Battle for Souls - Walka o dusze

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1795
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 167 times

Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Legun »

Piekielnie piękne wydanie. Ponoć mechanika też niczego sobie. Pomysł z walką o dusze historycznych postaci smakowity. Ech, może jakiś polski wydawca się skusi. Temat wiecznie na czasie ;)

http://www.boardgamegeek.com/image/1501 ... -for-souls
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Pierzasty »

A ja nadal czekam na planszówkę Solium Infernum... :evil:
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Svartisen »

Obejrzałem niedawno video przejażdżkę po grze:

http://boardgamegeek.com/video/39356/ba ... -for-souls

Moim zdaniem naprawdę niezła.
Ashes to ashes, dice to dice...
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: tramwajaz »

Nie da się ukryć, że po obejrzeniu filmiku Rahdo aż chce się zagrać. Trzeba mu przyznać, że umie przekazać to, że coś mu się podoba i zarazić tym innych. Jakby to ktoś chciał wydać w naszym języku to byłoby świetnie. Na razie to chyba nawet nie można oryginalnej wersji w naszym kraju nigdzie dostać.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Munchhausen »

Wygląda świetnie, a i temat bardzo ciekawy. Szkoda tylko, że gra jest dosyć mocno zależna językowo, bo to zawsze odstrasza moich znajomych.
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Svartisen »

tramwajaz pisze:Nie da się ukryć, że po obejrzeniu filmiku Rahdo aż chce się zagrać. Trzeba mu przyznać, że umie przekazać to, że coś mu się podoba i zarazić tym innych. Jakby to ktoś chciał wydać w naszym języku to byłoby świetnie. Na razie to chyba nawet nie można oryginalnej wersji w naszym kraju nigdzie dostać.
Poprosiłem Planszomanię o zamówienie. Odpisali, że spróbują, ale może trochę zająć. Może, gdyby było więcej zainteresowanych, byłaby większa szansa?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 11:17 przez Svartisen, łącznie zmieniany 1 raz.
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: BartP »

Koncept i oprawa graficzna spodobały mi się. Ale sama rozgrywka, gdzie zagrywamy układy kart rodem z pokera, już nie bardzo, wygląda zbyt losowo i ogólnie mało ciekawie. Z początku zdawało mi się, że każda karta ma jakiś specjalny efekt, swoją grafikę itd., a to tak nie do końca.
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Svartisen »

Mi się spodobał, oprócz walorów wizualnych, element 'area control' z ciekawym mechanizmem ustalania większości.
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Blacksad »

Poprosiłem Planszomanię o zamówienie. Odpisali, że spróbują, ale może trochę zająć. Może, gdyby było więcej zainteresowanych, byłaby większa szansa?
Svartisen - czy coś planszomania Tobie odpisała? Jest szansa sprowadzenia gry przez sklep?
Szukając na BGG jakiegoś punktu zaczepienia odnośnie kupna gry, znalazłem to http://www.coolstuffinc.com/p/198932
Problem jest taki że nie wysyłają przesyłek do Polski :(
Ale o dziwo np. Słowenia, Słowacja czy Czechy jak najbardziej na liście przesyłkowej się znalazły... dziwne
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Svartisen »

Napisali mi tylko że się postarają, ale nie obiecują. Znalazłem za to grę tutaj:

http://www.cardhaus.com/products/search ... s&x=12&y=3

Mają jeszcze 4 sztuki, a transport do Polski to jakies 12 USD.
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: rastula »

Blacksad pisze:
znalazłem to http://www.coolstuffinc.com/p/198932
Problem jest taki że nie wysyłają przesyłek do Polski :(

Ale o dziwo np. Słowenia, Słowacja czy Czechy jak najbardziej na liście przesyłkowej się znalazły... dziwne

wystarczy do nich napisać i wyślą do Polski - w systemie automatycznym rzeczywiście nie mają Polski...ale sprawdzałem kiedyś i nie mają problemu z wysyłką...
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Blacksad »

rastula pisze:
Blacksad pisze:
znalazłem to http://www.coolstuffinc.com/p/198932
Problem jest taki że nie wysyłają przesyłek do Polski :(

Ale o dziwo np. Słowenia, Słowacja czy Czechy jak najbardziej na liście przesyłkowej się znalazły... dziwne

wystarczy do nich napisać i wyślą do Polski - w systemie automatycznym rzeczywiście nie mają Polski...ale sprawdzałem kiedyś i nie mają problemu z wysyłką...
Napisałem, zobaczymy co odpiszą chociaż podejrzewam że zaproponują jakiegoś drogiego UPS.
Cardhaus faktycznie wysyła za 12 USD "ichnią" pocztą, więc całkiem znośnie jeśli chodzi o cenę, szczególnie, że wahania USD się ustabilizowały więc całość wyniesie jakieś 140-150 PLN.
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battle for Souls - Walka o dusze

Post autor: Svartisen »

Blacksad pisze:Napisałem, zobaczymy co odpiszą chociaż podejrzewam że zaproponują jakiegoś drogiego UPS.
Cardhaus faktycznie wysyła za 12 USD "ichnią" pocztą, więc całkiem znośnie jeśli chodzi o cenę, szczególnie, że wahania USD się ustabilizowały więc całość wyniesie jakieś 140-150 PLN.
Dokładnie 139,01 PLN.
Ashes to ashes, dice to dice...
ODPOWIEDZ