ceny usług grafików

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Witam!
Jak kształtują się ceny usług grafików ?
Wiem że to pytanie zbyt ogólne -powiedzmy że interesowały by mnie grafiki kart, 40-60 sztuk.
Nie chodzi o konkretną kwotę, raczej rząd wielkości - z jakimi kosztami miałbym się liczyć.
Pozdrawiam!
Endi
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: kwiatosz »

Z tego co kojarzę to 50-100zł od karty, zależy co tam chcesz dokładnie. Oczywiście to widełki dolnego limitu, górnego chyba nie ma ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Dzięki :) sporo.....
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Curiosity »

A może zamiast zlecać robienie grafik od zera, poszperaj po serwisach oferujących darmowe sample, gify, grafiki?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Tak, kwestia backgroundów, tekstur itp jest do zdobycia praktycznie za darmo, jednak koncepcja karcianki którą kończę ( postapo - klimaty Fallout, The Road - Cormack Mcvarthy, Book of eli, etc ) wymaga określonego zobrazowania, jako że stawiam na klimat projektu :))
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: ceny usług grafików

Post autor: szon »

Minimalnie taniej bo 40pln za kartę mogę zaproponować grafika, który zrobił https://wspieram.to/399-1heart-przygodo ... grozy.html W linku kilka screenów
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Brylantino »

Endi pisze:Dzięki :) sporo.....
Biorąc pod uwagę, ile trzeba czasu poświęcić przy takiej jednej karcie, to wcale nie jest tak dużo.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Al_Dente »

Dodatkowo w kartach dochodzi rozdźwięk pomiędzy odbiorem gracza a pracą ilustratora. Jak na przykład ma do narysowania grę planszową bez kart, to jest do zrobienia plansza (1 ilustracja), instrukcja (kilka), jakieś może żetony postaci (też przeważnie kilka). I dla gracza te elementy też stanowią dużą część.

Kart jest wiele i gracz nie poświęca tak wiele uwagi jednej pojedynczej (przez co może się wydawać, że zrobienie talii to dużo mniej pracy niż opracowanie graficzne dla całej gry bez kart), a często jest tak, że jedna karta - 1 ilustracja i np w talii 100 kart może ich być np 50 lub więcej.
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Brylantino pisze:
Endi pisze:Dzięki :) sporo.....
Biorąc pod uwagę, ile trzeba czasu poświęcić przy takiej jednej karcie, to wcale nie jest tak dużo.
Tak, zgadzam się, doceniam ich pracę, mówię z perspektywy potencjalnego nabywcy :). Mnożąc kwotę RAZY ILEŚ, wychodzi bardzo konkretna kwota... :(
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Brylantino »

Endi pisze:
Brylantino pisze:
Endi pisze:Dzięki :) sporo.....
Biorąc pod uwagę, ile trzeba czasu poświęcić przy takiej jednej karcie, to wcale nie jest tak dużo.
Tak, zgadzam się, doceniam ich pracę, mówię z perspektywy potencjalnego nabywcy :). Mnożąc kwotę RAZY ILEŚ, wychodzi bardzo konkretna kwota... :(
Wychodzi tyle, ile to powinno kosztować. Projektanci i tak się w to nie bawią, bo wydawnictwa mają swoich grafików i korzystają z ich usług. Chyba że tworzysz grę, która będzie tylko dla twojego użytku, a chcesz aby prezentowała się "profesjonalnie".
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Jan Madejski »

Czasami lepiej jest zakupić/zamówić mniej ilustracji, ale większych/bardziej szczegółowych - wtedy można jednym rysunkiem, inaczej kadrowanym, zilustrować kilka kart (przykładowo: zbliżenie na miecz = jedna karta, zbliżenie na tarczę = druga, cała scenka oddalona = trzecia karta itd.)
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Jakieś 10 - 12 lat temu zagrywałem się w Doom Troopera - pamięta ktoś ? :D
Tam grafiki rozwiązano inaczej - autor tworzył pełnowymiarową "scenę" z dużą ilością postaci, sprzętu, terenu itp, następnie twórcy gry wycinali małe fragmenty obrazu wstawiając je w karty - a to jakaś broń, a to pancerz, a to cios w twarz :) itp. W ten sposób jeden "obraz" wykorzystywano do wieli kart.
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Jan Madejski pisze:Czasami lepiej jest zakupić/zamówić mniej ilustracji, ale większych/bardziej szczegółowych - wtedy można jednym rysunkiem, inaczej kadrowanym, zilustrować kilka kart (przykładowo: zbliżenie na miecz = jedna karta, zbliżenie na tarczę = druga, cała scenka oddalona = trzecia karta itd.)
no właśnie - nasze posty się minęły :)))
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Jan Madejski »

