Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: schizofretka »

DDP pisze: Dungeon Lords - dosc losowy worker placement (do konca nie wiadomo czy sie wykona akcje, z kim sie bedzie walczyc itd), dlugie to i czesto bezlitosne ale podoba mi sie klimat (grafiki sa super!). Gre nalezy raczej traktowac w kategorii Galaxy Truckera niz Caylusa.
Herezja!

Musimy się kiedyś perpetka umówić gdzieś na granie, bo też bym zgrał w Reef Encounter. Leży i się kurzy, a to dużo fajniejsza gra od Tygrysa jest. Towarzyszą jej łamigłówkowe euro-skirmishe jak Dungeon Twister i Dungeon Command. Absolutnie rewelacyjne gry, a nikt absolutnie nie chce ze mną grać. Nie wspominam już nawet o AT, bo warszawka euro stoi :(
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: Jervon »

Zombies!!!
Doom

Gry ogólnie negatywnie postrzegane a ja je bardzo lubię.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: tajemniczy_padalec »

Dodałem w bliźniaczym wątku, dodam coś i tu:

Relic - przekonany co do tego, że Talizman jest grą już zupełnie nie dla mnie, do pierwszej partii usiadłem z obowiązku. Może nie jest to gra "nielubiana przez wszystkich", ale pośród tzw. "wyjadaczy" nie jest chyba nawet uznawana za grę :wink:

Thunderstone - miłość do tej gry jest wynikiem beznadziejnego zakochania w grach przygodowych (częściowo mojego, a częściowo mej Lepszej Połowy). Choć została już nie jeden raz odsądzona od czci i wiary, to jednak my do niej jakoś regularnie wracamy. Chociaż przerobiliśmy ją dość mocno na własną modłę (stosując wariant epicki Vasela/Launiusa i na stałe usuwając karty, które i tak omijaliśmy w rozgrywkach).

Kingdom Builder i Nefarious - dwie gry Donalda X. nie będące Dominionem (dodaję dla niezorientowanych :wink: ). Ostatecznie chyba nikt już ich za bardzo nie lubi, a ja - wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: Vester »

tajemniczy_padalec pisze:
Kingdom Builder i Nefarious - dwie gry Donalda X. nie będące Dominionem (dodaję dla niezorientowanych :wink: ). Ostatecznie chyba nikt już ich za bardzo nie lubi, a ja - wręcz przeciwnie.
Kingdom Builder ma wielu fanów w moich kręgach, zaś Nefarious od dawna jest wyczerpany. Na szczęście dogadany jest już kolejny wydawca.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: kwiatosz »

Jervon pisze: Doom
Dooma ludzie nie lubią dopóki nie zagrają u mnie :P Ale fakt, że ma mniejsze uznanie niż zasługuje, bardzo dobra gra :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: FortArt »

mig pisze: Stare gry wojenne Dragona, w szczególności: (...) Wiedeń 1863 (...)
Symulator bitwy na kufle w piwiarni starego Heidemmana? ;)


First train to Nürnberg zglaszam w temacie choc pewnie mozna wszystkie kolejowki tu wypisac.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: kolderek »

Peter128 pisze:@kolderek
Jakie sportowe masz na myśli?
obojętnie, ciężko jest znaleźć graczy na gry sportowe :-/
próbowałem z:
- Formula Motor Sport (GP - Ostatnia Prosta)
- Magia Czarnego Sportu
- The World Cup Game
- The World Cup Game Card Game
- Football Cards
- Formula D
- Match of the Season
- Rallyman
- Top Race
- Giro D’Italia Card Game
Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2013, 10:05
Has thanked: 3 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: harnaś »

Maestro Leonardo-lubię za oryginalny temat budowania wynalazków
Darjeeling-gra logiczna z mnóstwem emocji w wyścigu po punkty
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: WRS »

harnaś pisze:Darjeeling-gra logiczna z mnóstwem emocji w wyścigu po punkty
Można z listy wykreślić, bo ja też bardzo lubię (i moje Skarby takoż!).
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: gafik »

ha! ale coś z Darjeeling jest nie teges, bo jak przynoszę na spotkania, to ci co nie znają zagrają i zachwycą się zmyślną mechaniką, ale więcej do niej nie usiądą :P
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: splocki »

