Freedom: The Underground Railroad

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Freedom: The Underground Railroad

Post autor: ananas »

Marnaudo poleca tę grę. Przyglądam się jej od jakiegoś czasu, kooperacja, solówka też, na pewno ciekawy temat. Przed chwilą "wepchnął" się przed kamerkę (BGG na Essen) pan Uwe Eickert i jeżeli dobrze zrozumiałem, wspomniał o tym, że będzie ona prezentowana w amerykańskich szkołach.

http://boardgamegeek.com/video/34044/fr ... deo-review
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: ananas »

GameNight! Episode 29 - Freedom: The Underground Railroad

http://www.youtube.com/watch?v=lIQHfSue ... Oi-q7HIVFM
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: Vandal »

Jest też na YT recka pozytywna na Shut Up and Play! oraz Dice Tower.
Wygląda fajnie jak patrzyłem na mechanikę, do tego tematyka historyczna, ale kooperacja mnie zniechęca.
Wariant konfliktowy plantatorzy z południa vs abolicjoniści pewnie szybko w fazie projektowania odpadł. :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: Hiu »

W sumie to ciekawe. Skoro temat Tomorrow sie przyjal - i gra wyszla - to tutaj wersja konfliktowa moglaby miec calkiem niezly (szeptany) PR - chocby z racji samego tematu i wlasnie konfliktowosci.

Wariant konfliktowy bylby zapewne (mechanicznie) podobny - z tym, ze wtedy bylaby szansa na 2 graczy :) a tak - coop.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: vinnichi »

Czy może ktoś podjął się tłumaczenia, jakaś dobra dusza? Gra wygląda naprawdę fajnie ale nadal nisko w rankingu BGG, czyżby Amerykanom temat nie podpasował?;)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: palladinus »

Reaktywuję temat, a jak widzę, gra nie zdobyła u nas zbyt dużego rozgłosu. Zapraszam do przeczytania recenzji na naszym blogu Ciekawe Gry:

Zagrałem w „Freedom: The Underground Railroad”
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: Hiu »

jestem pod ogromnym wrazeniem opisu... przyznam szczerze, ze zadna gra mnie tak nie rozczarowala jak tak. Okazala sie nudna, schematyczna i dramatycznie nijaka. Dalem jej druga szanse i trzecia i sie nie obronila. Pozbylem sie bez zalu (zeby nie powiedziec, ze kamien z serca).
Tematyka jej nie ratuje zupelnie. Byla na pewno dobra dzwignia marketingowa - jednak to nie o to tu chodzi. Sama rozgrywka jest zwyczajnie nedzna.
Zadko kiedy wylewam taki kubel z pomyjami na gre ale tutaj moje rozczarowanie siegleno zenitu.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: palladinus »

Hiu pisze:jestem pod ogromnym wrazeniem opisu... przyznam szczerze, ze zadna gra mnie tak nie rozczarowala jak tak. Okazala sie nudna, schematyczna i dramatycznie nijaka. Dalem jej druga szanse i trzecia i sie nie obronila. Pozbylem sie bez zalu (zeby nie powiedziec, ze kamien z serca).
Tematyka jej nie ratuje zupelnie. Byla na pewno dobra dzwignia marketingowa - jednak to nie o to tu chodzi. Sama rozgrywka jest zwyczajnie nedzna.
Zadko kiedy wylewam taki kubel z pomyjami na gre ale tutaj moje rozczarowanie siegleno zenitu.
Jestem bez złudzeń, że gra wielu się nie spodoba, bo jak pisałem, jest to łamigłówka jedno- lub wieloosobowa. Jest to pewnie kwestia nastawienia, bo rozgrywka to dość ciężka optymalizacja i w moim odczuciu całość przypomina nieco Pandemika. Nie wiem czego dokładnie się spodziewałeś, ale ja otrzymałem to, na co się nastawiłem.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Freedom: The Underground Railroad

Post autor: pegzi »

Zapraszamy do naszej recenzji gry Freedom

http://dicelandblog.pl/recenzja-53-free ... -railroad/
ODPOWIEDZ