MY STARZY VOL.2

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

MY STARZY VOL.2

Post autor: tadzik2004 »

Ponieważ preferencję się zmieniły pozwalam sobie popełnić nowy watek.
Pierwszy watek był przeczytany cały i testowany.
szukamy a może właściwsze już będzie szukam:
-gry,w którą można pograć w dwie i więcej osób
-życia zostało niewiele więc nie chcemy tracić wiele czasu na wertowanie instrukcji non stop lub godzinami
-gra musi być choć troszkę mózgożerna o dość wysokiej grywalności
-mile widziana strategia, logika, akcja a wraz z nią reakcja
-interakcja ujemna hmm...tu następuje zmiana musi być bo gdzieś muszę podskoczyć żonie od czasu do czasu bezkarnie
-branie kredytu na zakup odpada :D
-karcianki odpadają (kto gra w karty ma łeb obdarty, bez obrazy dla grających :wink: )
-"handlówki" też mi nie leżą :(
-gra w wersji PL
i co by się nie znudziła po paru graniach :lol: :lol:

PySy Nie porwał mnie Tezeusz i Neuroshima
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 23:26 przez tadzik2004, łącznie zmieniany 1 raz.
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: Pixa »

Czyli w zasadzie zmienila sie czesc o negatywnej interakcji. W dalszym ciagu wiele tytulow pozostaje wiec aktualnych - np. Puerto Rico czy Suburbia (choc w obu pozoim negatywnej interakcji pozostaje na niskim poziomie). Moze zatem Cyklady? Nic z poprzednio proponowanych tytulow nie podpasowalo?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: tadzik2004 »

Coś tam podpasowało i cały czas mam na uwadze propozycje :). Kolekcja gier rośnie wraz z przerażonym wzrokiem obserwującej to żony :lol:
Teraz chce mi się czegoś na miarę talizmanu ale z mniejszą losowością. Czyli ten klimat ale większy wpływ gracza i jego strategii na przebieg rozgrywki. Lubie, podobają mi się plansze więc coś w tym stylu.
Pewnie wydziwiam zbyt dużo ale staram się ;)
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: gaseki »

Jeśli coś w stylu talizmanu z większą kontrolą, to polecę Runebound. Bardzo fajnie rozwiązany ruch na planszy, leczenie i odpoczynek. Do tego walka z potworami i innymi graczami.
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: tadzik2004 »

Oglądałem recenzje zapowiada się interesująco
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: Indar »

Szczerze odradzam Runebounda, zanudzisz się na śmierć w oczekiwaniu na swój ruch. To gra na raz, może dwa - i chyba raczej dla młodszych. Chociaż to prawda, to taki Talizman gdzie masz więcej możliwości.
Gdyby nie było wymogu ilości graczy 2+ to poleciłbym Zimną Wojnę, spełnia wszystkie podane kryteria (ale jest tylko dla 2). A może Agricola, dobrze się skaluje?
Ostatnio dałem szansę Smallworld'owi, pomimo "cukierkowego" klimatu gra jest bardzo fajna i wymagająca, tylko nie wiem jak chodzi na "dwóch". No i ostatni przebój na stole - Railways of the World z dodatkiem "Europa". Wersja niestety ang, ale zdaje się że jest spolszczenie. Bardzo fajna ekonomia, ale w 2 osoby chyba chodzi marnie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: rastula »

Indar pisze:No i ostatni przebój na stole - Railways of the World z dodatkiem "Europa". Wersja niestety ang, ale zdaje się że jest spolszczenie. Bardzo fajna ekonomia, ale w 2 osoby chyba chodzi marnie.
Railways of the world na 2 osoby działa bardzo fajnie - oczywiście potrzebna jest do tego odpowiednia mapa - w komplecie jest mapa Mexico - dobra na 2 osoby, specjalnie na 2 osoby jest też zaprojektowana mapa Japan (P&P na BGG). Bardzo lubię tę grę.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: gaseki »

Oj Indar, nie przesadzaj z tym downtimem. Jeśli gracz wie gdzie chce iść, to kości go zawsze tam poprowadzą, a to jest ponoć element, który generuje największe opóźnienia. Zawsze można też kupić dodatkowy zestaw kości, żeby następny gracz mógł planować podczas twojego ruchu.
Walka jest szybka, a rozwój postaci i tor zagrożenia wymusza podejmowanie coraz trudniejszych zadań
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: Bardias »

Runebound to jedna z moich ulubionych gier i nie ma przede mną zbyt wielu tajemnic, więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że się raczej nie nada. Przede wszystkim - bardzo mało tu negatywnej interakcji, zwłaszcza przy małej ilości graczy. 98% czasu walczy się z potworami zdobywając złoto i poziomy, atakowanie innych to rzadkość. Jak dla mnie to gra dla 3-4 osób bardzo lubiących solowe gry RPG.

