Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: NTomasz »

no to spoko: tyle że ja fanem SW wielkim nie jestem, ba nawet w ogóle fanem nie jestem ale : jakość do ceny, regrywalność do długości gry, ilość decyzji w samej rozgrywce, to wszystko jest dla mnie jednak + w SW a nie w MW:
zacząlem rozpisywać sie dokladnie o tym co mnie w tej grze boli ale skasowalem to- nie chce mi się i chyba nie warto :)
pozdrawiam, gram w karcianki lat parenaście już i jest to chyba najgorsza z nich wszystkich -moje subiektywne zdanie

ad bot : ja sie z nikim nie mierze, chce tylko pokazać iż nie jest to moja pierwsza gra, wiem o co chodzi w karciankach, posiadałem mage warsy i gralem w nie dosc sporo. nie jest to opinia z sufitu tylko normalne odczucie osoby grajacej, a forum jest od tego aby osoby którym się gra nie podoba też mogły się wypowiedzieć prawda?

mam Ci napisać w co grałem?: zacząć od pokemonów - które byly calkiem dobra CCG :D ? czy je juz pominąć ? mtg, poznalem androida - ale nie nazwe tego graniem w niego, SW MW MK nightfall, inwazja, stare star warsy, o innych karciankach typu dominiony etc, oraz karciankach imprezowo - lekkich wspominac nie bede ale co to ma na celu ? po co to wypisuje :D?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2013, 15:02 przez NTomasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

jak już się tak "mierzymy" :) to ja zaczynałem od Doom troopera tak dawno że już nie pamiętam kiedy i przewaliłem się przez całę masę CCG i LCG - kult, śródziemie, WH40K, SW deciphera i teraz FFG, L5R, MtG i jeszcze ...
na brak decyzji przy takiej konstrukcji gry - z dostępnością do wszystkich kart naprawdę nie ma co narzekać

edit:przepraszam za ten OT - to już koniec z mojej strony :)
oczywiście że każdy ma prawo się wypowiadać - ja też chciałem zaznaczyć że wiem o czym mówie :D
a generalnie ta dyskusja przybliżyła pewnie paru osobom czym są MW i dlaczego mogą się podobać/niepodobać osobom które w niejedną karciankę już grały.
i nadal czekam na te tytuły... :)

hehe spoko - napisze na PW

edit:
szykuje się wydanie Delux - pudlo ma byc przeznaczone dla 4 graczy - czyli wiecej kart, znacznikow, 4 ksiegi plus karty z dodatków itd. bonusem mają być figurki magów(sic)??
Wszystkie elementy będą/są dostępne oddzielnie.

Pytanie do tych co już grali. Mieliście już może kiedyś taką sytuację żę zastraszyliście przeciwnika, zdominowaliście go tak że zaczął się już tylko bronić i przegrał? jak często takie sytuacje Wam się zdarzają? Dla mnie jest to najbardziej satysfakcjonujący rodzaj zwycięstwa, kiedy wiem i czuję że to co robie wywiera taki wpływ na drugiego maga, (chociaż ja widzę że nic specjalnego się nie dzieje on już ma w oczach czaszki) desperacko zaczyna się bronić, nerwowo przegądać karty, coraz wiecej czasu zaczyna mu zajmować wybór odpowiednich czarów i czesto zmienia decyzje w ostatniej chwili :D
uwielbiam to ...
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Wars

Post autor: Bohr »

No mi się tak zdarza za każdym razem,....ale jestem tym stłamszonym, zastraszanym.....kolega doprowadza mnie do furii - mam ochotę żeby z moich dłonii wyleciała kula ognia i spaliła mu ten głupi uśmieszek z mo.....sorry zagalopowałem się....
Ostatnio udało mi się pierwszy raz wygrać (no liczmy że na te 8 gier wygrałem pierwszy raz - gramy losowymi magami więc nie ma jakiejś "specjalizacji"), ale pierwszy raz graliśmy rewanż i miałem jakąś przemyślaną taktykę - która i tak z powodu zbyt szybkiego naporu przeciwnika została w pewnym stopniu zmieniona.....satysfakcja z gry ogromna.

