[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Hej, dziękuję wszystkim za udział w środowym spotkaniu. Stawili się: cdc9, cdc9-junior, Misiołak, PiotrSolo7th, oraz me, Shopmaster D.

Przelotnie byli też wujaw oraz Shopmistress E:)

Rozpoczęliśmy od dwóch rozgrywek w Gheosa. To dosyć sprytnie pomyślana gierka z gatunku tile-laying, której tematem jest rozwój cywilizacji. Temat jak i szybkość rozgrywki (ok pół godziny - to nieźle jak na grę o powstawaniu i rozpadach cywilizacji?) , a nawet trochę chyba szata graficzna najbardziej przywodziły mi na myśl starą gierkę na Amigę Mega-Lo-Mania. (zna to ktoś? :) ) Ciekawym rozwiązaniem jest fakt iż w grze nie mamy swojego koloru ludków (kwadracików). Gracze jako bogowie mają wpływ przede wszystkim na ukształtowanie terenu i to przez nie mogą decydować o rozkwicie jednych cywilizacji a upadku innych. Jednocześnie możemy gromadzić zwolenników z każdej istniejących cywilizacji (koloru kwadracików) - wybierzemy te plemiona, którym sytuacja na planszy rokuje rozwój (a nam punkty!)

Następnie już miałem prawie rozstawione moje Keythedral, a tu chwila nieuwagi i na stole wylądowała Cytadela Misiołaka. Wszyscy znają więc nie będę opisywał.
Po Cytadeli Panowie cdc9-iowie poszli spać, przyszła za to Pani Sklepowa i zagraliśmy jeszcze w Banga!

****WAŻNA INFORMACJA****
Natomiast dla wszystkich oczekujących na Shoguna mam info od dystrybutora - trochę smutne , ale nie traćcie ducha!

>>niestety Shogun nie pojawi się w sprzedaży prędzej niż w sierpniu, >>gdyż QG ma problem z wymianą mat, o których być może Pan słyszał. >>Okazało się, że producent użył nieodpowiedniego materiału do całej >>wyprodukowanej partii, co gorsza wprowadzonej już do obrotu. Dla QG >>wiąże się to z kosztem wymiany w sprzedanych już egzemplarzach, ale >>dla dystrybutorów z oczekiwaniem na wymianę w wersji gry, która >>niekompletna czeka w tej chwili na wysyłkę.

W związku z tym : Misołak, co bierzesz w tym miesiącu? :lol:
def
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

def pisze:Gheosa[...] a nawet trochę chyba szata graficzna najbardziej przywodziły mi na myśl starą gierkę na Amigę Mega-Lo-Mania. (zna to ktoś? :) )
Lepiej nie mogłeś tego zarekomendować :)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Wziąłbym Queen's Necklace :P

Gheos jest obiecujący, ale z opinią powstrzymam się do czasu pełnokrwistej rozgrywki. Może moje wątpliwości zostaną rozwiane...
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Kiedy kolejne spotkanie bo mam teraz trochę więcej luzu :wink:
Misiołak może bys przyniósł Shoguna byśmy zagrali :oops:
Pozdrawiam i niech wiatry wieją tak byśmy się spotkali
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Tomi, czytasz czasem to co piszemy? :)
Nikt z nas NIE ma Shoguna... póki co.
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Następne spotkanie planszówkowe w sklepie Wszystko Gra (ul. Gdańska 36 :) we wtorek o 18.00.

Na Shoguna czekamy wszyscy:) Może uda nam się zabrać w końcu do Fury of the Dracula. Instrukcje już nawet przeczytałem! :P
def
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

sorry faktycznie tekst Misiołaka "
"Jakby Def miał na półce, to by nie miał" - zrozumiałem jako "bym nie miał" co oznacza że kupiłeś - jasne :oops:
To jest tak jak się szybko czyta a nie doczytuje w pełni :D
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Spoks, kiedyś (miejmy nadzieję) przyniosę :)
Ale w ten wtorek prawdopodobnie nie przytargam nawet własnego ciała :P
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Kolejne spotkanie za nami. Grali : Agnieszka, Ravena, Robert , PiotrSolo7th, TOMI oraz pełna załoga sklepu Wszystko Gra!

Piotra przywitaliśmy szybciutką rozgrywką w Rat Hot. Następnie, w trakcie dochodzenia kolejnych uczestników, grano na dużym stole w Abalone.

