(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
krzypi
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:15

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: krzypi »

stalker pisze:
krzypi pisze:Przyniosę ze sobą maksymalnie uproszczoną wersję literowego miksera w pudełku od Granny (idealnie pasuje :wink: ) z całkiem nową (i obiecuję, że już ostatnią) wersją gry słownej pt. ŻABA. Wy (kto?) możecie jeszcze raz ścierpieć składanie liter, bo to ja i tak będę musiał "zjeść tę żabę", nawet zepsutą. :)
Nie obiecuj gruszek na wierzbie, że ostatnia ;) Ostatnia będzie jak już ją ktoś wyda :D
Już się rumienię :oops: razem z żabą - panną na wydanie (po przemianie), albo na pożarcie.

(swoją drogą, stalker, nieżle grzebiesz w tych wykopaliskach - a propos Twojego linku)
najata pisze:Żab jeszcze nie jadłam, chętnie spróbuję, jeśli nie wykumka z Monsoona za wcześnie ;)
Może się na potem uda
zostawić ze dwa uda.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Ja w zeszłą środę miałem tyle na głowie, że dopiero o 16 przypomniało mi się, że to "ten" dzień, po czym dalej wróciłem do pracy :D
Jutro postaram się być. Wychodzi na to, że jako opiekacz póki co.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Claudel
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2013, 00:49
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Claudel »

Ja przyjdę jako tester i przyprowadzę 1-2 testerów (ogarniętych), a także przyniosę "Ucieczkę z Więzienia" po ponad miesiącu w nowej odsłonie (gra na podstawie serialu z National Geographic). Mam już nawet zwiastun do gry - http://www.natgeotv.com/pl/ucieczka-z-w ... o/zwiastun :D Może ktoś wie jak go ściągnąć na komputer? Przydałby się "na otwarcie", gdybym miał grę pokazać wydawnictwu.
Pzdr
Ostatnio zmieniony 03 gru 2013, 19:58 przez Claudel, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Będę z moim sucharem delikatesowym dla dzieci ze stałymi zębami :wink:
(aż wziąłem dziś urlop, żeby za pomocą kredek dodać trochę klimatu :) )
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Claudel pisze:Ja przyjdę jako tester i przyprowadzę 1-2 testerów (ogarniętych), a także przyniosę "Ucieczkę z Więzienia" po ponad miesiącu w nowej odsłonie (gra na podstawie serialu z National Geographic). Mam już nawet zwiastun do gry - http://www.natgeotv.com/pl/ucieczka-z-w ... o/zwiastun :D Może ktoś wie jak go ściągnąć na komputer? Przydałby się "na otwarcie", gdybym miał grę pokazać wydawnictwu.
Pzdr
1. Poniekąd już przychodząc i pokazując grę w Monsoonie bywa, że pokazujesz ją wydawnictwom, tudzież ich mniej lub bardziej tajnym współpracownikom 8)
2. Nie wiedziałem Twojej gry ale po trailerze oceniając... Grałeś w Alcatraz: The Scape Goat Kuźni Gier? Jeśli tak, to jakie są różnice? :)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Claudel
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2013, 00:49
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Claudel »

W serialu na NatGeo są 2 etapy ucieczki - ucieczka z zakładu karnego i o tym jest Alcatraz, a potem (czego już nie było widać na zwiastunie, bo by widz od razu wiedział, że więźniom się udało) ucieczka przed organami ścigania poza murami i o tym jest moja gra. Zatem jest to gra bardziej z kategorii Scotlandyard/Letters form Whitechapel/Drakula, a zasadniczą różnicą w stosunku do nich jest konfrontacja 1 gracza ścigającego (mającego do dyspozycji radiowozy, helikopter, psy tropiące, policję konną i patrole piesze + karty) przeciwko 1-4 graczom uciekającym, starającym się wypełnić po 7 misji i opuścić miasto. Oni również mają do dyspozycji karty (12-35), dzięki którym mogą sobie wzajemnie pomagać lub przeszkadzać oraz wychodzić cało z obławy. Dodajmy do tego 2 Samsungi Galaxy S z aplikacją ucieczki i opcjonalne bonusowe cele wspólne. To o tym mniej więcej jest moja gra:)
Panrac
Posty: 25
Rejestracja: 21 gru 2011, 07:42
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Panrac »

