Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: jax »

Lubię gry cywilizacyjne bazujące na kartach a nie mapie, zatem Imperializm wygląda nadzwyczaj kusząco z tej perspektywy :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Ouragan »

jax pisze:Lubię gry cywilizacyjne bazujące na kartach a nie mapie, zatem Imperializm wygląda nadzwyczaj kusząco z tej perspektywy :)
Ciepłe słowa zawsze są miłe w tych trudnych czasach ;)

Tak się zastanawiam, czy jest coś co można jeszcze Wam pokazać, czy omówić? Jakieś pytania?
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Najemnik »

Być może moje pytanie jest z gatunku "oczywista odpowiedź" ocierające się niemal o retoryczność, ale chciałbym się upewnić, czy będzie możliwość wypróbowania Imperializmu na konwencie w Brzegu? Byłby to dodatkowy powód motywujący mnie do przyjazdu. :D
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: tomiz123 »

Ouragan pisze:
jax pisze:Lubię gry cywilizacyjne bazujące na kartach a nie mapie, zatem Imperializm wygląda nadzwyczaj kusząco z tej perspektywy :)
Ciepłe słowa zawsze są miłe w tych trudnych czasach ;)

Tak się zastanawiam, czy jest coś co można jeszcze Wam pokazać, czy omówić? Jakieś pytania?
Kiedy premiera i kiedy będzie można przeczytać instrukcję : )
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: rastula »

ciekawe jak będzie się miała ta pozycja do Nations i czy warto będzie mieć obie...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Don Simon »

Ano wlasnie - do czasu opublikowania instrukcji chyba nie ma za bardzo o czym rozmawiac...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Ouragan »

Najemnik pisze:Być może moje pytanie jest z gatunku "oczywista odpowiedź" ocierające się niemal o retoryczność, ale chciałbym się upewnić, czy będzie możliwość wypróbowania Imperializmu na konwencie w Brzegu? Byłby to dodatkowy powód motywujący mnie do przyjazdu. :D
Nie planowałem wyjazdu do Brzegu. Wiem, że pojawi się tam ekipa z G3, powinna być prezentacja Imperializmu, ale nie będą mieli czasu zagrać. Po Twoim poście jednak zdałem sobie sprawę, że w sumie mogę się tam zjawić i zagrać z kilkoma osobami w egzemplarz przedprodukcyjny, albo wytłumaczyć zasady. Dzięki temu, będziecie mogli naskrobać kilka obiektywnych słów tutaj dla osób, które nie grały, a i ja zobacze wkońcu na żywo egzemplarz przedprodukcyjny. Jeżeli zatem chcecie przyczynić się do lepszej użyteczności gry, zapraszam na Brzegi ;)
tomiz123 pisze: Kiedy premiera i kiedy będzie można przeczytać instrukcję : )
Premiera jest zapowiedziana na marzec, ale uzależniona jest od wielu czynników nie do końca zależnych od samego wydawnictwa G3
rastula pisze:ciekawe jak będzie się miała ta pozycja do Nations i czy warto będzie mieć obie...
Też kupię Nations. Gra wydaje się świetna. Wydaje mi się jednak, że Nations jest inną grą niż Imperializm. Obie oczywiście opowiadają o pewnym rozwoju cywilizacyjnym, ale obie oparte będą na innych mechanizmach. Warto może mieć obie? :) Zapraszam do Brzegów zawsze będziesz mógł sobie odpowiedzieć na pytanie, czy Imperializm to gra dla Ciebie ;)
Don Simon pisze:Ano wlasnie - do czasu opublikowania instrukcji chyba nie ma za bardzo o czym rozmawiać...
Instrukcja jest gotowa jedynie tekstowo, bez obrazków będzie bardzo kiepsko zrozumiała. Poza tym w skrócie zasady gry zostały bardzo dobrze opisane w Biuletynie gry planszowe.

Gra bardzo mocno oparta jest też na tekstach na samych kartach, więc sama instrukcja na pewno nie wyrazi jej w sposób kompleksowy. Jednak obiecuję (a pocisnę tych z G3 ;) ), że jak będzie gotowa do zostanie upubliczniona.
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Konik_Stepowy »

Miałem okazję zagrać w Imperializm w Brzegu

Wrażenia baaardzo pozytywne.