Odnosząc się do tematu wyższości/niższości MW to ja np. wolałbym żeby było więcej dodatków/kart do danych magów - tak jak teraz ostatni dodatek wprowadza nowe karty do magii natury - bo np gdy chciałbym zmienić karty warlod'a to tak naprawdę z jego specjalizacji aż tak dużo nie ma....i raczej nie chodzi mi o ilość (w sensie drugi core set czy dodatek) ale o różnorodność. Jednocześnie ponieważ ciągle gramy na "podstawkowych" magach i nie chcemy rozwalać jakiegoś balansu(czy też po prostu nie chciałoby się nam co chwile wkładać i wykładać kart z księgi czarów) gry to wymiana kart możliwa jest tylko z kart nie uwzględnionych w księgach czarów - czyli ogólnie mało wyboru. W naszej grze deckbulding nie jest jeszcze za bardzo rozwinięty bo ciągle zmieniamy magów więc nawet nie ma kiedy coś zmienić.....jak nam się znudzi albo stwierdzimy że jednak już jest za bardzo schematycznie to wtedy coś będziemy zmieniać.

I takie pytanie retoryczne do osób które posiadają ostatni dodatek (znam chyba odpowiedź - {nie} - ale tak dla pewności)....czy do nowych magów jest jakaś lista podstawowa księgi czarów (czy są gotowe złożone księgi czarów dla tych magów)?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Mnie też się to zdarza może nawet częściej niż bym tego chciał :)
W nowym dodatku są zdefiniowane dwa spellbooki.
Edit: tak sobie właśnie pomyślałem że wydanie wersji deluxe pod koniec roku zawierającej karty ze wszystkich dodatków byłoby fajnym momentem na polską wersję MW...
Jak uczyć grać by ISA już mamy...
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Guys, mam pytanko odnosnie karty Barracks (spawnpoint Warlorda). Według tekstu z karty, jeżeli znajduje sie na niej 2 lub wiecej many można przyzwać 1 soldiera. Czy te 2 many to jest "dolny limit" do użycia Baraków i gracz musi pokryć reszte many z puli własnej many (tak jak choćby Lair Beastmastera), czy też 2 lub wiecej to calkowity koszt przyzywanego soldiera i nic nie trzeba przyzywac?

Jeżeli dobrze rozumiem to Temple of Asyra działa podobnie?
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Wars

Post autor: Bohr »

Hey,

Ja grałem (i wydaje mi się że tak jest prawidłowo) zawsze że dwa mana to jest minimum przy którym możesz przywołać żołnierza - resztę pokrywasz ze swojej many. Gdyby było odwrotnie to ta karta byłaby po prostu przegięciem......stawiasz dwie wierze łucznicze i co turę dochodzą ci 3 punkty mana....
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Archmage mode by BGG
http://boardgamegeek.com/filepage/93137 ... e-pdf-v1-1

trwają prace :) na BGG nad wariantem solo...

pytania i wątpliwości odnośnie zasad warto umieszczać w stosownym dziale :)
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Nie barzdo widzę zastosowanie tego Archmage moda, gdyby jakaś liga MW powstała, to możnaby się tym bawić.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

I tak MW znalazły się na 30 miejscu na bgg, bez masywnych ciśnień ale to naprawdę dobra wiadomość z nadzieją na dalszy rozwój tego zacnego tytułu - u nas też.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Na OCTGNie pojawiły się (a może ich po prostu wcześniej nie dostrzegałem) karty z talii Promo. Czy wie ktoś czy można je gdzieś dostać w Polsce?
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Wars

Post autor: Komimasa »

Ja mam podstawkę i gram wraz z kumplem tylko na niej. Ja złożyłem sobie dek na czarnoksiężnika on na czarodzieja i co i rusz coś się zmienia ale jedna podstawka spokojnie pozwala na dopieszczanie swojego deku.
Widziałem tez karty z dodatków na spotkaniu jak kolega przyniósł. Właściwie dodatek jest dla tych, co chcą zagrać nowymi postaciami albo zapaleńców, ale w żadnym wypadku nie zgodzę się, że jak nie mam tych kart z dodatku to moja postać jest wyraźnie słabsza, nonsens. Osobiście czekam na dodatek z nekromantą, bo tam będzie pewnie sporo kart opartych na mojej szkole a zawsze to jakaś dodatkowa różnorodność.
Bałem się właśnie, że w dodatkach będą uber karty i bez nich mój dek będzie słaby ale nic bardziej mylnego.
Można powiedzieć o kartach promo, ale ich przecież się nie używa na turniejach, więc co za różnica, czy ktoś je ma?
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Komimasa pisze: Można powiedzieć o kartach promo, ale ich przecież się nie używa na turniejach, więc co za różnica, czy ktoś je ma?
Promo zawiera parę ciekawych kart, których nie ma w dodatkach. Może na turniejach się ich nie używa, ale do rozgrywki z kumplem zawsze jakieś urozmaicenie i szerszy wachlarz kart do budowy decka.