Edit: Jeżeli chodzi o moje propozycje... ja bym zastanowił się nad dobrymi kooperacjami w stylu pandemii i robinsona mimo wszystko.
A co do negatywnej interakcji - przychodzi mi do głowy kolejka. We dwie osoby gra się dość średnio, ale daje radę. We 3-5 osób zabawa już jest przednia.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: Pixa »

Kolejka jest spoko, ale dla 4-5 graczy. Dla mniejszej ilosci chodzi slabo, a na pare to juz tragedia.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: gaseki »

Ach, przepraszam - zapomniałem o tej interakcji. Talizmanem mnie zmylił ;)
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: mbuka »

+1 dla Puerto Rico, jedyne co nie pasuje pod Twoje wymagania to niski poziom negatywnej interakcji
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: rastula »

casualgaming pisze:Potwory w Tokio - polska instrukcja - 2 strony tekstu z obrazkami, wbrew temu, co można czasem przeczytać w sieci gra bardzo głęboko strategiczna (a przede wszystkim statystyczna). W końcu stworzył ją prof. Richard Garfield (twórca Magic: the Gathering)


tylko jak w to grać we dwie osoby, skoro nawet we trzy nie jest rewelacyjnie?
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Odp: MY STARZY VOL.2

Post autor: Kosma »

Popieram. Tytuł niegrywalny w 2 osoby.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: adam_k27 »

Ją polecam Magnum Sal. Jest trochę interakcji ( jak na Euro to całkiem sporo), dobrze chodzi na dwie osoby i inne wymagania też spełnia.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: DarkSide »

Jeśli szukałbyś gry tylko na 2 osoby to pasowałby idealnie "Mr Jack" albo "Mr Jack in NY"

Może coś autorstwa Felda. Jego gry zwykle dobrze się skalują i nie stronią od elementów negatywnej interakcji.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: TV3 »

Powtórzę, co oznajmił przedmówca:

Jeśli szukasz czegoś na 2-ch: Mr Jack
Sytro
Posty: 24
Rejestracja: 02 mar 2008, 08:39
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: Sytro »

Indar pisze:Ostatnio dałem szansę Smallworld'owi, pomimo "cukierkowego" klimatu gra jest bardzo fajna i wymagająca, tylko nie wiem jak chodzi na "dwóch".
Chodzi bardzo dobrze, chociaż tutaj od razu polecam zakup 1 bądź 2 dodatków z rasami- żeby się nie znudziły za szybko (dodatku Realms nie testowałem, być może bardziej opłacalny- zamiast zmieniać rasy, zmieniamy mapę)
gawynus
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2014, 15:40

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: gawynus »

A myślałeś o Ticket to Ride? Europa uniwersalna 2-5 osób, jedynie przy 2 jest jeszcze mało przeszkadzania sobie wzajemnie. Dla 4-5 świetna. Jeśli wersja dla 2-3 osób Nordic Countries.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 444
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: grabol »

tadzik2004 pisze:Ponieważ preferencję się zmieniły pozwalam sobie popełnić nowy watek.
Pierwszy watek był przeczytany cały i testowany.
szukamy a może właściwsze już będzie szukam:
-gry,w którą można pograć w dwie i więcej osób
-życia zostało niewiele więc nie chcemy tracić wiele czasu na wertowanie instrukcji non stop lub godzinami
-gra musi być choć troszkę mózgożerna o dość wysokiej grywalności
-mile widziana strategia, logika, akcja a wraz z nią reakcja
-interakcja ujemna hmm...tu następuje zmiana musi być bo gdzieś muszę podskoczyć żonie od czasu do czasu bezkarnie
-branie kredytu na zakup odpada :D
-karcianki odpadają (kto gra w karty ma łeb obdarty, bez obrazy dla grających :wink: )
-"handlówki" też mi nie leżą :(
-gra w wersji PL
i co by się nie znudziła po paru graniach :lol: :lol:

PySy Nie porwał mnie Tezeusz i Neuroshima

Tak się składa, że właśnie karcianki spełniają większość Twoich kryteriów. Nie wiem czemu je skreślasz? Proponuję mimo wszystko wziąć pod uwagę: Na chwałę Rzymu, Innowacje, Race For The Galaxy, czy nawet Android Netrunner. Wszystkie są dostępne w wersji Pl, cenowo też przyzwoicie.
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: tadzik2004 »

Chyba skreśliłem je z powodu jakiś niesprecyzowanych uprzedzeń. Może dlatego, że nigdy nie grałem w takie karcianki.
Nawet ostatnio widziałem wideorecenzje Summoner Wars i mi się spodobało. Problem, że nie bardzo mam gdzie i z kim usiąść do "kart" i wtedy może wpis "kto gra w karty...." zostałby skasowany.
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: Bea »

tadzik2004 pisze:Chyba skreśliłem je z powodu jakiś niesprecyzowanych uprzedzeń. Może dlatego, że nigdy nie grałem w takie karcianki.
Nawet ostatnio widziałem wideorecenzje Summoner Wars i mi się spodobało. Problem, że nie bardzo mam gdzie i z kim usiąść do "kart" i wtedy może wpis "kto gra w karty...." zostałby skasowany.
Utarło się, że "grać w karty" to znaczy grać tradycyjną talią kart w Pokera czy Remika itp. A to nie każdy lubi. Musisz po prostu pytać "kto zagra w planszówkę". Niektóre karcianki z kart tworzą plansze, a niektóre łącza i karty i planszetkę. Nie warto skreślać karcianek, niektóre są genialne!
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: tadzik2004 »

Ha, nie jest tak łatwo staremu się zasymilować z młodymi.
Większość w moim wieku to szachy, pilot ewentualnie ryby i flaszka :lol:
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 444
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: grabol »

+1 szachy i flaszka :)
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

Re: MY STARZY VOL.2

Post autor: tadzik2004 »

Tylko coś mi się wydaje, że wtedy po flaszce robią się z szachów władcy areny :mrgreen:
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
ODPOWIEDZ