[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

JediPrzemo pisze:A dużo zmian wprowadzają?
Z jednej strony dużo więcej zasad, z drugiej, to przecież mechanika ta sama. Tylko więcej zabawy.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jolietjake »

Na przyszłotygodniowe spotkanie 30.01 się coś większego może szykuje i są jeszcze miejsca? :wink: Jeśli nie to chętnie też zagrałbym w RftG, Smallworlda, jakiegoś nowego Ticketa, Cytadele, 7 Cudów Świata, CV lub Innowacje... - jakby ktoś akurat miał ochotę na którąś/któreś z wymienionych gier to możemy się umówić :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: Rocy7 »

Niestety, ale cos waznego mi wypadlo i nie bede mogl przybyc na tyle czasu, by rozegrac cala partie Wojny o Pierscien. Moze pojawie sie na pol godziny, by popatrzec jak idzie gra na wiecej osob, lecz sam niestety nie bede mogl uczestniczyc.

Wojna o Pierscien
1) djedigamer
2) wlodzo007
3) Bartek

Wlodzio007 i Bartek potwierdzili obecnosc.
Borro
Posty: 111
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:26

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Borro »

Niestety, ja i Adrian wypisujemy się jednak z Gry o Tron.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

To w 3 osoby GoT nie ma chyba większego sensu... Ewentualnie jakby Chmurnik przyniósł Robinsona to ktoś by się skusił?
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Raajon, Robert, Pisful - najmocniej przepraszam ale wlasnie sie dowiedzialem ze nie moge dzis pojawic sie w BUW. Nie dam rady podrzucic tez samego Senji, przepraszam ze daje znac tak pôźno. Mamnadzieje ze cos na ten wieczor znajdziecie.

Sorry jeszcze raz :(
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

JediPrzemo pisze:Ewentualnie jakby Chmurnik przyniósł Robinsona to ktoś by się skusił?
Nie mam w tej chwili wolego egzemplarza.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

@ Pasza: nie przejmuj się. W ramach rewanżu zrobimy Twoim samurajom jesień średniowiecza.

@ all: Widzę, że ciągle parę osób jest bez planów. Czy ktoś jest dzisiaj chętny na jakaś strategię od 18? Pisful, Logan, Robert, JediPrzemo, Chmurnik? Anyone?
Awatar użytkownika
Loganoid
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:08

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Loganoid »

raajon pisze:@ all: Widzę, że ciągle parę osób jest bez planów. Czy ktoś jest dzisiaj chętny na jakaś strategię od 18? Pisful, Logan, Robert, JediPrzemo, Chmurnik? Anyone?
Ja leżę zasmarkany więc niestety też odpadam :(
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

Dziękuję Marcie i Bartkowi za Wojnę o Pierścień.
Mieliśmy zagrać w czwórkę, ale wyszło, że będzie nas troje. Grę rozpoczęliśmy błędnie zakładając podział na graczy Wolnych Ludów i Cienia. Po jakimś czasie doszliśmy jednak do wniosku, że lepiej będzie kiedy Marta z Bartkiem będą grali jako jedna osoba jako WL, a ja pokieruję Cieniem (ostrzegalem, że Frodem nie będzie prosto).
Przez pierwsza część gry Drużyna była odkrywana praktycznie co ruch, nawet gdy Cień poszukiwał jej tylko jednym okiem - zawsze padały "szóstki". Już widziałem zrezygnowane miny moich oponentów, kiedy sytuacja zaczęła się zmieniać...
Przeszli przez Morię i odpoczęli w Lorien. Od tego czasu, choć zepsucie Froda wynosiło już 5, Gandalf Biały nie żył, a w chwilę później, broniący dzielnie Minas Tirith Aragorn, miał także wyzionąć ducha, zaczęło się im tylko polepszać. Kiedy w końcu odkryli, że nie mają szans militarnych z Cieniem, coraz większą uwagę zaczęli poświęcać Frodowi. Zaczęli też rzucać dużo kości mieczy, dzięki którym Frodo mógł iść szybciej. Będąc w Lorien Marta i Bartek utracili Helmowy Jar, a później po kolei Miasto Tirith, Pelargir, Dol Amroth i w końcu Edoras. Wielkie królestwa Gondoru i Rohanu przestały już istnieć, a Cień zwrócił teraz swój wzrok na ostatnią twierdzę, pod którą stała już armia goblinow i troli, gotowa urządzić sobie krwawą ucztę.
Tymczasem nie zauważony przez nikogo Frodo wspinał się już po zboczach Góry Przeznaczenia z brzemieniem 3, gotowy ponieść największe poświęcenie, aby raz na zawsze pozbyć się ciężaru, jakim był pierścień.
Rozpoczęła się niezwykla walka z czasem i dreszcze emocji. Czy Lorien wytrzyma zanim Frodo zniszczy pierścień?
Kiedy rozpoczęła się ostatnia runda gry Frodo zaczął wierzyć, że uda mu się pokonać trzy stopnie Góry Przeznaczenia. I to było całkiem realne do osiągnięcia. Gdyby nie żeton odkrycia, który wylosowal będąc już na czwartym stopniu GP, miał w zanadrzu użycie jednego z pierścieni elfów, aby ostatecznie pokonać Saurona.
Jednak Cień od dawna przygotowywał tę ostatnią bitwę, zbierając odpowiednie karty i bezwzględnie to wykorzystał. Już w pierwszej turze bitwy zniszczył połowę garnizonu. Wiedząc, że nie może teraz odpuścić, poświęcił górskiego trolla i uderzył ponownie niszcząc całkowicie płowe nadzieje Śródziemia na wolność i pogrążajac je w szponach czarnego władcy....
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: wlodzio007 »