Ogarnięcie wszystkich zasad i zrozumienie zależności pomiędzy kartami może sprawić na początku kłopoty, zwłaszcza niedoświadczonym graczom.
Sama rozgrywka wydaje się oferować wiele możliwości. Rozwijamy swoje imperium, prowadzimy wojny z innymi graczami rozgrywamy intrygi.
W grze występuje sporo negatywnej interakcji, ale dla mnie jest ona do zaakceptowania. Jeżeli jeden z graczy ma nad innymi przewagę militarną, to można się spodziewać że będzie atakował. Jeżeli gracz nie ma szans w walce to będzie używał intrygi. Nie jest to gra o zawiązywanych sojuszach, kłamstwach i wbijaniu noża w plecy, raczej o wykorzystywaniu przewagi militarnej i dyplomatycznej.
Grało się bardzo płynnie i nie czekało się długo na swoją kolej.

Gorąco zachęcam do zagrania, bo naprawdę warto :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: mig »

Gier cywilizacyjnych nigdy za wiele :)
Jak dla mnie to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich tytułów.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: zaba »

Jako że na Brzeskim konwencie miałem przyjemność zagrać w Imperializm podzielę się z wami moimi odczuciami po dwóch grach :D

po pierwsze...mimo sporo zasad gra ma dość łatwy próg wejścia a to dla tego że wszystko jest bardzo czytelne i intuicyjne po 2/3 turach jest już wszystko jasne. Gra oferuje duży dynamizm rozgrywki ze sporą dawką interakcji, mnie najbardziej podoba się to ze trudno tą grę porównać do jakiekolwiek gry cywilizacyjnej mamy tu przede wszystkim podboje ,intrygi no i rozwój. IMPERIALIZM oddaje bardzo dobrze klimat i choć nie jet to tak ciężka gra jak "Cywilizacja poprzez wieki" to ta gra oferuje i pokazuje nieco inaczej aspekt gier cywilizacyjnych i powiem wam odkładajcie pieniądze bo jak dla mnie to może być HIT !!
Po rozgrywce i rozmowie z autorem i testerami :D wieże że gra ma naprawdę potencjał
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Ouragan »

Bardzo dziękuję za zagranie w egzemplarz przedprodukcyjny i podzielenie się opiniami z innymi użytkownikami forum. Miło słyszeć, że gra się Wam spodobała. Obserwowanie jak gracie i Wasze uwagi pozwoliły na dostrzeżenie kilku błędów w instrukcji, na planszy oraz na jednej z kart.

Zapraszam też wszystkich chętnych z Poznania i okolic, którzy chcieliby zagrać w egzemplarz przedprodukcyjny na spotkania organizowane przez fundację Zagrajmy lub co poniedziałkowe spotkanie w klubie Alibi.

Prosiłbym tylko o odpowiedni wpis spotkania na stronie facebook fundacji, albo na stronie gramajdy. Postaram się wówczas odpowiedzieć, czy pasuje mi zaproponowany przez Was termin, a jeżeli nie to ustalimy taki, który będzie nam pasował. :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: rastula »

Ouragan pisze:Bardzo dziękuję za zagranie w egzemplarz przedprodukcyjny i podzielenie się opiniami z innymi użytkownikami forum. Miło słyszeć, że gra się Wam spodobała. Obserwowanie jak gracie i Wasze uwagi pozwoliły na dostrzeżenie kilku błędów w instrukcji, na planszy oraz na jednej z kart.

Zapraszam też wszystkich chętnych z Poznania i okolic, którzy chcieliby zagrać w egzemplarz przedprodukcyjny na spotkania organizowane przez fundację Zagrajmy lub co poniedziałkowe spotkanie w klubie Alibi.

Prosiłbym tylko o odpowiedni wpis spotkania na stronie facebook fundacji, albo na stronie gramajdy. Postaram się wówczas odpowiedzieć, czy pasuje mi zaproponowany przez Was termin, a jeżeli nie to ustalimy taki, który będzie nam pasował. :D

muszę wreszcie wyrwać się na któreś poznańskie spotkanie - bo mam kilka tytułów w które po prostu nie bardzo mam w mojej codziennej grupie z kim zagrać ( Maria, Exodus Proxima Centauri i kilka innych ... na grę w Napoleon Triumph to raczej nie licżę ;)...
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Banan2 »

Ouragan pisze:Bardzo dziękuję za zagranie w egzemplarz przedprodukcyjny i podzielenie się opiniami z innymi użytkownikami forum. Miło słyszeć, że gra się Wam spodobała. Obserwowanie jak gracie i Wasze uwagi pozwoliły na dostrzeżenie kilku błędów w instrukcji, na planszy oraz na jednej z kart.
Kiedy można się spodziewać publikacji instrukcji i założenia profilu gry na BGG?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: mbork »

Dwa pytania.