Sam nie wiem dlaczego, ale moi znajomi nie lubią grać w:
- Robinsona
- Cytadele
- Kamień gromu
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1930
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: tomuch »

Stronghold - tak przynajmniej mi się wydaje. Wszyscy mówią tylko o popsutych elementach - brama (chociaż poprawiona w 2. edycji), zwycięstwo dzięki wpuszczeniu do najeźdźcy etc. A ja po prostu bym pograł. Ale nie ma chętnych...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: MattCarnall »

Ten temat mógłby być zatytułowany: której liczby nie lubisz? 1, 13, 25 18...itp., lub jakkolwiek inaczej. Każdy z nas ma inne gusta i tak już pozostanie. Co prawda zabawa w tym temacie jest przednia, ale kiedyś podobny temat już był. Wystarczy poszukać :roll: wtedy sprawa dotyczyła zachwalanych gier, wysoko cenionych, które nam nie podeszły. O ile pamiętam, to wówczas Wysokie Napięcie zbierało baty, Agricola również :twisted:

A mówiąc nawisem, gry których nikt nie lubi, lubi większość osób na BGG.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: Brylantino »

Tylko tutaj bardziej mówimy o naszym własnym otoczeniu, ew. forumowym. Od siebie bym dodał Cytadelę na mniej niż 4 osoby, gdyż 90 % osób jak już chce w nią grać, to dopiero od tej liczby, a ja całkowicie odwrotnie: od tej liczby przestaje być dla mnie fajna ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: mig »

FortArt pisze:
mig pisze: Stare gry wojenne Dragona, w szczególności: (...) Wiedeń 1863 (...)
Symulator bitwy na kufle w piwiarni starego Heidemmana? ;)
albo daleki odprysk powstania styczniowego ;)
już poprawiam :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: zedd »

Jambo - absolutnie jedna z najlepszych gier dwuosobowych! Mało znana raczej niż nielubiana, polecam gorąco!

After the Flood - w moim odczuciu absolutie genialna gra dla 3 graczy. I tylko taką konfigurację przewiduje. Miałem okazję zetknąć się z nią 2 razy, z czego tylko pierwszy raz nie byłem osamotniony w odczuciu genialności tej pozycji, reszta graczy stwierdziła, że "taka se".

Factory Fun - fun, bynajmniej nie w znaczeniu dobrej zabawy. To ciężki orzech do zgryzienia, czacha dymi aż miło. Co z tego, jak nie bardzo jest z kim grać...
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: FortArt »

Santy Anno! Rewelacja, a nikogo nie namówiłem od dawna.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: Andy »

Właśnie zagrałem po dłuższej przerwie w grę, o której zapomniałem, a spełnia kryteria (nie cieszy się zbytnią popularnością, a ja uwielbiam w nią grać) - Cold War: CIA vs. KGB.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: walkingdead »

Ja mam takie wrażenie w kwestii Chaos Merauders i Clash: Jihad vs McWorld.
W moim otoczeniu nikt nie chce w nie grać.
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: Baartoszz »

CASH-A-CATCH / FANGFRISCH - nikt nie chce w to ze mną grać, a wg mnie to najlepsza spośród lekkich licytacji

DEUKALION - euro z klimatem, tu naprawdę czułem przygodę

UGA BUGA - czy w jakiejś innej imprezówce jest tyle śmiechu? może mi się tak podoba, bo zawsze wygrywam? :P
tajemniczy_padalec pisze:Kingdom Builder i Nefarious - dwie gry Donalda X. nie będące Dominionem (dodaję dla niezorientowanych :wink: ). Ostatecznie chyba nikt już ich za bardzo nie lubi, a ja - wręcz przeciwnie.
KB jest świetny i cała moja ekipa go lubi. Problem polega na tym, że jest fajny dopiero od 3 partii, a większość osób zniechęca się do niego już po pierwszej.
jax pisze:Carson City - rewelacyjne połączenie ekonomii z grą konfrontacyjną (pojedynki kowbojów). Bardzo wymagająca gra, gdzie ciężko trafić i utrzymać się na ścieżce prowadzącej do zwycięstwa. Szkoda że dominują błędne opinie o 'losowości' (gram zawsze wariant bezkostkowy) i krzywienie się na wzmiankę o tej grze.
+1
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: WRS »

