Ci szło :mrgreen: .
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: macike »

kubek pisze:Jax, zastanawiałeś się nad karierą pisarza fantasy?
Czytając Twój ostatni post stwierdzam, że naprawdę nieźle by Ci szło :mrgreen: .
Muszę obejrzeć te zdjęcia. Po powyższym wpisie mam wrażenie, że ktoś jeszcze nie wytrzeźwiał. :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: macike »

Monga to jednak jest odważna. Jeszcze raz dziękuję.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: skanna »

Też to widziałam, palce mnie świerzbiły, żeby wysłać to pani kierowniczce ośrodka...
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: jax »

kubek pisze:Jax, zastanawiałeś się nad karierą pisarza fantasy?
Czytając Twój ostatni post stwierdzam, że naprawdę nieźle by Ci szło :mrgreen: .
Dziękuję za uznanie ;) I poproszę w przyszłości o więcej materiałów do skomentowania ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Wakacje 2013 - Bałtyk, Wisełka

Post autor: grzes19 »

grzes19 pisze:Mariusz właśnie wysłał dzieci na kolonię tutaj:
http://www.proserwy.pl/
http://www.albatroshotel.pl/pl/

Będzie tam w przyszłym tygodniu to dokona zwiadu, porobi zdjęcia, popyta o ceny, zniżki dla grup.
Z tego co udało mi się ustalić to dostali duże rabaty dla grupy dzieciaków.

Generalnie są różne standardy pokoi hotelowych, dodatkowo domki jako najtańsza opcja (a nawet pole namiotowe :) ), więc wydaje się, na pierwszy rzut oka, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.
Sala duża, ze stolikami, oczywiście jest :)
Był, nocował, zwiedził - ośrodek ok ale ogólnie panująca drożyzna. Za samo parkowanie zapłacił krocie, więc biorąc pod uwagę 2 tyg. - wyjdzie majątek. Generalnie nie poleca.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
ODPOWIEDZ