Widzę, że zapowiada się liczna ekipa. My jutro najprawdopodobniej będziemy. Przyniesiemy Openspace, to może się okaże, jak to jest z tym Dilbertem.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Mnie najprawdopodobniej jednak nie będzie z przyczyn niezależnych. Trudno, ostrzyłem sobie ząbki na tosta, ale obejdę się smakiem… ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja sie zapisałem na karolowego suchara. Będę miał nowa wersje Aliena. Będę około 18
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Ja niestety odpadam też dzisiaj, ale powoli powoli kończe w końcu coś większego więc kto wie co będę miał za tydzien :-)
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Abiger »

Filippos pisze:Ja sie zapisałem na karolowego suchara. Będę miał nowa wersje Aliena. Będę około 18
Witam. Po długiej przerwie w wizytach na Politechnice chciałbym się dzisiaj pojawić i byc może spotkac jakies znajome twarze :) Filip, są jeszcze miejsca przy projekcie Twoim lub Karola?
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 16:30 przez Abiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Ja zostałem zaatakowany przez pracę ale ponieważ dobrze mi idzie i się wciągnąłem, i są w końcu efekty to raczej odpuszczam dziś.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Ja będę koło 18.00 - 18.15 ze swoją stacją. 2-3 wolne miejsca. Chętnie też przetestuję coś nowego!
Do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Kolejne testy za mną, dzięki za udział Bartkowi i Piotrkowi. :)

Zagrałem też w Symbolico Bartka, bardzo mi się podobało.

Pozdrawiam.
deaddrone
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:10

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: deaddrone »

Stacja z początku wydawała się chaosem :D Na szczęście można się w tym odnaleźć i po paru turach w głowie pojawiają się plany w co warto inwestować. Podoba mi się system oferty akcji dla przeciwników. Dla mnie bomba. Choć gra potrzebuje testów i sprawdzenia balansu, znalezienia dziur itd to jestem ciekaw jak się rozwinie. Jestem chętny do jej "psucia" :)

Dziękuję za testowanie Simbolo. Pingus podałeś ciekawą propozycję z bilansem kart pod koniec tury. Choć w takim wypadku nie wiem czy ktoś będzie zagrywał karty "białe" aby nie odejmować sobie kart z ręki (w tej chwili można zamienić symbol i podrzucić białą kartę przeciwnikowi). Pomyślę nad tym :)

pozdrawiam
dobrej nocy
Awatar użytkownika
krzypi
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:15

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: krzypi »

Wielkie dzięki za test żaby. Rację miał stalker, że to nie będzie ostatnia wersja literowego miksera :( . Mikser ma potencjał, który cały czas wykorzystuję poniżej przyzwoitego minimum; to forma, ktorej ciągle brakuje treści (a przecież to gra słowna). Odnosze wrażenie, po ostatnim spotkaniu, że wielki skok żaby został wykonany,... jeszcze tylko ten mały krok człowieka. :? Dlatego na razie odpuszcze - nie za bardzo idzie mi w roli dizajnera, a co dopiero testera.
Krzysiek
Panrac
Posty: 25
Rejestracja: 21 gru 2011, 07:42
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Panrac »

Krzysiek, chyba jesteś dla siebie zbyt surowy. Moim zdaniem i jako designer i jako tester dobrze się sprawdzasz, przy tej okazji dzięki za test Openspace'a.

