Gry dla 4-latki

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1784
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 72 times
Been thanked: 157 times

Gry dla 4-latki

Post autor: Legun »

Zachęcony przypadkiem "O-Zoo-le-mio!", zwracam się z prośbą o kolejną poradę. Szukam gry, w którą moglibyśmy grać w całą rodzinę (Ola i Maja mają odpowiednio 8 i 4 lata). Maja nie musi wszystkiego rozumieć, ale chodzi o to, by było to dla niej jakoś atrakcyjne a nam nie niszczyło rozgrywki, tylko było elementem losowym. Na razie, poza wspomnianym "O!" działa tak "Labirynt" i, od biedy, "Carcassonne". Gra musi też być konserwatywnie ładna.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Czteroletnia córka kolegi uwielbia Carcassonne H&G ze względu na rysunki zwierząt.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
aeragram
Posty: 47
Rejestracja: 27 wrz 2004, 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: aeragram »

Cześć,

Moja córka Kinga też ma 4 lata. Lubi grać (właściwie układać) Łowców i Zbieraczy, Ticket to Ride oraz Wilki i Owce.
Kupiłem kilka niemieckich gier i polecam Murmel Fiff, Baren Stark, Die Ritter von der Haselnuss oraz Pingwiny. Murmel Fiff polecam szczególnie za wygląd, Baren Stark i Pingwiny to świetne zabawy zręcznościowe, Die Ritter to ładnie wydana gra z elementem typu memo.

Więcej informacji o tych grach na moim blogu.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

"Gulo Gulo" Kramera. Maluchy mają tu większe szanse od dorosłych (bo mają mniejsze paluszki). Mój syn to uwielbia - na równi ze "Zgadnij kto to".
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

A ja polecam Flix Mix, w którego bawią się też dobrze dorośli :)

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1784
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 72 times
Been thanked: 157 times

Post autor: Legun »

Dzięki za wszystkie sugestie. Teraz mam pytanie:
Gdzie można dostać "Pingwiny" lub/i "Gulo Gulo"(dorosłego "Rosomaka" to wiem, że w MON-ie;))?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Gulo Gulo - spytaj Ala.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Legun zapytał:
Gdzie można dostać "Pingwiny"
Jeśli chodzi o Pingwiny Ravensburgera, to w Warszawie można je kupić np. w hurtowni ROST s.c.
Wysyłkowo mozna je zamówić w Planszomanii
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1784
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 72 times
Been thanked: 157 times

Post autor: Legun »

Dziś moja Maja dostała "Pingwiny" i rozegraliśmy pierwsze partie. Wielkie dzięki za wskazanie tej gry. Jest naprawdę świetna. Bardzo dobrym pomysłem jest to, że w odróżnieniu od np. Farmera, przegrywanie nie wiąże się z traceniem elementów, tylko zbieraniem. To bardzo pomaga zaakceptować 4-latkowi swoje błędy. Maja zaś w ogóle wolała pingwiny zbierać, niż się ich pozbywać, tak jej się spodobały :) .
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Aż dziwię się, że nikt nie polecił "Super farmera".
Jestem dziwny, czy tylko mi się ta gra podoba?
Charakter edukacyjny, sporo miłego turlania (i dostosowywania się do tego, co jest na stole), gra prosta i stosunkowo krótka.

:0
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Browarion pisze:Aż dziwię się, że nikt nie polecił "Super farmera".
Jestem dziwny, czy tylko mi się ta gra podoba?
Charakter edukacyjny, sporo miłego turlania (i dostosowywania się do tego, co jest na stole), gra prosta i stosunkowo krótka.

:0
Jestes dziwny :-).
To nie jest gra - tylko nudne turlanie. Nie chcailbym, zeby moje dzieci w cos takiego graly - lepiej, zeby poznawaly dobre tytuly. A od Superfarmera to lepszy jest nawet Chinczyk.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Don Simon napisał na temat Superfarmera:
Nie chcailbym, zeby moje dzieci w cos takiego graly
Czyli dopóki Superfarmer będzie w sprzedaży, Don Simon nie zdecyduje sie na posiadanie dzieci :lol:
Ale mam dobrą wiadomość dla Don Simona i innych miłośników gier klimatycznych. Zapewne jeszcze w tym roku ukaże się nowa, bardziej klimatyczna wersja Superfarmera
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

MichalStajszczak pisze:Ale mam dobrą wiadomość dla Don Simona i innych miłośników gier klimatycznych. Zapewne jeszcze w tym roku ukaże się nowa, bardziej klimatyczna wersja Superfarmera
Niech zgadne - wiecej kostek? :-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Nie zgadłeś. Co liczba kostek może mieć wspólnego z klimatycznością?
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

MichalStajszczak pisze:Nie zgadłeś. Co liczba kostek może mieć wspólnego z klimatycznością?
Don ylko żartował :) napewno będą kostki w kwiatki i będzei lepszy klimacik :P
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

MacDante pisze:
MichalStajszczak pisze:Nie zgadłeś. Co liczba kostek może mieć wspólnego z klimatycznością?
Don ylko żartował :) napewno będą kostki w kwiatki i będzei lepszy klimacik :P
Wlasnie. Waldek dobrze mowi - nie tylko ilosc kostek sie zwiekszy, ale klimat ulegnie poprawie dzieki temu, co na nich wydrukuja :-)...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Akurat tylko kostki się nie zmienią, natomiast zmienią się wszystkie inne rzeczy - pudełko, zwierzaki, przepisy itd.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Post autor: jax »

MichalStajszczak pisze:natomiast zmienią się wszystkie inne rzeczy - pudełko, zwierzaki,
Zgodnie z najnowszym trendem wyznaczonym przez Zooloretto w grze wystapia nacpane misie zachecajace 'sprobuj i ty'. :)
ODPOWIEDZ