Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

jax pisze:Nie wiem czy o to zdjęcie chodziło. Nie widzę na nim krzywych rewersów czy awersów.
Rewersy w prawym dolnym rogu zdjęcia są minimalnie niewyśrodkowane, ale to jest tak minimalne, że wg mnie w ogóle nie warte tego żeby o tym wspominać. Z mojego punktu widzenia, to jest czepianie się.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Neuroshima Hex

Post autor: to tylko ja »

Baartoszz pisze:
jax pisze:Nie wiem czy o to zdjęcie chodziło. Nie widzę na nim krzywych rewersów czy awersów.
Rewersy w prawym dolnym rogu zdjęcia są minimalnie niewyśrodkowane, ale to jest tak minimalne, że wg mnie w ogóle nie warte tego żeby o tym wspominać. Z mojego punktu widzenia, to jest czepianie się.
Minimalne przesunięcie jest na awersach (sztab) -> http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/wp- ... .15.06.jpg. Nie ma obwódek czarnych na żetonach, więc nie rzuca się to tak bardzo w oczy jak w poprzednich edycjach. Ale rewersy są ewidentnie przesunięte.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Dawać towar do sklepów! :)
Coś się w bólach rodzi ta wersja 3.0.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Neuroshima Hex

Post autor: to tylko ja »

RUNner pisze:Dawać towar do sklepów! :)
Coś się w bólach rodzi ta wersja 3.0.
Ruszyła przedsprzedaż http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz- ... y-hex-3-0/
IMO drogo.
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: miszcz »

Czy Talia Hexogłówek znajduje się w tym pudełku?
Czy trzeba raczej szukać wydania amerykańskiego?
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Neuroshima Hex

Post autor: to tylko ja »

miszcz pisze:Czy Talia Hexogłówek znajduje się w tym pudełku?
Czy trzeba raczej szukać wydania amerykańskiego?
Jest. Wydanie amerykańskie jest tylko bogatsze o armie DDM.
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Neuroshima Hex

Post autor: budzo »

Jak to jest z armiami? Co jest w tym zestawie za 135zł ? Tylko armie z podstawki ?
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Pamiętajcie, że to tylko sugerowana cena detaliczna. Dziedzictwo miało taką samą, a w sklepach chodziło zdaje się po 99zł.
Do tego żetony są chyba wyższej jakości, mamy reference cardy na tekturce (jeśli się nie mylę), liczniki wytrzymalosci i talię kart z hexogłówkami. Wydaje mi się, że cena nie jest aż taka zła. To wcześniejszą ceną byliśmy rozpieszczeni :wink:
Joliet Jake na BGG
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Neuroshima Hex

Post autor: bamboklat »

DDM tylko w "sklepiku" [*]
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Furia »

Też mi się wydaje, że cena pre-orderowa w sklepach wyniesie około 100. Czyli całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Neuroshima Hex

Post autor: to tylko ja »

budzo pisze:Jak to jest z armiami? Co jest w tym zestawie za 135zł ? Tylko armie z podstawki ?
Tak, tylko podstawowe armie, w końcu to podstawka. Plus talia 55ciu hexogłówek, gruba karta dla każdej z armii (imo zbędna). Podstawkę zamówi się pewnie gdzieś indziej, ale DDM to fajna armia, także tylko sklepik Portalu wchodzi w grę. A to już będzie wydatek 37 zł (25 armia, 12 przesyłka).
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

100 zł to nie tak źle biorąc pod uwagę ładniejsze/lepsze wykonanie, grubsze żetony, ciekawszą planszę(mam nadzieję nieodginającą się ;) + hexogłówki, karty frakcji i plastikową wypraskę. Cena jest ok.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: killy9999 »

Cena uczciwa.

Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa, to czy DDM będzie - zgodnie z zapowiedziami Portalu - dostępny w dwóch wersjach (2.5, 3.0)?

A, po spojrzeniu na zdjęcie mam wrażenie że oznaczenie Pancerza nie jest zbyt dobrze widoczne.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Neuroshima Hex

Post autor: to tylko ja »

killy9999 pisze:Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa, to czy DDM będzie - zgodnie z zapowiedziami Portalu - dostępny w dwóch wersjach (2.5, 3.0)?
Dobre pytanie, jednak ja obstawiam, że DDM będzie tylko w wersjach 3.0, a zapowiedź Portalu o produkcji żetonów w dwóch wersjach dotyczyło armypacków sprzedawanych oddzielnie.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

Z czego co pamiętam w wersji 2,5 i 3.0 są dodatki wydawane w 2014 i 2015 ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: kwiatosz »

A czy te hexogłówki będzie się dało kupić oddzielnie? Na drugą edycję się nie przesiadłem to i na trzecią raczej nie zamierzam, ale hexogłówki to bym porozwiązywał :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Neuroshima Hex

