Steam Park (Aureliano Buonfino, Lorenzo Silva, Lorenzo Tucci Sorrentino)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Steam Park (Aureliano Buonfino, Lorenzo Silva, Lorenzo Tucci Sorrentino)

Post autor: mig »

Obrazek

Wygląda bardzo zachęcająco - zarówno wykonanie jak i zasady. Ale opinie które się pojawiły były dość zróżnicowane - od mocnego zdystansowania w Gradaniu i we wstępnych opiniach poessenowych na Games Fanatic, po spory entuzjazm w recenzji KubyP na Games Fanatic, czy (nieco mniejszy) Palladinusa na blogu Ciekawe gry.

Strasznie mnie korci, ale mam wrażenie, że jakoś niespecjalnie się przyjęła (choćby brak własnego tematu do tej pory). A to nieco odstrasza i zapala lampkę ostrzegawczą. Ktoś się może podzielić wrażeniami?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bartekwts
Posty: 40
Rejestracja: 05 gru 2012, 22:30

Re: Steam Park

Post autor: Bartekwts »

W Dice Tower wszyscy wydawali się zachwyceni Steam Parkiem. Chyba nawet znalazł się zaraz za pierwszą 10 najlepszych gier 2013 roku wg. Toma Vasela. Nawet miałem zamiar dodać go do mojej skromnej kolekcji, ale moi kuzyni, z których wciągam w planszówki, wkroczyli w fazę fascynacji cięższym euro i nie wiem czy daliby tej grze szansę.

Dorzucam linki do recenzji:
http://www.youtube.com/watch?v=c1uELR1H ... 0Boy%20Kid
http://www.youtube.com/watch?v=-OzjMJYX ... om%20Vasel
"Take my love, take my land. Take me where I cannot stand. I don't care, I'm still free. You can't take the sky from me."
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Steam Park

Post autor: rattkin »

Taka tam lekka kostkoturlanka. Pomysł fajny, ilustracje Marie Cardouat to wiadomo - najwyższa klasa, sama gra - drętwa, a komponenty takie dziwne, jakby to był prototyp - takie wszystko ściśnięte, a tych ilustracji właściwie nie widać z góry. Dużo przestojów, mało interakcji. Szkoda, dużo sobie po niej obiecywałem, a i temat ciekawy. Słabizna, niestety :(
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Steam Park

Post autor: Karit »

Fajny pomysł ale grze czegoś brakuje, turla się te kostki, wybiera akcje, ładna grafika, niby wszystko ok ale jakoś razem nie sprawia że gra jest super. Od czasu do czasu mogę pyknąć, ale nie będzie to jakaś gra familijna (a tak ją lansują np. DT) która często będzie gościć na moim stole.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Steam Park

Post autor: palladinus »

E tam, gadacie. Dobra gra to jest. Ja tam czekam na polskie wydanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Steam Park

Post autor: mig »

palladinus pisze:E tam, gadacie. Dobra gra to jest. Ja tam czekam na polskie wydanie.
szykuje się? wiadomo coś?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Steam Park

Post autor: rastula »

ja też mam pozytywne odczucia


polska wersja = tłumaczenie prostych tekstów na kartach - w wersji rodzinnej spokojnie można grać w otwarte karty
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Steam Park

Post autor: palladinus »

mig pisze:
palladinus pisze:E tam, gadacie. Dobra gra to jest. Ja tam czekam na polskie wydanie.
szykuje się? wiadomo coś?
Coś tam wiadomo. Polska wersja jest w planie, a w każdym razie jeszcze niedawno była, a reszta to jak zwykle tajemnica.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Steam Park

Post autor: KubaP »

palladinus pisze:
mig pisze:
palladinus pisze:E tam, gadacie. Dobra gra to jest. Ja tam czekam na polskie wydanie.
szykuje się? wiadomo coś?
Coś tam wiadomo. Polska wersja jest w planie, a w każdym razie jeszcze niedawno była, a reszta to jak zwykle tajemnica.
Zdziwiłbym się, ale zobaczymy ;)
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Steam Park

Post autor: windziarz44 »

Jaskółki ćwierkają, że będzie polska wersja. Ta gra jednak chyba nie jest aż tak dobra by porywać się na wydawanie jej po polsku.
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Steam Park