Czas gry?

Skalowalność?
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Ouragan »

rastula pisze:muszę wreszcie wyrwać się na któreś poznańskie spotkanie - bo mam kilka tytułów w które po prostu nie bardzo mam w mojej codziennej grupie z kim zagrać ( Maria, Exodus Proxima Centauri i kilka innych ... na grę w Napoleon Triumph to raczej nie liczę ;)...
Zapraszam, jak się wcześniej umówisz, to zdarzają się osoby które grywają w takie gry (np. Ja ;) )
Banan2 pisze:Kiedy można się spodziewać publikacji instrukcji i założenia profilu gry na BGG?
Pozdrawiam
Tutaj czekam na decyzję wydawcy. Mam nadzieję, że nastąpi to wkrótce :)
mbork pisze:Dwa pytania.

Czas gry?

Skalowalność?
Czas gry to od 1,5 godziny do 2. Czas gry zależy mocno od samych graczy jak i znajomości kart. Po pierwszej grze, znając już karty gra się szybciej.

Jeżeli chodzi o skalowalność, to nieco inaczej gra się na 2 osoby niż na 3 i 4. Nie chodzi tutaj o mechanikę, ale w 2 osoby mamy więcej akcji w trakcie gry i mniej graczy może nam popsuć plany. W grach na 3 – 4 osoby, akcji jest mniej, więcej rywali, nie możemy sobie pozwalać na błędy "pustych akcji". Wybór komu zaszkodzić swoją akcją (czy osobie która prowadzi, czy innemu, mimo, ze dostanę z tego tytułu dwie monety więcej) ma większe znaczenie. Generalnie jednak gra aż tak mocno się nie różni ze względu na ilość graczy, chodzi po prostu o optymalizowanie zysków z tego co się akurat ma, bacząc dodatkowo na przyszłe korzyści ;)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: palladinus »

Informujemy, że objęliśmy patronatem medialnym grę Imperializm: Droga ku dominacji.

Patronat medialny naszego bloga – Imperializm: Droga ku dominacji
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: evenstar »

Wiadomo już kiedy gra pokaże się w sklepach?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: TTR_1983 »

evenstar pisze:Wiadomo już kiedy gra pokaże się w sklepach?
Wystarczyło przeczytać tekst z linka powyżej. maj 2014r.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Tolis »

Jest szansa zagrac na minipionku?
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: evenstar »

A wiadomo jaka będzie cena mniej więcej?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Banan2 »

evenstar pisze:A wiadomo jaka będzie cena mniej więcej?
+ 1
I dodajcie profil gry na BGG, żeby można było ją wrzucić na wishlistę :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: asiok »

Będzie można zobaczyć na miniPionku?
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Ouragan »

W chwili obecnej istnieje jedynie jeden egzemplarz przedprodukcyjny, przygotowany przez G3 na pokazy na targach w Norymbergi. Egzemplarz ten jako autor gry odebrałem do testów i oceny na festiwalu w Brzegu. Widziały go zatem póki co jedynie: pracownicy wydawnictwa, zaprzyjaźnione mi osoby mieszkające w Poznaniu ;) oraz szczęśliwcy grający na festiwalu w Brzegu. Obecnie chwilowo egzemplarz jest wypożyczony do redakcji bloga Ciekawe Gry, który chce przygotować pierwszą recenzję z gry.

Niestety nie mam z kim jechać na Pionek ani do Łodzi :( , zatem nie będzie możliwości wypróbowania gry. Postaram się być z tym egzemplarzem na Pyrkonie więc serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Na pocieszenie mogę dodać, że w najbliższym czasie ( w tym tygodniu - może nawet jeszcze dzisiaj ;) ), za pośrednictwem bloga Ciekawe Gry powinna być udostępniona instrukcja, także będziecie mogli wyrobić sobie dodatkowe własne zdanie na temat gry.

Odnośnie informacji o cenie, jest ona wciąż na etapie kalkulacji. Profil na BGG powinien być także w tym lub następnym tygodniu.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: palladinus »

Jest i instrukcja opublikowana na naszym blogu.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Imperializm - nowa gra cywilizacyjna od G3

Post autor: Banan2 »

palladinus pisze:Jest i instrukcja opublikowana na naszym blogu.
Hmm, a to się da jakoś wydrukować?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