Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dragosani »

A ja nie :( Choć do Gliwic mam 10 km. Mam nadzieję, że jutro przyjdzie.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Hipke »

Niektore sklepy maja juz "na stanie", a niektore jeszcze ciagle jako "przedsprzedaz" :roll:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

Moniczka.s pisze:Rozumiem, że już nie można zakupić preorderów na stronie Portalu?
np. Planszweczka.pl ma jeszcze preorder w nizszej cenie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: YuZ »

Pixa pisze:
Moniczka.s pisze:Rozumiem, że już nie można zakupić preorderów na stronie Portalu?
np. Planszweczka.pl ma jeszcze preorder w nizszej cenie.
Ale tylko Portal dodawał dodatkowe karty bestii, a chyba o to Moniczce chodziło.

BTW instrukcja do Beagla wspomina możliwości ściągnięcia ze strony Portalu kart do notowania postępów w kampanii\wyników w kolejnych scenariuszach. Na portalu Portalu nie mogę ich znaleźć. Czy zostały już opublikowane?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

YuZ pisze:
Pixa pisze: np. Planszweczka.pl ma jeszcze preorder w nizszej cenie.
Ale tylko Portal dodawał dodatkowe karty bestii, a chyba o to Moniczce chodziło.

BTW instrukcja do Beagla wspomina możliwości ściągnięcia ze strony Portalu kart do notowania postępów w kampanii\wyników w kolejnych scenariuszach. Na portalu Portalu nie mogę ich znaleźć. Czy zostały już opublikowane?
W dodatku tez? Czy chodzilo moze jedynie o dodatkowe karty bestii w podstawce?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: jolietjake »

Do podstawki w preordzerze dorzucane były Karty Cech - których normalnie nie było. Dodatkowy mały wariant gry.
Do dodatku dorzucane były w preorderze nowe karty Bestii, które mogły być normalnie używane do gry z dodatkiem, jak i bez niego.
Joliet Jake na BGG
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Piotr Komorowski »

Czy preordery już do was dotarły? Ja czekam i nic ;( Jeśli dotarły, to pocztą, kurierem?
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Jan Madejski »

Do mnie dotarł wczoraj, kurierem UPS.
bobi21
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:09

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: bobi21 »

Ja tez cały czas czekam i nic chyba w długi weekend będę skazany na nudę :(
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

Do mnie również wczoraj kurierem UPS. Ale spokojnie, Tezeusza już wszyscy mieli a ja najpóźniej :D Co do samego dodatku to jest on zupełnie inną grą niż podstawka. W każdym scenariuszu dużo unikalnych akcji, komponentów, zasad. A już trzeci scenariusz z pływaniem statkiem jest totalnie różny od czegokolwiek w Robinsonie :D Ale to dobrze. Całe 5 scenariuszy tworzy bardzo spójną całość i serio da się tworzyć historię wyprawy HMS Beagle... Tyle po lekturze instrukcji.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: TTR_1983 »

bobi21 pisze:Ja tez cały czas czekam i nic chyba w długi weekend będę skazany na nudę :(
Serio w domu żadnych gier nie masz? Nie pasujesz tutaj :mrgreen:
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: NTomasz »

czy ktoś obeznany mógłby mi powiedzieć czym poza formatem pudełka i kosmetycznymi zmianami w wyglądzie żetonów różni się wydanie 1 od wydania 2 ?
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dragosani »

NTomasz pisze:czy ktoś obeznany mógłby mi powiedzieć czym poza formatem pudełka i kosmetycznymi zmianami w wyglądzie żetonów różni się wydanie 1 od wydania 2 ?
Czytaj stronę 59 forum.
Dziękuję.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: NTomasz »

dzięki, przeczytanie 65 stron w poszukiwaniu tego było dla mnie już zbyt dużym wyzwaniem, dzięki :)
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dragosani »

Komuś jeszcze gra nie przyszła? Choć z obliczeń na UPS wynika, że jeśli została wysłana w czwartek to w piątek powinna być? (Na REBEL-u w czwartek już można było zamówić). Ciekawe jest podejście PORTAL-u do klientów. Wydaje mi się, że ich podejście plasuje się między ZUS-em a Skarbówką.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Hipke »

Co najmniej ciekawe jest, że na Rebelu gra dłuuugo nie była w ogóle widoczna w przedsprzedaży, a dostępna jest już od kilku dni (chyba jako pierwszy sklep).
Na 3Trolle gra wisi w przedsprzedaży od co najmniej trzech tygodni, a termin wysyłki przesuwany był kilkukrotnie.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Karit »

Rebel chyba zajmuj sie dystrybucja gier Portalu, moze ma chody i pierwszy dostaje gry ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: bogas »

Hipke pisze:Co najmniej ciekawe jest, że na Rebelu gra dłuuugo nie była w ogóle widoczna w przedsprzedaży, a dostępna jest już od kilku dni (chyba jako pierwszy sklep).
Na 3Trolle gra wisi w przedsprzedaży od co najmniej trzech tygodni, a termin wysyłki przesuwany był kilkukrotnie.
Nie znam się, nie orientuję więc tym chętniej się wypowiem? A tekst dragosani o ZUS i skarbówce dowodzi, że nie miał z tymi instytucjami do czynienia.
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dragosani »

Nie chodzi o funkcjonowanie placówki, tylko o podejście do klientów. Bo np. NS Tactics to fani na info. czekają już blisko rok.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