Post autor: TTR_1983 »

windziarz44 pisze:Jaskółki ćwierkają, że będzie polska wersja. Ta gra jednak chyba nie jest aż tak dobra by porywać się na wydawanie jej po polsku.
ale jest familijna, a takie w PL się sprzedają najlepiej.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Steam Park

Post autor: windziarz44 »

ok. tylko jej cena będzie mało familijna :) i to może być przeszkodą.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Steam Park

Post autor: mig »

windziarz44 pisze:ok. tylko jej cena będzie mało familijna :) i to może być przeszkodą.
Nie no, chyba drożej niż jest w wersji anglojęzycznej (czyli ok 130-140zł) nie będzie. A to cena porownywalna np. z TTR i minimalnie tylko wyższa od Osadników czy Stone Age...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Steam Park

Post autor: adikom5777 »

120-140zł, a z rabatami to można kupić za około 100zł :)
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Steam Park

Post autor: TTR_1983 »

brak logo wydawcy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ertai
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2011, 22:26

Re: Steam Park

Post autor: Ertai »

Wiem ;)

Gra zostanie wydana już niedługo w naszym języku, wydawca za pewne niedługo oficjalnie ogłosi szczegóły... :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Steam Park

Post autor: mig »

Ertai pisze:Obrazek

:)
Bot poziom master ;)
Zarejestrować się 3 lata temu i tyleż czasu trwać w uśpieniu, by się w końcu uaktywnić i szczuć biednych forumowiczów nową grą :p
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Steam Park

Post autor: Gambit »

mig pisze:Zarejestrować się 3 lata temu i tyleż czasu trwać w uśpieniu, by się w końcu uaktywnić i szczuć biednych forumowiczów nową grą :p
Przez trzy lata wymyślał Steam Park, teraz ugadywał szczegóły z polskim wydawnictwem, to w końcu się wybudził z forumowego uśpienia.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Steam Park

Post autor: mig »

Gambit pisze:
mig pisze:Zarejestrować się 3 lata temu i tyleż czasu trwać w uśpieniu, by się w końcu uaktywnić i szczuć biednych forumowiczów nową grą :p
Przez trzy lata wymyślał Steam Park, teraz ugadywał szczegóły z polskim wydawnictwem, to w końcu się wybudził z forumowego uśpienia.
Z takimi pro-botami walka będzie znacznie ciekawsza niż z dotychczasowymi. :)
Niech ich tylko najata weźmie na celownik ;) :lol:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Steam Park

Post autor: Gambit »

Hahahaha....Mig znalazłeś się od razu w jego sygnaturce. To jest poziom tru-master
Awatar użytkownika
Ertai
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2011, 22:26

Re: Steam Park

Post autor: Ertai »

Gambit pisze:Hahahaha....Mig znalazłeś się od razu w jego sygnaturce. To jest poziom tru-master
Klasa prestiżowa :) A serio kończę spam i proszę adminów o nie banowanie mnie, nie jestem botem ;) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Steam Park

Post autor: Gambit »

Ciekawe kto to wziął na celownik. Jakoś stawiałbym na Rebel.pl, albo Hobbity. Ja chętnie przytulę ten tytuł w polskiej wersji.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Steam Park

Post autor: mig »

Ertai pisze:
Gambit pisze:Hahahaha....Mig znalazłeś się od razu w jego sygnaturce. To jest poziom tru-master
Klasa prestiżowa :) A serio kończę spam i proszę adminów o nie banowanie mnie, nie jestem botem ;) Pozdrawiam.
Czuję się wyróżniony :D
Typowy bot ma nick z cyferkami na końcu, zarejestrował się w ciągu 3 ostatnich dni i pisze pseudomądre teksty kompilujące 4 ostatnie komentarze ;)
U Ertai żaden czynnik nie występuje, więc albo nalezy się szacun za długofalową robotę, albo polowanie na bota trzeba odwołać (a już nagonka ruszyła;) )

Ad rem - świetnie że polska wersja wychodzi. Jeśli będzie równie ładna i przyciągająca wzrok co wersja anglojęzyczna, to ma spore szanse żeby przyciągnąć graczy niedzielnych.
Rebel chyba by się już pochwalił. Hobbity faktycznie coś sugerowały, że szykują niespodziankę, więc może i oni. Ostatnio zaskakuje też Bard fajnymi i nieoczekiwanymi pomysłami. A może jakieś nowe wydawnictwo?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