(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Żeby było jasne... ja nie sugeruję, ze trzeba iść mechanicznie w stronę RftG, ale chciałbym więcej dynamiki tak jak w Race. Teraz jest trochę tak: "wylosowałeś dobrą kartę - czekasz trzy kolejki" ;)
Marcjn
Posty: 32
Rejestracja: 17 sie 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Marcjn »

Cześć,

mam pytanie czy można dołączyć do Was?
Jeżeli tak, to rozumiem, że zawsze gracie w środy?

Marcin
Moje opisy niektórych gier
Lista gier, które posiadam
Lista gier, w które chcę zagrać
Przyszły pomysły do głowy na swoje gry. Dwie z nich testuję. Pozostałe cztery oczekują na swoją kolej.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Co do Mieszka, nowe stosy w bardzo dobry sposób rozpędzają tarcze, te zdolności były bardzo fajne, np jeden z grodów dawał mi polityki (chyba zew i wew) i powodowało, że pozostały stosy się fajnie rozpędzały.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Marcjn pisze:Cześć,

mam pytanie czy można dołączyć do Was?
Jeżeli tak, to rozumiem, że zawsze gracie w środy?

Marcin
Tak, gorąco zapraszamy na spotkanie! Tu masz szczegółowy opis kiedy i gdzie: http://monsoongroup.pl/spotkania.html
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

pingus pisze:jeden z grodów dawał mi polityki (chyba zew i wew) i powodowało, że pozostały stosy się fajnie rozpędzały.
A to był gród, który potem kupiłeś, nie początkowy, prawda? Moja zdolność początkowa była cenna, ale zanim ułożyłem coś, za co mogłem kupić gród to już nie zostało ich wiele ;) Taki polityczny bardzo cenny – brakowało mi tego potem.

Edit: A w ogóle to głupie, że te grody blokują cały rządek. Ja rozumiem, że to chodzi o to, żeby nie dopakowywać ich za bardzo, ale trochę sztuczne ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Sztuczne? Sztuczne to było wykładanie Szczecina na Sandomierzu :P Teraz właśnie jest uzasadnienie geograficzno-przestrzenne :) No i dobrze się to zgrywa z mechaniką gry.
Natomiast co do przyspieszania to jeszcze nie mam pomysłu, który by mnie zadowolił. Najbardziej transparentne było dodanie dodatkowych kart startowych. Testy dobitnie wykazały, że każde przyspieszenie "zagraj dodatkową kartę typu X co rundę" psuje grę, nawet tylko w drugiej dekadzie. Jednorazowe przyspieszacze pewnie zdadzą egzamin, ale chciałbym, żeby były w duchu pozostałych zasad. Chyba spróbuję pokombinować z kartami wojsk - skoro można nimi płacić za przekroczenie limitu, to zbliżone będzie: "Odrzuć 2 karty wojsk, żeby zagrać dodatkową kartę w rundzie". W najbliższym teście to sprawdzę.
No i bardzo podoba mi się pomysł, by karty wydarzeń zamykały stosy od góry - już pozmieniałem je tak, by działały z tym systemem :)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

stalker pisze: A to był gród, który potem kupiłeś, nie początkowy, prawda? Moja zdolność początkowa była cenna, ale zanim ułożyłem coś, za co mogłem kupić gród to już nie zostało ich wiele ;) Taki polityczny bardzo cenny – brakowało mi tego potem.
Tak drugi jaki kupiłem. Ale były jeszcze 2 polityczne wydaje mi się odpowiednio: chrześcijaństwo i pogaństwo.
A w ogóle to głupie, że te grody blokują cały rządek. Ja rozumiem, że to chodzi o to, żeby nie dopakowywać ich za bardzo, ale trochę sztuczne ;)
To mi się też akurat podobało.

Tarcze są fajne, więcej ciekawych i prostych tarcz. :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Zastanawiam się – rozwinąłeś się mocno na boki, kupiłeś dużo grodów – co było kluczem do sukcesu: dużo terenów, dobrze dobrane konwertery terenu na zasoby, czy szczęście w dociągu? :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

stalker pisze:Zastanawiam się – rozwinąłeś się mocno na boki, kupiłeś dużo grodów – co było kluczem do sukcesu: dużo terenów, dobrze dobrane konwertery terenu na zasoby, czy szczęście w dociągu? :)
Zdecydowanie Szczecin, który umożliwiał chorą akcelerację. Po nim miałem 2 wydarzenia z 1szej Ery jako jedyny.
Nie dociągnąłem jakichś świetnych kart moim zdaniem, chyba 3-4 konwertery wystawiłem przez całą grę.
Awatar użytkownika
Claudel
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2013, 00:49
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Claudel »

Proponuję uaktualnić link do forum na stronie Monsoona, bo ten już nie działa:
http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?f=4&t=8143
i teraz aktualny jest ten:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=8143
Pozdrawiam