Aby dać odpór malkontentom, potwierdzam, że te gry są lubiane!
jax pisze:Norenberc - sytuacja jak wyżej. Nadzwyczaj przyjemne euro, którego jedynym słabszym punktem jest końcowy scoring.
Bardzo zacna gra, nie wiem zupełnie czemu przepadła. Te grafiki?
Vester pisze:Vasco da Gama - może aż tak tej gry nie kocham, ale zrzucenie jej z dachu przez Vassela i zła prasa są przesadzone. Gra ma parę elementów, które tworzą odpowiednie i całkiem świeże ciśnienie.
Jedna z ciekawszych gier o tematyce żeglarskiej. Owszem suchar, ale jest tam wiele intrygujących mechanizmów.
FortArt pisze:Santy Anno! Rewelacja, a nikogo nie namówiłem od dawna.
Faktycznie zupełnie zapomniana imprezówka o niesamowitym potencjale. I co ciekawe, nie taka trywialna.
Olgierdd pisze:Zostań Menadżerem - Jedyna typowa gra euro, niebędąca gatewayem, którą posiadam. Bardzo rzadko ląduje na stole, ale dla mnie jest idealna z tej rodziny (głównie przez krótki czas rozgrywki).
Tu P. T. Kolega nieco przesadził. To jest dość popularna gra, a że niedoceniona...
gafik pisze:ha! ale coś z Darjeeling jest nie teges, bo jak przynoszę na spotkania, to ci co nie znają zagrają i zachwycą się zmyślną mechaniką, ale więcej do niej nie usiądą :P
Pisałem o tem na UntoldBoardgames, że jest to gra wymagająca poznania zasad. Po drugiej, trzeciej partii widać dopiero sens owej zmyślności zawartej w mechanice. Jedna partia nie daje tego obrazu. Sam tak miałem, gdy zagrałem pierwszy raz - rozczarowanie...

Z kolei ja się pożalę na brak chętnych do grania w Fürstenfeld
Ciekawa gra z odwróconym deckbuildingiem, czyli pozbywamy się zamulających talię kart.
Świetnie wykorzystany element wymuszenia właściwego wyczucia, kiedy przestać gromadzić kasę, a zacząć budować finalny pałac. Miodzio!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: watman »

WRS pisze:Z kolei ja się pożalę na brak chętnych do grania w Fürstenfeld
Ciekawa gra z odwróconym deckbuildingiem, czyli pozbywamy się zamulających talię kart.
Świetnie wykorzystany element wymuszenia właściwego wyczucia, kiedy przestać gromadzić kasę, a zacząć budować finalny pałac. Miodzio!
zdecydowanie chce zagrac, raczej ze wzgledu na tematyke niz cokolwiek innego, ale nikt ze znajomych tego nie ma :/
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: JAskier »

Keltis - jedna z moich ulubionych gier ever o ogrooomnej regrywalności. Ludzie ględzą, że losowa i bez głębi, a to świetny pasjans. Nie znają się.
Znak Starszych Bogów - Arkham horror lite, wielu mówi, że to popłuczyny po pierwowzorze. Nie do końca się zgadzam.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: szutek »

JAskier pisze: Znak Starszych Bogów - Arkham horror lite, wielu mówi, że to popłuczyny po pierwowzorze. Nie do końca się zgadzam.
Popłuczyny po pierwowzorze :D Szczególnie nie mogę przezyc ze FFG po raz enty uzywa tych samych plikow graficznych w swoich grach.

Co by nie było tak bezproduktywnie to ze mną nikt nie chce grać w Basilicę, którą bardzo lubię.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry, których prawie nikt nie lubi... poza mną ;)

Post autor: WRS »

watman pisze:
WRS pisze:Z kolei ja się pożalę na brak chętnych do grania w Fürstenfeld
Ciekawa gra z odwróconym deckbuildingiem, czyli pozbywamy się zamulających talię kart.
Świetnie wykorzystany element wymuszenia właściwego wyczucia, kiedy przestać gromadzić kasę, a zacząć budować finalny pałac. Miodzio!
zdecydowanie chce zagrac, raczej ze wzgledu na tematyke niz cokolwiek innego, ale nikt ze znajomych tego nie ma :/
To może na grudniowym Pionku się umówimy? :)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