NS Tactics została sprzedana i to już nie Portal odpowiada za rozwój tego produktu.
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dragosani »

To ja wiem. Ale ile czasu minęło zanim poinformowali o tym ludzi? Ile czasu opłynęło od planów wydania "żołnierza" do info., że sprzedają NST.
Nie przeczę pan Ignacy oraz pan Michał tworzą świetne gry. I poza małymi wpadkami które są do zniesienia (braki w 1 ed. robinsona, itp.) niestety polscy klienci przez firmę Portal są traktowani po macoszemu. Wszystkie nowości i info trafiają zawsze najpierw po angielsku, dopiero tak po 1 tyg. są po polsku, niektóre zaś są tylko po angielsku a po polsku to tylko obiecanka. Mam kilkoro znajomych, którzy lubią gry portalu, ale nie kupią ich w preorderze lub czekają na poprawioną edycje albo, że ktoś inny je zakupi i niestety jest tak tylko z ową firmą.

P.S.
Nie chcę nikogo obrażać czy krytykować. Po prosty płacąc ponad 100 zł za produkt, wymagam informacji co się z nim dzieje od firmy od której ten produkt zakupiłem. Kupując od firmy Rebel.pl do nich miałbym pretensje, za brak info na stronie czy brak powiadomień co się dzieje z moim zamówieniem, czy zostało wysłane, czy będzie wysłane czy po prostu zostałem oszukany.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

Myślę, że negocjacje sprzedaży całkiem dużego produktu jakim jest gra bitewna (artyści, rzeźbiarze, figurki, mechanika, tło) mogą trwać kilka miesięcy. Co mieli powiedzieć, "negocjujemy sprzedaż"? A potem "a nie, jednak nie" jakby negocjacje nie doszły do skutku?
dragosani pisze: Wszystkie nowości i info trafiają zawsze najpierw po angielsku, dopiero tak po 1 tyg. są po polsku, niektóre zaś są tylko po angielsku a po polsku to tylko obiecanka.
No, zwłaszcza ostatnio Tezeusz będący w PL 2tyg. przed Essen i Dziedzictwo będące w PL 4 tyg. przed Essen. A jaka gra jest dostępna tylko po angielsku? NS Hex 3.0? Bo w PL nie ma takiego parcia na wersję 3.0. Co do przedsprzedaży, ja kupiłem od nich w ten sposób 3 gry i na razie w żadnej nie było braków, niedoróbek, itp (no poza tekstami angielskimi w RC). Może miałem szczęście, bo wiem, że z Robinsonem były problemy. Ale teraz oni serio się bardziej starają dbać o właśnie jakość wydania gry.
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dragosani »

Peter128 pisze:Myślę, że negocjacje sprzedaży całkiem dużego produktu jakim jest gra bitewna (artyści, rzeźbiarze, figurki, mechanika, tło) mogą trwać kilka miesięcy. Co mieli powiedzieć, "negocjujemy sprzedaż"? A potem "a nie, jednak nie" jakby negocjacje nie doszły do skutku?
Mogli napisać cokolwiek a nie nabierać wody w usta i przez dłuższy czas olewać graczy/klientów.
Peter128 pisze:No, zwłaszcza ostatnio Tezeusz będący w PL 2tyg. przed Essen i Dziedzictwo będące w PL 4 tyg. przed Essen. A jaka gra jest dostępna tylko po angielsku? NS Hex 3.0? Bo w PL nie ma takiego parcia na wersję 3.0. Co do przedsprzedaży, ja kupiłem od nich w ten sposób 3 gry i na razie w żadnej nie było braków, niedoróbek, itp (no poza tekstami angielskimi w RC). Może miałem szczęście, bo wiem, że z Robinsonem były problemy. Ale teraz oni serio się bardziej starają dbać o właśnie jakość wydania gry.
Ok. Ale ja się nie pije do gier i ich jakości oraz braków tylko do podejścia. 12 powodów aby grać w NST. Było 5 lub 6.
Dodatkowe karty do RC do kupenia w sklepiku po tylko ang.
Filmik prezentujący dodatek do RC też jakoś po polsku nie wyszedł, choć obiecywali.
Z resztą różnica info na facebook'u/ stronie PORTAL'u także jest. (chodzi o pl. i ang.)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Hipke »

bogas pisze:
Hipke pisze:Co najmniej ciekawe jest, że na Rebelu gra dłuuugo nie była w ogóle widoczna w przedsprzedaży, a dostępna jest już od kilku dni (chyba jako pierwszy sklep).
Na 3Trolle gra wisi w przedsprzedaży od co najmniej trzech tygodni, a termin wysyłki przesuwany był kilkukrotnie.
Nie znam się, nie orientuję więc tym chętniej się wypowiem? A tekst dragosani o ZUS i skarbówce dowodzi, że nie miał z tymi instytucjami do czynienia.
Niby dlaczego mam swoje wątpliwości dusić w sobie? Po to chyba jest forum, by wyjaśniać wszelkie wątpliwości i dyskutować.
Daruj sobie tego typu komentarze.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

@dragosani
Masz zdecydowanie rację, jeśli chodzi o różnice na profilach FB i odnośnie filmików NST. Tu popieram!

Co do filmiku Beagle to też myślałem, że wyjdzie szybciej, ale sprzedaż dodatku dopiero się zaczyna (chociaż można było to wypuścić wcześniej). Karty do RC pewnie były drukowane tylko po angielsku, bo były pod kampanię Dice Tower chyba.
ODPOWIEDZ