PS: ten aktualny, nie wiedzieć czemu, skraca się teraz w moim poście, tak że widać tylko końcówkę, a napisałem go normalnie, w każdym razie ten działa
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

pingus pisze:
stalker pisze:Zastanawiam się – rozwinąłeś się mocno na boki, kupiłeś dużo grodów – co było kluczem do sukcesu: dużo terenów, dobrze dobrane konwertery terenu na zasoby, czy szczęście w dociągu? :)
Zdecydowanie Szczecin, który umożliwiał chorą akcelerację. Po nim miałem 2 wydarzenia z 1szej Ery jako jedyny.
Nie dociągnąłem jakichś świetnych kart moim zdaniem, chyba 3-4 konwertery wystawiłem przez całą grę.
Potwierdzam. Każdy miał wyłożone 26 kart (czasem mniej, gdy przeczekiwał rundę lub odrzucał wojska), tylko Pingus prawie 40 ;) Prawie wszystkim w tym teście, oraz grze przeprowadzonej przeze mnie wczoraj, udawało się wyciągnąć na koniec średnio 3 PZ / karcie więc wszelkie akceleratory psują grę - zatem Szczecin i pokrewne mu karty zostały zmienione.
Wydaje mi się, że o mniej lub bardziej szczęśliwym dociągu trudno teraz mówić, bo wszystkie karty z talii podstawowej zostały "wygładzone" i w najlepszym wypadku coś przetwarzają lub dają średnio-dużo PZ średnio-dużym kosztem - wszystkie lepsze efekty są na grodach i kartach wydarzeń. Liczba zasobów w grze (i ich rozkład w talii) sprawia, że praktycznie każdy może mieć odczucie "przeciętnego" dociągu. Mógłbym to zmienić zmniejszając liczbę surowców, ale na razie nie widzę takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Claudel pisze:Proponuję uaktualnić link do forum na stronie Monsoona
Ok, dzięki!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Claudel
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2013, 00:49
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Claudel »

Teraz link działa świetnie, ale tylko w zakładce "spotkania" (http://www.monsoongroup.pl/spotkania.html)
bo na stronie głównej (http://www.monsoongroup.pl) wciąż jest stary.
Nie czepiam się, lecz zwracam uwagę dla dobra Monsoona :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Odśwież porządnie stronę :) :P
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Poszukuję 3-5 do balu. W dzisiejszym wydaniu będziemy walczyli o tytuł króla balu i wykonywali układy taneczne :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Ja jutro szukam 2-3 osób do stacji. Dość ciężka gra o prostych zasadach. Myślę, że w 90 minut się wyrobimy.
Będę 17.00-18.00.
deaddrone
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:10

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: deaddrone »

Sir Lotharze ja chętnie do balu :)

Poza tym dziś przyniosę coś nowego i potrzebowałbym 1 osoby do testów.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

W coby tu zagrać? ;) nowy Bal nęci, a tu jakaś nieznana mi Stacja, ho ho …

Edit: a nieprawda! Przypomniałem sobie! Jeśli Stacja to odkrywanie kolejnych pokoików, to grałem, ale chętnie spróbuję co tam nowego.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2014, 10:26 przez stalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Zapisz mnie na bal w Kosmiczna stacje już grałem, ale jeszcze nie tańczyłem na balu :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Fajne spotkanie.

Bal - prawdę mówiąc zupełnie nie wiem co o nim myśleć. Mam raczej takie uwagi ogólne:
Klimat mi się podoba, rzucanie kostkami może trochę za mało strategiczne (nigdy nie zostanę zaatakowany drugi raz, więc nie ma jak dzielić), ale przyjemne.
Trochę tak jest poczucie, że czegoś brakuje, ale nie wiem czego.

Stacja - wielkie dzięki dla Lothara za bardzo owocny test. Zmiany wydawały się małe, ale były dość spore. Teraz można wprowadzić do nich korektę. Przerwa jaką miałem od testowania chyba dobrze mi zrobiła, znów jest mnóstwo zapału i energii! :)

Budowanie maszyn śmierci - pierwszy test, ale obiecujący, chętnie będę to testował na przyszłych sesjach.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Spotkanie na dużo mniejszą skalę, niż ostatnio, ale prawda, że fajne :) ale i tak było nas chyba z tuzin.

Poza Stacją, Balem i Dr. Zagłada grano w Mszka król Polski, Wieżę, jakieś enigmatycznie coś ze ścieżkami na heksach oraz Ucieczkę z więzienia.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
tauriworld
Posty: 49
Rejestracja: 14 kwie 2012, 22:19

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: tauriworld »

Co do balu to po testować jeszcze w takiej konfiguracji (ale max 4 graczy)
i dodać opisy z kostkami co trafia po str atakującego i po stronie broniącego się

teraz o wieży:
w grze trzeba jeszcze pokombinować ze zbieraniem kasy za surowce (obecnie jest przegięcie) trzeba dodać losowy budowany filar przez tzw. bota (aby gra nie stała) zmniejszyć bonusy poziomu wieży i wprowadzić opłatę skarbową za korzystanie z pola

za tydzień przyniosę poprawioną wersję
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Czy ktoś mi pożyczy na 1 tydzień grę Pandemic ?
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

A co to za prototyp? Testowaliśmy to kiedyś? :lol:

Cisza na morzu, bałwan śpi, będzie ktoś?
Bo mnie jutro nie.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Mnie w zeszłym tygodniu niestety choróbsko dorwało a w tym wydarzenie kulturalne więc też jutro mnie nie będzie.
ODPOWIEDZ