Znalazłem w 3-trollach w Jeleniej Górze - ~50 zł za każdy z 3 promo packów. Widział ktoś spis kart które wchodzą w poszczególne packi? Kurcze promo pack a płatny :(
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Jeśli chodzi Ci o zestawy OP zawierające "nowe" karty to w zamyśle wydawcy są one pomocą do organizacji turniejów i zachecenia ludzi do grania w MW głównie przez sprzedawców/sklepy. Wszystkie te dodatkowe karty będą się pojawiać w późniejszych dodatkach.
Info jakie karty są w OP masz ze dwie strony wcześniej.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Na oficjalnej stronce Arcane Wonders i profilu Mage Wars na Facebooku pojawiła się informacja odnośnie pre-orderów nowego dodatku Druid vs Necro z bonusowymi kartami jesli zamowienie zlozone zostanie do 30/09. Pytalem w Rebelu ale nic nie wiedzieli o tych pre-orderach. Kojarzycie jakis sklep gdzie bedzie mozna dostac taki zestaw?
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Mage Wars

Post autor: Skywarden »

Dystrybutorem na Polskę jest ISA o ile mi wiadomo...
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Na ich stronce nie ma zadnych info na ten temat. Najwidoczniej pre-orderow na Polske nie przewidziano.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

ISA ma strone lekko słabującą
jest kontakt, zadzwoń do nich i podpytaj babki ze sklepu - one są naprawde miłe i dobrze poinformowane. Jeżeli jest taka możliwość beda o tym wiedziały :)

jak już naskorobałem to jeszcze:
następny dodatek po DvN będzie zawierał Palasa i poprawione karty świątyń
zapowiadają jeszcze Syrenę i Szamana
ehh a miał być Iluzjonista...
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

A mi się marzy mag-dwarf-warrior (mocniejsza wersja Warlorda), zeby nie trzeba było sie nim obawiac o własna skóre i móc wpaść w grupke wrogów ;)

Zadzwonię i popytam o Necro vs Druid. Jak nie bedzie, to może uda mi sie znalezc na stoisku Arcane Wonders na Essen jesli sie wybiorą.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

http://www.gameknight.org/MageWars/

Ciekawy deck builder do MW ze wszystkimi dodatkami jakie do tej pory wyszły.
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Mage Wars

Post autor: Skywarden »

Na stronie dotyczących klubów, konwentów itp... utworzyłem stronę dla zainteresowanych rozgrywkami Mage Wars w Poznaniu. Serdecznie zapraszam.

Dzisiaj (17.09) będę na planszówkowym spotkaniu w 9 wrotach na Strzeleckiej - oczywiście będę miał ze sobą MW z dodatkami oraz mapą na 4 graczy :)
Awatar użytkownika
Mag
Posty: 54
Rejestracja: 22 lis 2010, 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Mag »

Wczoraj zagrałem pierwszą partię w Mage Wars. Świetna gra, dodatkowy plus za delikatnie bitewniakowy klimat. Jednak mam pytanie o długość rozgrywki. Zaczęliśmy jeszcze jak było w miarę widno, a skończyliśmy już po ciszy nocnej ;) Czas upłynął bardzo szybko, oczywiście grę wydłużało wertowanie instrukcji i w poszukiwaniu wyjaśnień poszczególnych traitów, pewnie po kilku partiach rozgrywka przyśpieszy. Mimo wszystko chciałem się zapytać ile u Was średnio trwa jedna partia? ;)
"
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mage Wars

Post autor: JB »

Dwie godziny.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

pierwsze partie trwają bardzo długo - nie zna się jeszcze wszystkich kart, dużo się dzieje na planszy
a oprócz tego naprawdę często zagłada się do instrukcji
potem jest coraz szybciej ale i tak czasem można spędzić przy stole kilka godzin tylko ze już na kombinowaniu a nie wertowaniu księgi z czarami czy instrukcji.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Mage Wars

Post autor: Skywarden »

Będzie ktoś zainteresowany MW na dzisiejszym spotkaniu planszówkowym w Poznaniu? :D
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Wars

Post autor: Komimasa »

Hoho, trzeba szybko uporządkować sprawy prywatne i wrócić grać w takim raziexd
ODPOWIEDZ