Dziękujemy za grę! Teraz jak zrozumieliśmy o co chodzi, może władca cienia nie miał by tak łatwo;)
Nie spodziewałam się, że Wolnymi Ludami gra się tylko defensywnie:P Na początku gry nie potrzebnie traciliśmy kości na jakieś ruchy wojsk na północy, myśląc, że kiedyś dotrą jako wsparcie na południe, gdzie siły wroga się mobilizowały..
Wystarczyło skupić się na mobilizacji w atakowanych rejonach oraz jak najwięcej poruszać Frodem- tak wiem, że wszyscy to mówili od początku, ale wtedy jeszcze nastawiona byłam na zasiekanie wojsk Cienia:P -co nie jest łatwe, gdy ludy nie chcą współpracować i przejść w stan wojny:P
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: Rocy7 »

Dzieki za relacje. Mowilem ze z Waszym agresywnym nastawieniem powinniscie grac Cieniem:P Czy opcja na 3 graczy jest tak kiepska jak wyglada z boku?
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: wlodzio007 »

Rocy7 pisze:Dzieki za relacje. Mowilem ze z Waszym agresywnym nastawieniem powinniscie grac Cieniem:P Czy opcja na 3 graczy jest tak kiepska jak wyglada z boku?
Na początku graliśmy tak, że każdy dobierał swoje karty i poruszał tylko swoimi ludami, ale to się średnio sprawdziło (z resztą w instrukcji jest napisane, że w przypadu 3 graczy, dwójka powinna grać Cieniem:P). Koniec końców, potem stwierdziliśmy, że gramy jako jedność i mamy wspólna talię i razem decydujemy co robimy- i było lepiej, choć mało decyzji wtedy jest dla 1go gracza. Z definicji nie przepadam za kooperacyjnymi grami, ponieważ wtedy decyzje podejmuje zwykle jedna osoba lub większość:P
Dla 2 osób gra na pewno ok, ale nie widzę tego na większą ilość.. ewentualnie na 3, gdy 2 grają Cieniem, bo Wolnymi Ludami jest ciężko-gdy każdy kontroluje tylko swoje wojska (i na początku tylko 1 gracza moga być szybko aktywne) i nie dzieli się otwarcie kartami z "dobrym" współgraczem, nie ma też mowy o jakiejś wspólnej strategii-każdy sobie rzepkę skrobie:P
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: djedi gamer »

Tak WL powinny zawsze grać defensywnie, skupiając swoją uwagę na opóźnianie poczynań militarnych Cienia. Jeśli Cień wychodzi z całą swoją armią z twierdzy i kieruje się do twierdzy przeciwnika, WL powinny wykonywać np. pozorowany atak z innej twierdzy. Zwykle cień musi zużyć kość mobilizacji, aby zwiększyć garnizon lub po prostu podzielić armię, co może mieć negatywny wpływ na jego plany zdobycia twierdzy.
Poza tym zawsze patrzcie jakie kości akcji ma przeciwnik, dzięki temu np. WL mogą zaskoczyć Cień jakimś nietypowym posunięciem, wiedząc, że Cień nie dysponuje odpowiednimi kośćmi.
Zdecydowanie jestem przyzwyczajony do gry dwuosobowej. Widziałem, że na początku, kiedy wyrzuciliście bodajże 4 mieczyki, nie bardzo można było cokolwiek z nimi zrobić. Mnie też denerwowała sytuacja, gdzie nie mogłem dwa razy z rzędu atakować tej samej armii WL. Są to ograniczenia gry 3 i 4 osobowej niestety. Niektórzy odbierają to na plus, inni na minus. Ja pozostanę lekko sceptyczny, ale w przyszłości chciałbym zagrać w wersję 4 osobową.
Z rundy na rundę szło Wam coraz lepiej, a mnie też emocje porwały, kiedy zauważyłem, że macie szanse wygrać. Miałem jednak trochę więcej szczęścia w rzutach na końcu, trochę uzbieranych kart bitew i Czarnoksiężnika z Angmaru...
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 11:41 przez djedi gamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: djedi gamer »