Clue programu w końcu okazał się Keythedral - proszę grających o opinie o tej grze - ja sprawowałem tylko opiekę merytoryczną.
W tym czasie z Panią Sklepową rozprawiliśmy się 2 razy z Gheosem. Na koniec ponownie Gheos, tym razem w trójkę - z PiotremSolo7th. I tu kolejna zagadka (tym razem podchwytliwa!!!): Kto wygrał?
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Na tak postawione podchwytliwe pytanie odpowiem, że Piotr :>

Już po drugiej grze Gheosa zauważyłem, że Solo traci formę ;)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Z PiotremSOlo przymierzamy się do zagrania w Grę o Tron. Są chętni :?: najlepiej ci którzy w ogóle tą grę posiadają na stanie hi hi
Odzew na forum mile widziany :wink:
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Posiadanie jest takie ważne?
Nie wystarczy poczytać instrukcję?
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Niestety posiadanie gry jest najważniejsze bo chcemy zagrać ale nie jej nie mamy hi hi
Samo poczytanie instrukcji moze być fajną rozrywką ale wolimy jednak zagrać w samą grę :wink:
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

No, to faktycznie brak gry jest pewną przeszkodą :)
Sama instrukcja to nie to samo.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

... ale co to za przeszkoda dla prawdziwych graczy z bujną fantazją ;)

Zresztą Gra o Tron jest niefajna, więc po co ją mieć :P
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Misiołak pisze:..
Zresztą Gra o Tron jest niefajna, więc po co ją mieć :P
No tak dla ciebie każda gra w której nie można policzyć wszystkiego na 10 ruchów naprzód jest niefajna :P

A każdy kto przyjdzie w najblizszy wtorekdo sklepu na 18 będzie mógł zagrać w tą FAJNĄ grę :)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Ale w GoT można policzyć wszystko 10 ruchów na przód i mimo to jest niefajny :P A może właśnie dlatego?

Wolę Warrior Knights, gdzie nie mozna policzyć tych ruchów, ale za to jest fajny klimacik :D
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

A dlaczego nie grywamy w Osadników z Catanu?
Def przedstawił mi ostatnio jeden powód, bardzo subiektywny, ale niech będzie :wink: .
Ale inni?W innych "ośrodkach" :wink: Osadnicy są w cenie.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

MAM wolny CZAS, zaopatrzyłem się już w kanapki i szczere chęci do gry a................. niestety zmogła mnie choroba. Tak chciałem w Tron-a zagrać a tu klops. PRzepraszam wszystkich ale nie będę mógł przyjść. ( mimo ogromnej chęci i możliwości czasowych ) Nie sądze jednak by gra ze schorowanym towarzyszem należała do najprzyjemniejszych.
Trzymajcie się i moze będę miał okazję jeszcze zagrać. :cry:
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

wujaw pisze:A dlaczego nie grywamy w Osadników z Catanu?
Ja tam Osadników lubie - są losowi, ale ich lubię - zazwyczaj :P Chętnie zagram przy okazji, bo gra już trochę odleżała na półce. Czas odświeżyć klasyka :)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Tym razem była niespodzianka. Nie było ani GOT ani osadników, graliśmy w reef encounter i póżniej w Shadows over Camelot. Natomiast chętni do gry w Game of Throne niech zgłaszają się przez PW i piszą w jakich dniach, godzinach w tym lub następnym tygodniu mieliby czas. Jeśli zbierze sie 4-6 graczy to zagramy w odpowiednią wersję ;)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Aleście mnie tym GoTem wystraszyli ;)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

A jak przeczytałem że mają być osadnicy to nie chciałem przyjść. Pomyślałem że zawsze mogę kogoś złapać i zagrać coś na 2 to i poszłem :)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Piotr ustaliłeś już termin grania i spotkania w GoTa ?? Daj znać to zaklepię termin. Pozdrawiam :wink:
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Piotr-Solo7th pisze:A jak przeczytałem że mają być osadnicy to nie chciałem przyjść. Pomyślałem że zawsze mogę kogoś złapać i zagrać coś na 2 to i poszłem :)
Jesteś wrogiem Osadników?
To pewnie dlatego taka cisza o Osadnikach była u nas...
ODPOWIEDZ