Endi pisze:no właśnie - nasze posty się minęły :)))
Akurat też o Doom Trooperze myślałem pisząc :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli to ma być gra fantasty to najtaniej wyjdzie pojechać na konwent larpowy i cykać fotki, a później przerobić je na "ilustracje" automatem gimpowym ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: BartP »

I w obu opisanych powyżej wypadkach będzie kicha a nie grafika :D.
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Jak pisałem, będzie to typowe Postapo, ale wiem że Larpy w tym temacie również się odbywają.
Ciekaw jestem czy uczestnicy chętnie pozowali by do zdjęć :wink: - a poza tym może pojawić się kwestia praw autorskich... etc. Choć stylizowanie realnych fotek na rozmyte - niby "grafiki" to temat często używany.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: kwiatosz »

Są też specjalne spotkania poświęcone tylko strojom i zdjęciom, sprawdź chociażby Lost Days na fb. Pewnie jest też coś takiego w konwencji post-apo, jest szansa, że dałoby się dogadać z takim wydarzeniem na wykorzystanie fotek z mniejszym nakładem niż na ilustracje :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Curiosity »

No to zdradź nam jeszcze, czy robisz coś do szuflady, czy może prototyp dla wydawcy? Jak to drugie, to nie martw się o grafikę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Co do istoty mojego projektu - jest to przygodowa karcianka z elem. ekonomii -surowce wydobywane w miastach, zlecenia wykonywane poza miastem które przynoszą zyski a także punkty zwycięstwa które stanowią jeden z elementów warunkujących zwycięstwo, plansza - to... karty ułożony w dość specyficzny sposób po których poruszają się gracze
Pojedynki w oparciu o specjalne karty przykładane do siebie, negatywna interakcja - gracze mają do wyboru albo korzyść dla siebie w postaci profitów - surowce, albo "cios" w przeciwnika który opóźni jego grę, oraz kilka innych elemetów. Gra jest w fazie testów i gdy uznam że jest gotowa, na pewno ją przedstawię wraz z mechaniką, wsłuchując się pilnie w Wasze uwagi.
Staram się o ty by gra nie skończyła w szufladzie, moje pytania dot. kosztów grafik biorą się stąd iż w przypadku porażki z wydawcami - jako że głęboko wierzę w sens tego co robię ( czy któryś z autorów ma inaczej :) ?? ) spróbuję wydać grę własnym sumptem, ew. biorę pod uwagę partycypację kosztów ( a w ogóle robił już tak ktoś ? )
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: ceny usług grafików

Post autor: Al_Dente »

A wszelkiego rodzaju kickstartery nie wchodzą w gre? Zrzuca to ryzyko finansowe na nabywców i wspierających w przedsprzedaży i pozwala samodzielnie wydać grę.
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

No tak, tej opcji nie wziąłem pod uwagę
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Widzę na polskim kickstarterze - "wspieram to" tylko jedną grę, raczej że nie jest to zbyt popularny środek zdobywania funduszy na wydanie planszówek..
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Re: ceny usług grafików

Post autor: szaleniec »

Endi pisze:Widzę na polskim kickstarterze - "wspieram to" tylko jedną grę, raczej że nie jest to zbyt popularny środek zdobywania funduszy na wydanie planszówek..
Oj kolego to chyba nie śledziłeś co ostatnio działo się z grą Piwne Imperium;) Najlepiej sam zobacz:
https://wspieram.to/528-piwne-imperium- ... szowa.html - zobacz jaki sukces :D
Osobiście rozmawiałem z chłopakami na Gartislavii i mówili mi, że dobrze im się współpracuje z ekipą wspieram.to i że portal wspieram.to chciał by wejść w planszówki bo widzą w tym potencjał ;) Myślę, że jeśli gra byłaby dobra i zrobi się dobrą reklamę to można by coś kasy wyciągnąć:) No ale pewno dużo jest tego Ale;)

Chciałbym zapytać w tym temacie czy znacie może jakieś darmowe stronki z grafikami. Potrzebował bym do mojego małego projektu;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ceny usług grafików

Post autor: Endi »

Trzymam się jednak stwierdzenia że jak na razie najczęściej realizacja projektu = umowa z wydawcą, choć faktycznie fundusze na piwną grę zaskakująco duże :) Nie mam pojęcia o procesach związanych z marketingiem przed wydaniem gry tym sposobem, ale chyba okupione jest to masą spotkań, prezentacji itp. Zazdroszę im wolnego czasu :)
ODPOWIEDZ