Co do Gry o Tron, to widzę, że zima przyszła...
i pustki w Fenomenalnej. :lol:
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

hej,

niestety nie udało nam się wczoraj dotrzeć do fenomenalnej, sesja przycisnela :wink: Ale już za tydzień możemy być od 16 albo nawet wcześniej. Przyniesc możemy to co na liście w stopce, ale szczególnie mamy ochotę na jakiegoś eurosuchara. Szczególnie zależy nam na następujących tytułach, kolejność nieprzypadkowa :wink: :

Kohle&Kolonie
Romo o Remo
Colonialism
Rokoko
Neuland
Die Macher

Chyba, ze ktoś ma do zaproponowania innego dobrego sucharka :twisted: Chętnie zagramy tez w Terre:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Blueberry »

Hej :) Jeszcze nigdy nie byłam na żadnym spotkaniu przy grach planszowych i chętnie wezmę udział :) Do dyspozycji mam Agricolę, Robinsona Cruzoe, Talisman, Relic Runners, Pupile Podziemi, ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Fil
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:54

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Fil »

A ja zaproponuję Sigismunda Augustusa, ktoś chętny? :)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Die Macher godzina 17. Zapraszamy jeszcze dwie chętne osoby:>

1. _Berenice_
2. Marek
3. Macek
4.
5.
Blueberry pisze:Hej :) Jeszcze nigdy nie byłam na żadnym spotkaniu przy grach planszowych i chętnie wezmę udział :) Do dyspozycji mam Agricolę, Robinsona Cruzoe, Talisman, Relic Runners, Pupile Podziemi, ktoś chętny?
Jeśli chcesz to przed Die Macherem mogę przynieść coś szybkiego - np. Samuraja, Keltis, Nightfall. I może Chmurnik przyniesie Dominiona lub Smallworlda :D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Blueberry »

_Berenice_ pisze:Die Macher godzina 17. Zapraszamy jeszcze dwie chętne osoby:>

1. _Berenice_
2. Marek
3. Macek
4.
5.
Blueberry pisze:Hej :) Jeszcze nigdy nie byłam na żadnym spotkaniu przy grach planszowych i chętnie wezmę udział :) Do dyspozycji mam Agricolę, Robinsona Cruzoe, Talisman, Relic Runners, Pupile Podziemi, ktoś chętny?
Jeśli chcesz to przed Die Macherem mogę przynieść coś szybkiego - np. Samuraja, Keltis, Nightfall. I może Chmurnik przyniesie Dominiona lub Smallworlda :D
Dzięki za propozycje :) W najlepszym przypadku będą ze mną jeszcze 3 osoby, a w najgorszym 1. Chciałabym raczej pograć w coś ze swojej "kolekcji", ze względu na to, że większość z tych gier to u mnie nowości i chciałabym je przetestować :) A wiadomo - tanie nie były, więc nie chcę żeby leżały i się kurzyły :)
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: sztafeta18 »

Fil pisze:unda Augustusa, ktoś chętny?
Ja, ja, ja! :)
Awatar użytkownika
Fil
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:54

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Fil »

sztafeta18 pisze:
Fil pisze:unda Augustusa, ktoś chętny?
Ja, ja, ja! :)
I to mi się podoba :D

1. Fil
2. sztafeta18
3.
4.
5.

Zapraszamy :wink:
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

Najbliższy czwartek godz. 17 odlatuje Battlestar Galactica.
Są jeszcze miejsca przy oknach... :)
(pegasus + exodus)
1. djedi gamer
2.
...
7.
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: sztafeta18 »

Darek nie wygłupiaj się, dawaj z nami do XVI wiecznej RP :)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Hej, niestety Macek musiał zrezygnować z rozgrywki w Die Machera, a jakiegoś większego odzewu nie widzę :(


W takim razie chciałabym się zapisać z Markiem na Sigismunda, zasady znamy:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