Post autor: to tylko ja »

kwiatosz pisze:A czy te hexogłówki będzie się dało kupić oddzielnie? Na drugą edycję się nie przesiadłem to i na trzecią raczej nie zamierzam, ale hexogłówki to bym porozwiązywał :)
NIc na ten temat nie wiadomo, ale dobre pytanie. Jeśli nie będzie ich w normalnej sprzedaży to jakaś dobra dusza (np. ja ;) ) zeskanuje i wrzuci... Ale ciii ;)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

to tylko ja pisze: gruba karta dla każdej z armii (imo zbędna).
A wg mnie nie jest zbedna i uwazam, ze bardzo fajnie, ze ja dorzucaja. W poprzedniej polskiej edycji mi jej brakowalo i juz mialem sobie drukowac te z amerykanskich wydan. Nie wiem, ja nie grywam w Hexa az tak czesto, zeby zapamietac dokladny rozklad i ilosc danych jednostek i modulow w kazdej z 10 armii, a uwazam, ze jest to bardzo wazna informacja.
killy9999 pisze: Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa, to czy DDM będzie - zgodnie z zapowiedziami Portalu - dostępny w dwóch wersjach (2.5, 3.0)?
Wg odpowiedzi Portalu na fb - nie.
W koncu DDM nie jest normalnym dodatkiem tylko bonusem o niskim nakladzie. Nie jest chyba armia oficjalnie dopuszczana do turniejow.
bamboklat pisze:DDM tylko w "sklepiku" [*]
j.w.
To nie normalny dodatek, tylko bajer dla najwiekszych fanow Hexa, limitowany naklad - co wiec w tym dziwnego, ze nie ma normalnej dystrybucji?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: killy9999 »

jolietjake pisze:co wiec w tym dziwnego, ze nie ma normalnej dystrybucji?
Widocznie zinterpretowałem tą wypowiedź Portalu:
Portal pisze:Dodatki do gry opublikowane w latach 2014 oraz 2015 będą publikowane w dwóch wersjach
zbyt dosłownie - w końcu DDM będzie opublikowany w 2013, a nie 2014 czy 2015 :roll:

Nie interesuje mnie czy armia jest dopuszczona do turniejów czy nie. A stwierdzenie że "W koncu DDM nie jest normalnym dodatkiem tylko bonusem o niskim nakladzie." brzmi trochę jak kruczek prawny. Ja patrzę na to tak, że wypuszczają armię do wersji 3.0, a do 2.5 nie. Dla mnie to trochę bezsensowna decyzja - wersji 3.0 nie kupię bo mi nie będzie pasować do reszty gry i zostanę przy DDM domowej roboty. Gdyby wyszła wersja 2.5 to bym kupił, a tak nie kupię - tracę i ja i Portal.

A karty pomocy to fajny patent jak się uczy początkujących.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Kolejarz »

Po prostu jest błąd w komunikacji, to oczywiście nie wina wydawnictwa - trzeba być bardzo przewidującym i cierpliwym, żeby przekazywać informacje w całkowicie przejrzysty i nie prowokujący pytań sposób.
Na początku była informacja, że DDM będzie dostępny tylko dla "największych fanów", można było się domyślić, że chodzi o przedsprzedaż. Potem to do pewnego stopnia zdementowano - armia miała być dostępna także dla pozostałych chętnych. Dość niedawno Portal ujawnił dość szczegółowe plany na temat Hexa 3.0, które okazały się dużo korzystniejsze dla "starych fanów", niż w niektórych przypuszczeniach. Na dodatek w artykule Michała Oracza można przeczytać, że nowy Hex nie jest adresowany do posiadaczy poprzednich edycji. Zainteresowani to wszystko pamiętają i nie ma się co dziwić, że ktoś jest zaskoczony, albo pyta o potwierdzenie.
Portal się najwyraźniej stara, ale po dobrych wiadomościach mogą przyjść te złe (dla niektórych). Ja wolałbym DDM w wersji 2.5 tak samo jak wolałbym, żeby do lubianej gry nie było kolejnych limitowanych dodatków. Dostęp w sklepiku wydawnictwa sprawia, że nie trzeba kupować całej nowej edycji, ale nadal dla kogoś może nie wystarczyć i w rzeczywistości małe znaczenie ma to, jak "dużym" fanem będzie taka osoba. Rozumiem jednak stanowisko wydawnictwa - to ma być właśnie taki dodatek do przedsprzedaży, a nie zwykły armypack. Trudno, ja pewnie sobie odpuszczę, bo w sieci są pliki do wydruku wersji 2.5, ale jakby to było jaśniej przedstawione, to nie byłoby pytań w jakich wersjach co będzie wydane.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: xel4 »

Portal udostępnił instrukcje do NS:HEX 3.0 http://portalgames.pl/pl/instrukcja-do- ... y-hex-3-0/
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Furia »

I jest w 3T. Cena pre-orderowa mniej niż 100zł.

http://3trolle.pl/2531-Neuroshima-HEX-3.0.html
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Neuroshima Hex

Post autor: budzo »

co jak co ale miałem nadzieję na lekki rebalans armii Borgo... niestety.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Znów się zaczyna :D
No niestety, nie ma lekko, musisz się poprostu nauczyć grać innymi armiami, nikt Ci nie pójdzie na skróty :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

Borgo wcale nie jest najsilniejsze. Po prostu jednymi gra się łatwiej, a innymi trzeba więcej kombinować. Ja mam za sobą mnóstwo rozgrywek i moim zdaniem armie są dobrze zbalansowane. Na każdą armię trzeba znaleźć odpowiednią taktykę. Oczywiście dobór żetonów może nam popsuć plany, ale można grać dobierając 6 żetonów (tak jak jest to przedstawione w instrukcji do 3.0)
ODPOWIEDZ