Gry planszowe na system Android

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
krinsen
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2013, 18:29

Gry planszowe na system Android

Post autor: krinsen »

Witam wszystkich,

Jesteśmy więcej niż bardzo zainteresowani tworzeniem gier planszowych na ten system. Sami uwielbiamy gry planszowe, aktualnie na tapecie jest stara dobra cywilizacja poprzez wieki;)

Mamy możliwości na produkowanie gier, które znacie. Naszym aktualnym problemem jest brak wiedzy na temat prawnych aspektów takich gier. Kto ma prawa do grafik? Czy jeśli chce zrobić np agricole, to czy mogę użyć nazw i właściwości kart? Czego mogę użyć, a do czego muszę posiadać zezwolenie?

Czy trzeba się zwrócić do wydawcy? Czy może autora?

Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o pomoc:)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Rybnik
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2013, 19:25

Re: Gry planszowe na system Android

Post autor: Rybnik »

Chcecie na tym zarabiać - płatne aplikacje?

https://play.google.com/store/apps/deta ... arcassonne
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry planszowe na system Android

Post autor: schizofretka »

Cywilizacja poprzez wieki jest obecnie tworzona przez samo CGE.

Prawnie chronione są na pewno grafiki, nazwa i na 95% tekst. Zrobienie 'klona' z zachowaniem mechaniki ale zmianą wszystkiego innego jest legalne (na pewno u nas, nie wiem czy na całym świecie), nie będziecie mogli jednak prawie na pewno reklamować się powołując na oryginał. Nie wiem co z kartami i ich działaniem opisanym słownie - samo przetłumaczenie czy przeformułowanie prawdopodobnie nie wystarczy. Jeśli aplikacje mają być niekomercyjne, to myślę, że wiele wydawców, nie planujących samemu tworzenia konwersji udzieli zgody - dowiedziono, że to boostuje sprzedaż. Jeśli chcecie na tym zarabiać, konieczna będzie licencja. Nie mam zielonego pojęcia jakiego rzędu są to kwoty.

W przypadku niekomercyjnym nie macie nic do stracenia zwracając się do wydawcy gry, którą macie na oku, a w przypadku komercyjnym naprawdę te pytania powinniście zadawać nie nam a prawnikowi.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