Carcassonne Hunters and Gatherers ...dziwny ten kawałek...

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hagakure
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2007, 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Carcassonne Hunters and Gatherers ...dziwny ten kawałek...

Post autor: hagakure »

bardzo lubię tą grę i chyba tylko carcassonne misato jest lepsze od tej części. jest jednak jedna rzecz, która wydaje mi się mocnym niedopatrzeniem i chciałem zapytac was czy myślicie to samo. chodzi mi o kawałek z puli kafelków specjalnych, przedstawiajacy tygrysa i dolmen, który po dołączeniu neutralizuje wszystkich łowców przeciwników na danej łące i oddaje tam prowadzenie do końca rozgrywki. mówcie co chcecie ale w tej jednak dość sprawiedliwej jak na carcassonne rozgrywce ten tile potrafi spartolić całą zabawę, zwłaszcza jeśli ktos wyciągnie go stosunkowo póżno i zagarnie zbierane przez innych w pocie czoła zwierzaki, a podłączyc sie pod czyjąś łąke w tej części jest stosunkowo łatwo. co wy na to, bo mnie ten kawałek wydaje sie psuc cały zamysł rozgrywki, dając zdecydowania zbyt dużą przewagę...?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Z tego co pamiętam, ten kafelek możesz położyć na polu w ten sam sposób jak inne. Czyli jest puste pole stawiasz go i masz do końca na nim przewagę... a jeśli uda Ci się potem podłączyć do innego już zajętego pola to: plus dla Ciebie/przeciwnik zaspał*

* - niepotrzebne skreślić ;-)
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kmiernik »

Ten kafelek wprowadza mnóstwo ożywienia do gry w sensie zabawy. Może rzeczywiście jest bardzo mocny, ale ile jest z niego radości. Wszyscy na raz zaczynają kombinować jak odgrodzić swoje najlepsze łąki i przeszkodzić w zagarnięciu łowisk. Kupa emocji. Lubię go.

Z drugiej strony o swoje łąki też trzeba dbać już zawczasu. Nawet bez tego kafelka jak ktoś się podepnie do super łąki to jest się do tyłu - wprawdzie przez podział punktów - ale to też jest ważne.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

hm....
1. tak jak folko zauwazyl uzywasz zgodnie z podstawowymi zasadami --> w momencie kladzenia laka nie moze byc zajeta przez nikogo (nawet wlasnego), wiec trudno go wyciagnac pod koniec i liczyc ze sie podepniemy do super laki

2. stosik bonusow jest losowy --> mozesz wyciagnac, mozesz nie

3. z dodatkiem king&scout kamienny krag staje sie najmniejszym z zagrozen ;)

4. przez X rozegranych partii nie udalo mi sie uzyc tego klocka do zdobycia jakiejs miażdżącej przewagi... nie przekraczalo to 10pkt
ODPOWIEDZ