Zastanawiam się, że może Żabe mógłbyś potraktować bardziej jako zabawkę/łamigłówkę niż grę i kwestię tego, jak dalej się w to bawić trochę zrzucić na użytkowników. Oczywiście masz na początek jakieś sugestie zabaw, od takich gier, jak testowaliśmy wczoraj aż po tak banalne, jak szukanie słów w pojedynkę, które też znajdą swoich amatorów(szczególnie jesli udałoby się połączyć to ze zmywalnym flamastrem). Wtedy właściwie miałbyś gotowy produkt. Niestety ja się na tym zupełnie nie znam, więc nie wiem na ile jest to realistyczny pomysł, ale może Cię natchnie.
Awatar użytkownika
krzypi
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:15

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: krzypi »

Dzięki Panrac za otuchę, ale chyba brak mi wewnętrznego balansu i konsekwencji.
Z tymi markerami suchościeralnymi to dobry pomysł i kilka razy już go słyszałem, ale problem w tym, że ja od przeszło 20 lat zawodowo zajmuję się magnetyczno-suchościeralnymi tablicami i pomocami szkolnymi i tak bardzo :!: chciałem zrobić coś innego.
Wariantów rozgrywek jest już kilka, nawet był pomysł, żeby samym literowym mikserem "zamieszać", bez instrukcji lub z instrukcją "stwórz swoją grę", ale zaraz został skrytykowany przez bardziej doświadczonych. Myślę, że słusznie, bo to rodzaj ucieczki od problemu.
Wrzucenie gry do szuflady jest wszak metodą... i nie jest ucieczką :) .
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Czasem trzeba po prostu poczekać na jakąś inspirację lub skojarzenie.

Gry bez instrukcji albo z -dziesiąt wariantów — spotkałem chyba kilka takich pomysłów, ale wydają mi się one nietrafione. Kiedyś, owszem, jakieś lata osiemdziesiąte … coś takiego, np. http://boardgamegeek.com/boardgame/2229/spiel
Gra przyciągająca wzrok, mnóstwo kostek, bardzo dużo wariantów, ale jakoś nie zanotowałem niezwykłej popularności.

Mnie się wydaje, że jeśli sprzedaje się grę bez zasad, a klient oczekuje, że rozpakuje grę i będzie w nią grać — to się bardzo rozczaruje.
Znowuż mikser nie wydaje mi się łamigłówką — bo można z nim zrobić więcej, inaczej. Widziałem, jak grano, wzbudzało to emocje, więc coś w tym jest. Ja bym się nie zniechęcał.

Napiszcie jakie gry były i frekwencja :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Frekwencja - 18 osób, graliśmy na 4 stolikach, naliczyłem przynajmniej 8 gier: Aliena, Dolinę Smutku, Żabę, Openspace, Proroków, Simbolo, Ucieczkę z Więzienia i Stację.

Dlaczego przy Dolinie upierałem się na usunięcie zasady zablokowanych domków:
Spoiler:
Awatar użytkownika
krzypi
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:15

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: krzypi »

stalker pisze: Czasem trzeba po prostu poczekać na jakąś inspirację lub skojarzenie.
Właśnie!
stalker pisze:Napiszcie jakie gry były i frekwencja
Ja grałem (oprócz żaby) w Openspace , ale tylko raz bo po tym jak strzeliłem Janowi w oku i sobie w piętę, dałem nogę.
Ale gra podobała mi się i widzę dużą analogię między pracą w korpo i na własny rachunek (mimo braku szefa i donosicieli, można się (albo sobie) wypalić).
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Co to Dolina? A Stacja? :shock:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

stalker pisze:Co to Dolina? A Stacja? :shock:
W dolinę grałeś z nami, to gra Karola, która zaczęła jako gra ekonomiczna, a teraz uległa uproszczeniu. Nie mam pojęcia czemu dolina smutku, jak w tej grze są cukierki. :)

Stacja to taki mój twór, następnym razem chętnie pokażę. :)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,

Wpierw udało się wprowadzić wariant 4 osobowy do 3 osobowej gry kosmicznej, a następnie wariant 6 osobowy do 5 osobowego kieszeniowego królestwa :)

Alieny:
Spoiler:
Dolina:
Spoiler:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Poszukuję na jutrzejsze spotkanie 3-5 tosterów do balu :)

ps. 4500 Post w tym wątku :)

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